Na warsztacie u Bartiego

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Na warsztacie u Bartiego

Post autor: Barti » 22 lip 2013, 19:06

Potrzebna mi jakaś motywacja, szczególnie jeśli o malowanie idzie, stąd pomysł założenia własnego WIPa. Będę starał się w miarę często wrzucać tu coś nad czym pracuje. Na razie z pędzlem średnio mi po drodze, bawię się w klejenie i takie tam i efekt na razie jest taki:

Na pierwszy ogień - Winged Nazgul na magnesach i kilka fotek z prac nad bestią:

Obrazek

Każde ze skrzydeł będzie zdejmowane i będzie trzymać się korpusu na magnes oraz pin ze spinacza. Główki bestii będzie można zmieniać, bo też łapię je na magnesy, opcja zamiany jeźdźców też wchodzi w grę, tu zamiast magnesów znowu jak widać postawiłem na piny.

Z cyklu mądry Polak po szkodzie: nawiercany wiertarką elektryczną plastik, nawet przy wolnych obrotach, po chwili zaczyna się topić ;)

A tutaj większy projekt, czyli nowe orki z Hobbita:

Obrazek

Pierwsza grupa pod dowództwem Azoga jest już w podkładzie i od nich zacznę. Nie zdecydowałem jeszcze gdzie poprzyklejać kołczany, ale to i tak temat na po malowaniu. Druga szóstka + Yazneg czeka na jeszcze trochę GS'u, a jej lider na przemalowanie i inną podstawkę. Na koniec bohaterowie pieszo + wilcza kawaleria od Space Wolfów, tak dla urozmaicenia. Yazneg i Fimbul do przemalowania, ten pierwszy został zresztą przeze mnie przywrócony mniej więcej do stanu pierwotnego, jeśli o pozę idzie, bo łapkę z toporkiem miał uniesioną nad głową.

CDN
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 22 lip 2013, 19:35

Ależ masz dużo orc huntersów na wargach :D Chcesz jeszcze trzech? ;)
No i Azoga już widzę... Jak Ci się figurka podoba?

Będę z ciekawością śledził temat choćby dla fotek Bladego Orka :)
Poza tym podoba mi się, jak pozmieniałeś nieco układ rąk huntersów, wyglądają ciekawie robiąc te wymachy, zamachy i inne ochy achy. Liczę na przyjemne podstawki. Zastanów się jeszcze, czy pieszy Azog nie jest zbyt przechylony do tyłu - na aktualnej fotce nie do końca to widać.

W ogóle na ostatniej fotografii dobrze widać, jaki mikrus z Fimbula jest. Wiem, bo sam mam - hobbit wśród orków :P

Co do bestii, to mnie magnesy nie przekonują o tyle, że i tak będą szparki w modelu. Do 40K to pasuje, bo przy dredach czy tyranidach łączenia rąk są i tak zabawne, ale w LotRze jakoś ciężej to zamaskować. W każdym razie zaskocz mnie i pokaż, że się da, a będę zadowolony ;)

PozdRawiam i powodzenia, będę próbował Cię mobilizować
(tak traktuj krytykę :P)
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 22 lip 2013, 19:55

z tymi skrzydlami to z ktorej strony bys musial dorobic troche nadprogramowo zeby tak jak Kedzior napisal, zaslonic te szparki.
Cos u tych hunterow i azoga na wilku zmieniales czy to tylko LGS?

Ej, serio ma wieksza podstawke, lolz? WTF?
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 27 lip 2013, 13:12

Azog na Wargu jest świetny, a podstawka jest większa od kawaleryjskiej, co zresztą widać w temacie o nowościach. Pieszy Azog niestety nieco odstaje, ale zobaczymy.

Na razie dopiero zaczynam:

Obrazek

Warg dostał bazę, zanim zacznę jednak iść w biel, zastanawiam się czy nie pokusić się o pociągnięcia futerka niebieskim glazem, tak, żeby mieć niebieskie cienie w zagłębieniach białego futra....

Co do Huntersów, to konwerski brak, ale w boksie jest tyle różnych łapek i główek, że klonów nie będzie. Azogowi tylko nawierciłem łokieć i wkleiłem końcówkę wykałaczki, bo brakowało tego pręta.

Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

Post autor: TonyStark » 27 lip 2013, 13:25

Miałem wczoraj w rękach Azoga (jeszcze nie pomalowanego) i na prawdę jest fajny ;) Także trzymam kciuki aby dobrze wyszedł.

Fimbula i Yaznega będziesz zmywał ? jak tak to czym ? ;D a może rzucisz na to co jest podkład i pomalujesz na nowo?

Ładna, klimatyczna armia z tego będzie :)
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 27 lip 2013, 13:38

Nie wiem, czy zmywać finecast, żeby go nie zeżarło, więc będę malował na tym co jest raczej.

