Regulamin Ligi 2019 -dyskusja

Moderatorzy: Konradussss, TonyStark, Mnil, GotmogK, Ereinion, FishPriest, SpyTech, Jaskier, Garry

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

21 lis 2018, 11:05

Otwieram dyskusje sędziowską na temat regulaminu ligowego na sezon 2019.
Zastanówcie się czy i które punkty wymagają poprawek. Proszę głównie zwrócić uwagę na sposób wybierania składów na ETC oraz na powracający temat challengerów -czy na pewno są nam potrzebne, jeśli tak to w jakiej postaci?
Link do regulaminu sprzed roku: http://mitril.pl/regulamin-ligi/
Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor

21 lis 2018, 11:13

Na ten moment:
1. punktacja LO niech się nie zmienia- mamy ją dopiero pierwszy rok i moim zdaniem sprawdziła się nieźle- na wyniki wpływu nie miała frekwencja ośrodka, dało się wygrac niezaleznie czy grało się w najliczniejszym Krakowie, nieco mniej licznych Katowicach czy jakiś mniejszych ośrodkach typu Wrocław.
2. Wybór składu na ETC- po raz kolejny, nie ruszałbym. W Polsce każdy czuł że walcyz i ma szanse, o to nam chodziło wyboerając taki system.
3. Challengery- ja osobiście nie widzę potrzeby, ale mogę dać się przekonać.
4. Fundusze LO- tyle hajsu ile zbieramy to po prostu za wiele. Więcej napisze Ajas bo ma swój pomysł na pobór składek, i mnie osobiście sie on podoba ;)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/
_Orku_
Sędzia LO

21 lis 2018, 17:30

Moja propozycja zmiany w regulaminie punktacji Masterów i ujednolicenia rankingów LO i Masterowego. Podaję konkretne punkty regulaminu, które chciałbym zmienić oraz krótkie uzasadnienie tego, dlaczego chciałbym takiej punktacji i dlaczego moim zdaniem jest ona lepsza od obecnej.

PUNKTACJA SINGLOWYCH I PAROWYCH TURNIEJÓW KLASY MASTER:
1. Pierwsze miejsce otrzymuje 30 pkt,
2. Kolejne miejsca otrzymują po 1 punkt mniej (29, 28 itp.) do minimum 5 pkt.
3. Top 10 otrzymuje premię w postaci:
- 15 pkt za pierwsze miejsce
- 11 pkt za drugie miejsce
- 8 pkt za trzecie miejsce
- 7, 6, 5 itd. za kolejno 4, 5, 6… miejsce aż do 1 pkt za 10 miejsce.
4. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje +1 punkt za każdych pełnych 5 graczy ( lub par w przypadku turniejów parowych) biorących udział w turnieju.
5. W przypadku organizacji turnieju klasy „Master” na mniej niż 30 osób, punkt 3 nie ma zastosowania.
PUNKTACJA DMP:
1. Punktacja DMP jest niezależna od ilości drużyn biorących udział.
2. Członkowie drużyny, która wygrywa DMP otrzymują po 50 pkt.
3. Kolejne drużyny otrzymują po 2 pkt mniej (2 miejsce – 48 pkt, 3 miejsce – 46 pkt itd.) do minimum 20 pkt.
WYBÓR REPREZENTACJI NA ETC2020
1. Reprezentacje Polski na ETC 2020 są wybierane na podstawie osobnego rankingu Masterowego.
2. Pierwsze 3 osoby z rankingu Masterowego tworzą automatycznie 1. Reprezentację, a osoby z miejsc 4-6 tworzą 2. Reprezentację.
3. Każda reprezentacja dobiera sobie ostatniego członka drużyny zgodnie z własnym przekonaniem.
4. Za porozumieniem zainteresowanych graczy oraz kapitanów obu Reprezentacji, możliwa jest wymiana graczy między 1. a 2. Reprezentacją.
5. Ranking Masterowy jest tworzony na podstawie 3 najwyższych wyników punktowych danego gracza w turniejach klasy Master (z wyłączeniem DMP). Punkty liczone są w identyczny sposób co w Rankingu LO.
6. W przypadku remisu między dwoma graczami, uwzględniane są kolejno:
- Wynik punktowy z czwartego najlepszego turnieju klasy Master obu graczy (z wyłączeniem DMP)
- Wynik punktowy z piątego najlepszego turnieju klasy Master obu graczy (z wyłączeniem DMP)
- Miejsce w Rankingu LO 2019
- W przypadku dalszego remisu między graczami, zajmują oni miejsce ex aequo. Jeśli z tego powodu nie da się określić składu Reprezentacji zgodnie z punktem 3., obydwaj gracze trafiają do odpowiedniej Reprezentacji, która nie dobiera wtedy ostatniego członka.
7. W przypadku gdy Reprezentanci wyłonieni przez ranking nie są w stanie pojechać na ETC, osoby z kolejnych miejsc zastępują ich.

