KędzioR_vo - 2019.06.30 OGAR

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 05 lut 2016, 8:31

Bresco pisze:Mega malowanie, KedzioR_vo! Zdjęcia też widać na wysokim poziomie. Przynajmniej widać ogrom pracy i kunszt malarski na samych figurkach :)
Dzięki, aczkolwiek fotki są średnie tak szczerze, wciąż jakoś nie kupiłem namiocika bezcienowego, a chyba powinienem.
Bresco pisze:Co do samych zdjęć to mam pytanie do Ciebie:
- Czym robisz zdjęcia? (Telefon, Aparat)
- Jakiego tła używasz do robienia zdjęć?
- Jakie ustawienia zdjęć masz w aparacie przy robieniu tych fotek? (balans bieli, fokus, nasycenie kolorów itp)
Nie znam się za dobrze na kwestiach technicznych, aczkolwiek spróbuję odpisać:
- Fotki robię Canonem PowerShot A630, taki zwykły pstrykacz, IMO wystarcza do moich zabaw, choć do lustrzanek to mu daleko.
- Jako tła używam zwykłej, białej kartki. Dużo lepiej mi wychodzą fotki odkąd kupiłem dobrą lampkę :) -> http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/ ... lamp6.html
Jeszcze kilku znajomych ma taką i wszyscy są zadowoleni jak na razie. Osobiście uważam, że muszę w końcu kupić jakiś tani namiot bezcieniowy i wtedy powinno być jeszcze lepiej.
- Co do ustawień aparatu, to po różnych zabawach jadę na ustawieniach fabrycznych, nie bawię się w manualne. Do tego makro i tyle. Balans bieli itp robię w Photoshopie, acz też szybko, bo szczerze nie chce mi się po prostu bawić z tym.

Zdecydowanie bardziej cieszy mnie robienie figurek, niż zdjęć ;)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Bresco
Treser wargów

Post autor: Bresco » 05 lut 2016, 11:26

KedzioR_vo pisze:
Nie znam się za dobrze na kwestiach technicznych, aczkolwiek spróbuję odpisać:
- Fotki robię Canonem PowerShot A630, taki zwykły pstrykacz, IMO wystarcza do moich zabaw, choć do lustrzanek to mu daleko.
- Jako tła używam zwykłej, białej kartki. Dużo lepiej mi wychodzą fotki odkąd kupiłem dobrą lampkę :) -> http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/ ... lamp6.html
Jeszcze kilku znajomych ma taką i wszyscy są zadowoleni jak na razie. Osobiście uważam, że muszę w końcu kupić jakiś tani namiot bezcieniowy i wtedy powinno być jeszcze lepiej.
- Co do ustawień aparatu, to po różnych zabawach jadę na ustawieniach fabrycznych, nie bawię się w manualne. Do tego makro i tyle. Balans bieli itp robię w Photoshopie, acz też szybko, bo szczerze nie chce mi się po prostu bawić z tym.
Posiadam tą samą lampę, więc raczej z oświetleniem nie będzie problemu. Do tego w pokoju, który robi mi za warsztat i siłownię jednocześnie... - :mrgreen: - mam jeszcze świetlówki LED (na kształt jarzeniowych), więc światło jest dobre i z tym nie powinno być problemu.

Sam chcę kupić lub zrobić jakiegoś photoboxa/namiot bezcieniowy, ale coś trudno mi się do tego zabrać na tą chwilę. Nie mam potrzebnych materiałów pod ręką, a latanie po sklepach i szukanie czegoś co "może ewentualnie się nada", mija się z celem :lol:

Dzięki wielkie za spostrzeżenia co do robienia zdjeć, na pewno się przydadzą i sam popróbuję na jakich ustawieniach najlepiej wychodzą :)

Dodano po 18 minutach 43 sekundach:

Apropo Namiotu Bezcieniowego - Podaje tutaj LINK dla Wszystkich zainteresowanych zrobieniem własnego kanciatego przyjaciela do ułatwienia pracy przy robieniu zdjęć.

Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek zdolności manualne, jeśli chodzi o docinanie, szlifowanie, frezowanie itp, oraz potrzebne materiały i narzędzia, powinni sobie z tym poradzić, a nawet jeśli nie, to poprosić kogoś kto się na tym zna i za Was to zrobi... :D

Namiot bezcieniowy / Photobox DIY

Awatar użytkownika
Orlacien
Gobliński jeździec

Post autor: Orlacien » 05 lut 2016, 19:59

Efekt wyśmienity! Malowanie jak zwykle dąży do hiperrealizmu :D Podziwiam Twój zapał, ogrom pracy i planowania jaki w ten model włożyłeś.
Nie wiem jak wyglądasz, lecz jeśli się spotkamy na jakimś turnieju, na pewno poznam Cię po modelach :D
Rhesus positive gone bad...
Czy widziałeś konwersji Orła cień? http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=17388

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 07 lut 2016, 8:51

Dzięki :)
ORlacien, może istotnie się spotkamy na którychś rozgrywkach, zdarza mi się jeździć na różne turnieje. Teraz ciągle działam z Haqqislamem, by go wymazać na Mistrzostwa Polski Infinity w Chełmży na koniec czerwca - może też dasz radę wpaść? :)

Bresco, akurat "rozmowa" z Tobą poprzez posty tutaj sprawiła, że w zeszły piątek zamówiłem sobie namiocik bezcieniowy ;) Znajomy ma taki i jest zadowolony, więc też wypróbuję za jakiś czas :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 07 lut 2016, 9:09

Jak zwykle jestem pod wrażeniem Twoich figurek. Masz niesamowite umiejętności, gratuluję :)
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
Bresco
Treser wargów

Post autor: Bresco » 07 lut 2016, 18:53

KedzioR_vo pisze:Dzięki :)
ORlacien, może istotnie się spotkamy na którychś rozgrywkach, zdarza mi się jeździć na różne turnieje. Teraz ciągle działam z Haqqislamem, by go wymazać na Mistrzostwa Polski Infinity w Chełmży na koniec czerwca - może też dasz radę wpaść? :)

Bresco, akurat "rozmowa" z Tobą poprzez posty tutaj sprawiła, że w zeszły piątek zamówiłem sobie namiocik bezcieniowy ;) Znajomy ma taki i jest zadowolony, więc też wypróbuję za jakiś czas :)

PozdRawiam

To w takim razie miło mi, że "zainspirowałem" i "nakłoniłem" ze swojej strony do zrobienia czy też kupna własnego namiociku ;)

Co do w/w produktu, to oblukałem sobie go już co nieco, ale nie jestem pewien czy jest dobrej jakości... Skoro Twój znajomy chwali to musi coś w tym być.

Jeżeli sam nie zrobię własnego, to na pewno poszukam czegoś dla siebie albo kupię ten, który podałeś u góry w linku :smile:

Bądź co bądź, dzięki za info i link do aukcji :D

P.S Jak zwykle - figurki powalające, żeby nie być gołosłownym 8)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 30 paź 2016, 15:50

Jakiś czas temu się zorientowałem, że, o zgrozo, w związku z dodatkową robotą, ogólnie pojętym życiem itp wymalowałem w tym roku tylko Warcora z dronem. Kilka innych rzeczy zacząłem, postanowiłem wszakże przynajmniej jeszcze coś skończyć.

W międzyczasie nieco poczytałem o psiakach w wojsku i w pewien sposób oddaję mój mały hołd dla czworonogów, które pomagają żołnierzom (i nie tylko) w przetrwaniu, potrafiąc nawet "skakać" na spadochronach:

Obrazek

I wyszedł z tego Andy i Shorty.

Obrazek

Shorty ma AP Rifle i 2 Breaker Pistole, Andy ma charakter i mocny zgryz ;)

http://www.coolminiornot.com/405511

Obrazek

Obrazek

Piesio z zestawu Farm Animals firmy Pegasus, 1/48, z dorobionym pancerzem :)

Obrazek

Dużo więcej fotek Tutaj.

PozdRawiam

P.S.1. Testowałem namiot bezcieniowy i chyba istotnie jest lepiej :)
P.S.2. To jest Mistrz :)
Obrazek
P.S.3. A to pomysł na kolejną figurkę, Zhayedan UbeR Snajper :D
UWAGA!

