WIP Paull7'a

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

grzesiek0701l
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: grzesiek0701l » 06 paź 2015, 19:56

Paull7 pisze:grzesiek0701l nie wiem co za kretyn wymyślił taki kształt tej ręki ale jest tragiczna, przymocowałem tylko na czas zdjęcia.
Chodziło mi głównie o to co zaznaczył Huppcio, ale jak była tylko przymocowana to pewnie stąd ta szpara. Pracuj dalej, czekam na nowe maszkary. :P

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 31 paź 2015, 11:44

Kolejny - Ugluk.
W przygotowaniu kolejne plastiki, z "nowych" rzeczy to może pojawią się orki (stare, mordorskie) ;)
[center]
Obrazek[/center]
Zapraszam do obejrzenia mojego WIP'a
https://www.mitril.pl/forum/viewtopic.p ... &start=180
Przyjmuję zlecenia na malowanie!

Awatar użytkownika
Arni
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Arni » 01 lis 2015, 10:36

Troche ciemne foto, wiec trudno sie do wszystkiego odwołać. Szmatek za bardzo nie widać, ale metaliki już tak, i wyglądają IMO dobrze. Skórze przydałyby się jeszcze IMO dwa lekkie rozjaśnienia.
Podstawka bardzo porządnie zrobiona i mimo, że według mnie nie za bardzo pasuje klimatem do Isengardu to mimo wszystko ładnie się prezentuje.
Myśle, że Ugluk jest maźnięty na poziomie Twoich ostatnich skoutów, a szkoda bo zasługuje na trochę więcej jako ich dowódca.
Konkretny typ zawodowca, który machinalnie wtrąca się w niedotyczące go sprawy negując wszelakie zarzuty złego postepowania.

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 08 lis 2015, 10:31

Musiałem się trochę oderwać od brzydali ;)

[center]Obrazek

Obrazek[/center]

Płaszcz robiłem na bazie czarny+zielony+rozjaśnienia białym, ale na zdjęciach wygląda na jednolicie brzydki xD ->do poprawki
Co do reszty, sami oceńcie ;)

AnathemeBouffon
Bębniarz z głębin

Post autor: AnathemeBouffon » 09 lis 2015, 0:52

Zbroja wygląda świetnie, dobrze udało Ci się oddać refleksy światła.
Jakbym miał się na siłę czepiać to:
-kontrast na zbroi wydaje się zbyt mocny,
-farba wygląda na "grubo" kładzioną, tak jakby była zbyt gęsta przy malowaniu.
Ale to tylko wredne czepialstwo. Malowanie wygląda dobrze nawet na kiepskich zdjęciach.
http://archenemyminis.blogspot.com/

Zapraszam na mój blog!

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 09 lis 2015, 1:12

Nie zgadzam sie z przedmówca, wcale nie wygląda na grubo kładzione równo i selektywnie.
Niestety na minus dopiero teraz zauważyłem, że model jest w większości pomalowany.
Przez kiepskie foty zdawało mi się, że pomawiałeś pancerz i szarfy.
Na wstępie odrazu minus za kiepskie foty, metaliki wyglądają poprawnie, dorzuć delikatnego washa ( brąz w zagłębienia, zieleń po calosci mocno rozwodniony).
W szarfach brak konsekwencji, rozjaśnienia nagle sa przerwane ciemną plamą i przydał by się czarny glaze.
Spodnie szaty i płaszcz ledwo zauważalne więc jak sam zauważyłeś do poprawki.
Pozdro i niezaprzestawań w mazianiu!!

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 09 lis 2015, 16:33

Dzięki za odpowiedzi!
LAG zbroja washowana była do tej pory mieszanką czarny+ czerwony oraz samą czerwienią. Jeśli nałożę na to jeszcze brąz to zbroja nie zmatowieje za bardzo? Zielonego chcę uniknąć, wtedy zbroja nie będzie miała tego "ciepła". Jeśli mówisz o szarfach to które elementy dokładnie? te na ramionach czy pas/wstęga powiewająca?
Dorzucam jaśniejsze zdjęcie plus tarczę - kamień malowany po raz pierwszy, u góry są 3 białe kropki malowane, na dole też ostatnie pociągnięcia pędzla były białe. Dodatkowo, tarcza będzie umieszczona prawą stroną trochę ku górze, stąd mocniej wycieniowana prawa strona. Tu pytanie - wystające zdobienia na tarczy i hełmie pomalować na złoto z/bez cieniowania / poprawić czarnym i zostawić?

