Liga ogólnopolska 18 172 wyświetleń

Podręczniki armijne 4.0 – aktualizacja

Alexij · 3 sierpnia 2017

Drodzy Gracze!

Cieszymy się, że najnowsze podręczniki armijne spotkały się z szerokim odzewem z Waszej strony. Pod niniejszym artykułem znajdziecie gotowe do pobrania, skorygowane podręczniki w wersji 4.0.

Raz jeszcze dziękujemy za Waszą czujność i pomoc w wyłapywaniu błędów i nieścisłości!

Pozdrawiamy

Skład Sędziowski sezonu 2017/2018

Dołącz do dyskusji

 1. SzyFab · 11 marca 2018 o 12:35

  W armii Wschodu Easterlingów można awansować na „smoki” ale z przykrością stwierdzam, że to Glaurung był złotym smokiem, a Smaug czerwonym 🙂

 2. Krionah · 16 lutego 2018 o 08:32

  Nie było tematu, na zły profil patrzyłem 😛

 3. Krionah · 15 lutego 2018 o 21:12

  Czy Mauhur z armii Isengardu stracił możliwości zamiany zwiadowców w maruderów, czy to jest błąd, że nie ma tej opcji?

 4. bamar12 · 18 września 2017 o 09:43

  Pytanko czemu w mordorze brak profilu mork szaman?

 5. david36 · 17 sierpnia 2017 o 22:20

  W Dol Guldur zauważyłem pewien błąd:
  Raz jest pisane Great Uruk of Dol Guldur a innym razem Great Orc of Dol Guldur. Domyślam się, że ma być Orc 🙂

 6. Hajaro · 15 sierpnia 2017 o 21:40

  2 literówki w mordorze.
  Szeloba:
  Shelob must re0roll any failed To Wound rolls. to 0 trochę nie pasuje 😀
  Shelob couns. Chyba powinno być counts.
  Takie drobne babole

 7. Alexij · 14 sierpnia 2017 o 15:02

  – Pułkownik – Kapitan duchów to najwidoczniej niedopatrzenie. Dziękuję za czujność. Oczywiście ma on z bazy 7 Obrony i do wykupienia tarczę co da mu 8 Obrony.

 8. Pułkownik · 12 sierpnia 2017 o 19:46

  Fajne zmiany! W Numenorze niezwykle ciekawe a i w lennach widzę, kapitana duchów. Fajnie, że taki model się pojawił.
  Zauważyłem jednak drobny błąd. Ten kapitan ma obronę 7 i pisze, że w wyposażeniu ma tarczę… przy czym w opcjach pisze też, że tarczę może dokupić. Tylko taki błąd zobaczyłem. 😉

 9. Adunakhwar · 9 sierpnia 2017 o 20:50

  ~Alexij. Witam! 😀 Przez dwa dni pisałem profile do proponowanych przeze mnie jednostek. Znajdują się w: ,,Rozmowy ogólne / Strategia i taktyka » Wasze pomysły na statystyki nowych jednostek”. Liczę na to że choć jeden pomysł się spodoba. Natomiast co do sojuszy to muszę się jednak zgodzić 🙂 Nie ma nic gorszego niż armie zrobione z najlepszych możliwych jednostek które po prostu idą i niszczą, idą i niszczą, niszczą i idą. 😀
  Pozdrawiam!

 10. Alexij · 7 sierpnia 2017 o 22:54

  – Adunkhwar – dziękujemy za uwagi. Pomysł ciekawy. Może chciałbyś poświęcić chwilę i w dziale z pomysłami rozpisać modele do takiej samodzielnej armii? Mamy już Wojowników Dunlandu, Dzikich z Dunlandu, ich Hersztów , Tyrdana i Szaman. Na tym niestety koniec. Dzielenie się swoimi pomysłami z innymi urozmaica tą grę , a przede wszystkim buduje naszą małą społeczność. Zachęcam więc do dzielenia się swoimi przemyśleniami:)
  W kwestii sojuszy – musieliśmy znaleźć jakiś złoty środek, zbalansowanie między klimatem, a tworzeniem turbo rozpisek. Zdajemy sobie sprawę , iż nie dogodzimy wszystkim, dlatego też tak cenimy sobie wasze rady, uwagi oraz (tak,tak) konstruktywną krytykę popartą racjonalnymi argumentami. Cieszymy się, że nasza praca mobilizuje graczy do dzielenia się swoimi przemyśleniami i pomysłami, oby tak dalej:)