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 02 lis 2016, 13:01

Ładne te ludziki jak wszystkie z Twojej ISISbandy ale mam kilka uwag w stylu widzi-mi-się :D

Moim zdaniem jego czapka jest zbyt jaskrawa porównując do całej reszty.
Brunatno bury styl jest super i sprawdza się na ludzikach ale pieska można by jakoś ożywić albo odseparować tą jego przepaskę od futra.
Typek ma trochę za duży ten karabin żeby cały czas trzymać go jedną ręką razem psem na smyczy biegnąc.
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 04 lis 2016, 11:07

Dzięki za komentarz i uwagi :)
Miałem podobne odczucia w kwestii chusty na głowie, mocno się odcina, ale stwierdziłem, że zostawię ją jako taki elementy wyróżniający Bashiego. Wrogowie będą mieli łatwiej z trafianiem :P
W kwestii pieska to długo walczyłem z sierścią, efekt założony był nieco inny, ale ostatecznie jest jak jest, czasami są takie sytuacje, gdy w końcu trzeba sobie powiedzieć dość.

A w kwestii wielkości karabinu, to ironicznie on i tak ma wersję zmniejszoną - oryginalnie miał brzydkie, zdobyczne Combi PanOceanii:
Obrazek

Ja je wymieniłem na pocięty i skrócony karabin Haqqislamu.
A co do smyczy, to pierwotnie chciałem, by była zaczepiana o pas, jak to widać tutaj czy też tu na fotce, ale ostatecznie ta prawa ręka przypasowała mi dobrze na trzymanie smyczy i nadaje sens takiemu ustawieniu figurki po obcięciu widocznego w oryginale E-Marata (tej pałki :P).

PozdRawiam
UWAGA!

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 05 lis 2016, 23:56

Hehe faktycznie, jak teraz patrzę na ten wielki karabin to tamten wydaje się być akurat :lol:
Piesek nie to,że jest zły bo nawet bym powiedział,że jest dobry jak dla mnie przede wszystkim te przejścia między kolorami ale akurat zbyt zbliżony moim zdaniem do scenerii.
Koniec końców i tak jest pocisk, zwłaszcza w grupie ;)
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 20 lis 2016, 18:20

Czoł(gi)em! :)
15 listopada skończyła się ciekawa akcja Wargamera na Kickstarterze, a ja tego dnia skończyłem pewne maleństwo - test, czy jestem w stanie tak drobny model zrobić na tyle dobrze, by się go nie wstydzić ;) Wychodzi na to, że nie jest źle, a rzeczona bestia wygląda tak:

Obrazek

Znaczy się tak:
Obrazek

Oto i Sandy, czyli mój pierwszy tak maleńki modelik.
Worki itp wykonałem z Green Stuffu:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dużo więcej fotek, naprawdę DUŻO więcej, w tym WiP z robienia worków, w albumie.

No i zapraszam też na http://www.coolminiornot.com/406310 :)

PozdRawiam
UWAGA!

Awatar użytkownika
Eorl vel Plankton
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Eorl vel Plankton » 21 lis 2016, 0:24

Zatkało mnie, coś niesamowitego.
-Ilu masz Morków?
-Wszystkich.

DMP 2014

Cybi
Treser wargów

Post autor: Cybi » 21 lis 2016, 14:30

Hym jak dla mnie worki wyglądają jak kamienie. Generalnie model wygląda fajnie. Może na żywo wygląda to to lepiej.
Pozdro
Pozdrawiam S

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 21 lis 2016, 19:09

Bardzo fajny czołg ale kolega Cybi uderzył celnie. Moim zdaniem też mógłbyś nadać im więcej workowatości- ja bym zrobił je trochę jaśniejsze to by i model zyskał na kontraście ;)
Powiem Ci,że ja też w TANKSy uderzyłem i jestem zadowolony z gry. Chociaż osądzam na na podstawie kilku potyczek na 3 czołgi :D Prosto ale przyjemnie. Szkoda tylko,że plastikowe modele odbiegają tak bardzo od tych starych, żywiczno metalowych.
Pawlo

Awatar użytkownika
Jeru
Opiekun Balroga

Post autor: Jeru » 21 lis 2016, 19:13

Worki wyglądają jak kamienie? Czołg będzie się lepiej kamuflował w terenie zabudowanym. Just as planned.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”