Malowanie Glizdmena

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Glizdmen
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Glizdmen » 27 lut 2011, 12:30

Dzięki wielkie za komentarz. Na wstępie mam jedno pytanko, a mianowicie 'glazy' są to bardzo rozwodnione barwy, którymi malujemy powierzchnie figurki? Co do oczu to miałem właśnie z nimi problem, bo po pierwsze nie ukrywam, że byłem już zmęczony, to na dodatek pędzel się rozdwoił :) Dobry patent z oczami, dzisiaj będe je poprawiał.
Oko poprawione, o taki efekt mniej więcej chodziło?
Obrazek

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 27 lut 2011, 16:55

O glejzach masz na przykład art Mahonia :)
Ogólnie pisząc, to bardzo rozwodnione, półprzezroczyste warstwy farby, które delikatnie zmieniają odcień barwy pod spodem.

Figurka Eowiny wyszła ładnie :) W większości zgadzam się z komentarzem Wojta - może poza błędami ortograficznymi :P
Oczy już wyglądają znacznie lepiej - choć przydałoby się też delikatne przyciemnienie u dołu.
Zdecydowanie popieram uwagę na temat spraw technicznych przed malowaniem - musisz dobrze przygotowywać figurki, w tym prostować miecze, by później dobrze wyglądały. Inaczej, nawet najlepsze malowanie nie uratuje figsa ;)
Jeszcze jedna sprawa, zdecydowanie więcej warstw na płaszcz - ta zieleń zbyt ostro przechodzi, daj kilka dodatkowych odcieni lub glejzy właśnie i będzie lepiej.

No i tyle, powodzenia dalej :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 04 kwie 2011, 14:31

Kilka nowych prac z ubiegłych miesięcy:
Erkenbrand - chciałem go pomalować realistycznie:
Obrazek
Szara Kompania (może i nie szara ale spełnia ich rolę):
Obrazek
Eowyn:
Obrazek
Outriderzy malowani na CMP:
Obrazek

Awatar użytkownika
Drogoth95
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Drogoth95 » 04 kwie 2011, 14:42

Powiem Ci ze twoje malowanie przypomina mi malowanie Cichego tez takie cukierkowe i mocno rozjaśniane ale wyglada to porządnie :P
Zbuczyn Jedzie odzyskać prawa miejskie xD

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 23 cze 2011, 14:55

Po aż 3 podejściach do pomalowania tej figurki wreszcie udało mi się osiągnąć całkiem przyzwoity efekt. Chyba najtrudniejsza z figurek jakie malowałem :D
Wiem, że zdjęcie troche ciemne, ale jeszcze nie do ońca ogarnąłem nowy aparat :o::
Obrazek

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 23 cze 2011, 15:15

Hmm.. Nie wiem jakim cudem, ale nie zauważyłem wcześniej tego ciekawego tematu ;) Bardzo fajnie malujesz, starannie i wychodzi Ci to bardzo dobrze.

Co do ostatniej figurki, Sarumana. Aparat aparatem (ustawienia balansu bieli, sprawdź czy masz możliwość ręcznego ustawienia i przed pierwszym zdjęciem figurki pokaż mu białą kartkę, żeby zapamiętał jak wygląda biały kolor w danym oświetleniu), ale obróbka w programie graficznym i odpowiednie oświetlenie też robi swoje. Z tego co zauważyłem to na pierwszym ujęciu figurka dostaje światłem po plecach, a powinna dostać w przód. Na drugim ujęciu już to się tak nie rzuca w oczy.

Samo malowanie fajne, wręcz bardzo porządne. Dopiero jak się przyjrzeć wychodzą małe niedociągnięcia, ale to kwestia czasu i będziesz je dopracowywać ;) Mowa o niektórych przejściach, są lekko szarpane, ale to pewnie też kwestia farbki - nie raz miałem podobny problem. Twarz może lekko za ciemna, zwłaszcza jak na dobrego Sarumana :P Fajny kryształ w lasce; coś mi mówi że podkradnę pomysł, gdy będę malować swojego ;p
Pozdrawiam,
» Sky~

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 23 cze 2011, 17:30

Sky ma rację, kolejna porcja porządnego malowania. Mi się z Twoich dokonań najbardziej podoba Eowina w wersji bez zbroi :)

Co do Sarumana, to jest fajny, ale kilka baboli nieco psuje odbiór. Głównie chodzi mi o najmocniejsze cienie... Wyglądają tak, jakby Ci wash nie wyszedł. Przy malowaniu takich jasnych kolorów trzeba na takie rzeczy uważać. No i osobiście poszedłbym w czystsze kolorki, bo teraz za dużo w tym Sarku IMO brązu ;) No ale to kwestia gustu.