Przedstawiłem swój pomysł zmian, teraz chciałbym go trochę uzasadnić. Testowałem punktację na masterach z sezonu 2018, żeby wypełniała kilka moich założeń:

- Jedna punktacja pod ETC i pod LO. Obecny ranking Masterowy promuje polowanie na wysokie miejsca na najmniejszych i najsłabiej obłożonych Masterach. Nie widzę jego sensu w takiej formie i chciałbym użyć tej samej punktacji. Będzie przez to w nim dużo mniej remisów, a te rozstrzyga punktacja za kolejne Mastery.
- Niewielkie różnice punktowe (maksymalnie kilka punktów) za najwyższe miejsce na masterach w porównaniu z obecnym punktowaniem – to najważniejsze. Nie mam zamiaru rozwalać całego systemu.
- Parówki – moim zdaniem dużo trudniejsze jest wygranie turnieju singlowego na 60 osób niż parówki na 30 par, jeśli dwóch bardzo dobrych graczy jest w parze. W moim systemie najwyższe miejsca na parówkach wciąż dają dużo punktów, ale jednak nie aż tyle co największe singlowe mastery.
- Większe bonusy dla 1. i 2. miejsc. Obecny system ma identyczną różnicę punktową między 1 i 2 co 9 i 10 miejscem. Jest to dla mnie niesprawiedliwe, ponieważ w top3 nie znajdują się przypadkowe osoby i chciałem dodatkowo nagrodzić za dojście tak wysoko. W aktualnym rankingu Masterowym te różnice w punktacji są ogromne i chciałem to trochę przenieść na główny ranking.
- Więcej punktów za niskie miejsca na masterach. Minimum 5 punktów bazowych i większy bonus za frekwencję na singlach/ zrezygnowanie z obniżania punktów po 2 na miejsce na parówkach sprawiają, że nawet nowy gracz przyjeżdżając na dużego mastera może otrzymać kilkanaście punktów do rankingu. Nie wpłynie to na czołówkę ligi a jest moim zdaniem fajnym bonusem dla początkujących graczy, którzy zwracają uwagę na ranking i zastanawiają się czy pojechać na mastera.
- Sztywne punkty za DMP – nie chciałem go wygiąć punktowo przez frekwencję ani sprawić, że będzie za nie za mała nagroda. Ta punktacja nie poprawi prawdopodobnie za bardzo sytuacji wygrywającego teamu, ale może pomóc jakimś słabszym drużynom, które znajdą się w top10. Jest o co walczyć, ale bez przesady. Wiadomo, że będzie to największy master w Polsce i tak.
Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

