Gulavhar

Trolle, zmory i inne potwory.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Marat
Strażnik wyschniętej studni

15 kwie 2008, 10:24

Mam pytanie odnoście wampira mianowicie: Gul odnawia sobie życie za każdy zabity model czy za każdy zadany wound? Nie mam odpowiedniego podręcznika więc nie mogę sprawdzić a w AB czasem są błędne zapisy. Jeśli to nie sprawi kłopoty to proszę o zacytowanie odpowiedniego fragmentu.
Awatar użytkownika
Fensir
Plugawy Szaman

15 kwie 2008, 10:52

Terror Angmaru odzyskuje tyle ran, ile sam zadał.
Heru pisze:Nie obraź się Ven. Ale grałeś hobbitami? Bo 75 modeli to tylko na LoME i tylko z anglikami.
"Nam jedna szarża - do nieba wzwyż;
i jeden order - nad grobem krzyż"
Awatar użytkownika
gokish
Opiekun Balroga

15 kwie 2008, 11:02

Fensir pisze:Terror Angmaru odzyskuje tyle ran, ile sam zadał.
z tego co wiem to jak zabije model to odzyskuje 1 żywotności
i nie ważne ile zabije to zawsze jest jeden nie jestem tego na 100% pewien ale coś tak pamiętam najlepiej niech się sędzia wypowie lub posiadacz podręcznika
Nowości GW do lotra
†19.06.2009 oficjalne zakończenie "kariery" lotrowej
Awatar użytkownika
Fensir
Plugawy Szaman

15 kwie 2008, 11:10

Poprawka. Sprawdziłem dokładnie w podręczniku, i chodzi o model.
Heru pisze:Nie obraź się Ven. Ale grałeś hobbitami? Bo 75 modeli to tylko na LoME i tylko z anglikami.
"Nam jedna szarża - do nieba wzwyż;
i jeden order - nad grobem krzyż"
Awatar użytkownika
Khazad
Mistrz zardzewiałych zbroi

15 kwie 2008, 12:54

Dokładnie to jest tak: pod koniec tury w której Gul zabił jakiś model, odzyskuje 1 punkt żywotności. Czyli tak jak pisał Gokish.
DEAD
Poskramiacz pająków

04 cze 2008, 17:42

Terror Angmaru odzyskuje tyle ran, ile sam zadał.
Tak dla sprostowania to Gulavhar może odzyskać maximum jeden żywotności na turę.
Ajas pisze:Dunedain, DEAD - chyba specjalnie dla Was zacznę wlepiać upomnienia za pisanie głupot związanych z zasadami gry -.-Boromir CoWT cierpi z powodu kary -1 do rzutu na wygranie walki z racji posiadania sztandaru
Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

04 cze 2008, 18:21

Tak dla sprostowania to Gulavhar może odzyskać maximum jeden żywotności na turę.

Jak mi jeszcze powiesz na jakiej podstawie tak sądzisz to będę naprawdę wdzięczny. Podejrzewam, że chodzi ci o zapis:
At the end of a turn in which Gulavhar slays a model he regain a single Wound lost earlier in the battle
Jak można zauważyć model jest w liczbie pojedynczej, z czego można bez problemu wywnioskować, że jeśli zmienimy zapis na models to otrzymamy też i Wounds. W zapisie chodzi o to, ze on załącza regeneracje dopiero jak zabije, a nie zrani.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
derrkater
Opiekun Balroga

04 cze 2008, 19:19

To jest tak jak ze sztandarem, czyli, jeśli Gulvahar zabije model to odzyskuje życie, a jak więcej modeli, to nadal jedno życie.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2008, 9:32 przez derrkater, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

04 cze 2008, 19:23

Isilheru pisze:To jest tak jak ze sztandarem, czyli, jeśli Gulvahar zabije model to odzyskule życie, a jak więcej modeli, to nadal jedno życie.
Poproszę w takim razie o cytat potwierdzający twoją tezę.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
DEAD
Poskramiacz pająków

04 cze 2008, 19:36

Kevin pisze:Poproszę w takim razie o cytat potwierdzający twoją tezę.
A ja o cytat potwiedzający twoją!
T co wcześniej napisałeś to tylko przpuszczenia!
Ajas pisze:Dunedain, DEAD - chyba specjalnie dla Was zacznę wlepiać upomnienia za pisanie głupot związanych z zasadami gry -.-Boromir CoWT cierpi z powodu kary -1 do rzutu na wygranie walki z racji posiadania sztandaru
derrkater
Opiekun Balroga

04 cze 2008, 19:36

Sam go podałeś:
At the end of a turn in which Gulavhar slays a model he regain a single Wound lost earlier in the battle
Na końcu tury, w której Gulvahar zabił model, odnawia JEDNO życie stracone wcześniej w bitwie.

Single = jedno, czyli tyle ich odnawia.
Warunek to zabicie modelu. Nie jest napisane, że odnawia tyle żyć, ile modeli zabił.
Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

04 cze 2008, 19:38

Dobra idę do sędziówki.
Awatar użytkownika
BlackMist
Mistrz zardzewiałych zbroi

04 cze 2008, 21:31

Kevin, nie musisz iśc do sędziów, wystarczy, że przeczytasz uważnie zasadę jeszcze raz. Isilheru ma rację.
Niezależnie od tego ile zabiłeś, możesz otrzymac tylko 1 punkt życia.
"At the end of a turn in which Gulavhar slays a model he regain a single Wound lost earlier in the battle"
Jeśli zabiłeś 3, to wciąż zabiłeś 'a model'. Tak samo jeśli masz 6 Shamanów przy orku, to rzucasz 1 kością, bo jesteś "within 6" of a shaman" - niezależnie od tego ilu tych shamanów.
DEAD
Poskramiacz pająków

10 cze 2008, 6:39

BlackMist pisze:Kevin, nie musisz iśc do sędziów, wystarczy, że przeczytasz uważnie zasadę jeszcze raz. Isilheru ma rację.
Niezależnie od tego ile zabiłeś, możesz otrzymac tylko 1 punkt życia.
Tak samo jak i ja :twisted:

Żeby niepotrzebnych sporów nie było na przyszłość to gulowi przywraca się życie pod koniec tury :!:

Pozdrowienia z zaświatów DEAD :twisted:
Awatar użytkownika
DK
Pomocnik Szamana

10 cze 2008, 6:42

Gul dostaje żyć tyle ile zabije ludzi w walce wręcz. Może mieć max. 4 życia.
Jeździec, owinięty czarnym płaszczem, w wysokim czarnym szyszaku, nie był jednak upiorem, lecz żywym człowiekiem. Imienia tego pełnomocnika Barad-duru nie zachowała żadna pieśń ani legenda, on sam bowiem go zapomniał...

ODPOWIEDZ