Narzędzia, materiały i techniki

Nie od razu Minas Tirith zbudowano.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel, Mordor_ASR

Awatar użytkownika
IrrLee
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: IrrLee » 03 lut 2017, 17:20

W roli kamieni dobrze się sprawdza pokruszony lub pocięty naturalny korek.

Można wykorzystać korki od wina/szampana lub stare korkowe podstawki pod np. kubki, szklanki czy talerze.

jasio128
Treser wargów

Post autor: jasio128 » 05 kwie 2017, 11:47

Witam, czy ktoś może robił elektrosadzarkę z użyciem generatora jonowego, a nie z łapki na muchy? mam jedno bardzo ważne pytanie odnośnie tego urządzenia.

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 30 paź 2017, 17:38

Pytanko do zapalonych modelarzy :)
Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś super hiper ekstra materiał na podstawę pod makiety? Chodzi mi tu o jakiś materiał, który będzie łatwy w obróbce (cięcie) i nie będzie się zniekształcał pod wpływem nałożenia hektolitróww kleju. Jakiś sklep stricte modelarski czy budowlany?
Fajnie byłoby też gdyby poratowano linkiem do sklepu/czegokolwiek skąd mógłbym takie cacko nabyć - preferowana stolica ale na inne lokalizacje się nie obrażę :)

Z góry dziękuję!
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19050 mój makieciarski WIP, zapraszam :D

Awatar użytkownika
Mars_2000

Post autor: Mars_2000 » 30 paź 2017, 22:36

tofik pisze:Pytanko do zapalonych modelarzy :)
Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś super hiper ekstra materiał na podstawę pod makiety? Chodzi mi tu o jakiś materiał, który będzie łatwy w obróbce (cięcie) i nie będzie się zniekształcał pod wpływem nałożenia hektolitróww kleju. Jakiś sklep stricte modelarski czy budowlany?
Fajnie byłoby też gdyby poratowano linkiem do sklepu/czegokolwiek skąd mógłbym takie cacko nabyć - preferowana stolica ale na inne lokalizacje się nie obrażę :)

Z góry dziękuję!

Płyta styrodurowa o grubości 2-3 cm.
Stosuję od lat i się sprawdza idealnie.
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 31 paź 2017, 8:46

Mars_2000 pisze: Płyta styrodurowa o grubości 2-3 cm.
Stosuję od lat i się sprawdza idealnie.
Masz na myśli taki nazwyklejszy w świecie styrodur, którego używa się do robienia budynków itd? Czy jakaś specjalna "płyta"?
Jesteś w stanie podesłać link do tego produktu?

Wypytuję, ponieważ korzystam ze styroduru do tworzenia budynków, itd., ale nigdy nie spotkałem się z dużymi arkuszami - takie jakie kupuję mają wymiary 20x30cm.

Ponadto ten cienki 2-3mm raczej jest dość giętki i małostabilny jak na podstawę ;)

Z góry dzięki za odpowiedź :)
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19050 mój makieciarski WIP, zapraszam :D

Awatar użytkownika
Mars_2000

Post autor: Mars_2000 » 31 paź 2017, 9:29

Tak. Mam na myśli takie duże płyty XPS z hurtowni budowlanych.

Ja używam konkretnie takowych:
http://www.bat.pl/pl/katalog/p,131,styr ... _25_l.html

lub 3 cm , jeśli wiem że makieta będzie cięższa i nigdy nie miałem problemu z ich wyginaniem się , a robiłem już sporo różnych scenerii.
Przykładowe:
Obrazek

Obrazek

i tutaj coś z innej bajki (makieta z drewna dla lalek i figurek koni):
Obrazek

też całość stoi na płycie XPS 2 cm.

Oczywiście, wiele będzie zależało od tego jak dużą makietę/scenerię chcesz zrobić i co na niej umieścić.
Jeśli będzie wkomponowanych dużo odlewów gipsowych czy naturalnych kamieni, to faktycznie 2 cm będzie mało, a 3-4 powinno starczyć z nadmiarem.
Pozdrawiam,
Marcin

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" :P

Simao28
Treser wargów

Re: Narzędzia, materiały i techniki

Post autor: Simao28 » 03 kwie 2019, 15:14

Cześć, kupiłem ostatnio płytę polistyrenową o grubości 2mm do tworzenia podstawek pod elementy terenu (w linku)

https://www.mojehobby.pl/products/Plyty ... 0x2-0.html

i jako że nie do końca wiem, jak się za to zabrać to mam pytanie czym to ciąć? Zwykłym tapeciakiem, jakimś nożem do plexi (np. z OLFA) czy może lepszy byłby jakiś nóż termiczny? Dodam, że chciałbym uzyskać nieregularne kształty podstawek.

balinking
Treser wargów

Re: Narzędzia, materiały i techniki

Post autor: balinking » 03 kwie 2019, 15:31

Cześć,
Ja zawsze ciąłem nożykiem modelarskim OLFA, nóż do tapet też się nada, byle zmieniać ostrza jak się stępi bo Ci poszarpie materiał.

Pozdrawiam
balinking

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tereny”