Malowanie Glizdmena

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Saruman z Isengardu
Gobliński jeździec

Post autor: Saruman z Isengardu » 09 lis 2010, 14:50

Nie źel żadne tam dzieła sztuki ale przejdą. Bardzo ładne jak na początek. Na dodatek bardzo ładnie wyszedł ci kapitan rohanu.(mogłbyś zmienić plaszcz na zielony przy kapitanie bo lepiej wygląda ale to taka drobna sugestia.
Stań po stronie złaaa!!!

Awatar użytkownika
Glizdmen
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Glizdmen » 11 gru 2010, 12:39

Tak jak napisałem w galerii - większe zdjęcia najnowszej pracy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojto
Pomocnik Szamana

Post autor: Wojto » 11 gru 2010, 15:35

Całkiem ładny .Pracuj nad przejściami i większym kontrastem ale na początek wybierz sobie jedną rzecz do treningu , jeśli będziesz się skupiał na dwóch to nic z tego nie wyjdzie .Przydałoby się też więcej dokładności ale na szczęście ona przychodzi sama .

Pozdrawiam
Moje prace ,zapraszam do komentowania :)A tu WIP'y :)
- Zbuduj z nami nową lepszą ePolske

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 11 gru 2010, 20:35

Wojto pisze:Pracuj nad przejściami i większym kontrastem
Serio nad większym kontrastem? ;) Na koniku IMO kontrast jest nawet za duży ;)
Natomiast kwestia przejść jak najbardziej prawdziwa - co zwłaszcza boli właśnie na rumaku, bo na płaskich powierzchniach przejścia muszą po prostu być delikatne ;) Próbuj może bardziej rozcieńczać farbę, stosować mniejsze różnice między odcieniami warstw itp.

No i szlifuj miecze, bo ten wygląda bardziej na broń obuchową, niż sieczną ;)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 11 gru 2010, 20:42

Właściwie to wystarczyłoby jakbym napisał, że zgadzam się z KedzioRem, jednak dodam coś od siebie. Fakt faktem, przejścia są jakie są. Na pierwszy rzut oka nie przypadają do gustu, ale można się po chwili przyzwyczaić i stwierdzić, że na stole figurka będzie prezentować się dobrze.
Pozdrawiam,
» Sky~

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 06 lut 2011, 13:25

Ostatnio skończyłem Legolasa. Starałem się kłaść szczególny nacisk na płynność przejść. Zdjęcie jak zwykle marne i popsuło cieniowanie skóry, która tu wygląda na jednolitą, ale trudno. Aha i w rzeczywistości się w ogóle nie świeci, nie mam pojęcia czemu cytadelki dają taki połysk na zielonym płaszczu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dearon
Bębniarz z głębin

Post autor: Dearon » 06 lut 2011, 16:24

Ładna zieleń można wiedzieć jakich kolorów użyłeś?

Praca ładna, ciężko mi znaleźć cokolwiek do czego można się przyczepić oprócz tego o czym już wspomniałeś, czyli cieniowaniu skóry i połysku :P Dodaj coś jeszcze do podstawki jakieś krzaczki czy cuś, bo wydaje się troszkę pusta :P

Awatar użytkownika
Theo
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Theo » 06 lut 2011, 16:27

Można wiedzieć jakiej posypki użyłeś do tej podstawki? Czy to po prostu piasek?

Ładna praca :)

Awatar użytkownika
Keram

Post autor: Keram » 06 lut 2011, 16:46

Nie podobają mi się te jasno zielone rajstopy.Zrób je kremowe :wink:
Przejścia są jakie są.( taki TT) .Trochę taka dziwna ta twarz legolasa,taka niewyraźna... Ogólnie praca staranna no powiedzmy taki TT +. :o::
...: "Why so Serious?" :...
...: "Tak dostał,aże gnojem popuścił" :...

