Strona 1 z 4

Mitril 2.0 - sugestie, pomysły i komentarze

: 01 wrz 2017, 20:18
autor: Barti
Temat otwarty. Prośbą o konstruktywne wypowiedzi :smile:

: 01 wrz 2017, 20:38
autor: tofik
Oprawa graficzna to jak dla mnie niesamowity strzał w dychę :)
Luckero zrobił ekstra robotę i widzę, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Co do braku galerii na początku - w ogóle się nie dziwię, z tego co pamiętam na początku istnienia pierwotnej wersji galerii też nie było.
Jak dla mnie to jest bardzo dobre, rozważne podejście - dobrze jest wprowadzać zmiany po kolei, niż "hurtowo" - będziecie mogli spokojnie wprowadzić poprawki bez żadnego napięcia - a do poprawy pewbie będzie bardzo niewiele :)

Nurtuje mnie za to jedna rzecz - planujecie wprowadzić możliwość wrzucania zdjęć bez użycia hostingu? Domyślam się, że to bardzo obciążyłoby strobę, ale byłaby to niesamowota wygoda, zwłaszvza dla nowych użytkowników :)

Na zakończenie szczere gratulacje, robicie kawał dobrej roboty dla wszystkich bobbitomaniaków :)

: 01 wrz 2017, 21:07
autor: Goblin Skryba
Kawał dobrej roboty! Bardzo odświeżające są te grafiki z Ereboru, choć mam nadzieję, że jakiś barlog w telewizorku się ostanie (zamiast np. Desantu beorna lub Trolli mutantów ;) ).

Jak dokładnie ma wyglądać sprawa tworzenia artykułów przez nie-redaktorów? Nie będą one przecież przechodzić bez sprawdzenia choćby literówek.

Świetna sprawa z zebraniem wszystkich plików do pobrania w jednym miejscu, bardzo to ułatwi orientacje w działaniu systemu.

Porady, bezcenny dział, chyba najlepsza zmiana obok nowej szaty graficznej. Byłoby super, gdyby miały tam swoje miejsce jakieś szczątkowe porady modelarskie (wiem że artykuły o modelarce mają swoją osobną rubrykę, ale imo taki drobiazg choćby o washach i innych, podstawowych technikach byłby dla początkujących bezcenny.

Na redaktora się nie pcham bo chyba mam na to za słabe cw :P . Niemniej jak starczy czasu to wypróbuje sił i sklecę na tym "nowym" mithrilu jakiś artykuł.

Jeszcze raz gratulacje! i czekam na rozwój zdarzeń

: 01 wrz 2017, 23:04
autor: Skyman
@tofik; personalne galerie, które dojdą z czasem, zapewne wystarczająco obciążą pojemność serwera ;) W sieci jest wystarczająco hostingu do prowadzenia swoich folderów na potrzeby forum (CPM, WiP itd).

W przypadku wyświetlanego profilu obok treści posta (tu gdzie obecnie jest awatar, "skąd", wiek, liczba postów itp.) można pokusić się o dodanie przydatnych punktacji, np. punktacja CPM w danym roku (lub całościowa) i/lub punktacja z bazarku. Warto też pozostać przy pochwałach i naganach. Wszystkie te punktacje motywują użytkowników do aktywności i pilnowania się przy postowaniu ;) Kwestia co do rozwiązania punktacji - CPM może być prowadzony przez moderatora (tak jak teraz pochwały/nagany, tylko osobny byłby licznik; jak nie punktacja to liczba zakończonych z sukcesem miesięcy CPM), a co do bazarku... Sprawdzanie rzetelności ilości pozytywnych/negatywnych ocen jest czasochłonne (wiem, bo przez jakiś czas prowadziłem w tym dziale punktację, czyt. tabelę), więc nie wiem czy byłby ktoś chętny do pilnowania tego (w sumie do hobby wróciłem, więc jak bez funkcji moderatora można by otrzymać taką możliwość.. czemu nie), albo przez wklejanie takiej punktacji przez użytkowników bez weryfikacji (tutaj duża wiara w nienadużywanie opcji i naginanie prawdy).

To tak na szybko, może jeszcze na coś wpadnę ;)

: 02 wrz 2017, 22:02
autor: FishPriest
Skyman to może jeszcze punktacja w rankingu LO? Za dużo aktualizowania. Ktoś by musiał to zliczać ręcznie i co miesiąc poprawiać, IMO osobom zainteresowanym wystarczy punktacja w tematach CPM ;)

: 03 wrz 2017, 17:05
autor: Dragon_Warrior
Jest gdzieś jakiś spis przyszłych działów na forum? bo wizualka dwa razy aleję powtarza.

