Makietowa ofensywa - WIP-y Tofika - Osgiliath

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Mars_2000
Strażnik wyschniętej studni

19 sie 2018, 20:09

Super projekt. Podglądam i kibicuję.
Odnośnie malowania budynków, to jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze...
Moja (sprawdzona) metoda jak to zrobić, żeby wyszło fajnie:
Po pierwsze, lekko matowię powierzchnię depronu/styroduru drobnoziarnistym papierem ściernym w celu uzyskania lepszej adhezji farby. Po drugie, teksturę robię poprzez nałożenie cienkiej warstwy rozwodnionego lekko wikolu zmieszanego z fusami kawy. Po wyschnięciu podkład z aerografu i potem malowanie, drybrushe itd...
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

31 sie 2018, 22:25

Nie śpimy! Robimy dalej Osgiliath! ;)
Piąty budynek skończony (czwartego budynku nie mam zdjęć i się go wstydzę :D ) :
Obrazek

Co myślicie? :)
PS Dzięki Mars za rady, jak dojdę do etapu malowania to na pewno przetestuję Twój patent :)

Pozdrawiam,
Tofik
Awatar użytkownika
bonuspl

01 wrz 2018, 9:36

Zapowiada się super i trzyma klimat z filmu, ważne, żeby dobrze pomalować ;)
Awatar użytkownika
Tomi
Mistrz zardzewiałych zbroi

01 wrz 2018, 9:43

Bardzo fajnie to wygląda. Zrób kiedyś zdjęcie grupowe wszystkich makiet jakie masz, obstawiam że dobrze to będzie wyglądało :)
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt. - Chrzest Ognia"
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

13 wrz 2018, 9:34

Kolejny, już szósty budynek na wykończeniu :)

Na swojej modułowej planszy zamierzam zrobić kawałek Anduiny wraz z mostem.
W związku z umiejscowieniem rzeki i mostu na makiecie, postanowiłem zrobić budynek, który miałby pełnić funkcję jakiejś bramy celnej - czegoś w tym stylu.
Robiąc ten budynek opierałem się na szkicach Alana Lee
Obrazek
Grafika pochodzi z książki "The Lord of the Rings Sketchbook", w którym Alan Lee prezentuje wszystkie grafiki koncepcyjne, które stworzył na potrzeby produkcji trylogii.

Nie przedłużając, poniżej zdjęcia prawie gotowej bramy celnej
Obrazek
Obrazek
Jeszcze dodam kilka gzymsów, podniszczeń oraz zaszpachluję wszystkie ubytki. Na górę prowadzić będą schody ulokowane po bokach. Schody będą się "zawijały" wzdłuż podestów pod pomniki.

Co myślicie? :)

Pozdrawiam,
Tofik
CrazyGrain
Treser wargów

13 wrz 2018, 19:54

Powiem że grubo i tyle! rób dalej i wstawiaj zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

13 wrz 2018, 19:58

No szalejesz, nie powiem. Dobra robota i cały czas Ci kibicuje, ale trochę żałuję, że odpuściłeś CPM-y :P
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
bonuspl

14 wrz 2018, 7:54

Jest rozmach ;)
Wygląda całkiem imponująca,
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

16 wrz 2018, 14:12

Dzięki wielkie panowie za dobre słowo :)

Barti - z CPM-em trzeba się trochę wstrzymać, teraz priorytetem jest Osgiliath. Ale do CPM-u na pewno wrócę.
Po skończeniu - lub w trakcie robienia Osgiliath (bo może mnie coś trafi :D ) będę malował kumplowi armię Gondoru (pokaźna ilość WoMT-ów, KoMT-ów, RoME, fontanek, duszków), która przy okazji mi przysłuży do zrobienia klimatycznych zdjęć, więc to ich pewnie będę zgłaszał :p
Do makiety będę planuję też namalować lub wydrukować jakieś tło (np. Góry Białe z widocznym Minas Tirith albo Mordoru - dym, ogień). Po zrobieniu makiety chcę zacząć prowadzić jakiegoś FP na Facebooku, a dobre zdjęcia się na pewno przydadzą do "promowania" tego FP :)

Pozdrawiam,
Tofik
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

19 wrz 2018, 18:53

Koncepcja bramy celnej nieco się zmieniła.
Stwierdziłem, że "zakręcone" schody bardziej pasują do architektury elfów niż ludzi. Zrobiłem też tylko jedną sekcję ze schodami, a nie jak wcześniej planowałem - dwie.

Projekt troszkę spontanicznie ewoluował, ale nie żałuję efektów :)
Obrazek

Teraz zabieram się za most :)

Pozdrawiam,
Tofik
Awatar użytkownika
bonuspl

20 wrz 2018, 5:23

No miazga, serio. Z czego to wszystko robisz?
Architektura mocno jak z oagiliath więc gratuluję, bo często ludzie robią niby ruiny tego miasta,ale jakby tego nie zaznaczyli, to bym się nie domyślił ;)
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

20 wrz 2018, 13:49

~bonuspl, dzięki za odwiedzanie i komentowanie mojego WIP-a 8)
Materiał jakiego używam to w 99% styrodur o różnych grubościach, jednak najczęściej wykorzystuję o grubości 1cm - jest najbardziej uniwersalny. Tak to używam jeszcze o grubościach 0,1cm, 0,3cm, 0,5cm, 2cm czy 5cm :) Od czasu do czasu używam na bazę płyty piankowej 0,3cm jeśli mi szkoda styroduru :)

Korzystając z L4, zarwałem trochę nockę, więc w ekspresowym tempie udało się ZROBIĆ MOST :)
Obrazek
Jest jakby zerwany, bo ta widoczna część będzie na jednym module 62,5x62,5cm, a na innym module, który z pewnością dorobię będzie druga część mostu. Te dwie części będzie łączyło drewniane rusztowanie/kładka - w końcu ruiny :P
Jeszcze dorobię kilka mniejszych budynków, fontannę, jakieś pomniki i biorę się już za ogarnianie makiety jako całości - na 4 modułach 62,5x62,5cm - aczkolwiek chyba od razu porwę się na 6 modułów, bo część mostu i brama celna zajmuje cały jeden moduł i jak tak dalej pójdzie to wszystkich planowanych budynków na stół nie zmieszczę :mrgreen:

Pozdrawiam,
Tofik
Awatar użytkownika
bonuspl

20 wrz 2018, 15:59

Śledzę, bo to najlepszy wip na tym forum w chwili obecnej. Rób dalej ;)
Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

20 wrz 2018, 18:31

~bonuspl - a dziękuję serdecznie! :mrgreen:

Na dziś koniec spamowania, zostawię tu tylko plan całej makiety :)
Obrazek
Całość ma wymiar jednak 180x125cm. Na czerwono zaznaczone ulice, które razem z placami będą w całości wybrukowane.
Zamalowane na czarno plamy to miejsca, gdzie będą stały kolejne budynki, ale już mniejszych rozmiarów - tak żeby było dużo zniszczeń, ale też żeby makieta była grywalna i dało radę spokojnie te modele przestawiać.
Przed samym malowaniem zrobię ogólne zniszczenia budynków, porozrzucam broń, parę trupków i drewnianych elementów (strzaskane bramy, drzwi, kładki) oraz jakieś beczki, zniszczone sztandary.

Mam nadzieję, że koncepcja się Wam podoba :)

Podrawiam,
Tofik
CrazyGrain
Treser wargów

20 wrz 2018, 20:16

ciśnij ciśnij ;) czekam na wiecej

ODPOWIEDZ