Mitril 2.0 - sugestie, pomysły i komentarze

Rozmowy o nowej wersji portalu
Awatar użytkownika
Kronos

23 maja 2018, 6:34

Kamień z serca! Dziękuję serdecznie i jeszcze raz gratulację ;)
Pozdrawiam,
Kronos
Jesteś z Wrocławia i nie wiesz co, gdzie i jak? Napisz pm.
Grupa na fb: https://www.facebook.com/groups/771243309591323/
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

23 maja 2018, 6:38

Bardzo dziękuje za miłe słowa i pracujemy dalej nad pełną funkcjonalnością strony.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Godfryd

23 maja 2018, 8:19

O wow, trochę czasu mi zajmie przyzwyczajenie się do nowej wersji :D
Myślę, że aktualny ranking LO na stronie głównej byłby fajnym dodatkiem, resztę uwag mam nadzieję przegadamy już w ten weekend :)
Fajnie, że w końcu jest ten nowy mitril, wygląda super :)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

23 maja 2018, 10:26

Godfryd, dziękujemy za miłe słowa :). Mam na uwadze inne wyeksponowanie LO na stronie głównej, ale nie wszystko naraz.
Do przegadania temat.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Elessar

23 maja 2018, 10:57

Strona super, gratulacje! Kawał dobrej roboty :) Byłem w lekkim szoku jak dzisiaj wszedłem ;)
Edit: Czy mi się wydaje czy emotki :!: wyświetlają się zawsze w nowej linii?
W edycji posta jest justowanie (tak to się mówi?) do środka zamiast do lewej
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 11:00 przez Elessar, łącznie zmieniany 1 raz.
grrr
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

23 maja 2018, 11:00

Elessar, dziękujemy :) i informuję, że mobilna część strony powstanie jeszcze przed Urodzinami Mitrila.
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Jaskier

23 maja 2018, 12:38

Trochę już sobie pośmigałem tu i tam po stronie i przygotowałem parę uwag, większość to pewnie chwilowe niedoskonałości ale napisze.
Na urządzeniach mobilnych nie można wygodnie korzystać ze strony,
Kolorowe czcionki, zwłaszcza przy pisaniu posta, są bardzo słabo widoczne, a przecież powinny nam ułatwiać czytanie. Proponuje zastosowanie nowych kolorów do czcionek.
dalej mamy stare emotikony, liczyłem że wreszcie będzie można wysłać komuś kupę :D
czasami chyba coś się gdzieś delikatnie rozjechało.
No za to plusów jest znacznie więcej!
Okienko z CPM daje łatwy dostęp do jakichś starych, archiwalnych przeglądów.
Nowe grafiki są na prawdę ładne, można sobie zmniejszyć i zwiększyć stronę w przeglądarce i nic nam się nie krzaczy, wszystko zachowuje ładną oprawę,
komentarze (posty) są czytelniejsze
łatwiej zarządzać swoim kontem
nieprzeczytane przez nas jeszcze rzeczy podświetlają się innym kolorem, dzięki czemu jesteśmy bardziej na bieżąco.
intuicyjne ikonki, które szybko przekierują nas do odpowiedniego działu
kącik dla obcokrajowców
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Godfryd

23 maja 2018, 13:02

Rzuciło mi się w oczy jeszcze że nigdzie nie widzę licznika wyświetleń artykułów. Na komentarze dawno nie ma co liczyć, jedynie te wyświetlenia coś mówiły autorowi na temat odbioru i popularności arta- byłoby bardzo dobrze do tego wrócić ;)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...
Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

23 maja 2018, 13:26

- bardzo brakuje mi przycisku - Zobacz posty od ostatniej wizyty, był po prawej stronie, u góry
- wrzuca posty z interlinią wielką jak diabli :D
- emotki przerzuca do nowej linijki, co rujnuje mój podpis :P
- na forum profil po prawej wygląda źle
- wyśrodkowuje tekst w okienku posta
- nie działa kod [center] [/center]
Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!
Awatar użytkownika
Godfryd

23 maja 2018, 15:06

Podpiszę się pod tym co pisał Adam i dodam: nie wiem jak dodawać turnieje na nowej stronie?
Awatar użytkownika
Mnil
Redaktor

23 maja 2018, 23:43

Galeria na głównej też by się przydała ;)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Bazarek u Mnila
Durbug Dashu! Durbug Dashu!!!
Awatar użytkownika
lesisz