: 03 wrz 2017, 18:33
autor: FishPriest
Moje sugestie ad forum:
1. Krasnoludzka kuźnia - połączyć WIP-y; Malowanie i Konwersje w jeden dział pt "Prace Modelarskie" - po prostu niepotrzebnie dubluje się działy,
2. Dział Klubu mitrila - czy można zamknąć go w jedno podforum? Obecnie są dwa działy turniejowe i łatwo je pomylić w poszukiwaniach (przez mniej doświadczonych graczy),
3. Dział Liga ogólnopolska - ten w górnym pasku forum powinien posiadać nie tylko pliki do pobrania, ale też linki do odpowiednich działów forum (np uściślenia LO),
4. Turniejówka - czy będzie możliwość uproszczenia zgłoszenia do poziomu:
Termin
Format
Miasto
Organizator
Link do tematu?
Obecnie uzupełnia się kupę niepotrzenych informacji, których nikt nie sprawdza. Ponadto trzeba przeklikać 2 podstrony by zgłosić turniej a można dać bezpośredni link do formularza zgłoszeniowego.

: 04 wrz 2017, 16:56
autor: Goblin Skryba
Nie widzę gdzie w nowym projekcie strony jest znak zaloguj/wyloguj (ten drugi mnie zwłaszcza interesuje, bo obecnie jest obok nieprzeczytanych wiadomości / powrotu z forum na główną i ciągle przez przypadek mnie wylogowuje :P

: 04 wrz 2017, 17:57
autor: DariuS
Czy fotki z galerii zostaną bezpowrotnie utracone?

: 05 wrz 2017, 9:56
autor: Kuli
Zdecydowanie przeniósłbym na nową stronę:

1 wszelkie artykuły dotyczące malowania i modelarki. Te opisujące różnego rodzaje techniki jak i te które opisują malowanie konkretnego modelu.

2 relacje z wszelkich zawodów co też da świeższym graczom jeszcze "niewyjazdowym" obraz jaki to klimat jest na takich większych turniejach. A u lotrowych dinozaurów zapewni być może zakręcenie się "łezki w oku" i chęć powrotu :)

3 Opisy poszczególnych armii.

To takie 3 na bank pewne do wrzucenia moim zdaniem

Wiadomo, że przez tyle lat zebrało się ich sporo więc przerzucenie wszystkich nie potrwa chwilki. Z tego powodu proponuję przerzucać je stopniowo jeden na (kilka dni/tydzień?) co da jakąś płynność i zapewnienie artykułów dla świeższych lotrowców którzy być może nie dokopali się do artykułów sprzed lat. Wrzucenie wszystkich naraz nie da chyba zamierzonego celu. Możliwe, że takie było z góry założenie ale co szkodzi napisać o tym dwa razy ;)

: 05 wrz 2017, 14:45
autor: Kalins
Witam,

dziękuję za dotychczasowe uwagi i postaram się kompleksowo do nich odnieść:

Tofik - dzięki za pozytywny komentarz, co do wyglądu strony. Raczej nie przewidujemy możliwości wrzucenia zdjęć bez hostingu, jednak zostawiam to do ostatecznej decyzji Luckero + sprawdzenia pojemności serwera.

Goblin Skryba - możliwość wrzucania artykułów oznaczać będzie, że będzie przygotowana aplikacja/funkcja na której napiszesz lub przerzucić z worda swój artykuł. Artykuł nie ukarze się automatycznie, ale zostanie zachowany do oceny przez Redakcję, właśnie pod kątem weryfikacji błędów, literówek itp. Dopiero redaktor będzie miał możliwość puszczenia artu na główną.
Dzięki za zwrócenie uwagi w zakresie zaloguj / wyloguj - temat leci do Luckero.

Skyman - obawiam się, że taka zliczana punktacja, to jakaś masakra pod kątem ilości pracy, aktualizacji, a dążymy do jak największej prostoty strony. Z drugiej strony dobrze, że zwróciłeś uwagę na kwestię pozostawienia pochwał / nagany.

FishPriest - jak już strona powstanie i przyjdzie czas na wypełnienie forum sięgniemy po Twoją rekomendację połączenia działów. Dzięki za propozycję.

Dragon Warrior - nie jeszcze nie ma - patrz wyżej, czyli powstanie strona główna, będzie fizycznie dostępna, usiądziemy do konstrukcji forum i damy Wam moment na komentarz.

DariuS - raczej nie przewiduję skasowania całej galerii, ale temat musimy przegadać.

