Strona 1 z 3

CPM 2018 - Luty

: 01 lut 2018, 7:01
autor: Barti
Idzie luty..... szykuj pędzle. Zaczynamy kolejny CPM w tym roku. Miłego malowania :)

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 4 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.


UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta (czyli nie dotyczy jej Punkt 8 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 15 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 8 figurek: Iron Hills Chariot (bez załogi)

Figurki liczone jako 7 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 5 figurek: Fell Beast (bez jeźdźca), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water,

Figurki liczone jako 4 figurki:Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram, Warg Marauder, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gundabad Troll, Troll Brute (bez jeźdźca)

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Legolas & Gimli on Horseback

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi), Gundabad Ogre;

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Warg Chieftain, Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, wierzchowce, polegli, Zwierciadło Galadrieli

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.


Zapisy na luty

1. tofik - 18
2. Kirkor - 21 + 10 = 31

3. stefek01 - 12
4. TonyStark - 5
5. Jurand - 38

6. Kalins - 5
7. Barti - 5
8. Kronos - 11
9. Szymon_Nowak - 8
10. Batu - 7
11. Damianburz - 6

: 01 lut 2018, 14:34
autor: tofik
Przysnąłem w styczniu

W lutym sesja, więc trzeba coś pomalować :D
Zgłaszam co na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek

5 katafraktów, Khamul pieszo i konno, kapeć i sztandar Eastów, do tego Troll z Isenu :)

Pozdrawiam!

: 04 lut 2018, 14:53
autor: Kirkor
No to lecimy z nowym miesiącem

Legolas
Glorf
Storm
Radzio
Tom
Jagódka
Sztandar leśnych
Gildor
13x GotGC

Obrazek

Dodano po 2 dniach 23 godzinach 3 minutach 54 sekundach:

No to jedna porcja skończona :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 06 lut 2018, 21:19
autor: tofik
Pierwszą część zgłoszenia skończyłem, pewnie coś dorzucę :)

Katafrakci:
Obrazek
Łezka mi się w oku zakręciła, jak sobie przypomniałem jak ich kupowałem 9 lat temu jako mały gnój, który ciułał hajs od babci przez cały rok :D
Jeszcze większa łezka mi się kręci jak sobie przypomnę, że kosztowały TYLKO 130zł.

Nie przedłużając, lecimy dalej:

Khamul ft&mtd
Obrazek

Sztandarowy i kapitan
Obrazek

I troll z Isengardu
Obrazek

Zdjęcia są, jakie są - może na koniec miesiąca wrzucę lepsze ;)

Powodzenia!

: 06 lut 2018, 22:16
autor: Kalins
Tofik, chłopie, aleś piękne modele wymalował - normalnie łezka w oku się kręci :).
Widzę, żeś też oryginalną podstawkę pod Kahmula zmajstrował - chyba nie pograsz nim na turniejach, ale na półce ładnie się będzie prezentował :).

Pozdrawiam,
Kalins

: 07 lut 2018, 9:35
autor: stefek01
Zgłaszam 12 korsarzy z Umbaru. Korsarze będą stanowić trzon mojej wesołej kompanii do Battle Companies.
Obrazek

: 07 lut 2018, 19:31
autor: Jaskier
No ładne elfy. Szanuje efekt bo są jak z obrazków GW. Czekam na to jak wyjdzie Rumil i reszta bohaterów.
Stefek maluj maluj prędko bo Liga Battle Company już sie zaczeła ;)
Wiem, wiem, sam nie startuję ze względu na to że nie jestem w stanie z reguły zaplanować tego co maluje i notorycznie musiałbym dorzucać coś, ale bardzo wszystkich uczestników wspieram. Jazda Panowie!

: 07 lut 2018, 20:08
autor: *Slay
Gadanie :D Dla chcącego nic trudnego Jaskier :)

Kirkor klasycznie ładne modele :) wpadnij kiedyś na jakiegoś mastera, z chęcią zobaczę i pogratuluję :)

tofik ładne Isty :) aż mnie zachęciłeś do jakiegoś zakupu :)

Ja coś swojego wrzucę zapewne w kolejnym tygodniu :)

: 07 lut 2018, 20:55
autor: TonyStark
A mi się te elfy nie podobają. Są topornie rozjaśnione płaszcze. Ale winą tu chyba jest cena zlecenia, bo Kirkor mógłby na pewno lepiej zrobić. Easty spoko, choć podstawki dla kapitana i banneru nie pasują mi do wschodu ;)

Ja w tym miesiącu też się zgłaszam:

Obrazek

: 07 lut 2018, 21:02
autor: Jurand
Zgłaszam 12 arnorczyków, 12 zwiadowcó, 1 dunek,5 rotnów,mahud z bebnem , szamana mahudów , 3 serpentów pieszo, 1 konno i 1 mumak mahud, a i arwena konno.
Obrazek
Powadzenia wszystkim
Kirkorze i Tofiku fajne m.alowanie , chętnie zobaczyłbym na żywa te figurki.

: 08 lut 2018, 22:14
autor: Kalins
Witam,

chciałbym skończyć swój projekt z przed roku, tj. Lake Town, dlatego wrzucam całą dzieciarnię Barda + Alfrid w wersji limitowanej i 1 niemalowana Cytadelka, aby wypełnić minimum. 4 pozostałe z położonym bazowym kolorem dla własnej mobilizacji.

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim pędzlującym :)
Kalins

Obrazek

: 12 lut 2018, 23:06
autor: Barti
Plecy z głowy, czas dołączyć:

Obrazek

: 13 lut 2018, 15:10
autor: Kronos
A u mnie dalszy ciąg Rohanu:
2x RoR
2x Outrider
Erkenbrand
Kapitan
Obrazek

: 13 lut 2018, 18:19
autor: Szymon_Nowak
Więc po paru latach pora coś pomalować, więc zgłaszam:
-UH kapitan
-UH sztandar
-Ugluka
-Isengard Trolla
-Morannon Shamana
-Kardusha
Wybaczcie za ilość zdjęć, następnym razem wrzuce wszystko na 1.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: 15 lut 2018, 11:30
autor: Batu
Mało czasu, więc mało figurek, ale zgłaszam:
- 2 dzikie wargi
- 5 orków

Obrazek