27 maja 2018, 16:34

Storna wygląda świetnie. Z błędów jakie znalazłem to brak możliwości pobrania podręczników armijnych 4.0. Proszę także o usunięcie użytkownika Kamorkaspl z portalu oraz usunięcie tych postów, gdyż ich są niestosowne.
Spójrz, górskie szczyty patrzą spowite mgłą,
Strzeż swoich braci, gdziekolwiek są,
Bo kiedy niebo zasłoni ogień i dym,
Bądź gotów, bo wróci Durina syn.
Awatar użytkownika
FishPriest

27 maja 2018, 22:38

Kiedy zacznie działać turniejówka?
Lubię Placki :mrgreen:
Goblin Skryba

28 maja 2018, 11:03

Z drobiazgów: w dziale pobierz są kwiatki typu "organizatorĂłw turniejĂłw"
Awatar użytkownika
Mars_2000

28 maja 2018, 20:01

Hejka,
To może i ja coś napiszę w temacie.

Generalnie duże brawa i szacunek dla osób zaangażowanych w tak poważne przedsięwzięcie i zmianę o 180 stopni dotychczasowego forum.
Doceniam czas poświęcony temu projektowi i trzymam mocno kciuki za jego doprowadzenie do końca.

Ale żeby nie było aż tak słodko jak w ulu, to teraz...parę słów konstruktywnej krytyki z mojej strony.

1. Zacznę od samego "engine'u" czyli forum opartego o WordPressa. IMHO, ale to chyba chybiony pomysł. Miałem w przeszłości do czynienia z WP i to był mój najgorszy okres bawienia się w robienie bloga, stron itd...Oprócz niekończących się aktualizacji wszelakich wtyczek, było sporo, naprawdę sporo botowych ataków spamerskich. Skończyło się to nawet zablokowaniem witryny sklepu internetowego mojej żony, która została wciągnięta na listę stron niebezpiecznych tylko dlatego że mieliśmy powiązania z blogiem założonym na WP, co musiałem z mozołem odkręcać w googlach. Heh...właśnie pisząc tego posta widziałem, że wpadł już pierwszy taki s h i t w języku zza naszej wschodniej granicy i obawiam się, że nie jest to ostatni.
Może te obawy są na wyrost, ale wolałem się nimi podzielić, bo wiem ile nerwów i niepotrzebnie straconego czasu mnie kosztowały moje boje w WP...

2. Edycja postów...właśnie jak piszę ten tekst to jest on primo - rozwlekły (duże odstępy między wierszami) i wyłącznie scentralizowany. Nie wiem jak innym, ale mi się słabo pisze w ten sposób.

3. Problemy z polskimi ogonkami w niektórych miejscach. (widziałem, że już ktoś wcześniej to zgłosił, więc się nie będę tutaj rozpisywał)

4. Sekcja wiadomości PRIV - a dokładniej kolorystyka tła vs. nicki userów i ...rozmazana czcionka.
W Chrome mam na jasnym tle biały tytuł odpowiedzi i jasne, również trochę zlewające się z tłem nicki nadawcy i odbiorcy i ta dziwna czcionka, jakby rozmyta po sklalowaniu na mniejszy rozmiar.

5. Tematy nieprzeczytane...
Well...jak tak będzie wyglądało to po wylistowaniu wszystkiego co mam do przeczytania od ostatniej wizyty, to ... pozostanie nieprzeczytane ::/:
Chyba chciałbym być daltonistą, bo kolory są ....żywe ....wręcz za żywe ... :mrgreen:
Obrazek

6. Auto cenzor języka pisanego w postach ...
Really ? S h i t to aż tak brzydkie słowo, które ma mi boot w poście oznaczać jako <b><span class="przeklenstwo">[Nie przeklinaj]</span></b> :shock:
C'mon...chyba nie jesteśmy takim forum, gdzie mięso w postach lata na lewo i prawo, że potrzebne są takie narzędzia do autokorekty. Mnie osobiście to się nie podoba :(

Dobra...tyle na początek...
Jednak, raz jeszcze napiszę...brawo, brawo, brawo
<b><span class="przeklenstwo">[Nie przeklinaj]</span></b> robota panowie (ha ha... ciekawe kto wie jakie słowo powinno być przed "...robota panowie")
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P

ODPOWIEDZ