CPM 2018 - Lipiec

Motywacji nigdy za wiele, dołącz już dziś!

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

01 lip 2018, 21:30

Czas na lipcowy CPM. Miłego malowania :)

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 4 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.

UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta (czyli nie dotyczy jej Punkt 8 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 15 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 8 figurek: Iron Hills Chariot (bez załogi), War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 5 figurek: Fell Beast (bez jeźdźca), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water,

Figurki liczone jako 4 figurki:Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram, Warg Marauder, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gundabad Troll, Troll Brute (bez jeźdźca)

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Legolas & Gimli on Horseback

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi), Gundabad Ogre;

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Warg Chieftain, Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, wierzchowce, polegli, Zwierciadło Galadrieli

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.

Zaległości:

1. stefek01 - 12 (luty)
2. Kalins - 5 (luty)
3. Valacar - 25 (marzec)
4. AnathemeBouffon - 5 (kwiecień)
5. Lukan - 6 (kwiecień)
6. Andy - 5 (maj)
7. Kirkor - 7 (maj)
8. Slay - 16 (maj)
9. Damianburz - 5 (maj)
10. Sfacio - 8 (czerwiec)
11. TonyStark - 15 (czerwiec)
12. PPaewr - 10 (czerwiec)

Lipcowe zgłoszenia:
1. Barti - 8
2. ZawiszaMiko - 9
3. Batu - 11
4. Dragowicz - 5
5. Kat - 5
ZawiszaMiko
Treser wargów

02 lip 2018, 7:09

Szefie, mam pytanie.
Wyjechałem na wakacje i wziąłem ze sobą nieumyślnie 4 figurki zamiast 5, a chciałem je zawrzeć w swoim zgłoszeniu na ten miesiąc. Da radę czy niezbyt? Obiecuję, że po powrocie dorzucę jeszcze kilka żeby ponad minimum zrobić :x
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

02 lip 2018, 20:45

~ZawiszaMiko - wyjątkowo możemy się tak umówić. Działaj.
Ja ten miesiąc zacznę tak:
Obrazek
Uncertain the future is...
ZawiszaMiko
Treser wargów

03 lip 2018, 8:59

No to z mojej strony na początek wspomniana czwórka: Rohańczyk z łukiem (srebrny podkład), RRG że sperem (biały podkład), Morrannon (srebrny podkład) i Goblinek z Morii jeszcze nie spodkładowany.

Obrazek
Awatar użytkownika
Batu
Bębniarz z głębin

06 lip 2018, 11:49

Kilka figurek ode mnie:
4 włócznie orków
3 konwertowane orki z tarczami
1 mork
1 konwertowana włócznia tarcza
sztandarowy orków
ork taskmaster
Obrazek
Obrazek
Sztandar został zakolorowany, ponieważ z rozpędu lekko go zacząłem, a nie chce zdradzać jak wygląda ;)
Awatar użytkownika
Dragowicz
Strażnik wyschniętej studni

07 lip 2018, 10:15

Obrazek
Obrazek
Część zgłaszam Hildę i Percego oraz Gandalfa konno oraz pieszo
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dragowicz

09 lip 2018, 12:27

Cześć zacząłem już pracę nad Gandzialfem konno i jakieś bazowe barwy na Hildę pozdrawiam i proszę o opinie i rady
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

10 lip 2018, 20:37

Gandalf na pierwszy rzut oka wygląda przyjemnie, na zbliżeniach rzucają się w oczy "kredowe" rozjaśnienia suchaczem. Może warto spróbować czegoś w stylu "drybrushu" ale lekko mokrym pędzlem. Też przed naniesieniem farby na figurkę wycierasz większość farbki w ręczniczek, ale trochę wilgotnej jeszcze na tym pędzlu zostaje.
Awatar użytkownika
Dragowicz

11 lip 2018, 17:36

Dziękuje, jak będę kończył rozjaśnienia to je wykończę tym lekko rozwodnionym drybushem, w sumie już to stosuje n Hildzie
ZawiszaMiko
Treser wargów

12 lip 2018, 17:04

Żeby zrobić normę dorzucam, jak obiecałem, jeszcze drugą grupkę:
2x Morki
RRG pieszo/konno
Obrazek
A poniżej wstępnie zrobiona zgłoszona wcześniej czwórka, podstawki i zbliżenia będę robił wszystkim na sam koniec:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

15 lip 2018, 20:51

Bestyja na finiszu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragowicz

16 lip 2018, 6:58

Ło Panie jaki sztos, można wiedzieć ja przebiegało tworzenie odcienia tej skóry?, szczególnie podoba mi się ta "róż" na podbrzuszu.
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
Jaskier

16 lip 2018, 13:01

bestia bardzo fajna pod Taineda :)
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

17 lip 2018, 17:37

Myślałem o Khamulu bo on był chyba na grafice od Alexija. A używałem tych farbek + odrobiny Desert Yellow:
Obrazek
Brzuszek to oczywiście tentacle pink, ale starałem się przytłumić róż rozwodnionym Ushabti bone. W rzeczywistości tego różu jest mnie bym powiedział, chociaż sam już nie wiem...
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

17 lip 2018, 19:42

Dwa zdjecia z dzisiaj. Zgłaszam sie z orłem bombadilem i jagodą:)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