Ioreth

Batman, Spiderman, Punisher, Blade i inne takie...

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Slotgan
Strażnik wyschniętej studni

09 wrz 2017, 20:22

Po dzisiejszym sparingu (3 rozgrywki na gondor) doszedłem do wniosku, że muszę wylać żale, Ioreth jest modelem po prostu źle skonstruowanym. Możliwość wyratowania do 9 modeli, na małe punkty to jakaś tragedia, ratuje kiedy chce, bez żadnych rzutów, szaman musi zużyć potęgę i dwie wole, jak furia nie wejdzie to jest włócznią za 50pkt no i saveuje na 5+ oczywiście, więc równie dobrze może nikogo nie wyratować. Już lepiej by było gdyby działała na zasadzie shamana. Granie na armię z Ioreth jest po prostu zniechęcające, zwłaszcza jak chce się pograć czymś funowym, bez nastawienia, że za wszelką cenę trzeba mieć coś żeby pozbyć się zielarki jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Wlodas
Bębniarz z głębin

09 wrz 2017, 20:50

Trzeba było się wypowiadać jak profil wchodził ;p

Poza tym jakoś nie zauważyłem żeby większa liczba graczy narzekała jaki to jest "gięty" profil i należy się go pozbyć.

Po prostu dziś na Twoją rozpę wpasowała mi się idealnie i dostałeś baty trzy razy co zapewne jest powodem Twojej irytacji bo przecież to nie do pomyślenia, że przegrywasz z takim leszczem :D

A jak chcesz mieć wpływ na profile ligowe to polecam się zgłosić z kandydaturą do sędziówki ;p

P.S. W październiku też Ci wklepię ;*
For Gondor !
Awatar użytkownika
Slotgan

09 wrz 2017, 22:15

Myślę, że podobne zdanie ma więcej niż jedna osoba, to po pierwsze, po drugie za bardzo się zachłysnąłeś Włodas bo wygrałeś w sumie dwa razy, chodzi mi tylko o to, że ten profil jest trochę mocny jak za taki koszt, to tylko wnioski po już kilku grach na Ioreth, zresztą z Tobą. Chętnie bym miał taki model w każdej armii.
Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

09 wrz 2017, 23:35

Wystarczy wrzucić jej transfixa i nic nie zrobi (ma zasadę aktywną). Serdeczny hurl samą Ioretb też jest spoko. Ok model ma swoje zalety, ale poziomem giętości jest obok taska, także imo trzeba nauczyć się na nią grać i tyle. Na małe punkty faktycznie mogą być z tym problemy, ale masz np spectry w armii od odsuwania, w estach warpriest daje Twojemu rzeźnikowi siłę 6, wbijasz 2 buły i model umiera tak czy siak, można ją łatwo zdjąć z łuków... Metod jest sporo.
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
K10

09 wrz 2017, 23:53

Slotgan pisze:Myślę, że podobne zdanie ma więcej niż jedna osoba, to po pierwsze, po drugie za bardzo się zachłysnąłeś Włodas bo wygrałeś w sumie dwa razy, chodzi mi tylko o to, że ten profil jest trochę mocny jak za taki koszt, to tylko wnioski po już kilku grach na Ioreth, zresztą z Tobą. Chętnie bym miał taki model w każdej armii.
Też mam takie zdanie. Za 30 pkt. jest gięta, nawet jeśli wyrzuci przykładowe 5 ładunków to ratuje fontanek za 50p. W jej przypadku 2K3 ładunków byłoby bardziej odpowiednie i dało większe zbalansowanie w stosunku do jej kosztu. Fish tak swoją drogą twoje argumenty że łatwo ją ściągnąć są akurat słabe :p Spider Queen za 115 ma 1 życie więcej i tyle samo obrony, a kosztuje 115 p. Tak na prawdę wszystko da się ściągnąć jak się ktoś postara, ale zanim ktoś ją dorwie to wyratuje np. x modeli zabitych z ataków strzeleckich i w pierwszej fazie walk.

