CPM 2017 - Sierpień

Motywacji nigdy za wiele, dołącz już dziś!

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

01 sie 2017, 20:28

Ruszamy z sierpniowym CPM-em:

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 4 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.

UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta (czyli nie dotyczy jej Punkt 8 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 15 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 8 figurek: Iron Hills Chariot (bez załogi)

Figurki liczone jako 7 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 5 figurek: Fell Beast (bez jeźdźca), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water,

Figurki liczone jako 4 figurki:Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram, Warg Marauder, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gundabad Troll, Troll Brute (bez jeźdźca)

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Legolas & Gimli on Horseback

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi), Gundabad Ogre;

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Warg Chieftain, Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, wierzchowce, polegli, Zwierciadło Galadrieli

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.

Zaległości:

1. MichałMM - 14 (styczeń)
2. Godfryd - 11 (styczeń)
3. PawełPaweł - 7 (luty)
4. Vhaerun - 9 (marzec)
5. Shein - 16 (marzec)
6. Vaeroun - 7 +12 = 19 (kwiecień)
7. Jawor - 6 (kwiecień)
8. Szorstki Fred - 14 (kwiecień)
9. Dominig - 5 (maj)
10. AnathemeBouffon - 6 (maj)
11. dridlonger - 12 + 28 = 40 (maj)
12. K10 - 5 (bez Bombura) (czerwiec)

Sierpniowe zapisy:

1. wiktor99 - 47
2. Kalins - 10
3. Barti - 6 + 4 = 10

4. mstopj - 8
5. Jurand - 49
6. Wiesniak - 6 + 13 = 19
7. Kirkor - 22
8. tofik - 10
9. Damianburz - 7
10. TarPalantir - 5
11. Slay - 11
12. Garrry - 6
13. TonyStark - 9

14. Lukan - podobno 5 ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 9:31 przez Barti, łącznie zmieniany 23 razy.
Uncertain the future is...
wiktor99
Bębniarz z głębin

01 sie 2017, 20:55

Kupilem w koncu sobie czarny podklad w sprayu to i ja zglosze cos od siebie

-SQ
-12 goblinow z GT
-grinah
-skryba
-krol goblinow
-12 hunter orc
-balista uruk hai + 2 zalogantow
-faramir renger
-boromir z druzyny
-aragorn z druzyny
-gandalf szary
-eowina
-szagrat zwykly
-szagrat war leader
-kap moranonu
-drummer
-2minasow
- i jeden morek oraz ferral uruk-hai ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

01 sie 2017, 21:08

Nie no, szaleństwo... :smile: Powodzenia!
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

02 sie 2017, 8:08

Wiktor,

widać, że wakacje - ja wrzucam swoje cele na sierpień, tj. 2x Gundabad Ogr + 6 Bersekerów.

Pozdrawiam,
Kalins

Obrazek
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

03 sie 2017, 13:38

Wiktor szaleje :P

Kibicuje Ci Kalins z tymi modelami, fajnie sie je maluje, w lipcu zglaszalem swoje :D Licze ze lepiej poradzis sobie z brzuchami ogrow niz ja :)
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

03 sie 2017, 13:42

Lukan,

dzięki za kibicowanie :), a może byś się pochwalił brzuchami swoich Ogrów? Widziałem Twoich Bersekerów, ale nie znalazłem Ogrów, a ciekawy jestem, jak Ci wyszło, bo sam zastanawiam się, jakiej palety barw mam użyć.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

03 sie 2017, 14:27

moj ogr czeka na dokonczenie plecow, moze dzis to zrobie w koncu :s

zaczalem od kislev flesh, na ktory poszedl agrax earthshade, pozniej znow kislev, do ktorego stopniowo dodawalem palid wych flesha, az doszedlem do samego palida
wiktor99
Bębniarz z głębin

04 sie 2017, 9:30

na rozgrzewke poszlo 12 goblinow z Gt oraz ich Pg kapitan Grinah

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

05 sie 2017, 9:15

plecy wreszcie nadrobione, działam dalej w sierpniu:

Obrazek

dość popularne ostatnio modele.... ;)
mstopj
Treser wargów

05 sie 2017, 17:13

Zgłoszenie na sierpień , Saruman konno , kapitan UH i jako zapchaj dziura 5 UHW z plikami :)

Obrazek
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.
Jurand
Gobliński jeździec

08 sie 2017, 10:27

Znów męczymy harad
Obrazek
18 woków
Golden King z tragarzami
Harad Chaiftan
na deser
Pajączek i GAmling wierzchem i bez, a i 22 Mirkwood Ranger
No Wiktorze co Ciebie zmotywowało do malowania :D ?
Powodzenia wszystkim malarzom
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

08 sie 2017, 11:52

Jurand - spore wyzwanie i trzymam kciuki.
Barti - widzę, że idziesz w moje klimaty. Ja właśnie skończyłem 4 gości przed czwartkową bitwą. Brakuje im jeszcze takiego ostatniego wykończenia, ale to zrobie później. Zgodnie z przyjętym założeniem dążę do tego, aby Gundabadzi oraz Berskerzy nie byli tacy sami, stąd prosta konwersja w jednym z poniższych modeli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

08 sie 2017, 20:48

Bardzo ladnie wyszli ci berserkerzy, niestety na tym polu mnie pokonales :) swoja droga wrzucam ogra za lipiec, chciales zobaczyc Szefie

Barti, czekam co wyczarujesz ze swoimi

Tak samo Mateusz z isengardem, sarek bedzie ciekawy na pewno:D
Awatar użytkownika
Wiesniak
Strażnik wyschniętej studni

08 sie 2017, 21:47

Straciłem ostatnio wenę, więc może pomaluję coś co zawsze szybko mi szło i zawsze dobrze wychodziło?;-)
Obrazek
6x UH
K.O. do bagns
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

10 sie 2017, 9:46

Zaczynamy od brudnej roboty, czyli podstawki, pancerz i futerko:

Obrazek

ODPOWIEDZ