Staszkowy WiP - Żelaznogórce

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Arni
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Arni » 25 lis 2014, 18:51

Wow, ładny Faramir Ci wyszedł. Bardzo podoba mi się miecz, twarz, a i szmatki nie są złe. Dobra robota! Fajny jest też berek.
Gothmog ma za duże oczy, taki wyszedł troche brzydki kot. Jest lepiej niż przedtem, ale stać Cię na więcej. Mimo wszystko ta pokraczna rzeźba robi swoje. Trzeba być IMO naprawdę solidnym malarzem, żeby ten model dobrze wyglądał pomalowany.
Konkretny typ zawodowca, który machinalnie wtrąca się w niedotyczące go sprawy negując wszelakie zarzuty złego postepowania.

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 25 lis 2014, 20:42

Moje pierwsze doświadczenia z GS-em. W skrócie- tarcza wygląda jak sflaczała skarpeta nawleczona na za małą o dziesięć rozmiarów kartkę papieru, a miecze jakby były zalane kupą wyjątkowo słabego gatunku:
Obrazek

Tutaj akurat prawie to samo, co przed dwoma godzinami, poprawiłem tylko nieco oczy i zbroję:
Obrazek

Awatar użytkownika
Goku
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Goku » 03 gru 2014, 16:44

Oczęta Ci troszkę nie wyszły :cry: niestety. Polecam jak na razie nie malować chyba, że jesteś uparty to bierzesz mamie szpilkę robisz większą czarną kropkę, a jak farba wyschnie robisz mniejszą kropkę białą. Polecam poćwiczyć na starych figurkach. Ząbki też Ci nie wyszły zresztą mi także nigdy nie wychodziły i zostawiałem tylko cień powstały po nałożeniu washy itp. Jeśli chcesz jakieś poradniki malowania figurek (Dea GW itp.) to podbij na PW.
"amor patriae nostra lex"-Przysłowie łacińskie

Zapraszam na mojego sayanowego WiPa:
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=16623#405610

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 03 gru 2014, 16:54

Cały Gothmog pójdzie wkrótce do zmycia, razem z pierwszą falą zmasakrowanych figurencjuszy ;d A jak zbroja?

Awatar użytkownika
Goku

Post autor: Goku » 03 gru 2014, 17:56

Na metalikach się nie znam więc się nie wypowiadam jednakże przepis na zbroje gothmoga z dea brzmi tak:
Po nałożeniu na figurkę podk. Z chaos black pomaluj zbroje mieszanką 1:1 vermin Brown i tin bitz.następnie zdrybrushuj samym tin bitz. Dzięki barwie podstawowej przeswitujacej w miejscach nietknietych przy malowaniu suchym pędzlem np. Pomiędzy płytami pancerza. W celu rozjasnienia nakladaj suchym pędzlem coraz jaśniejsze warstwy najpierw tin bitz i boltgun metal 1:1 następnie sam boltgun metal. Staraj się malować delikatnie w ten sposób ciemniejsze obszary pozostaną widoczne tworząc wyrazisty kontrast. Na zakończenie zaakcentuj wypukłości metalu starannymi muśnięciami chainmail. Aby postarzeć jeszcze metal nałóż washa z mieszanki Brown ink i black ink. Jaśniejsze plamy rdzy uzysjasz muskając metal nieznacznie rozcieńczoną vermin Brown. Trochę ten tekst zmodyfikowalem. Sory za błędy pisze z komórki.

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 24 gru 2014, 11:18

Wracam, waszmościowie :D
Tym razem przynoszę 10 Night Goblins do Warmłotka. Chcę ich pomalować tak, żeby urwać dupska przeciwnikom, więc trochę to zajmie XD.
Obrazek
Będę wklejał WIP-owe zdjęcia.

Dodano po 13 godzinach 50 minutach 16 sekundach:

Praca wre :)

Nałożony podkład
Obrazek

Pomalowana skóra
Obrazek

Dzidy i takie tam
Obrazek

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:

Modele się trochę pozmieniały, bo są z Allegro... temu z dużą tarczą drewnianą z pierwszego zdjęcia odpadły stopy XD

Awatar użytkownika
Goku

Post autor: Goku » 24 gru 2014, 12:00

Rozumiem iż malujesz tylko cytadelkami czy posiadasz inne farby typu AP bądź vallejo?
Ps. Rozumiem że skóra nieskończona? :y?:

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 24 gru 2014, 13:27

Niedokończone, a jak XD Po prostu najpierw maluję wszystko podstawowymi kolorami, a na końcu cieniuję. Używam tylko cytadelek, wkrótce kupię trochę farb od Army Paintera.

Skóra wstępnie wycieniowana:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podstawki też już robię:
Obrazek

Dodano po 1 godzinie 13 minutach 17 sekundach:

Obrazek
Obrazek
Już to jakoś zaczyna wyglądać. Jeszcze do poprawy ząbki, twarze i szlafroki do wycieniowania i będzie git :D

Awatar użytkownika
Goku

Post autor: Goku » 24 gru 2014, 18:42

Aha ok ja szczerze polecam ci Vallejo dobrze kryją i wgl. Wg mnie lepsze od cytadelek i jak już chcesz kupić AP to radzę wziąć Vallejo,a z AP polecam inki są świetne i dają dobre efekty.

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 24 gru 2014, 18:51

Tia, zauważyłem że cytadelki nie są wybitnie dobre już jakiś czas temu, teraz tylko męczę do końca to, co już mam, a jak już mi się farbki skończą, to kupię lepsze :)

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 24 gru 2014, 22:37

NA początku zacznij od dokładnego nakładania podkładu. A jeżeli chodzi o cytadelki to moim zdaniem są lepsze niż Vallejo

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 24 gru 2014, 22:52

Gobliny są w większości czarne, więc z podkładem się nie starałem i uważałem żeby modeli nie zalać, dlatego miejscami prześwituje plastik. Ja z Vallejo nie będę korzystał, tylko z AP i cytadelek.

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:

Obrazek
Ta czwórka już chyba skończona, bo czegoś mi w nich brakuje, ale nie mam pojęcia, czego...

Awatar użytkownika
Goku

Post autor: Goku » 26 gru 2014, 12:54

~Neo to już kwestia gustu :)

Zrób lepsze zdjęcia pisałem już o tym Eorlowi na jego WiPie więc tam sobie zobacz jak to zrobić :)

BTW wincyj rozjaśnień na szmatkach goblinów popraw oczy i cienie skóry.

Awatar użytkownika
staszkoPL

Post autor: staszkoPL » 24 maja 2015, 9:05

Ja wiem jak robić lepsze zdjęcia, ale żarówka w lampie mi się przepaliła XD Już mam nową, jutro będą zdjęcia. Oczy i szaty poprawiłem już wczoraj wieczorem :)

Dodano po 1 godzinie 6 minutach 7 sekundach

Jestym znów!
Podstawki od goblinów poszły pod Rzymian, więc ich nie zobaczycie :P
Zmywa się caaaała masa metali, jutro zaczynam malować Sarumana, Lurtza i Faramira :) Będę na bieżąco wrzucać zdjęcia :P
Ostatnio zmieniony 30 maja 2015, 18:12 przez staszkoPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 24 maja 2015, 11:10

Dobrze, bo mi tu coś nudno się zrobiło bez Twojego spamu :D
Powodzenia w pracy!
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”