CPM 2018 - Czerwiec

Motywacji nigdy za wiele, dołącz już dziś!

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

27 cze 2018, 14:45

Jaskier elfy świetnie wyszły, zwłaszcza pikinierzy. Ja na podstawie własnych doświadczeń radzę jednak powstrzymać się z freehandami. I tak są zarąbiści i oryginalni, a tak jest szansa że to spieprzysz.
Z mojego zgłoszenia skończyłem już amdurów:
Obrazek
Obrazek
Reszta też już na wykończeniu, z tym że pojawił się mały problem - modele (oprócz Amdura) są na zamówienie i nie mam im robić podstawek. Byłby to problem jakbym zrobił pięć podstawek dla innych modeli zamiast tego?
Awatar użytkownika
Jaskier
Strażnik wyschniętej studni

27 cze 2018, 15:46

Sfacio dzięki za rade, ale np u Ciebie te freehandy robią robotę! Spróbuje na jakimś kawałku innego modelu i sprawdzę czy mi wychodzą te gwiazdki. No a co do podstawek wydaje mi się że nie trzeba mieć wykończonych bo można zgłosić model już ze zrobioną podstawką.
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Sfacio
Bębniarz z głębin

27 cze 2018, 19:11

Dobrze wiedzieć że tak uważasz w kwestii moich freehandów, ja raczej uważam że mi nie wyszły, ale jak się podoba to o to przecież chodzi.
Sfacio=Czyngis-Chan=Siergiej
Mój WIP
Kupię głowę Bartiego - Gondorczyka z UM
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

27 cze 2018, 20:36

~Marcin - proszę mi tu uczestników w błąd nie wprowadzać co do podstawek :P . A co do Elfów - błękit rządzi. Super jest - jakich farb użyłeś? Gwiazdki - hmm...niezły pomysł, ale może pochwal się jak płaszcze wyglądają z tyłu, żebyśmy wiedzieli czym ryzykujesz.

~Sfacio - klient nasz pan i na takie zamówienie nic nie poradzisz. Tym razem zrobimy mały podstawkowy wyjątek, bo kupuję to uzasadnienie. A Amdur na plus oczywiście, freehand również.
Awatar użytkownika
Jaskier

28 cze 2018, 9:14

Sorki Barti, mój błąd z tymi podstawkami.
A no i zapomniałem wczoraj oczywiście :P zdjęcia tego czym teraz się jeszcze zajmuje na ostatnią chwilę. Konwersja Bombura i set bohaterów:
Arathorn, Sentinel, Cirdan, Bolger i Eowina
Obrazek
Obrazek
Aha no i oczywiście podziele się info na temat farb jakich używałem tylko to też jutro, muszę sprawdzić w domku wszystko. Zdecydowałem się na te gwiazdki, jak nie wyjdą to trudno, te modele i tak nie są żadnym majstersztykiem malarskim, formy tego odlewu były skopane, więc przynajmniej będą ciekawie pomaziane.
ZawiszaMiko
Treser wargów

28 cze 2018, 21:01

Miesiąc skończony, pierwsze figurki po dłuuuugiej przerwie oddane do użytku :D
Oświetlenie którym dysponuję jak i jakość nico wypaczają "plastyczność" figurek, ale będę nad tym w przyszłości pracował.
Obrazek
Obrazek
Zbliżenia na jeźdźców, Janusza z Mrągowa wstawiałem już wcześniej:

Zauważyłem pozostałości z wypraski, ale już nie chciałem tego piłować bo figurki wyciągnąłem spodkładowane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier

30 cze 2018, 6:25

No niestety nie wyrobiłem się z Arathornem :/ Ale za to jestem mega dumny z tego jak wyszła mi Eowinka.
Obiecuje potem podmienić wszystkie foty na lepsze tylko to już po turnieju.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kronos

30 cze 2018, 19:16

No to koniec i mojego zgłoszenia:
Krasnale - z nich nie jestem do końca zadowolony, jeszcze pewnie wrócą na warsztat...
Obrazek
Farmer z psami:
Obrazek
I na koniec Malbeth:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier

04 lip 2018, 9:01

Obiecałem, że opowiem o użytych farbach przy malowaniu elfów.
Granatowe peleryny gwardii malowałem przy użyciu AZUL IMPERIAL jedyna jakiej tu użyłem firmy Vallejo, reszta Citadel. mieszałem na początku z czarną, żeby osiągnąć ciemniejszą barwę.

Niebieskie pancerze gwardii, suknie Eowiny i niebieskie elementy ubioru elfów malowałem przy użyciu MAKRAGGE BLUE. Rozjaśniałem tylko białym.
Błękitne płaszcze też malowałem tym kolorem, tyle że dodałem baaaardzo dużo białego.

Ciemne zielone elementy otrzymałem z koloru WAAAGH FLESH i rozjaśniałem go ZANDRI DUST+kolor żółty+ po krawędziach dodawałem białego.

Do najżywszych zielenonych fragmentów używałem WARPSTONE GLOWE + YRIEL YELLOW. Pierwszą lub pierwsze 2 warstwy zaczynam od mieszanki zielonego z czarnym.

Kolor oliwkowy, najbardziej przygaszona zieleń powstała poprzez rozjaśnianie z czystego CASTELLAN GREEN do mieszanki z ZANDRI DUST i na krawędziach z domieszką białego. Tutaj warto zauważyć, że w pewnym momencie dalsze rozjaśnianie beżową farbą nie ma sensu bo nie widzimy wcale efektu, element zacznie nam sie robić beżowy, a nie zielony. Dlatego w końcówce musimy wejść do akcji z domieszką białej farby żeby krawędzie miały dobry, zauważalny highlight.

Ciekawy odcień zieleni uzyskałem także na kołczanie i pochwie od miecza na zielonym łuczniku. Zmieszałem czarną farbę z YRIEL YELLOW.

Malując zielone barwy pamiętajcie, że rozjaśnianie białym nie jest naturalne, powstanie wam kolor przypominający pastę do zębów inne chemikalia. bardzo ciemny zielony z białym będzie wyglądał jak jakieś kamienie szlachetne. Cieniując zielony z beżowym lub żółtym uzyskujemy bardzo naturalne kolory, a małą ilością białego możemy podkreślić same krawędzie jezeli uznamy to za konieczne. Beżowy bardziej tonuje nam kolor, żółty zaś go zawsze dodatkowo ożywia. Eksperymentujcie! :)

Na koniec dodam że ciekawymi farbami do pięknych błękitów są także HOETH BLUE i nadający się równierz do rozjaśniania granatowych barw CALEDOR SKY - oba z palety GW.
Awatar użytkownika
Jaskier

13 lip 2018, 10:46

No w końcu śmignąłem zaległość w postaci Arathorna. Tak jak Cirdan na zamówienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

13 lip 2018, 20:17

Dobra robota - no i dzięki za dokładny opis dotyczący kolorów farbek. Przydatne!
Uncertain the future is...

ODPOWIEDZ