21 lis 2018, 17:45

Punktacja -Myślę, że obecna dobrze się sprawdziła. Oczywiście pewnie da się to zrobić lepiej, jednak wolałbym nie przedobrzyć. Jeżeli chcemy jakichś zmian musi to być pomysły poparte jakimiś wyliczeniami matematycznymi, żeby było widać, że faktycznie zmieniając dany współczynnik uzyskamy pożądany efekt.
Challengery -myślałem o tym i póki co przyznam szczerze, że nie widzę tego kompletnie jak miałyby funkcjonować i czemu by to miało pomóc poza zmianą samą w sobie, ale może ktoś ma swój innowacyjny pomysł na to.
Wybór składu na ETC -tutaj nie mam własnego zdania bo mnie ten problem nigdy nie dotyczył. Wysłucham osób, które w tym temacie mają jakieś rozeznanie.
Składki -również chętnie poznam zdanie Ajasa. Mój pomysł jest taki aby na turniejach parowych albo drużynowych, których zorganizowanie jest z reguły trochę trudniejsze, tą złotówkę wpisowego liczyć od drużyny / pary, a nie od gracza. Kasy mieliśmy podobno za dużo dotychczas, ja osobiście myślę że jest masa rzeczy na które można by ja dobrze spożytkować, ale jeżeli musimy to myślę takie opłaty przytną dokładnie tyle ile trzeba funduszy, nie za wiele, nie za mało.
Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

21 lis 2018, 22:36

Godfryd +1.
Ewentualnie można ruszyć nieco punktację DMP oraz dać górny limit punktów za turniej klasy master (tak by uro mitrila nie wyginało rankingu bardziej niż PMP, przez niemal 2krotną przewagę graczy).
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

22 lis 2018, 8:51

Pozostawiłbym regulamin i punktację bez zmian, dajmy jej jeszcze jeden sezon, żeby miarodajnie móc ją ocenić.

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!
*Slay
Sędzia LO

22 lis 2018, 9:16

Fish + 1
Jestem za tym, by zostawić większość jak jest, system dobrze działa i warto dać mu jeszcze jeden sezon na potwierdzenie tego :)
Tak jak Fish byłbym za wyznaczeniem górnego limitu punktów na masterach.
Slay's Studio zaprasza z zamówieniami na malowanie/rzeźbę :)

https://www.facebook.com/slaysstudio

Pozdrawiam
Kamil :)
_Orku_
Sędzia LO

26 lis 2018, 9:08

Moja propozycja kompromisu w kwestii punktacji masterów singlowych i parowych:

§5
PUNKTACJA TURNIEJÓW KLASY "LOKAL".
1.Pierwsze miejsce otrzymuje 15 pkt,
2.drugie miejsce otrzymuje 14,
3.trzecie miejsce otrzymuje 13, (i tak dalej do minimum 1 pkt).
4.Podium otrzymuje premię w postaci: +3 pkt za pierwsze miejsce, +2 pkt za drugie miejsce, +1 pkt za trzecie miejsce.
5.Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje 1+ pkt za każdą pełną dziesiątke graczy biorących udział w turnieju.
6.W przypadku turniejów parowych i drużynowych punktacja spada o 2 za każde kolejne miejsce (pierwsze miejsce 15 pkt, drugie miejsce 13 pkt itd).
7. Premia wynikająca z racji rozgrywania turnieju poza miejscem zamieszkania/studiowania wynosi +3 punkty (na potrzeby rankingu uznaje się, że jest to wyjazd do miejsca oddalonego o minimalnie 50 km od miejsca zamieszkania/ośrodka gracza), jest ona doliczana do wyniku gracza.
8. W przypadku organizacji turnieju klasy "Lokal" na mniej niż 10 graczy, pierwsze miejsce dostaje liczbę punktów równą ilości graczy, drugie miejsce liczbę punktów równą ilości graczy -1 itd.)
9. Maksymalnie za turniej klasy "lokal" można otrzymać 20 pkt

§7
PUNKTACJA TURNIEJÓW KLASY "MASTER".

