Armie spod Białego Krakena - Darlark

A pokaż Pan co tam pod ladą trzymasz

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Darlark
Sztygar

15 sty 2018, 22:12

Witam.
Nadszedł czas pochwalić się figureczkami :)

Na pierwszy ogień idzie armia z zeszłorocznego DMP. Pierwsza z moich armii, która zajeła 1. miejsce w konkursie malarskim i dała mi Mitrila. Co tu dużo mówić poniżej rozpiska:

[center]Mordor & Harad
Nieumierający (upadła bestia) 170
2 Czarny Numenorejczyk Wojownik 18
1 Morannon Ork (tarcza, włócznia) 9
2 Morannon Ork (włócznia) 16
1 Ork Wojownik (sztandar) 30
1 Tropiciel (warg) 11

Szeloba 90

Cień Lord 120
10 Morannon Ork (tarcza, włócznia) 90

Haradrim Taxmaster 60
6 Kasztelan Umbaru 66
2 Obserwator z Karyny (łuk) 20

700 29 [/center]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Link do albumu z zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/Ra96hs7LNKVSD7042

1. Dlaczego wybrałeś/wybrałaś właśnie tę armię?
Nie gram złem z reguły,a potrzebowałem armii zła bo: na singlach ciekawie est mieć dwie armie, na parówkach/drużynówkach daje większa swobodę przy wyborze pary/drużyny, ale przede wszystkim w końcu mogę zagrać z graczami, którzy również preferują dobrą stronę konfliktu. Próbowałem Morii, Goblin Town i tradycyjny Mordor. To podeszło mi najlepiej.
2. Ile czasu zajęło Ci zbieranie, konwertowanie i malowanie tej armii?
Malowanie i konwertowanie ok. 3 tygodni po dobre parę godzin dziennie + jakieś prace wcześniej.
3. Jakie są silne strony Twojej armii?
Armia jest "kątrą" na to co mnie denerwuje przy grze na dobro czyli: łuki, wysoka walka i dobrzy bohaterowie. Owszem są też inne "kątry" na wyższe bolączki, ale ja wybrałęm te :)
4. Jakie są słabe strony Twojej armii i w jaki sposób starasz się je zrekompensować?
Boli liczebność, ale od łuków armia nie ucierpi, a w walce też sobie dobrze radzi, więc "breka" mam rzadko :o::
5. Jakiej armii ze strony Dobra obawiasz się najbardziej?
Hmmm zależy od scenariusza... Przy scenach typu Lordsy/ToTheDeath to armii leśnych skrzatów z czarownicom, co to boją się wytknąć nosa z krzaków. Ale raczej mało czego się obawiam... Może morza hobbitów... Ciężko stwierdzić. Rohan nie łatwo złapać, ale jak złapie to po problemie.
6. Jakiej armii ze strony Zła obawiasz się najbardziej?
Nie ma takiej opcji
7. Jaka jest Twoja najczęstsza taktyka?
TOP SECRET
8. Ile zwycięstw udało Ci się odnieść, grając tą armią?
Ciężko stwierdzić, ale chwale sobie grę tą armią.
9. Jak chciałbyś/chwiałabyś ulepszyć w przyszłości swoją armię? Dokupić nowe jednostki, bohaterów czy też całkowicie zmienić sojuszników?
Wince Kasztelanów, jakiś PółTroll, koń dla Cień Lorda...
10. Jaka będzie Twoja następna armia?
Prezentowana pewnie Gondor :P Malowana hmmm, prawdopodobnie wincej Gondoru :P

Pozdrawiam
-I'm Groot.
-I'm DARLARK :P
Awatar użytkownika
Kat

16 sty 2018, 7:54

Wygląd bez zarzutu. Na liczebność ponoć nie narzekasz to fajnie słyszeć ale moje pytanie dotyczy kasztelanów. Warto za tyle punktow?
Awatar użytkownika
Darlark
Sztygar

16 sty 2018, 8:16

Imo warto. W walce giną rzadko o ile nie poślesz ich na koksów-bohaterów przeciwnika. F5 i D6 pozwalają im nieźle konkurować z elfami (nawet przy założeniu, że wygrywacie tyle samo walk tobie jest łatwiej zabić tego elfa niż jemu Ciebie), ze wsparciem (2 kości) wygrywają większość walk z krasiami i Gondorem co też wpływa na to, że giną rzadziej. Męstwo 4 pozwala (zazwyczaj) atakować "Przerażajacych" przeciwników, a posiadanie samemu terroru sprawia, że czasem te 2-3 modele przeciwnika stoją i patrzą na Ciebie, gdy ty wygrywasz walki z ich kolegami :balrog: Bólem, może być śmierć takiego wojownika z zabłąkanej strzały, ale ten mankament należy niwelować podczas gry, oraz brak wszech obecnej w źle furii:)

Tak jak pisałem mają oni swoje zalety i wady, lecz mi gra nimi bardzo odpowiada i imo spisują się jako armia zła :)

Pozdrawiam
-I'm Groot.
Awatar użytkownika
Godfryd

16 sty 2018, 9:29

Darku, widziałem na żywo, armia jest śliczna, świetne konwersje i klimat. Do tego dość nietypowo złożona, naprawdę pogratulować takiej armii :)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...
Awatar użytkownika
KaMiKaZee

16 sty 2018, 11:51

Piękne modele !

Konwersje wykonane na najwyższym poziomie. Miałem przyjemność grać przeciwko tej armii podczas DMP 2017.

Jeszcze raz gratuluje włożonej pracy !

Pozdrawiam,

KaMiKaZee
Pozdrawiam,

Radosław "KaMiKaZee" Góra
Awatar użytkownika
Darlark
Sztygar

17 sty 2018, 21:51

Dzięki chłopaki :) Chciałem ożywić trochę ten dział... Może są inni chętni do zaprezentowania swoich armii?

Pozdrawiam
-I'm Groot.
Awatar użytkownika
Jaskier

18 sty 2018, 18:54

Armia wymiata!!!! Chociaż ługo oglądałem na żywo to i teraz poświęciłem jej sporo czasu. Bardzo gratuluję takiego cudownego kunsztu i zazdroszczę talentu. Szacun za takie przyłożenie się do sprawy.

Niech to będzie dla wszystkich przykład że armia zła, a zwłaszcza Mordoru nie musi wcale być brzydka lub robiona na szybko.
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Dragowicz

18 sty 2018, 19:52

Konwersje i malowanko super, ogólnie podoba mi się taka "wyróżniająca" kolorystyka, szczególnie ci złoci Numenorejczycy, naprawdę fajnie się wpasowali w te klimaty :D
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
Tomi

19 sty 2018, 19:54

Piękna armia, aż miło patrzeć. Po raz pierwszy stwierdzam, że Czarni Numenorejczycy jako figurka mogą się podobać. Jakoś mi po prostu nie podchodzą z wyglądu :) A tutaj wyglądają naprawdę fajnie.
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt. - Chrzest Ognia"

ODPOWIEDZ