Crazy WIPy - Elfy

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

CrazyGrain
Gobliński jeździec

13 cze 2018, 8:26

Hej witam, z lotrem mam styczność od 1 edycji, miałem bardzo długą przerwę na liceum i studia i teraz postanowiłem wrócić, Ogólnie chce poruszać się po leśnych elfach i białej radzie, pierwszy figs nad którym zacząłem pracować jeszcze przed przerwą to Glorfindel konny, z małym upgradem zbroi, w zasadzie żaden z elementów nie jest jeszcze skończony chociaż myślę ze tył płaszcza jest już temu bliski, no i sam koń tez w większości zakończony, co sądzicie ? zdjecie na szybko z kom
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Elessar
Bębniarz z głębin

13 cze 2018, 20:34

Jest ładny, widać w nim włożony nakład pracy :) idąc w takim kierunku możesz się tylko poprawiać. jedyna rzecz to nie do końca kolorystyka mi pasuję: beżowy kaftan zlewa się z koniem.
Ogólnie powodzenia w dalszej pracy :)
grrr
CrazyGrain
Gobliński jeździec

19 cze 2018, 18:14

Ok kolejna walka i juz końcóweczka, zostały ostatnie poprawki, lakier i podstawka jeszcze nie wiem czy nie przemalować tego nmm na mieczu (przyznam ze na zdjęciu wygląda lepiej niż w realu)
no i popracować nad zdjęciami bo za duzo żółtego, wziąłem sobie do serca to zlewanie się szaty i poszedłem bardziej w biel, a konia trochę przyciemniłem brazowym glazem
Obrazek
Obrazek
i jako mały dodatek moje dawno pomalowane brzydale(plastikowe Leśniaki to chyba jedne z najbrzydszych modeli w Lotrze )
Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

19 cze 2018, 20:40

Nie no - Elfy bardzo ładne. Co to za jeden/jedna z tyłu za Galą? A Glor - trochę nadal się zlewa, ale mordkę mu ładną zrobiłeś, zbroja choć nie lubię NMM, daje radę jako i konik. Kompletnie mi nie leży kolor uprzęży (IMO za mocno gryzie się z resztą), nad płaszczykiem też bym jeszcze posiedział bo nie wygląda ładnie przez te zacieki.
Uncertain the future is...
CrazyGrain
Gobliński jeździec

19 cze 2018, 23:41

Popracuje nad balansem kolorów bo przez to że zdjęcie żółtawe to wychodzi gorzej niż na żywo, mi kolorystyka tez sie nie podoba ;p ale już go tyle razy na różne warianty malowałem i z niczego nie byłem zadowolony, jedyne co mi się podoba to właśnie koń i uprząż ale wiem ze średnio leży z resztą, nad płaszczem jeszcze popracuje, ale właśnie mam problem ze taki zacieki mi sie robią i ogólny odbiór malowania wychodzi mało schludnie przez to , nie wiem co źle robię, a pani z tyłu to kiedyś na jakiś turniej robiłem i miała być jako posłaniec czy coś, teraz robi za włócznika
CrazyGrain
Gobliński jeździec

04 sie 2018, 21:01

straciłem serce do poprawiania Glorfa juz siedzi na podstawce i na dniach postaram sie wrzucić zdjecia, a na razie moje kolejne wipy tym razem w przygotowaniu na CPM
Obrazek
i odlewy mordek żeby trochę pozmieniać brzydali
Obrazek
CrazyGrain
Gobliński jeździec

16 paź 2018, 20:00

Po nieudolnych próbach z Glorfem, zrobiłem sobie przerwę od CMP i zabrąłem sie za elronda, inna technika, inne kolory , troche jeszcze musze popaćkać ten płaszczyk ale jak na razie jestem znacznie bardziej zadowolony niż poprzednio ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkube
Treser wargów

16 paź 2018, 21:21

Brushowałeś peleryne? Tak wygląda przynajmniej na tym zdjęciu IMO nałożenie warstwy jasnej czerwieni na krawędziach da lepszy efekt :)
CrazyGrain
Gobliński jeździec

16 paź 2018, 23:01

stipplingowałem żeby nadać fakturki grubego materiału, próbowałem uzyskać taki efekt Obrazek
Awatar użytkownika
Vhaerun
Bębniarz z głębin

19 paź 2018, 15:05

Bardzo fajny płaszczyk i pomysł z mordkami do elfików. Glorfa musisz skończyć koniecznie, bo to killer w obecnej edycji :D
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

19 paź 2018, 20:29

Hej,
No płaszczyk faktycznie dużo lepszy - ładnie wygląda :)
Uncertain the future is...
CrazyGrain
Gobliński jeździec

17 lis 2018, 23:25

Ciąg dalszy teraz walka ze zbroją, prawy naramiennik NMM, lewy jedna warstwa metalica od vallejo i porównując czas poświęcony i efekty to nie wiem czy było warto ;)
Obrazek
zastanawiam sie tez czy nie wrzucić jakiegoś freehendu w stylu gwiazdy elronda
Obrazek
CrazyGrain
Gobliński jeździec

04 gru 2018, 20:37

No i koniec, mam nadzieje że ktoś to ogląda ;) a nie wrzucam tak sobie, w ramach małej odskoczni dokończę pewnie ostatnich leśniaków a poźniej zabieram sie za GS i robie konnego elrosia
Obrazek
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

04 gru 2018, 21:04

Ktoś ogląda...
Bardzo dobry ten Elrond - miecz i zbroja robią bardzo dobre wrażenie, twarz zresztą też. Tylko ten zielony ciuch spod kolczugi trochę chyba odstaje od reszty.
Freehand na pelerynę by się imo przydał, ale jakiś niewielki.
Szacun za podstawkę - te grzybki to sam robiłeś (jak?), czy jakieś już gotowe?
Pozdrawiam, Sfacio
Sfacio=Czyngis-Chan=Siergiej
Mój WIP
Kupię głowę Bartiego - Gondorczyka z UM
CrazyGrain
Gobliński jeździec

04 gru 2018, 21:32

grzybki to nawiercany takim stożkowym ostrzem na miniszlifierke plastik z wyprasek, jak się topi trcohe to właśnie zostaje na wiertle taki czopek jak kapelusz ;)

ODPOWIEDZ