Jednakże jej los jest mi obojętny, a post napisałem aby potwierdzić tezę Slotgana , co do czego się zgadzam w tym temacie :P
I'm back baby!
Awatar użytkownika
patryczekRIP

10 wrz 2017, 8:16

Powiem tak nie myale ze jest to giety model. Rownie dobrze mozesz rzucic same paly i juz nie masz tak duzo tych ladunkow liczac srednio to ona uratuje na male pkt tyle samo co szaman a na wieksze pkt juz znacznie mniej. Gondor od pewnego czasu stal sie grywalniejszy min. i przez nia. Ale nie wiem czemu oburza was bajer podobny do tego co zlo ma od dawien dawna ,,mysle tu o furi,, a jakos nikt nie narzeka na szamana. A mowiac ze szaman drozszy furia moze nie wejsc itp to szaman ma potege czesto jest pod taskiem prowadzi warband od biedy tez powalczy. :)
Awatar użytkownika
Slotgan

10 wrz 2017, 8:31

Ja zgaadzam się z Waszymi opiniami jak najbardziej, ale to znaczy, że mam grać zawsze taskiem/nazgiem/monsterem? W momencie gry na Gondor Ioreth staje się już must havem, a do tej pory nie zdarzyło mi się żeby wyratowała mniej niż 6-7 modeli, jak gram shamanem to czasem mam mniej wyratowanych, niezależnie od punktów. Konkretny przykład, chciałem się pobawić zasadą specjalną troll brute i co? Auto ban jego zasady...super po prostu. A co do działania spectrami na nią, ok bardzo chętnie bym ją odsuwał, ale ona ma 5 męstwa, to już kolejna rzecz u niej lekko gięta. To oczywiście tylko moje przemyślenia, ale na dłuższą metę odechciewa się grać towarzysko (turnieje to inna kwestia), de facto gondor dostaje fory w postaci kilku modeli, które najpierw trzeba zabić, zanim zacznie się odliczanie do brejka. Jak się gra na jakieś 30 modeli to może boleć.
Awatar użytkownika
Spy Tech
Gobliński jeździec

10 wrz 2017, 11:47

Slotgan
Ioreth jest modelem przegiętym i w mojej opinii źle wycenionym. Nie ma takiej armii, w której nie byłoby warto jej mieć, o ile pozwalają na to sojusze, dlatego frustrację w pełni rozumiem. Po prostu za ten koszt jest to absolutny must have, który kompletnie wyłącza z gry część atutów przeciwnika (przykład troll brute'a bardzo dobry). Od kiedy ten model się pojawił praktycznie nie widuje się Malbetha, który stał się bardzo drogą i statystycznie gorszą opcją.

Ten model da się skontrować, ale jego zabicie jest mocno problematyczne: wymaga to latającego monstera, blasty Sarumana zawsze kierowane będą w szeregi, bo przy możliwości uratowania samej siebie jest to słabym przedsięwzięciem. Strzelanie do niej z tego samego powodu jest rzadko dobrym pomysłem.

Trzeba przyznać, że zielara mocno ugrywalniła Minas Tirith, problemem jest to, że może być brana do niemal każdej armii, a jej stosunek cena-jakość niemal nakazuje jej obecność w rozpisce.
Ciemna jest druga strona... powiedział Yoda, jedząc tosta.
Awatar użytkownika
nappoleon3
Treser wargów

10 wrz 2017, 12:05

Moim zdaniem ioreth powinna zostać w lekko zmienionym kształcie np kiedy modelowi zostanie zadana ostatnia rana powinno się zostawić znacznik na tym miejscu na jedną turę, jeżeli uzdrowicielka chce ich uzdrowić jej podstawka musi się stykać ze znacznikiem i dopiero wtedy używa medykamentów . Robi to w trakcie fazy ruchu .
Awatar użytkownika
patryczekRIP

10 wrz 2017, 12:39

Wszystko co mowicie ze strasznie przegieta mozna by niemal powiedziec o szamanie tez ratuje ok na innej mechanice ale srednio statystycznie wychodzi na to samo. Ze mozna zielarke brac do kazdej armii prawie?serio? Ktora armia zla nie ma teraz szamana ? Ciezko zabic a szamana to tak latwo? Musisz brac? 80-90% armii zla bierze szaman. Za tania 20 pkt mniej niz szaman losowe ladunki moze miec ich malo ? No moze furia moze nie wejsc no moze chodz to zadko sie widuje. Ale za 20 pkt wiecej szaman moze prowadzic warband? Moze. Furia dodatkowo pozwala zdawac mestwa? Pozwala. Pod taskiem moze wydac wiecej niz 1 potege? Moze. Lepiej walczy od zielarki ? No lepiej . Tak sie zastanawiam serio za tania?Serio taka gieta? No a moze niektorzy sie przyzwyczaili ze tylko zlo moze miec fajne bajery?
Awatar użytkownika
Slotgan

