Jakich farb używasz?

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Które farby uważasz za najlepsze do malowania Twoich figurek?

Games Workshop - Foundation/Citadel Colour
301
62%
Revell
2
0%
Model Master
8
2%
Humbrol
14
3%
Vallejo
47
10%
Pactra
30
6%
Rackham
1
0%
P3
23
5%
Inne
17
3%
Nie ma najlepszych farbek - używam wszystkiego po trochę
43
9%

Liczba głosów: 486

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Jakich farb używasz?

Post autor: Ajas » 05 mar 2008, 18:08

Jakich farb używacie? W swojej ocenie pamiętajcie o jakości, cenie, dostępności i wszystkim tym co dla Was jest ważne. Po oddani głosu zapiszcie swoje uwagi ^^
Ostatnio zmieniony 10 mar 2013, 20:38 przez Ajas, łącznie zmieniany 1 raz.
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Brain
Bębniarz z głębin

Post autor: Brain » 05 mar 2008, 18:11

Dodaj Rackhamki :D
Takie farby z francji.
Są najlepsze (tanio i dużo i jakość super).
Ale zaznaczyłem cytadelki z tych dostępnych ponieważ konsystencja dobra ale niektóre są niezadowolające typu Red Gore.
Potem Vallejo. Dzięki dozownikowi możemy dać nie za wiele ale wystarczająco :D
Reszty nie używam albo zła jakość albo po prostu nigdy nie użyłem :D

Awatar użytkownika
Lostorpedos
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Lostorpedos » 05 mar 2008, 18:19

Bez sensu jest możliwość wybrania tylko jednego producenta.
ja sam używam produktów GW i Vallejo - ale wyżej cenię sobie te drugie.
Stoi Gandalf pod drzwiami Morii i mówi:
- arbuz, dynia, patison, kabaczek
Na to Gimli: Gandalfie a może to był melon?
- Nie, to na pewno nie melon.
I w tym momencie drzwi się otworzyły.

Fingon
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Fingon » 05 mar 2008, 18:28

No citadel i pactra ;) tania i (nie)zawodna :(...srebrny okropny a i zloty nie piekny :)
C.M.K.T.M.K.

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 05 mar 2008, 18:35

Kiedyś malowałem Pactrami, ale to przeszłość. Słaba jakość, 'lepkość' po pomalowaniu i szybkie zastyganie to ogromne wady.

Polecam natomiast Vallejo, sam nimi maluję. Jednak jakoś za stosowną cenę. Ale czego się nie robi.

Pawlo
And now, little man, I give the watch to you.

khamul
Poskramiacz pająków

Post autor: khamul » 05 mar 2008, 18:37

Ajasie!!! Gdzie są mazadła o wdzięcznie brzmiącej nazwie P3? Rozumiem, że możesz mieć braki, ale [...no nie przeklinam] mogłeś się uprzednio z kimś kompetentnym skonsultować(np. ze mną :mrgreen: ).
P3 są;
-wydajne
-tanie (porównując z cytadelkami)
-świetnie kryjące

(I nie którą farbę uważasz za najlepszą, tylko jakie farby...(zazwyczaj maluje się paroma...))
Jak najszbciej edytuj ankietę :!:

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 05 mar 2008, 19:05

Jako wielki fan edytowania postów szanownych Mitrilowców nie mogłem sobie odpuścić i dodałem dwie opcję do ankiety - mam nadzieje, ze nie masz mi tego za złe Ajasie ;)

Zdecydowanie najbliżej mi do ostatniej opcji. Najczęściej używam Cytadelek/Foundation i Vallejo, ale też lubię farbki P3 i Reapera.
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 05 mar 2008, 19:13

Każda dodana opcja zwiększa jakość tej ankiety :mrgreen:
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
lunatyk
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: lunatyk » 05 mar 2008, 19:16

Używam Citadelek... bo tak :) Początkowo swoje modele malowałem baaardzo kiepskimi farbkami o nazwie Spider, bo tylko takowe znajdowały się w sklepie. Później przerzuciłem się na Citadele i skok jakościowy był tak ogromny, że już przy nich pozostałem :D IMO większość farb C. dobrze kryje, tylko kilka doprowadza mnie zawsze do lekkiego rozstroju nerwowego (Red Gore, Blood Red, wszystkie żółte, złote), ale da się to znieść. Ostatnio jako podkładu używam czarnej Pactry, bo jest tania, dość wydajna i bardzo dobrze kryje.

