WIP'y Tomiego

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Tomi
Mistrz zardzewiałych zbroi

WIP'y Tomiego

Post autor: Tomi » 02 wrz 2009, 15:46

Zabrałem się za swoje korsarskie kusze... Wiem, wiem, ze późno i znowu, ale cóż ;)

Na razie przedstawiam pierwsze WIPy pierwszego z delikwentów.
Pomalowane ma zaledwie buty i spodnie, jednak chcę poznać Wasza opinię czy czasem nie jest za ciemny ;)
Z założenia cały oddział ma być ciemny jeśli chodzi o szaty i skórę.
Foty:
1
2
3

Jeszcze jedna sprawa... Zabrałem się za malowanie twarzy. nie często to robiłem i sam byłem ciekaw jak mi to pójdzie... Poprosiłem o "przepis" Ven'a, w dość uproszczonej/najprostszej wersji.
Dzięki za pomoc jeszcze raz :)
Nie wiem czy czasem nie za jasne mi wyszły... Podjąłem kilka prób.
Foty:
T1
T2
T3
T4
Razem

Konstruktywna krytyka mile widziana...

Awatar użytkownika
Nigaz
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Nigaz » 02 wrz 2009, 15:50

Spodenki całkiem ładne ;) Czasami jednak flesh rozjaśnił głębię przez co nie da się dokładnie napisać.

Twarze też przyzwoite ;) Jedyne co bym zmienił to zmniejszyć obszar cieni (ciemnobrązowy) i dodać kilka mocniejszych rozjaśnień. Chyba, że chcesz ich utrzymać w ciemniejszej karnacji.

Ogólnie to naprawdę ładnie. Czekam na zdjęcia skończonych figsów.

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 02 wrz 2009, 15:53

Po pierwsze primo - rozjaśnij nieco kolorki twarzy + dodaj oczy. Buźka od razu zyska wiele.
Po drugie primo - fajne malowanie przedniej strony spodenek, podoba mnie się to. Tył troszkę błyszczy od flesza, ale też pewno git będzie.
Po trzecie primo, Ultimo - nakładaj podkład po całości... Dużo łatwiej malować, ale też oceniać malunek, bo nieco zmienia się perspektywa i ocena kolorów jak jest całość maźnięta. A od siebie mogę dodać, ze bardzo miło maluje się na białym podkładzie, albo czarnym + mgiełka z białego.

Pozdrawiam :*
And now, little man, I give the watch to you.

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 04 wrz 2009, 22:17

Zdecydowanie popieram odnośnie podkładu - najpierw nałóż na całą figurkę i dopiero później bierz się za malowanie, inna kolejność nie wróży sukcesów w utrzymywaniu farbki na figurce ;) Co do malowania to fiolet na spodniach ładny, a twarze całkiem porządnie. Dość mocno zaznaczyłeś takim malowaniem rysy i wydaje mi się że miejscami nawet troszkę za mocno (zwłaszcza na czole), ale ogólne wrażenie jest dobre.
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
Tomi

Post autor: Tomi » 05 wrz 2009, 22:58

Potrzebowałem dość szybko kilku królików doświadczalnych do tych metod ;)
Zależało mi na czasie, więc nie podkładowałem całych figurek, z założenia i tak twarze mają zostać zmyte...

Niedługo dalszy postęp prac,
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt. - Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Tomi

Post autor: Tomi » 31 sie 2016, 23:03

Nie ma to jak reaktywować wątek po 7 latach, dostane bana jak nic :)

Z nudów zabrałem się za budowę domku Rochańskiego na podstawie planów GW z Journeybook'a The Two Towers. Póki co domek nie jest skończony i nie do końca z niektórych rzeczy jestem zadowolony, ale zabawa przednia.
Sorki za wielkość zdjęć, nie myślałem że robione aparatem w komórce wyjdą tak duże.
Zdjęcia WIPa (z różnych etapów i kątów) poniżej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I małe eksperymenty z silikonem i odciskaniem elementu w Milipucie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I filmik instruktażowy wzięty z YT.

I niezbyt udane krzesełka :P
Obrazek
Obrazek

Jak będzie mi się chciało to jutro wrzucę mały update z postępów :smile:
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt. - Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Jeru
Opiekun Balroga

Post autor: Jeru » 01 wrz 2016, 3:41

Jestem ciekaw, jak poradzisz sobie z dachem, bo to najbardziej irytujący element do zrobienia

Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

Post autor: Lukan » 01 wrz 2016, 13:17

kolega robil chatki rohanskie i na dach wzial kawalek jakiegos starego futra czy innego kolnierza, pomalowal wikolem zeby ukladaly sie w dol i wyszlo ekstra ;)

Awatar użytkownika
Tomi

Re: WIP'y Tomiego

Post autor: Tomi » 24 sie 2018, 14:50

Cześć
Dawno mnie tu nie było :smile: Najwyższy czas odświeżyć temat.
Sprawiłem sobie prezent w postaci oddziału włóczników Iron Hills'ów i powoli przy nich dłubię. Kiedy podkład jeszcze nie wysechł zabrałem się za podstawki. Wcześniej przygotowałem trochę grubszą płytę odlaną z gipsu, wygrawerowałem kilka 'krasnoludzkich' wzorów, pokruszyłem płytę na mniejsze kawałki i zabrałem się za układanie wzorów na podstawkach. Zamysł, był taki by uzyskać coś ala ruiny krasnoludzkiego placu bojowego, lub większego pomieszczenia w zrujnowanej krasnoludzkiej twierdzy. Średnio jestem zadowolony z efektu, ale zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać po pomalowaniu :smile: Czekam na krytykę :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS zdjęcia robione 'kartoflem', jak już coś zmaluje wstawię lepsze fotki.

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Re: WIP'y Tomiego

Post autor: Barti » 24 sie 2018, 20:09

Na ostatnich zdjęciach ekipa prezentuje się super, po pomalowaniu powinno być jeszcze lepiej. Powodzenia!
Uncertain the future is...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”