Kuli - jeśli strona stanie, to rzeczywiście przeniesienie bazy artykułów po 10 latach wymagać będzie hardkorowej pracy i dobrym pomysłem jest przenoszenie sukcesywne i np. nie wrzucania już kompletnie przestarzałych artykułów.

Jest nas trochę na forum, więc liczę na więcej opinii, komentarzy - są one ważne dla dalszych prac nad stroną.

Pozdrawiam,
Kalins

: 05 wrz 2017, 20:20
autor: Alexij
Witam

Strona wyglada ładnie i zapowiada sie intuicyjny interfejs.
Mam nadzieje, iż w nowej wersji nie zostanie zachowana formuła związana z danymi regionami, gdyż podfora wojewódzkie praktycznie nie żyją.

Trzy sprawy które moim zdaniem rownież powinny sie z znaleźć:
1) krajowa mapa ośrodków lotra. Wchodzisz na Mitrila i chces sie dowiedzieć gdzie w twojej okolicy sa inni gracze ośrodki etc. Na mapce zaznaczone sa punkty które po najechaniu na nie wyświetlają informacje o danym ośrodku a przede wszystkim dają namiary na osobę organizującą spotkania, zawody, etc. związane z naszym systemem. Wymaga to większego zaangażowania organizatorów i w mojej opinii przyniesie to liczne korzyści.
2) miejsce dla sponsorów i ich promocji. Każdy chce sie wypromować. Dajmy ku temu okazje . Osobiście wolałbym wysłać kolka moich produktów komuś do oceny pod katem jakości wykonania itp. Mam nadzieje ze inne firmy i sponsorzy postąpią podobnie dzieli czemu mitril stanie sie opiniotwórczy .
3) miejsce poświęcone nauce gry poprzez przykład na zasadzie wyzwania. Czyli - jak moge cie rozłożyć w 5 tur. Jak to działa. Mniej doświadczony gracz rzuca wyzwanie bardziej doświadczonemu. Całości przygląda sie osoba postronna prowadząca relacje. Na koniec bitwy która na 90 proc wygra doświadczony gracz tworzona jest relacja w której obaj gracze wyjawiają swój plan działania , pomysł na rozpiske, czemu takie a nie inne modele oraz co mozna było Robic lepiej a czego uniknąć. Taka nauka która zazwyczaj przekazywana jest nielicznym w nielicznych ośrodkach ma za zadanie pokazać, że doświadczenie to cos czego trzeba sie nauczyć od bardziej doświadczonego gracza i że wygrywać może każdy. Inicjatywa w która wierze głęboko iż zaangażuje sie wielu starszych graczy.

: 06 wrz 2017, 7:11
autor: bonuspl
Mapa ośrodków lotra to bardzo doby pomysł

: 13 wrz 2017, 11:29
autor: Goblin Skryba
Uwag c.d.

Obecnie dyskusje o armylistach są rozbite na wątek w Siły Dobra/Zła + Armylisty ligowe - dyskusja + pytania o dany model/zasadę.

Propozycje
1 zebrać wszystkie dyskusje o danym armyliście w jeden wątek
2 podzielić fora wg armii (czyli np forum o armii Isengardu, klikamy i mamy:
isen rozmowy ogólne,
isen by LO
dunland, pomysły na usamodzielnienie armii
uściślenia (np. Grima Wyrmtounge)
3 jakiś inny pomysł


Własne posty - nie wiem czy ktoś prócz mnie cofa się do tego, co napisał np miesiąc temu, więc może niepotrzebna wzmianka :). Chodzi o to, że obecnie system odsyła tylko do danego działu na forum. Wygodniejsze dla użytkowników byłaby imho możliwość przejścia od razu do danego wątku i postu na tej zasadzie, na której można sprawdzić pochwały/ostrzeżenia

To tyle :) Jak jeszcze coś wychwycę to dopiszę

: 13 wrz 2017, 14:03
autor: FishPriest
Goblin Skryba pisze: Własne posty - nie wiem czy ktoś prócz mnie cofa się do tego, co napisał np miesiąc temu, więc może niepotrzebna wzmianka :). Chodzi o to, że obecnie system odsyła tylko do danego działu na forum. Wygodniejsze dla użytkowników byłaby imho możliwość przejścia od razu do danego wątku i postu na tej zasadzie, na której można sprawdzić pochwały/ostrzeżenia
W wyszukiwarce na dole zaznaczaj, by wyświetlał wyniki jako posty a nie tematy - wtedy bardzo ładnie wszystko pokazuje :)