Awatar użytkownika
Racimir

Post autor: Racimir » 06 lut 2011, 16:47

Podstawka ładniuśka,jak ty tak siejesz tą trawę że nic nie leży wszystko stoi?? :shock: Poza tym ładne cienie płaszczy i konika,metal ładny tylko twarz legolasa jakaś płasko-krzywa
Naprzód, nie bójcie się mroku! Powstańcie, jeźdźcy Théodena! Włócznie pójdą w ruch! Tarcze pójdą w drzazgi! Dzień miecza! Dzień czerwieni, nim wzejdzie słońce!
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.ph ... 2-sprzedam różne kupie GC

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 06 lut 2011, 18:10

Dearon pisze:Ładna zieleń można wiedzieć jakich kolorów użyłeś?
Dark Angels Green rozjaśniany farbką Elf Flash, stwierdziłem, że rozjaśniane peleryny Skull White'm wychodzą zbyt wyblakłe.
Theo pisze:Można wiedzieć jakiej posypki użyłeś do tej podstawki? Czy to po prostu piasek?
Tak, jest to zwykły, przesitkowany, drobny, morski piasek :)
Keram pisze:Nie podobają mi się te jasno zielone rajstopy.Zrób je kremowe
Szczerze to brakowało mi już pomysłów na kolorystykę, więc można powiedzieć, że poszedłem na łatwizne wzorując się na zdjęciu z GW ;)
Racimir pisze:Podstawka ładniuśka,jak ty tak siejesz tą trawę że nic nie leży wszystko stoi??
Właśnie też się pozytywnie zaskoczyłem tą posypką, ponieważ po wyschnięciu nie jest spłaszczona tylko, ładnie stoi :lol: Staram się też, żeby podczas sypania jej na klej, było jej nadmiar oraz żeby nie prześwitywał klej. Wtedy po strzpaniu nadmiaru do pudełka efekt będzie znacznie lepszy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kasa
Pomocnik Szamana

Post autor: Kasa » 06 lut 2011, 19:38

Musisz się odważyć mocniej rozjaśniać, o wiele mocniej...

IMO optymalnie jest od czerni do bieli, ale jak każdy kolor będziesz rozjaśniał do czystej bieli powinno być ok ;)

Na twarzy brakuje mocnego washa i powinno być ok.

Kiepsko prezentuję się też niezbyt udolne rozjaśnienie paska na szyi konia- rozwadniaj bardziej farbkę ;)

Ogólnie podchodzi to pod TT :wink:
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 20:40 przez Kasa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 06 lut 2011, 19:52

Słabszy TT? Ty jesteś chyba niepoważny. Za dużo profesjonalnych stron o malowaniu się chybana oglądałeś. To jest właśnie TT - nie słabsze, nie lepsze tylko właśnieTT

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 27 lut 2011, 11:43

Witam, wczoraj skończyłem nowy model. Tutaj zamieszczam większe zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojto
Pomocnik Szamana

Post autor: Wojto » 27 lut 2011, 12:17

No to jazda .Na początek uścisk dłoni prezesa za dobry kontrast na mieczu :fajka: .Gdybyś zrobił jeszcze lepsze przejścia to już byłoby cacy .Po pomalowaniu danego elementu możesz wzbogacić jego barwę glazami .Może nawet nie tylko aby wzbogacić barwę ale głównie wygładzić przejścia .Glazy wygładzają przejścia .W miejscach przyciemnionych możeszz zastosować fiolet , w pośrednich szarość a w miejscu maksymalnego rosjaśnienia turkus .Proponował bym Ci też przed malowaniem figurki dobrze ją przygotować .Tu na przykład strasznie kłuje w oczy krzywy miecz , przez to że jest krzywy trudno mi wyobrazić sobie światłocień , co utrudnia odbiór pracy .

Nie podoba mi się rozłożenie światłocienia na pochwie miecza .Taki sposób rozłożenia światłocienia pasuje raczej do powierzchni metalicznych .Malując skóre bardziej staraj się wydobyć fakturę tego elementu .Zrób jakieś dziórki i rysy .

Płasz jest całkiem fajny tylko przydałby się większy obszar maksymalnego rozjaśnienia .Trudno jest je dostrzec wygląda raczej jak lining .

Oczy wylewają się na twarz .Przed malowaniem oka w jego miejsce postaw czarną kropkę potem wypełnij ją w 90 % białą farbą no i na końcu czarna kropeczka po środku .Dzięki temu oko będzie miało obwudkę i nie będzie się rozlewać po modelu .Na prawdę polecam Ci tą technikę , robi ogromną różnicę .

IMO jednak najgorszym elementem figurki są włosy .Takie siano :balrog: .Postaraj się przy malowaniu tak ważnego i widocznego elementu figurki .Rób to spokojnie i nie śpiesz się :)

Ogółem figurka nie jest zła :) Tyle moich uwag ma na celu to abyś malował jeszcze fajniejsze modele .

Pozdrawiam
Moje prace ,zapraszam do komentowania :)A tu WIP'y :)
- Zbuduj z nami nową lepszą ePolske

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”