1.Pierwsze miejsce otrzymuje 40 pkt,
2.drugie miejsce otrzymuje 39 pkt,
3.trzecie miejsce otrzymuje 38, (i tak dalej do minimum 1 pkt).
4.Top 3 otrzymuje premię w postaci: +15 pkt za pierwsze miejsce, +11 pkt za drugie miejsce, +8 pkt za trzecie miejsce
5. Gracze z miejsc 4-10 otrzymują premię w postaci: 7 pkt za czwarte miejsce, 6 pkt za piąte miejsce itd.
6.Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje 1+ pkt za każdą pełną dziesiątkę graczy biorących udział w turnieju (do maksymalnie 6 pkt)
7.W przypadku turniejów drużynowych oraz parowych punkty za każde kolejne miejsce zmniejszają się o 2 (pierwsze miejsce- 40 pkt, 2 miejsce- 38 pkt itd).
8. W przypadku organizacji turnieju klasy "Master" na mniej niż 30 graczy, punkty 4 i 5 nie mają zastosowania.
Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

04 gru 2018, 15:43

Dobra Panowie podstawowe sprawy dotyczące regulaminu mamy już ogarnięte. Pora zająć się mniej ważnymi, ale jednak istotnymi.

1. Jaki jest numer konta skarbnika?

2. Ligi lokalne - punktacja i jak naliczamy do rankingu?
-Moim zdaniem najlepiej byłoby tak: mamy 5 okienek na lokale, 5 okienek na mastery i dodatkowe 1 bym dał właśnie na ligę lokalną. Trzeba wspierać lokalną aktywność.

3. Wybór reprezentantów na ETC
1. IMO pierwsza trójka wybiera dowolnego czwartego, druga trójka też wybiera sobie dowolnie czwartego itd w zależności od tego ile mamy składów do wystawienia maxymalnie.
2. Dodatkowo jeżeli pierwsza trójka chce kogoś dobrać na czwartego zawodnika z drugiej trójki to w drugi skład w to miejsce wskakuje 7dmy gracz z rankingu i analogicznie tak samo w przypadku większej ilości składów.
3. Składy mogą się miedzy sobą dogadywać żeby się przemieszać, ale wszyscy wewnątrz muszą się na to zgodzić.

4. Chciałbym utworzyć punkt "Prawa i Obowiązki Sędziego Ogólnopolskiego" gdzie spiszemy takie rzeczy jak to, że obowiązkiem SLO jest dbanie o ośrodek, o to żeby był tam min. 1 dwudniak w roku, zgłaszanie wyników do ligi, wysyłanie składek, itd itd itd żeby ludzie w końcu mogli gdzieś przeczytać czym taki sędzia będzie musiał się zajmować. Nie chce żeby gdzieś się znalazł taki agent co chciał być wybrany na sędziego i oddać innemu agentowi wszystkie te rzeczy do robienia za niego... Sędziami powinni zostawać tylko rzetelni ludzie, którym się chce i którzy wcześniej już pokazali w jakiś sposób, że potrafią.
Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor

04 gru 2018, 15:59

1. ...........
2. Bez zmian, ew. pomniejszyłbym liczbę punktów,
3. bez zmian, jak coś działa po co zmieniać (a działa przynajmniej w kwestii ruchu w środowisku),
4. temat rzeka i na razie wszystko to jest dorozumiane, nie zawsze kodyfikacja każdego zwyczaju wychodzi na dobre; )
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/
Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

04 gru 2018, 16:12

44156000132007161820000003 konto.
Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

07 gru 2018, 15:25

1. J. W.
2. Czyli tak jak już było? Jest ok.
3. Mi to obojętne, wybór składu jest teraz chyba ok.
4. Jak Godfryd. Nasza funkcja jest mocno umowna.
_Orku_
Sędzia LO

07 gru 2018, 15:39

2. Jest ok jak dla mnie
3. Jestem za obecnym rozwiązaniem z możliwością transferów między drużynami za zgodą kapitanów (ale z zachowaniem dobieranych członków).
4. Jak Godfryd
Awatar użytkownika
Grond
Mistrz zardzewiałych zbroi

07 gru 2018, 15:56

2. Podoba mi się
3. Jak Jaskier
4. Jak Godfryd
Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

07 gru 2018, 20:14

+1 Godfryd

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

ODPOWIEDZ