 11. Adunakhwar · 7 sierpnia 2017 o 20:59

  Co mogę powiedzieć na temat tych podręczników? Są świetne! Bardzo podobają mi się chęci do urozmaicenia stołów pod kątem modeli poprzez zmniejszenie ich kosztów punktowych. Teraz taki Arek lub inny Gothmog może zacznie się pojawiać na turniejach. Cieszę się też z całkowicie nowych profili w army-listach. Urozmaicony Numenor poprzez kilku bohaterów i zasada specjalna Elendila która daje nam wiele fajnych opcji do konwersji jego gwardii, dodana Ioreth, Druid z Dunlandu, połączone ,,Hobbickie” armie, naprawdę spoko. Natomiast co do Dunlandu to według mnie zasługuje on na własny army-list. Dlaczego? Kompletnie inny klimat niż połączeni z nim Uruk-Hai. IMHO było by bardzo fajnie stworzyć armię dla osób lubujących się w konwersjach. Taką armią mógł by być Dunland którego większość jednostek (a zakładam że LO by kilka nowych dodało) nie była by określona przez modele GW, co dawało by spore pole do popisu.
  Jest natomiast według mnie jeden -. Mianowicie klimatyczne sojusze na siłę. Pamiętajmy że LotR to tylko hobby, zabawa i nie należy brać jako świętość, co do gry bitewnej, tego co jest napisane w książce/ukazane w filmie.
  Pozdrawiam!

 12. Alexij · 6 sierpnia 2017 o 00:40

  – piorotorus – proponuje zajrzeć do poprawionych bookow. Beast of Isengard ma Resistant to Magic.

 13. piorotorus · 5 sierpnia 2017 o 21:43

  Witam, czy to że isengardzki troll nie ma zasady odporności na magię to błąd czy celowe pominięcie go?
  Dziękuję i pozdrawiam.

 14. Mistificated · 4 sierpnia 2017 o 23:22

  Rzeczywiście, nie doczytałem tego w streszczeniu w poprzednim poście.

 15. Alexij · 4 sierpnia 2017 o 19:11

  – Wiesniak – Tabela ulepszeń jest ok. Troll wstawiony z uwagi na to, iz powtarza sie w wielu armylistach. W minas tirith to bie przeszkadza zwłaszcza ze jest to tylko tabela mająca ułatwić zrozumienie czym sa właściwie ulepszenia. Jezeli Trola nie mozna wykupić w maszynach z Minas Tirith to jest wszystko ok:)
  – Mistidicated – zgadza sie. Easterling Dragon Knight nie jest indeepem. To celowy zabieg.

  Po raz kolejny dziękuje za czujność.

 16. Mistificated · 4 sierpnia 2017 o 18:29

  Easterling Dragon Knight nie jest indepem (wydaje mi się, że to pomyłka, a nie zamysł sędziów)

 17. Wiesniak · 4 sierpnia 2017 o 14:59

  W Minas Tirith w tabeli ulepszeń maszyn ukrył się troll 🙂

 18. Alexij · 4 sierpnia 2017 o 09:22

  Witam
  Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu środowiska graczy otrzymaliśmy bardzo solidny feedback dotyczący błędów oraz niejasności w wydanych niedawno bookach.
  Z rzeczy najważniejszych pragnę nadmienić:
  – upgradowane/ulepszane jednostki sa pełnoprawnymi modelami i na potrzeby zasad specjalnych równie sa liczone (patrz załoga Mumaka, konny Rohan, zasada Faramira)
  – dopisanie do Mumaka kilku linijek dotyczących strzelanie do niego z maszyn oraz efekty czarów które wcześniej sie nie pojawiały,
  – ujednolicenie wszystkiego tak , aby było spójne z reszta bookow.

  Pracujemy obecnie nad dokładnym spisem 12 scenariuszy, które ,mamy nadzieję, będą podstawą do toczenia kolejnych emocjonujących rozgrywek.
  Dodatkowo w odpowiedzi na liczne pytania pragnę potwierdzić, iż w najbliższym czasie pojawi sie rownież spolszczenie wypuszczonych bookow.

  Liczę na Wasze cenne uwagi, opinie i komentarze.

Może Ci się spodobać

Liga ogólnopolska 3

Ranking LO 2018 – Lipiec

Potemp · 24 sierpnia 2018