Sfacio WIP

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

03 kwie 2017, 16:28

Ostatnio jestem w śmiesznej sytuacji: mój główny pędzel jest w tak złym stanie, że nie chcę nim malować laketownów żeby nie zaniżyć poziomu, ale do mniej dokładnego malowania jeszcze się nadaje, toteż zabrałem się za Easterlingów.
Mam nadzieję że na zdjęciach jeszcze coś widać, bo odnoszę wrażenie że wychodzą mi coraz gorzej...
Easterlingowie:
Przód
Obrazek
Tył
Obrazek
Z resztą gromadki:
Obrazek
I zbliżenie na tarczę kapitana:
Obrazek
Hobbici: poprzedni skończony plus nowy:
Szarżują:
Obrazek
Obrazek
I uciekają:
Obrazek
I wip mojego przyszłego kapitana na mumaku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jestem ciekaw co myślicie zwłaszcza o ostatnim modelu, gdyż w rzeźbieniu w GS nie mam takiego doświadczenia jak w malowaniu, i jak macie jakieś spostrzeżenia i rady to
Sfacio=Czyngis-Chan=Siergiej
Mój WIP
Kupię głowę Bartiego - Gondorczyka z UM
Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

03 kwie 2017, 18:05

Sfacio pisze:i jak macie jakieś spostrzeżenia i rady to

Z rad to może obrobić zdjęcia np w jakimś programie, tak aby było widać model, a nie szarość go otaczającą. Bo o eastach i hobbitach można powiedzieć tylko ,że mają jakiś kolor na sobie ;)
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

27 cze 2018, 14:55

Wracam z WiPem i tym razem docinam zdjęcia:
Zamówienie na Mordor z trollem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu na boku konwertuję sobie przyszłego Khandyjczyka. Plan jest taki, zeby zrobić sobie cały warband takiej bardziej elitrnej Khandyjskiej piechoty.
Obrazek
Obrazek
Tak ma wyglądać na końcu:
Obrazek
Jeśli z jakiegoś powodu odczuwacie potrzebę podzielenia się swoją opinią to zapraszam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darlark
Sztygar

28 cze 2018, 5:25

Szanuje tego khandyjczyka na rysunku, ale imo ma za małe dłonie w porównaniu do brzucha :/ WIP konwersji wygląda ciekawie, lecz mimo wszystko więcej będzie można powiedzieć gdy będzie miał więcej szczegółów. Na razie jest to zarys modelu. Co do Mordoru to prezentuje się dobrze. Mogłoby się tylko trochę więcej zadziać na podstawkach. Możliwe, że to wina klienta ze chciał takie, więc nie ma co tu dyskutować.
Swoją drogą... Gdzie te Jezioromieszczanie, co ich miałeś malować? :P
-I'm Groot.
-I'm DARLARK :P
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

28 cze 2018, 11:34

Koniec sesji, pofotografowałem trochę swoje modele, to zrobię większy apdejt:
Najpierw kilka laketownów specjalnie dla Pana Darlarka. Idą bardzo powoli, przez rok zrobiłem tylko to:
Obrazek
Obrazek
Detale (Niektóre są śmiesznie docięte przez hosting, trzeba kliknąć, żeby zobaczyć całość):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I to:
Obrazek
Obrazek
Detale (czerwony nos i wełniana czapka):
Obrazek Obrazek
A także zacząłem testowo dalijczyka jako laketown guarda - Nie wiecie czy takie rzeczy przechodzą na większych turniejach?
Obrazek Obrazek
Teraz mała pokazówka co ciekawszych postaci z mojej armii złych ludzi:
Amdur z CPMu, zdjęcia chyba lepsze, ale ja tam się nie znam...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Taskmaster Konno - mój ulubiony jak na razie twór - maskę sam wyrzeźbiłem i jestem z siebie bardzo zadowolony:
Obrazek
Obrazek
Jego głównym zadaniem jest pilnowanie żeby wojownicy szli w dobrą stronę (czyli w stronę wroga), ewentualni dezerterzy są nagradzani przy pomocy maczugi.
Żeby budzić większy respekt wśród szeregowców nosi złotą maskę (może ją otworzyć, żeby się przewietrzyć). Hełm jest zdobiony złotą kobrą i wzorowanym na greckich hoplitach grzebieniem.
Obrazek
I troche nieostre zdjęcie, ale dobrze widać co się stało na podstawce:
Obrazek
Dalej tasku pieszo i sztandar:
Obrazek
Obrazek
Skończone konwersje, które już tu pokazywałem:
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Rydwan (coś zdjęcia niewyraźnie wyszły, ale najważniejsze chyba widać)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Zbliżamy się do końca: Korsarze i Woki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I detale:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Coś niemiłosiernie farba z tych Woków odpryskuje, mimo że najpierw je odtłuściłem, a teraz polakierowałem.

