Battle Companies - rozmowy ogólne

Temat poświęcony Kompaniom Bitwnym
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

06 sty 2018, 11:56

Jak w temacie - rozmowy ogólne na temat Battle Companies.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
stefek01

07 sty 2018, 2:25

Ktoś już miał okazję zagrać według oficjalnych zasad z nowego podręcznika ? Jak bardzo różnią się zasady GW od tych zawartych w podręczniku Jonathana Bakera z 2016 roku (zielona okładka) ?
Awatar użytkownika
Shein

14 sty 2018, 22:20

"Oficjalne zasady z nowego podręcznika" to po prostu przygotowane do wydania zasady z WD sprzed ponad 15 lat... Dobrze uporządkowany temat zasad specjalnych, nieco zredukowane startowe kompanie i dosłownie dwa nowe pomysły w rozdziale z ekwipunkiem. Tyle dostajesz za stówkę.

Dla porównania tyle samo i więcej możesz ściągnąć z internetu za darmo. Mnie nowowydany podręcznik zawiódł w niecałych 90% - scenariusze jak zawsze są warte uwagi i wypróbowania ale nie napiszę o nich niczego póki nie zagram w kilku wariantach. Został mi także do przeczytania rozdział "The quest to Fornost".
Zostać fachowcem.
Awatar użytkownika
wilqu

15 sty 2018, 7:36

Przejrzałem wieczorem ten suplement.

Plus
powiew świeżości
wciągające wprowadzenie dla nowych graczy
możliwość rozgrywania gry mała liczbą modeli
ciekawe scenariusze
osobiście jako fan Mordheim z WFB jestem strasznie na + .

Minusy
hmm przejrzałem na szybko ale baboków co niemiara
przykład evil progression chart >>> rzut 3 Bane of Kings>>> Ok mam to i co dostając książkę z zasadami musze w głównym booku szukać co to jest ? Bo nigdzie nie jest opisana ta zasada w suplemencie.
podobnie harbringer of evil i w sumie wszystkie zasady dla osoby spotykającej się z gra 1 raz nieznane.
Za to wielki - jak można wydać niekompletny podręcznik do gry bez opisu zasad specjalnych zdobywanych przez bohaterów.
Dalej to samo bronie wystarczyło dodać kolejne 2 strony by opisać statystyki broni.
Kolejny wielki -.

Może się czepiam ale tego typu wydania powinny zachęcać nowego gracza do gry a tu cóż mnie by wku..o brak opisu wielu rzeczy i konieczność szukania dłubania w innych książkach, taki suplement powinien być niezależnym produktem w pełni gotowym do gry. Dodrukowanie kilku stron więcej nie boli.(no chyba ze to marketingowy chwyt a kupujcie sobie cos więcej )
Amal Shufar, At Rrug!!!
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

15 sty 2018, 19:11

Mam podobne odczucia, bo brakuje zasad samej gry, statystyk jednostek, zasad specjalnych... "Zielony" początkujący powinien z miejsca dokupić rulebook główny + książeczkę z profilami jednostek -> nie brzmi to zachęcająco, a wręcz odstrasza.

Ci co siedzą w temacie i traktują tę książkę jako kolejny dodatek, takich problemów nie mają, więc tu podejście jest inne.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Dragowicz

15 sty 2018, 21:41

Celowy zabieg, jakby tak mieli wszystko opisać w jednym podręczniku to jakby zarobili? + jest to kierowane do osób raczej znających podstawowy system, gdzie się kojaży zasady takie jak Terror czy Bane of King, BA! Nawet w naszych ukochanych podręcznikach LO mamy podobną sytuację, "Lider armii otrzymuje zasadę " Master of Battle" teraz szukaj że to zasada Gothmonga :p
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
Jaskier

26 sty 2018, 18:07

Akurat w bookach LO jest to banalnie proste i szybkie. Pare sekund to zajmuje. Monimalizujesz swój armybook, wchodzisz w mordor, crl+f, wpisujesz "gothmong" albo "master" i samo Cie przenosi do szukanej frazy.
Natomiast co do kompanii zgoda, ze na koncu przydakby sie spis zasad specjalnych, bo szukanie ich po tych wszystkich tabelkach jest niezbyt wygodne, za wolne i łatwo coś przeoczyć. W wersji papierowej nie zrobimy sobie crl+f :p
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
wilqu

25 mar 2018, 9:32

Gra ktoś w Łodzi , okolicach w BC czy raczej zwykłe scenario
Amal Shufar, At Rrug!!!
Awatar użytkownika
FishPriest

25 mar 2018, 14:44

Kwestia umówienia się na grę. Na naszym FB jesteś? Bo serio głównie tam się komunikujemy, na mitrila i ośmiornicę rzadko zaglądając ;)
Lubię Placki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borsuk

14 cze 2018, 8:28

U nas w klubie mamy możliwości grać w różne sceny ponieważ postarałem się o niebanalne Tereny do gry. Gra się super w zasadzie to uproszczony Mordheim jak by na to nie patrzeć. Mimo waszych Hejtów na podręcznik opłaca się go mieć choćby od tak dla kolekcji. Staramy się grac 2vs2 Na stole 48na 48 Czyli każdy na każdego:)
TKF- Tarnowski Klub Fantastyki- Tarnawar

ODPOWIEDZ