10 wrz 2017, 13:05

patryczekRIP pisze:Wszystko co mowicie ze strasznie przegieta mozna by niemal powiedziec o szamanie tez ratuje ok na innej mechanice ale srednio statystycznie wychodzi na to samo. Ze mozna zielarke brac do kazdej armii prawie?serio? Ktora armia zla nie ma teraz szamana ? Ciezko zabic a szamana to tak latwo? Musisz brac? 80-90% armii zla bierze szaman. Za tania 20 pkt mniej niz szaman losowe ladunki moze miec ich malo ? No moze furia moze nie wejsc no moze chodz to zadko sie widuje. Ale za 20 pkt wiecej szaman moze prowadzic warband? Moze. Furia dodatkowo pozwala zdawac mestwa? Pozwala. Pod taskiem moze wydac wiecej niz 1 potege? Moze. Lepiej walczy od zielarki ? No lepiej . Tak sie zastanawiam serio za tania?Serio taka gieta? No a moze niektorzy sie przyzwyczaili ze tylko zlo moze miec fajne bajery?
Wszystko spoko, ale co jak gasi zasady specjalne, heroiki itd? Robisz sobie heroiczną walkę, zabijasz i tracisz potęgę bo ioreth mówi, a nie...on żyje i pyk, do tego może decydować czy użyje ładunek czy nie, więcej, z tego co się dowiedziałem wczoraj konia też może ratować. Jeżeli robi to bez jakiegoś rzuty tylko ot tak, po prostu, bo ma ochotę to wierz mi, że to jest gięte. Nie prowadzi warbandu, ok, nie walczy, ale może być sama lub z innym warbandem, ja szczerze bym wolał taką ioreth zamiast szamana, jak już napisałem, na 5+ może nie wejść wcale, a może też wejść każda buła, czysta statystyka. Dodam tylko, że w połączeniu z lennami i toporami z drugiego szeregu (sic!) z wyższą walką, to zło klęka. Jak w ogóle uderzyć z rozmachu z drugiego szeregu w zwarciu wojsk ? :D
Alexij
Nadzorca Trolli

10 wrz 2017, 14:12

1. Poprosiłbym o konkretne wnioski i propozycje zamiast "oj, ale ona przegięta" i jest "must have w kazdej armii". Konkrety.
2. Proszę o wskazanie ostatnich 2,5,10 turniejów klasy lokalnej/master, gdzie Minas Tirith jest w topce, przez cały czas.
3. Do gier towarzyskich zalecam zbanowanie Ioreth skoro to taki problem.
Pozdrawiam
Alexij
Awatar użytkownika
blaszko333
Mistrz zardzewiałych zbroi

10 wrz 2017, 15:24

Moja opinia co do Ioreth jest taka, że przy odpowiedniej grze zawsze się spłaci. 3k3 ładunków, to przy moim farcie zwykle 4 sztuki ale praktycznie uratowanie jakichkolwiek 4 modeli zwraca nam 30pkt, jeszcze nie daj Boże ktoś sobie uratuje bohatera...
Z drugiej strony Ioreth robi tylko to. Nie może walczyc, robic heroikow, blokować modeli przeciwnika... W grze z przedwczoraj Ioreth faktycznie splacila mi się ratując 2 pieszych SoE, ale nie wiem, czy nie wolałbym mieć tych dwóch modeli wiecej od poczatku. Przewaga liczebna przeciwnika sprawiła, że moje modele dostawaly wiecej niż jedną ranę, a wtedy już Ioreth nie pomoże.
Co do wniosków, myślę, że rzut 2k3 bylby bardziej adekwatny, ale nawet teraz nie uważam jej za specjalnie OP model.
Jak taki z niego król, to gdzie ma koronę? Ja jestem królem, to mam. Jakbym nie miał, to bym nie był, ale jestem, ponieważ ją mam. Na głowie ją mam. Mam ją, prawda?
Awatar użytkownika
patryczekRIP

10 wrz 2017, 16:05

Robi nam sie juz rozmowa do innego watku nie ma co tu gdybac nad sojuszami ze z lennami mocna armia itp;). Podsumowujac model wedlug mnie giety nie jest jak zrobisz heroicka a szaman uratuje trupka to tez tracisz potege dziala to w obie strony. A na kazda taktyke jest jakas kontra napewno cos wymyslisz zeby zjadac i taka zielarke :). Nie zawsze 1 rozpiska sie da zjesc wszystko w koncu i tak kosa trafia na kamien :)
Alexij
Nadzorca Trolli

10 wrz 2017, 16:53

Panowie

Ja na prawdę czekam na te pełne wnioski. Konkretne wnioski, a nie coś na zasadzie "bo grałem z kolegą i dostałem baty." Może ktoś przeprowadzić taką rzeczową analizę?
Po przeczytaniu wszystkiego rozumiem , że grając swoim Angmarem powinienem się teraz spodziewać na stołach full Ioreth, w, co najmniej , drugiej armii?
Pozdrawiam
Alexij

ODPOWIEDZ