W co "pójśc"?

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

ZawiszaMiko
Treser wargów

07 cze 2018, 20:30

Witam cieplutko w kolejnym dziale forum :V
Dysponuję niemałą kolekcją figurek, dotychczas pełniły one rolę jedynie ozdoby półki i kiedyś, raz na kilka tygodni do baaardzo luźnego grania ze znajomymi.
Teraz po jej odkopaniu z szuflady powoli wkręcam się w competitive, uczę się bardziej zaawansowanych zasad i pierwszych taktyk żeby móc wyjść do ludzi :fajka: i chciałem się spytać doświadczonych graczy o radę, odnośnie rozwoju kolekcji. Poniżej wypisane wszystkie moje figurki, z wdzięcznością przyjmę porady odnośnie tego, co najbardziej opłaca mi się teraz kupić/zrobić aby móc sklecić jakąś rozpiskę.
(Przepraszam za opisowy charakter moich postów, tak już mam)

ROHAN (tu nie ukrywam, że klimatem moja ulubiona nacja i na niej chciałbym coś złożyć najbardziej):
-Theoden konno/pieszo (chętnie sprzedam, tak przy okazji)
-Eomer, KotP konno rzecz jasna
-Hama pieszo
-Kapitan/King's Huntsman/Sztandarowy/gość z rogiem z jednej paczuszki, pieszo
-6x zwykli jeźdźcy, jeden w trakcie konwersji na Syna Eorla
-3x Gwaria konno
-6x Gwardia pieszo
-24 zwykłych Rohańczyków z różnym wyposarzeniem

MORDOR
-Dark Marshal pieszo
-Kapitan Orków (zwykły)
-sztandar na zwykłym orku
-24 Morannon Orków, różne wyposarzenie

MORIA:
-starter (od cholery ogórków i troll)
-król Durburz
*cała piesza drużyna pierścienia ze startera oczywiście również, Legolas przerobiony na jeźdźca

HARAD (tu też bym chętnie coś złożył ze względów wizualnych):
-11 łucznikó zykłych pieszo
-11 włóczników zwykłych pieszo
-sztandar
-kapitan

AZOG I PRZYJACIELE
-Azog pieszo/na wargu
-6x hunterów na wargach

Z góry dziękuję za porady :)
Awatar użytkownika
Szeryf
Treser wargów

08 cze 2018, 9:07

Witaj! Jako gracz (miedzy innymi) Rohanu chetnie podpowiem, jak bym ja rozwijal te armie - jezeli akurat nia zdecydujesz sie rywalizowac, jako Twoja ulubiona zreszta ;)

Theoden do pewnych rozpisek moze sie przydac, ze wzgledu na zasade specjalna jego miecza (Herugrim) - oczywiscie rozmawiamy o ArmyListach LO. Moze ciekawie sie spisac w duecie z przybocznym Hama. Eomer z kolei jest dosc podstawowym bohaterem, jednak aktualnie nie najpopularniejszym - wiekszosc graczy decyduje sie na Eorla the Young (mocny lider), Erkenbranda konno / Grimbolda pieszo (bonusy dla szeregowcow) lub Eowyne (niski koszt). Dobrym pomyslem na wieksza armie wydaje sie wystawienie Gamlinga z krolewskim sztandarem, a do strzelania King's Huntsmana ktorego juz posiadasz.

Jako ze najwieksza sila Rohanu jest jego kawaleria, powinienes moim zdaniem dokupic szeregowych jezdzcow - 6 to zdecydowanie za malo. ;) Do tego na poczatek tych 3 konnych gwardzistow ktorych masz (dobrze ze sa tez piesze modele, gdyby stracili wierzchowce) i w zaleznosci od gustu 1-3 Synow Eorla powinno byc niezla elita Twej armii. Grajacy Rohanem czesto decyduja sie rowniez na wystawienie Gandalfa Bialego lub sojusze z Biala Rada (Saruman) i Druzyna Pierscienia (Legolas).

To takie troche streszczenie i sugestie, ktore mozesz wziac pod uwage ;) W razie pytan albo zapotrzebowania na jednostki napisz wiadomosc, chetnie wspomoge w obu kwestiach!
"There's no strength left in the world of Men."
- Elrond, Lord of The Rings: The Fellowship of the Ring

ODPOWIEDZ