Mundialeiro 2018

Off top niejedno ma imię – usiądź i pogadaj.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

15 cze 2018, 22:08

Aż dziw bierze, że nikt nie założył jeszcze takiego tematu, tym bardziej, że i Polska zaraz zagra. Jak tam Mistrzostwa? Oglądacie? Komu kibicujecie?
Mi pierwsze trzy mecze uciekły jak siedziałem w pracy, lub wracałem z pracy do domu, ale Portugalia - Hiszpania to już było coś. DeGea jak nie DeGea, Hiszpania wypuszczająca z rąk zwycięstwo na właśnie życzenie, Ronadlo i pierwszy hat trick na Mundialu.... Czekam na naszych, chciałbym też, żeby w końcu dobry turniej zagrała Anglia i Argentyna, o czarnych koniach pomyślę po pierwszych meczach....
ZawiszaMiko
Treser wargów

16 cze 2018, 6:15

Poszła dyszka na wyjście Maroko z grupy, do wyciągnięcia prawie 40, miało być na figurki, ale chyba poszło się... :<
Co do wieczornego meczu no to była w zasadzie książeczka reklamowa piłki nożnej - dosłownie prawie wszystko co w tym sporcie może się wydarzyć, to się wydarzyło.
Bramka z karnego - BYŁA
Bramka z wolnego - BYŁA
Hat-Trick - BYŁ
Kiks bramkarza za który w niektórych częściach Polski mógłby dostać po ryju po wyjściu z autokaru - BYŁ
Wybitne interwencje bramkarza - BYŁY
Czerwone kartki - o, tego nie było
Świetna gra z kontrataku - BYŁA
Świetna gra z ataku pozycyjnego - BYŁA
Gonienie wyniku - BYŁO

No pięknie po prostu <3
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

16 cze 2018, 14:17

Dobre określenie wczorajszego meczu :).
Mnie się podoba Islandia - gra bez stresu z Argentyną i ciekawy jestem jakim wynikiem skończy się to spotkanie.
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

16 cze 2018, 15:12

1:1 Kalinsie :)
Kogo to dziwi skoro wygrali swoja grupe eliminacyjna?:)
Wojownik "Zachodniej Ukrainy"
ZawiszaMiko
Treser wargów

16 cze 2018, 18:38

Bardzo mnie cieszy zwycięstwo Danii.
1. Założyłem się z ojczymem, który widzi w Peru kandydata na strefę medalową - ja w Danii.
2. Uwielbiam ich grę jako zespołu a prywatnie jestem wielkim fanem talentu Eriksena.
Taki mój prowatny faworyt i czarny koń ;)
Ktoś też ma jakieś przemyślenia na temat tej drużyny?
ZawiszaMiko
Treser wargów

16 cze 2018, 18:39

Albo co ważniejsze - macie swoje czarne konie? :)
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

16 cze 2018, 19:48

Na temat danii?
"Szmajhel" w bramce... az lezka w oku sie kręci :)
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

19 cze 2018, 17:29

Pierwsza kolejka za nami :)
Powietrze z balonika uszło :) zaprezentowali sie wszyscy.

Ale jakis super faworytów nie ma. Jedynie belgia i rosja pewnie powygrywały ale w przypadku drugiego zespołu chyba nikt nie wierzy w ich mistrzostwo:)

Ktoś ma jakiś faworytów po tej kolejce?:)
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

19 cze 2018, 20:25

Mimo wszystko Hiszpania i Brazylia. A co do balonika, to dmuchaliśmy, dmuchaliśmy i się rypło. Druga bramka dla Senegalu to jakaś kpina. Oby chłopaki się otrząsnęli, ale lekko nie będzie.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

19 cze 2018, 21:06

Mrcz o wszystko kontra kolumbia ktora tez ma mecz o wszystko :) ten mundial może sie nie udać:)
Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