Na koniec War Priest zrobiony z Kalinsa z UM i Hunter Orc z berserkera UH
Obrazek
Obrazek
Inne ujęcia na huntera:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Darlark
Sztygar

28 cze 2018, 13:30

OMG :shock:
Dla takich modeli odwiedzam te forum :D konwersje i malowanie w większości przypadków 11/10. Jeśli reszta chłopów jeziornych będzie na podobnym poziomie to ja to szanuje :) Jedynie przy czapce jednego łucznika widać pozostałość po wyprasce (linia po formie) i to troszkę razi w oczy. :? Co do Taxmastera konno i kapitana to już kocham te modele. taska na żywo jeszcze nie widziałem, ale widać, że wymiata :) Szkoda, że ma inną zbroje na brzuszku niż piesza wersja... Podoba mi się też Myśliwy Ork. Wygląda ciekawie i oryginalnie.
Co do publikacji konwersji Wojny Kapłana to obawiam się teraz o Ciebie... ja bym chyba usuną to zdjęcie z tego portalu czym prędzej nim panowie w garniturach zapukają do twych drzwi 8) Tak serio to wygląda on zdecydowanie lepiej niż ten którego używałeś do tej pory :)
*Slay
Strażnik wyschniętej studni

28 cze 2018, 15:40

Co tu dużo mówić, chylę czoło przed Sfaciem i jego modelami jak przed nikim w tym kraju :)
Modele miałem przyjemność widzieć na żywo i grać na nie, fenomenalna robota! Szacun za każdą minutę włożoną w modele, bo naprawdę nic tylko nagradzać takie pracę w malarkach! Tak trzymać Kamil!
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

28 cze 2018, 19:02

Ha ha, dzięki za dobre słowa panowie, Kamil wzajemnie.
Panowie w garniturach niech się zjawiają 8) , i niech przyniosą głowę Bartiego bo potrzebuje do kolekcji :twisted: , A ty, Darskowr zerwij wreszcie ze zwyczjem koślawego tłumaczenia nazw modeli na polski :D . Poza tym to jest Wojno-Ksiądz a nie Kapłan.
Jeszcze póki mi się chce to wrzucam postępy mojego Khandyjczyka:
Został jeszcze topór, zwisające rękawy i noga, z której zeskrobałem kołczan.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paull7

28 cze 2018, 21:24

Wow, jestem pod dużym wrażeniem tego jak spójnie wychodzą ci wszystkie modele zarówno kolorystycznie jak i w przypadku konwersji proporcjonalnie i przemyślanie.
WIPy wracają do łask, oby tak dalej ;)
Zapraszam do obejrzenia mojego WIP'a
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=150
wilqu
Bębniarz z głębin

29 cze 2018, 18:32

Mordor na żywo wygląda równie ciekawie jak na zdjęciach. Zamówienie miało być jak najbliższe propozycji GW. Miłe dla oka prace.
Amal Shufar, At Rrug!!!
Awatar użytkownika
Dragowicz

29 cze 2018, 20:06

Te modele są tak urzekające, dobrze dobrana kolorystyka, staranność, no i przede wszystkim ilość!, bardzo mnie ciekawi czas poświęcony na dany model, każdy jest malowany osobno, w sensie że tylko nad nim trwają prace, czy jakoś seria i po kolei nakładanie każdemu kolejnych warstw, bo tutaj to malowanie prezentuje się w sam raz a nie wiem ile malarzom zajmuje praca nad takimi modelami bo ja męczę niewiarygodnie i mi daleko :c

PS: Sens istnienia Tasca w Estach? zmobilizowana armia z poganiaczem? i jeszcze ten koń? zbrodnia od LO!
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
wilqu
Bębniarz z głębin

30 cze 2018, 8:08

Długo uwierz długo, ale warto czasem poczekać. W końcu efekt masz na całe emerytalne życie gracza:) Praca świetna czuć moc sług OKA.
Damianburz
Bębniarz z głębin

30 cze 2018, 15:43

Prace na wysokim poziomie. Kilka razy dane mi było się zmierzyć z armią Sfacia i mimo tego ,że przegrywałem to świetnie mi się przeciwko nimi gra, cudowny klimat ! Sfacio, mam nadzieję ,że na tym nie poprzestaniesz i dalej będziesz ćwiczył skilla ,żeby ja oraz inni mieli czym nacieszyć oczy. Szacunek za to jak to robisz i dzięki temu od razu mam zajawkę na malowanie i konwertowanie swoich figurek.
Oby tak dalej !! :smile:
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

26 lip 2018, 13:25

Coś tam dalej porobiłem to wrzucę jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem.

Ale najpierw odpowiedzi:

Dzięki za komentarze i opinie wilq i Paull7

Dragowicz - maluje róźnie - szeregowców zazwyczaj w seriach po 5-6, ale najlepiej się czuje skupiając się w 100% na jednym modelu na raz. Spora częśc była malowana na potrzeby konkretnego turnieju, pod większą lub mniejszą presją czasu. Zazwyczaj malowanie jednego lub dwóch modeli zajmuje mi dwa razy po dwie - trzy godziny.
Damian - dzięki, też muszę się od czasu do czasu czymś popisać, bo stanowisz dla mnie ogromną konkurencję na pomorzu.

A tak w temacie popisywania się to teraz pracuję nad nowym chorążym easterlingów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Buława stylizowana na wściekłe słońce:
Obrazek
Pozmieniałem też lekko ułożenie rąk trzech wojowników tak, żeby stanowili osobistych obrońców sztandaru:
Obrazek
Obrazek
No i pomalowałem też tego Khandyjczyka z poprzednich postów:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam i mam nadzieję że teraz ktoś będzie miał zajawkę na konwertowanie.
Aha, i Dragowicz, mnie bardziej bolą pikinierzy na koniach, ale sam ich używam bo mogę :twisted: .

ODPOWIEDZ