CPM 2018 - Listopad

Motywacji nigdy za wiele, dołącz już dziś!

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Turgon
Gobliński jeździec

28 lis 2018, 15:35

Turgon pisze:
27 lis 2018, 14:58
Błękitu nie lubię na figurkach - jak dla mnie zbyt nierealna barwa jak na szeregowe jednostki (chociaż elfy to elita sama w sobie :)
Tak jak pisałem, jak dla mnie to błękit nie pasuje do szeregowych jednostek, chociaż jeśli miałbym jakąś armię pokarać tak jaskrawą barwą to chyba tylko elfy ;P Pierwsze błękitne elfy bodajże mnie "zaatakowały" w dodatku Fall of Gondolin, od tamtej pory wiem czego się wystrzegać przy Eldarach (i dla czepialskich wśród Avarich). Gust to bardzo subiektywna sprawa :D Ja maluję figurki raczej w barwach ciemnych ze słabszymi cieniami i rozjaśnieniami; inni wolą bardziej baśniowe kolory, kontrasty, itp., jak kto woli.

Mam też pytanie techniczne. Jak malujecie twarze elfów? Ja kombinuję Dwarf Fleshem, Elf Fleshem, ew. Chaos Blackiem (na nowe nie pamiętam nazw) i nie mogę dobrać właściwej barwy twarzy (zwłaszcza po hełmem; trudniej to pomalować, poprawić, docieniować, rozjaśnić...). Czego używacie i w jakich kolejnościach?
Awatar użytkownika
jedrek2
Strażnik wyschniętej studni

30 lis 2018, 10:31

Skończone
Obrazek
Obrazek
Jurand
Gobliński jeździec

30 lis 2018, 11:25

Koniec
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Turgon Rumil z ekipą w czerni wyglądają super.
Barti jak zwykle twoje malowanie miodzio.
Awatar użytkownika
369
Gobliński jeździec

30 lis 2018, 11:35

Niwelujcie zacieki na podstawkach, bąble itp - wtedy od razu inny efekt jak podstawka ma krawędź w jednolitej barwie bez zacieków czy widocznych śladów ruchu pędzla.
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

30 lis 2018, 19:21

~jedrek2 - Rohan bardzo fajny, jest klasycznie ale bardzo mi się podoba.
~Jurand - jest fajnie i kolorowo, trochę nie kupuję tylko tak nierównego rozjaśniania płaszczy u Hobbitów. No i Sam taki mocno czerwonawy na twarzy, za bardzo wybija się na tle reszty ;)
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Dzidek
Czyściciel klatek Trolli

30 lis 2018, 21:28

No i rzutem na taśmę speed paint rangerów skończony
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Turgon
Gobliński jeździec

02 gru 2018, 1:13

Uzupełniam zaległości - Wosowie
Obrazek
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

02 gru 2018, 18:53

Brawo Panowie. Turgon - jak Ci się malowało Wosów? Bo ja właśnie biorę się za swoich w grudniu...
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Turgon
Gobliński jeździec

02 gru 2018, 20:45

Po kilkudziesięciu elfach w zbrojach te kilka Wosów to była prawie przyjemność :P Męczące są te wszelkie bransoletki i flakoniki, kiedy się pojawiają przy każdym modelu. Połowie Wosów dodałem też niewielkie tatuaże w formie kresek, kropek i floresów, jako przystosowanie do życia w "dżungli" - kamuflaż / element prostej kultury. Chciałem też pobawić się w jakieś paprocie i pieńki, ale przez to zmarnowałem dobre 2 tygodnie po pomalowaniu samych modeli (nie mając chęci i pomysłu na zrobienie), więc odpuściłem i zrobiłem nieco bardziej leśny standard moich figurek (więcej leżących gałęzi i resztki pniaków, zza których strzelają). Ogólnie rzecz biorąc - po ok. 8-10 latach fajnie było pomalować te modele, w końcu żyją i z daleka nie przypominają hobbitów :D

ODPOWIEDZ