20 cze 2018, 7:28

Wszystko co mogło pójść źle w naszej grupie właśnie poszło :/ Pech na całej linii. No ale jak spojrzycie na tą kolejkę to praktycznie co mecz jest zaskoczenie jakieś. Nie tylko nas to dotknęło.
Z czarnych konii to na bank będzie gospodarz. Mają świetnego trenera i teraz już tylko będą nabierać rozpędu. Myślę że zajdą dalej niż tylko wyjście z grupy.
Pozdrawiam, Marcin
ZawiszaMiko
Treser wargów

20 cze 2018, 8:52

Jaskier pisze:
20 cze 2018, 7:28
Z czarnych konii to na bank będzie gospodarz. Mają świetnego trenera i teraz już tylko będą nabierać rozpędu. Myślę że zajdą dalej niż tylko wyjście z grupy.
Warszawa płacze jak czyta
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

20 cze 2018, 13:42

Mnie bardziej przykro ze względu na styl w jakim się zaprezentowaliśmy - to tak, jakby pojechać na DMP, czy Urodziny Mitrila i nie przeczytać zasad scenariuszy, nie nauczyć się statystyk swoich modeli, zlepić byle jaką rozpiskę, która nijak ma się do założeń scenariuszy i jeszcze opowiadać na forum Mitrila, że ustawiam się na pierwszą dziesiątkę graczy...... Żal, przy czym resetuję swój szachowy zegar i znowu wierzę, że z Kolumbią będzie lepiej.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Kat
Poskramiacz pająków

20 cze 2018, 13:51

Kalins jeszcze dodam ze wygladali jak konna armia na goblin town :)
Awatar użytkownika
Wlodas
Bębniarz z głębin

21 cze 2018, 15:34

Skoro temat założony to i ja się może wypowiem, pierwszą kolejkę prześledziłem i przeanalizowałem i trzeba przyznać, że wbrew pozorom zaskoczeń poza gospodarzami nie ma. Drużyny wobec których oczekiwania były spore jak to zwykle na mundialu czy euro bywa trochę zawiodły lub jak kto woli Ci wobec, których nie było oczekiwań zaskoczyli zaangażowaniem i walką, wyjątkiem może być mecz Portugalii z Hiszpanią, który nie zawiódł kibiców i był ozdobą pierwszej kolejki.
Co do naszej reprezentacji.... niestety w naszym kraju media i "eksperci" jeśli takimi można nazwać średniej lub niskiej klasy byłych piłkarzy typu Mila, Żewłakow czy Hajto -.- potrafią nadmuchać balonik do rozmiarów Zeppelina ;P
Ja rozumiem, że oczekiwania po eliminacjach i Euro mogły być wyższe niż zwykle ale patrząc na składy, formę, kontuzję i ogranie naszych piłkarzy mnie nasz pierwszy mecz nie zdziwił. Jeśli ktokolwiek śledzi kariery naszych reprezentantów lub też jak ja ogląda wszystkie ligi w Europie :D był raczej przygotowany na taki scenariusz. Ranking FIFA który swego czasu był prezentowany na każdej stronie i każdym kanale telewizyjnym nie jest rzetelny i miarodajny. Drużyny pokroju Danii, Kolumbii, Meksyku, Chorwacji, Serbii czy Szwecji są według mojej opinii o klasę lepsze od naszej i myślę że osoby futbolem się interesujące przyznają mi rację.

Ja wielkich oczekiwań wobec naszych chłopaków nie miałem i nie mam nadal uważam, że wielkim sukcesem było by wyjście z grupy choć w obecnej sytuacji gdzie i my i Kolumbijczycy gramy o wszystko nie postawiłbym na naszych złamanego grosza (obym się mylił).
Trochę mi po prostu po ludzku przykro z tego co z siebie dali nasi w pierwszym meczu ponieważ przyszłość naszej reprezentacji nie maluje się w kolorowych barwach zakładając że za jakieś 3 lata nie będzie w niej Lewego, Błaszczykowskiego, Piszczka i Glika kto nam pozostanie ? (Grosickiego i Krychowiaka nie wymieniłem gdyż nie uważam że są godni być zapisani obok tej czwórki) :D

ODPOWIEDZ