Bonusowe prace w toku

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: bonuspl » 30 sty 2015, 10:52

Plan jest, jeśli chodzi o konwersje. 12 orków z bronią dwuręczną. Nigdy nimi nie grałem ale zawsze chciałem mieć więc w ramach treningu właśnie na nich sobie poćwiczę. Nigdzie mi się nie śpieszy dla tego daję z siebie wszystko, co za tym idzie konwersje zajmują dużo czasu. Całość traktuję jako praktykę i nie konwertuję przydatnych modeli bo wiem że gdy już ich zrobię to nie będzie mi się chciało dalej ćwiczyć a gdy osiągnę zadowalający poziom zacznę konwertować/rzeźbić wszystkich orków, jakich zauważyłem w filmie, jednak jest to pieśń przyszłości. Co zaś się tyczy korsarzy to na razie zostali odsunięci na dalszy plan, kosztem orków, poza tym zostaną zmyci i pomalowani w filmowym stylu. Dzięki za zainteresowanie, naprawdę jest ono mobilizacyjne!

Awatar użytkownika
Kocik
Gobliński jeździec

Post autor: Kocik » 31 sty 2015, 10:21

Dobra czekam na orków może podejrzę to też coś pokonwertuję. Osobiście będę wciągał ten oto boxik: http://www.wargamesfactory.com/webstore ... rc-warband chodzi tu bardziej o bronie i części ciała dla orków. Wolałbym nie składać orków z tego boxu tylko na przykład pozmieniać głowy itp. Ogólnie czeka na mnie armia 135 orków do przemalowania, wypodstawkowania i pokonwertowania bo ich stan jest koszmarny. Założę pewnie WIP'a i będę wrzucał fotki więc zapraszam :) Najpierw i tak czekam na Lutowy CPM żeby pomalować Ucieczkę z miasta goblinów. A potem 135 orków, 120 haradów, 80 UH, 50 Gobosów z Morii. Bo kiedyś kupowałem jak z 7-8 lat miałem.
Green Stuff - Ratunek Dla "Połamańców"

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 31 sty 2015, 10:36

Kocik obserwuj - czasem się pojawiają, sam mam wypraski, a bizów jest w nich od groma http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=315 .

http://allegro.pl/orcs-3-figurki-orkow- ... 39608.html

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Kocik
Gobliński jeździec

Post autor: Kocik » 31 sty 2015, 11:43

Ajas Wiem właśnie patrząc na twojego WIP'a ogarnąłem, że dość ciekawe wypraseczki. Tylko nie wiem kiedy ja znajde czas na pomalowanie prawie 400 modeli :)
Green Stuff - Ratunek Dla "Połamańców"

Awatar użytkownika
bonuspl

Post autor: bonuspl » 22 lut 2015, 21:17

Dobrze Szanowni Panowie!
Jedna konwersja oraz 3 poprawki oryginalnych figur.
Obrazek
Pełna konwersja to ork z bronią dwuręczną. Nosi rękawice, kolczugę i hełm, w pasie jest przewiązany paskiem. Kolczuga nie wyszła mi tak jak planowałem (poza rękawami), również z paska nei jestem do końca zadowolony. Poza tym chyba elegancko. Pozostałe konwersje są tylko kosmetyczne, chciałem poprawić niedoskonałości, które moim zdaniem posiadały figurki. Wszędzie poprawiłem kolczugi, także tą w pasie 2 orka, tak aby opadała prostopadle do podłoża. Wyostrzyłem krawędzie szat i naramienników, poprawiłem fałdy, klamrę od paska, dłonie, hełmy, wszystkie zlane ze sobą elementy. Zmniejszyłem grubość fałd, butów elementów pancerza. Pierwszy z lewej doznał uszczerbku pod koniec prac i obciąłem mu jeden pasek zwisający u pasa, został uzupełniony GS i właśnie z tego elementu jestem najmniej zadowolony.
Macie jakieś pomysły jak nazwać takie konwersje, które nie mają na celu wprowadzania nowych elementów tylko poprawę starych?
W przyszłym miesiącu trafią do CPM Batiego.

Dodano po 22 dniach 8 godzinach 40 minutach 53 sekundach:

Modele spodkładowane ale jednocześnie zaczynam konwersje i te przeróbki Orków z włócznią. Na start pójdzie ok. 4-6 Orków; wystawię ich w kwietniowym CPM.

