ForgeWorld - IX wspólne zakupy

Kupię, nie kupię - potargować warto.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel, Jacek

Awatar użytkownika
Mars_2000
Strażnik wyschniętej studni

11 cze 2018, 8:58

AKTUALIZACJA 2018-06-11
Limit 250 GBP do darmowej ekspresowej wysyłki został osiągnięty, zatem czekam na ostatnich chętnych do jutra.
Po tym czasie zamykam listę kupujących i wraz ze zgłoszonym uczestnikami realizuję zamówienie.

---------------------------------------------
Cześć,
Od piątku, na stronach FW, możemy kupować w preorderze nowość do naszego bitewniaka w postaci zestawu najemników goblinskich lub od razu całej hordy (no właśnie, po co się rozdrabniać :P )
Zatem, tradycyjnie, oferuję się na organizatora wspólnego kupowania, co by zaoszczędzić na kosztach transportu z UK. Jeśli są chętni o powiększenie swojej kolekcji figurek, to serdecznie zapraszam.
Dla formalności przypomnę zasady większości już znane:
Zamówienie opłacę swoją kartą kredytową, odbiorę i następnie rozdzielę pomiędzy kupujących (wysyłając dalej w Polskę zamówione przedmioty zgodnie z dokonanymi indywidualnymi ustaleniami).
Oczywiście zrobię to bez jakichkolwiek opłat za pośrednictwo itp..Pełna bezinteresowność.

Szczegóły:
1. W ciągu najbliższych dni tworzę listę chętnych na zakupy.

2. Staramy się osiągnąć minimum dla darmowej ekspresowej wysyłki tj. 250 GBP.
Dodam, że można zamawiać cokolwiek z oferty ForgeWorld - nie tylko figurki do Hobbita, tak więc gracze innych systemów też są mile widziani

3. W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń (i przez to wyższej kwoty) będę zamykał listę nie czekając do końca terminu, aby uniknąć nazbyt rozbudowanego zamówienia i wszelkich komplikacji związanych z koordynacją zbyt dużej transakcji.

4. Decyduje kolejność otrzymanych zgłoszeń na PRIV! O tym dlaczego ,więcej info jest w pkt. 9.
(ale generalnie, kto pierwszy ten lepszy ...).

5. Ze względu na spore kwoty figurek, obowiązywałaby przedpłata w wysokości 100% wartości kupowanych przedmiotów dla danego forumowicza przeliczona na PLN po kursie sprzedaży GBP publikowanym na stronie banku BZ WBK z danego dnia (konkretnie z dnia robienia przedpłaty i konkretnie z tego banku, bo w nim mam kartę kredytową).
Konkretnie tutaj:
https://www.bzwbk.pl/przydatne-informac ... ewizy.html

6. Finalne rozliczenie nastąpiłoby po zaksięgowaniu transakcji przez bank, które udostępnię ze wszystkimi szczegółami tj. kurs banku użyty do przeliczenia transakcji, kiedy została zaksięgowana itd...
Z doświadczenia wiem, że trzeba sobie dodać kilka procent do oryginalnej ceny (ja dla bezpieczeństwa zakładam 5%, chociaż zwykle jest to na koniec trochę mniej).
Czyli przykładowo, jeśli kupujemy za 100 GBP = 100x 5.03 PLN (dzisiejszy kurs sprzedaży) + 5% opłaty banku = ok. 528 PLN, a nie tylko 503 PLN. Trzeba o tym pamiętać.

7. Wysyłkę zamówionych rzeczy zrealizuję w miarę możliwości w następnym dniu roboczym, po dniu otrzymania paczki z ForgeWorld.
Możliwe wysyłki paczkomatem/pocztą polską i kurierem.

8. Do kosztów wysyłki z cennika Inpostu/Poczty Polskiej/Kuriera doliczam 2 PLN za kopertę bąbelkową lub karton.

9. W przypadku sytuacji, kiedy podczas składania przeze mnie zamówienia na stronie FW pojawiłby się brak żądanej ilości danego przedmiotu w koszyku (np. więcej chętnych na to samo , niż ilość dostępnych modeli), to o tym komu przypadną figurki zdecyduje właśnie pkt.4 , czyli kolejność otrzymanych zgłoszeń na wspólne zakupy. Po prostu taka "ostatnia" osoba zostanie poinformowana przeze mnie o wystąpieniu braku i niezrealizowaniu jej zakupu, a kasa zostanie automatycznie zwrócona w dniu następnym.
Dodam tylko, że do tej pory się to nie zdarzyło w historii wspólnego kupowania, więc ten punkt raczej nie znajdzie zastosowania i tym razem...

Jak są chętni, to zapraszam na priv.

PS. Sztygara odpowiedzialnego za dział poproszę o zamknięcie poprzedniego tematu (FV VIII Dogrywka), który gdzieś jeszcze krąży po forum :smile:
Awatar użytkownika
The.Punisher
Treser wargów

11 cze 2018, 18:13

priv priv
Nirnaeth
Bębniarz z głębin

21 wrz 2018, 14:44

Mars,

Licze na ponowna wspolprace.
Co mysla inni?
Bierzemy cos z FW?

🤣
Andy
Treser wargów

21 wrz 2018, 17:56

Ja bardzo chętnie wziąłbym udział w nowej edycji zakupów. Armia Dol Amroth sama się nie zbierze 8)
Nirnaeth
Bębniarz z głębin

21 wrz 2018, 19:31

Mars jeszcze Ty i magiczne 450 zl jest :D
Awatar użytkownika
Mars_2000
Strażnik wyschniętej studni

21 wrz 2018, 22:19

OK. Założyłem właśnie nowy wątek w tym dziale odnośnie kolejnej edycji. Tam proszę śledźcie szczegóły.
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P

ODPOWIEDZ