Awatar użytkownika
welsh
Pomocnik Szamana

Post autor: welsh » 05 mar 2008, 19:41

Ja używam trochę Vallejo, trochę Cytadelek, momentami Pactry jak akurat kolorek przypasi, więc zaznaczyłem,że nie ma najlepszych farbek :)
Gandalf pisze: Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?

Awatar użytkownika
Szymonstein

Post autor: Szymonstein » 05 mar 2008, 20:44

Ja stale i niezmiennie maluję Humbrolem i Revelem :wink:

Awatar użytkownika
Lostorpedos

Post autor: Lostorpedos » 05 mar 2008, 21:46

jeszcze można tamiya dodać do listy. są to wysokiej jakości farby akrylowe ale na bazie alkoholu - jednak da się rozcieńczać wodą.
powiem szczerzy, że warto wykorzystywać czarną do podkładów ponieważ jest matowa, dobrze trzyma sie figurki i dzięki temu, że nośnikiem jest alkohol dość szybko odparowywują i ładnie wyciągają detale figurek
Stoi Gandalf pod drzwiami Morii i mówi:
- arbuz, dynia, patison, kabaczek
Na to Gimli: Gandalfie a może to był melon?
- Nie, to na pewno nie melon.
I w tym momencie drzwi się otworzyły.

Awatar użytkownika
Arczi
Bębniarz z głębin

Post autor: Arczi » 06 mar 2008, 5:40

Ja obecnie używam farb Ciradel, dobrze się maluje ale niktóre kolory potrafią wnerwić (żółty, bronzed flesh...). Kiedys używałem Vallejo ale dostałem 2 kolory które wręcz INKi przypominały, więc zostałęm przy Citadel. Nie wiem czy nie kupić p3 bo potobno są dobre. Używa ktoś stale i długo farb P3 ? Jeśli tak to poproszę o małą recenzję :) :) .
Jak to miło chmurką być,
Niebem płynąć jak po wodzie.
Na dzień dobry, mała chmurka,
Taką piosnkę śpiewa sobie

Awatar użytkownika
Voodoo
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Voodoo » 06 mar 2008, 6:41

a ja chyba bede troche orginalny bo chyba jako jedyny zaznaczylem inne :P osobiscie uzywam farb akrylowych dla plastyków bo troche sie tego pałęta po domu. Dokladnie uzywam farb firmy START ACRYLIC i CHROMACRYL. farbki sa duuuzo tansze w porównaniu z Cytadelkami czy jakimis innymi wymienionymi powyzej za 8,50 zl mamy 75 ml dobrej jakosci farby w porównaniu z Cytadelkami gdzie jest jej 12 ml za 12 zl to jednak robi roznice :P, jako podklad nadaje sie znakomicie dobrze kryje i po wyschnieciu doskonale uwydatnia drobne elementy figsów, no i to co najwazniejsze doskonale sie mieszaja ze soba, wiec w moim przypadku mając okolo 30 farb mam praktycznie nie ograniczona ilosc kolorów.
Głupi ten co głupio robi

Awatar użytkownika
Sprite
Bębniarz z głębin

Post autor: Sprite » 06 mar 2008, 8:56

zostaje przy cytadelkach... cierpliwie uzbierałem ponad 30 kolorków i nieżałuje... srebrne mettalici bardzo dobra jakość, ładne kolorki... owszem niektóre nie kryją dobrze (czerwone, zółte, złote, bleached) jednak mam na to swoje sposoby... cena odstraszająca ale teraz sie nią nie przejmuje bo mam już wieszkoścć potrzebnych kolorów... mam oczywiście kilka również vallejo... z 6 jeden egzemplarz bardzo trefny niemożliwy do malowania, jeden bardzo mocno rozwodniony, jednak radze sobie, a reszta bez zarzutow... jednak zostaje przy cytadelach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”