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 23 lut 2015, 11:50

Dziwne, że przeoczyłem post i zdjęcia, także spóźniony komentarz ode mnie :)

3 pierwsze modele jak sam rzekłeś - kosmetyczne poprawki. Wyglądają schludnie, mankamentów żadnych nie widać. Dobry trening wykonywania kolczugi.
Konwersja przyzwoita, niemiec w wielkim granatem ręcznym. Klimat Mordoru!
Dzięki tobie, wiem co już mogę zrobić z kadłubkiem jednego z łuczników. Skoro zatem inspirujesz, to model się udał.
Na plus okucia broni. Co do jego pasa - proponuję dodać klamrę i wystający z niej nadmiar taśmy. Do tego dziurki do spięcia klamry też nie zaszkodzą, jak i odrobina rys, pokażesz wtedy zużycie materiału :)
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
bonuspl

Post autor: bonuspl » 23 lut 2015, 15:14

Jest klamra, są dziurki. Na zdjęciu nie widać bo znajdują się pod lewą ręką (klamra nie jest na środku tylko z boku). Generalnie podczas rolowania GS wałek był na jednym z końców chudszy ale pomyślałem "jakoś to będzie", że tu się przyciśnie, tam się pociągnie i w sumie pasek wyjdzie równy na całej długości. Oczywiście nie wyszedł i po raz kolejny się złapałem na tym że odpuściłem sobie staranność na jednym z etapów co bezpośrednio zepsuło efekt końcowy :(
Post można było przeoczyć bo edytowałem poprzedni, napisany 20 dni temu i temat nie wyskoczył do góry. Potem napisałem nowy i temat poszedł w górę, tak jak chciałem.
Na razie najmniej zadowolony jestem z malowania i bardzo często na tym właśnie etapie udaje mi się rozczarować samego siebie. Cały czas mam problem z ogólną kolorystyką i wyrazistością malowania.
Dzięki za komentarze!

Awatar użytkownika
LAG
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: LAG » 23 lut 2015, 19:17

Wszystkie zabiegi z pierwszymi 3 orkami bardzo dobre niemal wzorowe, poza kolczugami które można wyrzeźbić nieco lepiej.
Bez, urazy ale ten 4 ork to dla mnie Tragedia.
Potraktował bym go jako ćwiczenie, zeszlifował zdarł hełm i zaczął od początku.
Jedyne co zasługuje na pochwale to buzdygan i nieco za duże rękawice.
Pozdr i go forward

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 23 lut 2015, 21:31

Zabiegi kosmetyczne fajne, ale właśnie całkowite konwersje do mnie przemawiają najbardziej. Ten "szalony niemiec" mi się podoba, nie zgodzę się tutaj z Lagiem - kwestia gustu, każdy ma swój jak i d**ę :)
Sama kolczuga mogłaby być lepsza, przy dziurkowaniu zawsze zaczynaj od dołu i pochylaj koniec szpilki prawie na płasko, da to lepszy efekt.
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
bonuspl

Post autor: bonuspl » 24 lut 2015, 11:23

Rękawice wydają się za duże, ale to kwestia zdjęcia, sam się zdziwiłem jak je zobaczyłem na fotce. Z hełmu jestem zadowolony więc przerabiać go nie będę. Co do kolczugi na tym kolesiu z buzdyganem - wiem że jest źle zrobiona (poza rękawami, z nich jestem zadowolony) ale mam wrażenie że GS się ściągnął po stwardnieniu. Na rękawach zmieszałem GS w innych proporcjach (więcej żółtego) i po wykonaniu kolczugi tą samą metodą dostałem inny efekt. Sam buzdygan ma kolce ustawione na tych listwach zrobione z Wikolu ale ich nie widać bo są przeźroczyste.
Na CPM będziemy ratować wszystko malowaniem :)

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 24 lut 2015, 13:28

Ork cierpi na brak szyi plus bezkształtny blob po całości, nie chodzi o gust ani o hejtowanie to po prostu źle wygląda. Zmierzam do tego, ze gdybyś zostawił rękawy od kolczugi oryginalna szyje i zamiast nieudanej kolczugi na torsie zrobił mu pancerz i naramienniki, do hełmu dołożył jakieś fikuśne rogi albo przyłbice z fajnym wzorem od-razu odbiór był by inny, a tu poszedłeś na łatwiznę w stylu: zrobię mu koszule i ja podziurkuje ;)
Myślę ze się zemną zgodzisz ;)

Awatar użytkownika
bonuspl

Post autor: bonuspl » 24 lut 2015, 14:36

Ma szyję, tylko jest zgarbiony :) Pomalujemy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 24 lut 2015, 16:16

LAG - pisanie "Tragedia" o tej konwersji to przejaw zazdrości chyba. Nie widziałeś chyba jeszcze tragicznie wykonanych konwersji...

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 24 lut 2015, 17:35

Co z wami wszystkim, chyba w Wipie chodzi o to żeby kogoś motywować, dawać rady i przede wszystkim konstruktywnie krytykować. Dla mnie na tle pozostałych konwersji w tym temacie to jest TRAGEDIA. A pisanie, ze jestem zazdrosny skomentuje tym filmem:
https://www.youtube.com/watch?v=FayBHOhucf0

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 24 lut 2015, 19:38

LAG, ten cytat to najlepsze, co tutaj napisałeś :P
Konwersje są fajne i IMO kolczugi też nieźle wyszły. To trudne elementy, przy odpowiednim malowaniu będą się dobrze prezentowały. I pokrak z prawej jest fajowy, wg mnie idealnie wpisuje się w schemat mordOrka - i brak szyi czy też odpowiednia poza to dla mnie plusy :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”