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 24 cze 2011, 10:26

Dzięki za komentarze, co do farbki to przyznam rację, mam już ją długo i musiałem ją niedawno rozmieszać z wodą bo była już bardzo gęsta. Co do washa to stosuje jedynie rozwodnioną farbę z domieszką płynu do naczyń. Trochę się na tym przejechałem malując Sarumana, więc takie coś wygląda w porządku jedynie przy ciemnych elementach ;) KedzioR_vo przed malowaniem chciałem uzyskać taki nie dokońca biały efekt. Po prostu taki mi się bardziej podoba :xD:
Tym samym jutrzejsze DF'y zmusiły mnie trochę do pomalowania tych najbardziej szeregowych modeli i Gandalfa. Gdzieś tam znalazły się jeszcze wosy :o::
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(2 pierwsze zdjęcia można powiększać)
Pozdrawiam.

oneofinfidels

Post autor: oneofinfidels » 24 cze 2011, 10:31

Gandalf mi się podoba, choć mogłeś wewnętrzna szatę jednak białą zrobić, ale za to twarz bardzo realistyczna, podoba mi się też czerwień na WoRach, WoSy za to są zbyt mocno wycieniowane, choć i tak nieźle się prezentują. A najbardziej mi się podoba w tym temacie to, że widać jak rozwijałeś na przestrzeni czasu umiejętności, od bardzo średniego elfa po bardzo dobrze pomalowane figurki ;)

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 24 cze 2011, 13:04

Rohańczycy i WoS'i muszą prezentować się kapitalnie na stole! Na prawdę dobra robota. Podoba mi się kolorystyka, jak i samo malowanie. Dużo włożonej pracy jak na zwykłe piesze jednostki. To się chwali.

Jednak Gandalf Biały już lekko odstaje. Koń jak na mój gust zbyt czysty, brakuje mi kilku szczegółów na pysku (ale to już moje widzimisię ;p). Skóra nadal ciemna, a przynajmniej tak wygląda na zdjęciach, jednak i tak lepiej niż u Sarumana ;) Na koniec zostawiłem sobie krytykę szat - te według mnie najbardziej odstają ze względu na dziwnie rozłożone rozjaśnienia. Jakby światło padało na te szaty z różnych kierunków. Sam nieraz nie zwracam na to uwagi podczas malowania, ale pod koniec rzuca się już to w oczy.

Mimo wszystko figurki na prawdę bardzo fajnie się prezentują, a patrząc na Twój wiek pod awatarem śmiało stwierdzam, że czeka Ciebie wiele sukcesów w malowaniu figurek. Nie trać zapału i maluj tak dalej, a z czasem będzie Ci wychodzić to jeszcze lepiej ;)
Pozdrawiam,
» Sky~

Wojtek

Post autor: Wojtek » 24 cze 2011, 15:40

Mi rowniez sie podobaja wosowie i rohanczycy bardzo dobra robota naprawde schludna;)

Awatar użytkownika
Glizdmen

Ocena

Post autor: Glizdmen » 21 lip 2011, 16:01

Hej,
Na wakacjach miałem dość sporo czasu na to, żeby pomalować w końcu porządnie jeden model. Podczas malowania stosowałem się do wszystkich Waszych uwag jakie wymieniliście wcześniej. Bardzo zależy mi na ocenie - co jeszcze jest nie tak i nad czym pracować, ponieważ ten model malowałem jak do tej pory najdłużej i najbardziej się przy tym starająć :d
Myślę, że można to określić obenym szczytem możliwości bo więcej sam z siebie teraz nie wycisne :lol:
Z góry dziękuje za komentarze.
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 22 lip 2011, 8:48

Cześć!
Udana kobitka. Podobają mi się spokojne, delikatnie rozjaśnione kolorki. Podstawka jest również fajna (no może poza krawędzią, wygląda paskudnie i niechlujnie).
Nie które elementy giną i można je obkrawędziować na jaśniejszy kolor (np. pochwa do miecza ma ładne rozjasnionko, gdybyś takim kolorkiem przejściowym objechał krawędzie to całość byłaby czytelniejsza). No i tak samo z resztą modelu.

Moim zdaniem warto poprawić włosy klingę bo odstają.
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 23 lip 2011, 10:03

Podobają mi się ładne, ciepłe kolorki. Malowanie figurki na której jest kilak odcieni brązów nie jest najprostsze ale Tobie wyszło to bardzo pozytywnie. Ogólne wrażenie jest bardzo dobre więc napiszę tylko o elementach które mogłyby wyglądać lepiej:
- rękawice, dobrze by było rozjaśnić palce ten element wyszedł trochę zbyt jednolicie,
- płaszcz też mógłby być trochę bardziej rozjaśniony, jest troszkę za ciemny,
- to samo można powiedzieć o butach,
- rozjaśnienia na twarzy są trochę chaotyczne, widać że nie do końca wiedziałeś jak się do tego zabrać. Poczytaj sobie trochę artykułów o malowaniu twarzy, na pewno są jakieś dobre na Chest of Colors czy też brush thralls i ćwicz dalej - ten element po prostu wymaga większej praktyki.
I tyle uwag, dodam jeszcze na koniec że bardzo podoba mi się Twój styl malowania i widać że dobrze się rozwijasz, oby tak dalej !
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
*Halbarad*
Bębniarz z głębin

Post autor: *Halbarad* » 24 lip 2011, 8:57

Bardzo fajnie malujesz swoje figurki. Zwłaszcza twoi rohańce przypadli mi do gustu. Raczej nie można się do niczego przyczepić przy Eowinie, no może do twarzy bo jest troszkę dziwna, ale i tak praca bardzo ładna i udana.
"Per aspera ad astra"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”