"Jak zrobić ..." czyli pytania o konwersje i inne

Zamienił stryjek na siekierkę kijek.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Czerniawa
Gobliński jeździec

21 wrz 2016, 15:00

Silikon posiadam tej samej firmy, więc chyba nie powinno być to problemem, wilgoci nie ma na pewno, a temperaturę też mam odpowiednią. Dziwna sprawa, podejmę jeszcze jedną próbę, ale szkoda marnować tyle żywicy , chyba więc będę musiał napisać do firmy od której kupiłem, może była źle przechowywany?

A tak nawiasem, używałeś może jakiegoś separatora między formą a odlewem?
Nie chodzi o to jak mocno bijesz, ale o to jak dużo ciosów jesteś w stanie znieść
i nadal iść do przodu. Na tym polega zwycięstwo.

Rocky Balboa
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

21 wrz 2016, 20:51

Nie - wlewam żywicę prosto do formy, ale odlewam sobie tylko podstawki, gdzie nie ma zbyt wielu drobnych szczegółów.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Czerniawa
Gobliński jeździec

05 paź 2016, 8:23

Jeszcze jedno pytanie. W czym mieszasz silikon przed wlaniem do formy tak żeby zostało jej jak najmniej na ścinakach naczynia? Kubeczek plastikowy, drewniany?
Nie chodzi o to jak mocno bijesz, ale o to jak dużo ciosów jesteś w stanie znieść
i nadal iść do przodu. Na tym polega zwycięstwo.

Rocky Balboa
Awatar użytkownika
Jeru
Opiekun Balroga

05 paź 2016, 15:00

Jak już jesteśmy przy odlewach.

Mam zamiar odlać sobie parę (raczej sporych) rzeczy, mam tylko(?) 0,5kg silikonu, więc chciałbym aby starczyło.
Myślałem by na próbę nalać do foremki wody, zamiast silikonu. Czy to ma sens? Woda jest w końcu rzadsza.
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

07 paź 2016, 21:16

Mam takie duże plastikowe pojemniki do mieszania, ale zawsze mi coś niestety zostaje. Próbowałem mieszać w mniejszych np. z zatyczki do dezodorantu, lakieru do włosów, sprayu GW, ale pewnego razu sam "kubeczek" zaczął mi się topić jak się żywica nagrzała przy mieszaniu.

Patent z wodą był grany i mniej więcej było ok, ale jak do pojemika bez podziałki mamy wlać 2 składniki w proporcji 50:50, i tak wychodzi, że wlewamy na "oko", więc dla wszystkiego ja wlewam ciut więcej
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Czaki.
Gobliński jeździec

13 lut 2017, 19:49

Witam

Pytanie trochę z inne beczki:

Czy jakiś posiadacz plastikowego Nazgula na bestii mógłby mi zmierzyć wysokość od góry podstawki do "brzucha" :D bestii, inaczej mówiąc długość tego plastikowego elementu , który utrzymuje bestie ?

Proszę o jak najdokładniejsze pomiary z góry dziękuje :D

Pytam,ponieważ wpadł mi ostatni w ręce taki, Nazgul utrzymujący się na przezroczystej obudowie długopisu :D
Gajusz Juliusz Cezar: "Alea iacta est" - Kości zostały rzucone

Call me "Czaki" !
Awatar użytkownika
Mars_2000
Strażnik wyschniętej studni

13 lut 2017, 23:22

boginon pisze:Czy jakiś posiadacz plastikowego Nazgula na bestii mógłby mi zmierzyć wysokość od góry podstawki do "brzucha" bestii, inaczej mówiąc długość tego plastikowego elementu , który utrzymuje bestie ?

Proszę o jak najdokładniejsze pomiary z góry dziękuje
Proszzzzzz...
Obrazek
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P
Awatar użytkownika
Imrahil~

22 lut 2017, 18:50

Ktoś wie gdzie mogę takie głowy znaleźć w Polsce?
https://zapodaj.net/5913cd2aecc73.png.html
Ostatni nadjechał dumny Imrahil, książe Dol Amroth, krewniak Denetora, który na chorągwiach kazał wyszyć herb:okręt i srebrzystego łabędzia, a przywiódł ze sobą konny hufiec na siwych wierzchowcach o bogatych rzędach...
Awatar użytkownika
Szalonooki
Treser wargów

28 gru 2017, 11:40

Niech ktoś poratuje jak umie.

