Malowanie Glizdmena

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 19 lut 2012, 21:01

Theoden calkiem w porzadku, ale to taki piekny model, nie wykorzystales do konca jego potencjalu. Konik moglby bardziej dawac rady, kropiesz na szczytowych miejscach bym porozjasnial no i ta krecha na przedniej nodze wychylonej do przodu : D
Saruman brazowy? Mnie nie przekonuje szata ze wzgledu na wykonanie. Nie wiem teraz czy to mial byc mega highlight z brazu czy bezowa szata z takim sytym cieniem i za szybko uzytym bialym ; p Nie rozkminiam generalnie modelu.
Rohany ot takie, wygladaja.

Prosze, rob lepsze zdjecia!
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
Glizdmen
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Glizdmen » 14 paź 2012, 14:43

Przydałoby się coś wrzucić
Obrazek
Może szału nie ma, lecz najbardziej zadowolony jestem z pieszej wersji Sarumana :)

Awatar użytkownika
Gandalf*
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Gandalf* » 14 paź 2012, 14:48

Glizdmen nie wiem jak inni ale ja jestem fanem twojego malowania, Chapeau bas za prostotę i klimat. ;-)

pozdrawiam, i życzę owocnej pracy!
"W ogóle moderatura z jego autyzmem,
to może być ciekawe"

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 14 paź 2012, 16:59

Istotnie, Saru pieszy fajny, przyjemny. Tylko czemu tak inny kolorystycznie od konnego? ;)
Co do uwag, to mogłeś delikatniej cieniować szaty, bo u pieszego dość ostro wyglądają te ciemne zagłębienia tuż przy jasnym kolorze. IMO zbyt mocne różnice w odcieniu. Podobnie zresztą w kilku innych miejscach na figsach obok. Włosy natomiast jakby za mało wycieniowane. Ale całokształt udany, taki Table Top z wyższej półki ;)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Gandalf*
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Gandalf* » 14 paź 2012, 17:09

KedzioR_vo pisze: Saru pieszy fajny, przyjemny. Tylko czemu tak inny kolorystycznie od konnego? ;)
Pogniewał się z powodu straty konia :D

zgadzam się z KędzioRem włosy są troszkę za mało pocieniowane, chyba że zdjęcie ich nie oddało, co do cieniowań na szacie IMO jest dobrze, na tak jasnej szacie cienie realnie są mocno widoczne, co można zauważyć na screnach z filmu ;-)
"W ogóle moderatura z jego autyzmem,
to może być ciekawe"

Awatar użytkownika
Strider
Sztygar regionalny

Post autor: Strider » 21 paź 2012, 8:26

Twoje malowanie jest trudne jeśli chodzi o ocenę. Na normalnych fotkach każdy model prezentuję się wspaniale, a całość armii wręcz mistrzowsko, ale po przybliżeniu wyraźnie widać niedociągnięcia. Ciężko mi się odnieść jakoś i teraz ocenić Twoje malowanie. Ogólny wygląd modeli jest oczywiście bardzo pozytywny i tego się trzeba trzymać, natomiast od strony technicznej wygląda to trochę biednie. Widać konkretne warstwy farby i różnice w poszczególnych warstwach. Tego tygryski zdecydowanie nie lubią. Twoje modele mają w sobie taki specyficzny mrok, szczególnie widać to na przykładzie całej armii, a teraz widzę, że spowodowane jest to tym, że wielu elementom brakuje dodatkowych rozjaśnień.

Cokolwiek bym powyżej nie napisał, to i tak modele na stole czy wystawce prezentują się niesamowicie. A jeśli ktoś zdecyduje się oglądać je z bliska to zdecydowanie przegoń natręta packą na muchy, bo zwyczajnie czar pięknej armii może prysnąć. Mimo wszystko armia jest wyjątkowa, jedna z ciekawszych na Mitrilu. Cóż mogę więcej napisać? Chyba tylko to, że gratuluje udanej pracy i zdecydowanie zazdroszczę wymalowanej armii na takim poziomie.

Pozdrawiam
You'll Never Walk Alone

Awatar użytkownika
milosz216
Bębniarz z głębin

Post autor: milosz216 » 23 paź 2012, 8:55

Mam małe pytanie natury technicznej, ty cieniując np taką szatę sarumana to tylko i wyłącznie rozjaśniasz od bręzu, czu rozjaśniasz od jaśniejszego i potem aby zniwelować porzejścia washujesh devlan mudem?
Coś, przed czym w świecie nic nie uciecze,
Co gnie żelazo, przegryza miecze,
Pożera ptaki, zwierzęta, ziele,
Najtwardszy kamień na mąkę miele,
Królów nie szczędzi, rozwala mury,
Poniża nawet najwyższe góry.

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 23 paź 2012, 12:26

Rozjaśniam od brązu do bieli, nie stosuje żadnych washy.

Awatar użytkownika
milosz216
Bębniarz z głębin

Post autor: milosz216 » 23 paź 2012, 12:58

OK dzięki.
Coś, przed czym w świecie nic nie uciecze,
Co gnie żelazo, przegryza miecze,
Pożera ptaki, zwierzęta, ziele,
Najtwardszy kamień na mąkę miele,
Królów nie szczędzi, rozwala mury,
Poniża nawet najwyższe góry.

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 23 lis 2012, 13:45

Coś nowego:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Konradussss
Redaktor

Post autor: Konradussss » 23 lis 2012, 17:15

Gandalf świetny, ładne cieniowanie, ale za to przy koniku albo się nie postarałeś, albo zdjęcie jest na tyle słabe. Trochę też zlała Ci się ręka, może jakiś wash?

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 23 lis 2012, 17:25

Malowanie na równym, niezłym poziomie, chociaż jest kilka zgrzytów ;)
Zacznę od zalet - ładne szaty Gandalfa, nieco inny odcień, niż zwykle, jest tu dla mnie plusem. Natomiast nie podobają mi się czarne kreski cienia w najgłębszych elementach, za bardzo je widać - mają ostre krawędzie.
Konik - zgodnie z tym, co pisał Konradussss - nie powala. Trochę zbyt mocne i "geometryczne" cieniowanie - na szyi to mocno widać. Rozjaśnienie jest nałożone płaszczyzną o odcinających się krawędziach i to nieco przeszkadza. Poza tym zostawiłeś jakieś grudki.

No i może spróbuj używać washy albo glejzów, pomogłyby w kilku kwestiach - chociaż łagodniejszych przejść :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Glizdmen

Post autor: Glizdmen » 30 cze 2013, 15:51

Właśnie skończyłem Eomera. Strasznie długo mordowałem się z tą twarzą, lecz w końcu to zostawiłem żeby nie przedobrzyć. Jestem też troche zły na lakier, któremu nie udało się całkowicie zmatowić modelu (najpierw całość pokrywam błyszczącym lakierem do drewna, a później matuje tym sprayem z GW).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 30 cze 2013, 16:00

no wlasnie, co mu sie stalo w twarz? Wyglada co najmniej dziwnie, prawo oko cos nie daje rady i ta czarna plama pod wasem?
Reszta przyzwoita, takie Twoje malowanie. Chociaz cienie moglyby byc glebsze na plaszczu.
Guzika na sakiewce nie pomalowales.
I miecz raczej nie wyszlifowany.
Za to spoko odcien wlosow Ci wyszedl.
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 30 cze 2013, 17:06

Podoba mi się. Ogółem, mam takie same uwagi jak Off. Od siebie dodałbym tylko to,że siodło/osłonka/szmatka na koniu wyglądałaby lepiej gdybyś powiększył nieco kontrast między poszczególnymi paseczkami .
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”