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 27 lip 2013, 17:32

Ja bym zarzucił szary wash na futro, nieco brązu w wybrane miejsca, a ten niebieski, jeśli masz taką wizję, to tylko delikatnie miejscami. Figurka wydaje się naprawdę fajna, mam nadzieję, że będzie Ci się z nią dobrze pracowało i efekty będą powalające (jak jego szarża :P).
Przy pysku dodaj nieco fioletów i purpury, będzie bardziej morderczy :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.

Awatar użytkownika
Skyman
Płomień z Udunu

Post autor: Skyman » 27 lip 2013, 17:52

Niebieski jak niebieski, jednak ja osobiście zrobiłbym mu cenie bazujące na odcieniu Shadow Grey. Uzyskałbyś swój pożądany odcień, a przy okazji nie byłoby to sztuczne. Porady KędzioRa co do pyska też wyszłyby fajowo :)
Pozdrawiam,
» Sky~

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 03 wrz 2013, 17:17

Nie idzie mi malowanie, nie idzie, ale coś się ruszyło:

Obrazek

U Azoga maźnięty jest tylko warg (futro po washu z Shadow Gray wyglądało dziwacznie, ale rozwodniony Nuln Oil poprawił sytuację), sam ork na razie doczekał się tylko podkładu. Bawiłem się za to trochę wilkami od Space Wolves.

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: bonuspl » 03 wrz 2013, 19:15

Azogowy warg spoko ale spróbowałbym jakoś podkreślić kły i pazury.
No a SW wilki mogły by dostać jeszcze przynajmniej jedno rozjaśnienie. Poza tym całkiem fajnie

Awatar użytkownika
Micho
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Micho » 06 wrz 2013, 19:07

Całkiem, fajnie.
Warg Azoga jest skończony, czy jeszcze coś przy nim będziesz dłubać?

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 12 sty 2014, 10:38

bonuspl wspominał o kłach i pazurach i chyba faktycznie tu coś jeszcze zadziałam :)

Dodano po 21 dniach 3 godzinach 58 minutach 50 sekundach:

Na razie pieski:

Obrazek

Obrazek

Chwilowo mam małą przerwę na zabawę ze styrodurem (i nie tylko), kolejny update niezwiązany z Azog Hunters - wkrótce ;)

Dodano po 2 dniach 4 godzinach 42 minutach 4 sekundach:

Obiecany update:

Obrazek

Dodano po 10 dniach 17 godzinach 37 minutach 47 sekundach:

Mały update - jakiś czas temu wymęczyłem Azoga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem względnie zadowolony, choć do paru rzeczy sam bym się przyczepił. Mam jednak tego pana serdecznie dosyć - u pieszego kilka razy musiałem przyklejać łamiący się co chwila widelec, w wersji na Wargu, jeszcze większy problem miałem z łamiącą się buławą...

C.D.N.

Awatar użytkownika
Kirkor
Pomocnik Szamana

Post autor: Kirkor » 12 sty 2014, 10:55

Modele strasznie się mi podobają, też będę chciał mieć Azoga do GT jako jakaś maszynka do zabijania ale na razie nie będę musiał się wziąć za ten motłoch więc cierpliwie czekam. Fajna skałka pod Białym wargiem, troszkę wtgląda on jakby mu się szminka rozmazała, to jak byś chciał zamaluj na ten kolor warga albo dodaj mocnej czerwieni tak żeby to wyglądało na krew jeśli miałeś taki zamiar, ale najbardziej podobają mi się kolorowe Fell wargi, super, oba szare chyba najładniejsze.
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 12 sty 2014, 11:40

Barti pisze:Jestem względnie zadowolony, choć do paru rzeczy sam bym się przyczepił. Mam jednak tego pana serdecznie dosyć - u pieszego kilka razy musiałem przyklejać łamiący się co chwila widelec, w wersji na Wargu, jeszcze większy problem miałem z łamiącą się buławą...
Tak bywa niestety, że człowiek traci wenę podczas pracy, a i przeciwności losu psują chęć do roboty. Sam Azog wyszedł nieźle, nie ma się czego wstydzić - na pewno będzie się wyróżniał na placu boju. Pysk warga jest ciekawy, ogólnie widać progres w stosunku do WIPa. Czepiać się nie będę, tylko szkoda, że futro psiaka i skóra jeźdźca tak zbliżone kolorystycznie wyszły.

A co do wargów dzikich, to IMO wyglądaliby nieco lepiej, gdybyś dał im wszystkim jeszcze delikatny wash z czerni. Teraz są aż przesadnie różnobarwne, a dodatkowa czerń nieco by je zgrała kolorystycznie.

PozdRawiam
UWAGA!

Awatar użytkownika
PawelPawel
[Własny wybór]

Post autor: PawelPawel » 12 sty 2014, 12:32

Bardzo fajnie wyszedł chociaż ja bym jeszcze przejechał raz kamyczek suchym pędzlem. Trawka to Army Painter?
Pawlo
"(...)w liceum pojechałem z klasą do wiednia i łaziłem po tej artystycznej ziemi w dresach xP"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”