Makietowa ofensywa - WIP-y Tofika - Osgiliath

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Cebal
Treser wargów

Re: Makietowa ofensywa - WIP-y Tofika - Osgiliath

Post autor: Cebal » 21 wrz 2018, 10:57

Aż się zalogowałem po długiej przerwie, żeby to napisać :D genialne makiety, budynki i struktura idealna, gratulacje! Zdecydowanie zasługujesz na to, żeby ktoś Cię docenił

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: bonuspl » 21 wrz 2018, 15:06

da się swobodnie na srodku mierzyć i przesuwać modele?

Awatar użytkownika
Eorl vel Plankton
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Eorl vel Plankton » 21 wrz 2018, 19:02

Po prostu będzie ślicznie, Brava!!!
-Ilu masz Morków?
-Wszystkich.

DMP 2014

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 25 wrz 2018, 16:16

Cebal i Eorl vel Plankton - dzięki wielkie :)
bonuspl - przyznam szczerze, że jeszcze nie sprawdzałem, ale te wszystkie większe budynki nie będą przytwierdzone na stałe. Jeśli zajdzie taka potrzeba i będzie problem z przesunięciem modeli będzie można zawadzające elementy zdjąć ;)

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 05 gru 2018, 8:25

Znowu mi się troszkę przysnęło - nic nowego ;) Ale swojego projektu nie porzucam, baaardzo powoli idzie do przodu.
Wieża:
Obrazek
Zarys ogólny, jeszcze niesklejona i nie wyżłobiłem cegiełek - górna kondygnacja będzie zniszczona.

Ruinki, które będą stały nad Anduiną:
Obrazek
Tak samo jak w przypadku wieży nie są sklejone. Do zrobienia na nich pozostały cegiełki i minimalne podniszczenia.

I na koniec pomnik - skończony :) Zdjęcie "trochę" prześwietlone, ale widać jak to wygląda.
Obrazek

Najbliższy weekend zamierzam pocisnąć, więc można się spodziewać solidnego wskrzeszenia tego WIP-a.

Na koniec mam do Was pytanko - jak to jest z kupowaniem makiet w naszym środowisku? Wiem, że działają firmy, które sprzedają modele, ale przyznam szczerze są dość drogie w mojej opinii. Niektórzy na allegro dają takie ceny zaporowe za kawałek pomalowanego styropianu, że głowa boli i od pół roku widzę te same aukcje, ale zdarza się, że schodzą. Nigdy też nie byłem na żadnym turnieju (mea culpa) i nie wiem jak wygląda zaopatrywanie turniejów w makiety.. Ktoś kupuje makiety, są wypożyczane?

Pytam, bo mnie żona zaczyna ganiać, że robię bałagan robiąc makiety, a ich nie sprzedaję :D
Z góry dzięki za odpowiedź. Zachęcam również do komentowania mojego WIP-a ;)

Pozdrawiam,
Tofik
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19050 mój makieciarski WIP, zapraszam :D

CrazyGrain
Gobliński jeździec

Post autor: CrazyGrain » 05 gru 2018, 10:27

uuu ten pomnik to sztosik :) kiedy będzie jakieś zbiorcze zdjęcie jak to wygada ?
Gracz dinozaur na emeryturze, teraz maluje bo 6 za mało rzucałem

Krakers
Treser wargów

Post autor: Krakers » 05 gru 2018, 10:43

Świetne prace, czekam na dalsze efekty

Awatar użytkownika
tofik
Bębniarz z głębin

Post autor: tofik » 19 lut 2019, 14:24

Cześć wszystkim po krótkiej przerwie :)

Kiedy twórcy Mitrila walczyli o przywrócenie strony, ja nie spałem i dalej pracowałem nad makietą Osgiliath, większość z Was mogła zobaczyć bieżące efekty na facebook-u. Zamieszczam je też tutaj :)

Projekt poszedł mocno do przodu. Zakupiłem sobie nóż termiczny do styropianu z wymiennymi końcówkami i zrobiłem założone zniszczenia w budynkach, chodnikach i wyżłobiłem chodniki i place. Ogólnie wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu macie podgląd na kilka budynków (jak dokładnie wyglądają po dorobieniu zniszczeń)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na powyższych zdjęciach, Osgiliath było już gotowe do malowania i zacząłem od malowania modułów z rzeką. Efekt malowania poniżej:
Obrazek

Na rzekę pójdzie jeszcze kilka water effectów, żeby wyrównać poziom wody w rzece. Dorobię też efekt delikatnych fal.

Jeśli chodzi o malowanie "części miejskiej" z grubsza będzie to tak wyglądać - dojdą do tego jeszcze płukanki i inne efekty (np. brudu z pigmentów) a po pomalowaniu pójdą na to wszystko posypki imitującą spaloną i zniszczoną trawę, przy rzece będą suche, wyschnięte drzewa bez listowia.

Na zakończenie to o czym mówię od początku - makieta Osgiliath będzie jednym wielkim pobojowiskiem. Zniszczenia, drewniane elementy (wyrwane drzwi, drabiny, elementy podtrzymujące zniszczone dachy i inne), sztandary, kilka trupów.
No dobra, może to nie będzie mega wielkie pobojowisko, bo jednak stół ma być przede wszystkim grywalny (zacząłem ostatnio grać :D ), a dużo tego typu pierdół spowodowałoby, że w każdym miejscu figurki by się przewracały.

Na razie to tyle. Dajcie znać, co o tym wszystkim myślicie ;)

Pozdrawiam,
Tofik
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19050 mój makieciarski WIP, zapraszam :D

zkajo
Treser wargów

Post autor: zkajo » 19 lut 2019, 16:46

Swietna robota! Mam pytanie, czy pokrywasz czyms styrodur? Chodzi mi glownie o twoje glazy. Osobiscie pokrywalem go "Fillerem", ale nie wiem czy jest sens... moze po prostu malowac go na zywca?

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 19 lut 2019, 21:11

Nie no - pozamiatałeś. Kupa roboty jeszcze przed Tobą, ale jak pisałem na FB, o efekt końcowy jestem spokojny :mrgreen:
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
Hesit
Gobliński jeździec

Post autor: Hesit » 20 lut 2019, 13:25

O. M. G. :shock:

To wygląda przecudnie. Niesamowita ilość szczegółów. Gratuluję talentu, samozaparcia no i czekam na końcowy efekt choć już teraz robi wrażenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”