Poszukuję artykułu, który kiedyś hen daleko odnalazłem w internetach, traktującego o konwersji Riders of Rohan w Rohan Royal Guards. Niby nie jest to nic skomplikowanego, ale zawsze dobrze mieć coś żeby móc podejrzeć.

Starałem się przeszukać forum, one-ring itd, ale jakoś mi to nie idzie za specjalnie i wszędzie odnajduje tylko dodawanie sztandarów do standardowych RRG.

Help.

Pozdrawiam.
"Obnażył się, wskoczył na stół, kucnął, <b><span class="przeklenstwo">[Nie przeklinaj]</span></b> Najjaśniejszemu Panu do patery z owocami i życzył smacznego" - Łowcy duszy; Łowcy dusz; Jacek Piekara
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

28 gru 2017, 11:50

Mam sporo literatury związanej z Lotrem (patrz bardzo archiwalne White Dwarfy) - jeśli uda Ci się namierzyć, że był to artykuł np. w White Dwarfie, to daj znać. Gdzieś w sieci widziałem spis artykułów związanych z Lotrem publikowane w White Dwarfie - niestety nie zapisałem linku, ale może to jest jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Valarmat
Treser wargów

17 kwie 2018, 7:06

Witam.

Wczoraj przyszła do mnie przesyłka z Królem Thranduilem (na koniu oraz pieszo).
Na YT widziałem filmik w którym przerobiono konia na łosia dodając mu rogi.
Moje pytanie brzmi. Czy wiedzie gdzie takie rogi łosia mogę kupić, aby samemu móc sobie zrobić taką figurkę?

Pozdrawiam :)
*Slay

17 kwie 2018, 7:55

Z konia zrobić łosia? Hmm ciekawie :)

Nie jestem jakimś specem od anatomii zwierząt, ale zanim zaczniesz to przemyśl ,czy to nie wyjdzie komicznie :)

Co do rogów, to sugerowałbym użycie jakiegoś drucika, najlepiej, żeby był w miarę gruby(jako podstawa poroża) i do tego korzystając z mniejszych dorobić pozostałe rogi :)

Oczywiście wszystko potem kształcisz za pomocą green stuffu :)
Slay's Studio zaprasza z zamówieniami na malowanie/rzeźbę :)

https://www.facebook.com/slaysstudio

Pozdrawiam
Kamil :)
Awatar użytkownika
Valarmat
Treser wargów

17 kwie 2018, 8:15

*Slay pisze:Z konia zrobić łosia? Hmm ciekawie :)

Nie jestem jakimś specem od anatomii zwierząt, ale zanim zaczniesz to przemyśl ,czy to nie wyjdzie komicznie :)

Co do rogów, to sugerowałbym użycie jakiegoś drucika, najlepiej, żeby był w miarę gruby(jako podstawa poroża) i do tego korzystając z mniejszych dorobić pozostałe rogi :)

Oczywiście wszystko potem kształcisz za pomocą green stuffu :)
https://www.youtube.com/watch?v=QSE4mr1Ju3g

Według mnie całkiem spoko to wyszło.

Gość ma metalowe rogi które przykleja do głowy konia :)
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

17 kwie 2018, 9:13

Obrazek
Model z warmachine kupisz moze niezbyt drogo i mozesz sobie kobite podmmieic :)model na tle lotrowych figsow bedzie dosc masywny ale moze prezentowac sie bardzo dobrze:)
Wojownik "Zachodniej Ukrainy"
Awatar użytkownika
Jaskier

18 kwie 2018, 9:19

Rzuciłem tylko okiem tak na szybciutko i wydaje mi się że bardzo pomocne może być kupienie na jakiejś grupie zbytu specjalnych jednostek leśnych elfów na łosiach z Warhammera. Starszy kuzyn młotek nie raz nie dwa dostarczał fajnych bitsów.
A nawiasem mówiąc dużo fajnijszy tu komuś łoś wyszedł niż ten orginalny od FW moim zdaniem.
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