[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 09 lis 2015, 23:08

Gem wyszedł bardzo fajnie, widac duży pogress i calkiem gładkie przejście kolorów.
Dlugi pionowy pas, jest przerywany jasnymi kreskami, jesli bawisz sie w tak mocne highlity to zacznij od spodu i zamaluj przerwę łącząc te dwie jasne linię w jedną.
Pancerz wygląda bardzo fajnie ale koniecznie pomaluj zdobienia z pełną gama highlitow, ale potraktuj je jak malowanie materiału czyli przejście pionowe od najbardziej oświetlonego punktu do najmniej. Zanim wykończysz zdobienia wymaluj twarz łatwiej będzie Ci wykończyć model później i poprawić błędy (ewentualne).
Ostrze halabardy musi być jednolite i picuś glancuś , to jest elf z perfekcyjna klinga.
Pozdro

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 10 lis 2015, 21:53

W czasie zdjęć padła mi lampka, widok na płaszcz z innym światłem.
Gwoli wyjaśnienia - niebieska szata nie była poprawiana, na szarfie czarny glaze + rozjaśnienie białym. Te zdobienia na zbroi "to tragedia jakaś okrutna" podstawowy kolor i 2 rozjaśnienia. A płaszcz robiony tą samą mieszanką co wcześniej, tylko rozjaśniany do czystej bieli i bez stosowania washy. Enjoy
[center]Obrazek

Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 12 lis 2015, 23:32

Najlepsza praca jak do tej pory, jedyne co bym poprawił głownia włóczni powinna świecić jak mitrilowa kolczuga. Teraz w moim odczuciu wygląda troche jak orkowy miecz, i wyraźniejsze paskowanie dzrzewca.
Pozdr

Awatar użytkownika
Arni
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Arni » 13 lis 2015, 5:21

Syty elfik, myślałem na początku, że nie wypali bo dziwnie to wyglądało. Do tej pory wymalowałeś tyle uruków, że mogłeś mieć z nim problem, ale jest IMO świetny.
Fajnie poradziłeś sobie z hełmem i tarczą, fajny ten klejnocik :d. Rewelacyjna zbroja i szmatki. Naprawdę dobry model, graty!
Konkretny typ zawodowca, który machinalnie wtrąca się w niedotyczące go sprawy negując wszelakie zarzuty złego postepowania.

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 10 gru 2015, 20:30

LAG - spróbowałem tego co mówiłeś, mianowicie malować ostrza z dodatkiem niebieskiego/washować na niebiesko i nie wygląda to ładnie w moim odczuciu. Zgadzam się, że mogłoby to wyglądać lepiej, popróbuję refleksy na szeregowych ;)
Arni Dzięki ;)

Ciemniejsza plama na górnej wardze to cień nosa, włosy posiadają bardzo subtelne rozjaśnienia, płaszcz robiony jak u reszty.

[center]Obrazek[/center]

PS. Chętnie sprzedam Gil-Galada, Elronda i resztę elfickiej zgrai 8)

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 10 gru 2015, 20:37

Ładnie Ci te Elfiaki wychodzą. Gil wygląda majestatycznie. Co do sprzedaży - ile chciałbyś za komplet?
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
LAG

Post autor: LAG » 10 gru 2015, 21:20

Nie przypominam sobie nic o niebieskim washu, ale ok dobrze ze nowy patent przetestowales.
Elf fajnie odstaje od standardowej pstrokatej kolorystyki.
Oczy wyglądają tak (') (') a powinny wyglądać tak ( O ) ( O ) mam nadzieje, ze kumasz ocb.
Jest ładnie i symetrycznie.
Pozdro

Awatar użytkownika
Paull7

Post autor: Paull7 » 16 sty 2016, 12:49

Cisnę szeregowców, ich też chętnie sprzedam ;)
Oczy u niektórych będę jeszcze poprawiał.
[center]Obrazek[/center]

Dodano po 4 dniach 57 minutach 53 sekundach:

Dla odstresowania przed sesją - proszę państwa, oto kuń:
[center]Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”