Wip jedrek (2.11.18)

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Gandalf*
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Gandalf* » 14 lut 2012, 20:36

Dziś widziałem je osobiście i muszę przyznać że wyglądają dużo lepiej niż a zdjęciach, poprawiłbym Kolory i ich nałożenie o czym zresztą ci Jędrek wspominałem, nie miej, udane zielonoskórce. ;-)

pozdr
"W ogóle moderatura z jego autyzmem,
to może być ciekawe"

Awatar użytkownika
jedrek2
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: jedrek2 » 11 kwie 2012, 17:45

Pare nowych goblinów, wiem fotki kiepskie ale lepszych póki co nie będę mógł zrobić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 11 kwie 2012, 18:07

Fajne gobaski na słabych fotkach ;) Dorzuciłbym zacieki rdzawe z rozcieńczonego bestiala na zbroje gdzieniegdzie i na kolczugi, do tego nieco brązów na skórę i rozjaśnień na drzewiec włóczni i łuk. Poza tym pytanko - kołczan zrobiłeś metaliczny, czy tylko na taki wygląda?

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
jedrek2

Post autor: jedrek2 » 11 kwie 2012, 18:11

Kołczan tylko tak wygląda w rzeczywistości jest czarny i rozjaśnienia na włóczni oraz łuku też giną niestety, najbliższe lepsze fotki będą za miesiąc kiedy skończą blok remontować.

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 11 kwie 2012, 19:04

W wiekszosci juz Ci Kedzior napisal. Modele sa w porzadku ale nic po za tym. Ciekawszych akcentow brakuje, paru rozjasnien. Metaliki jak na moje sa zbyt regularne, srebro powinno ie nieregularnie wybijac spod ciemnego metalika. U Ciebie jest to zbyt dokladne i czyste.
Pomysl nad czym jeszcze na te podstawki bo ruinki z DeA w koncu sie skoncza ; d
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
jedrek2

Post autor: jedrek2 » 02 gru 2012, 13:52

Parę podstawek do moich goblinów, ta duża do sq, a te dwie kawaleryjskie do pajączka i warg marudera, fotki kiepskie ale nic lepszego nie zrobię. Ta jedna ma dziurę, bo źle uciąłem tą belke od szamana.

Obrazek

Konwersja blackshielda z Gorbaga, przejdzie?

Obrazek

I na koniec podstawka pod shade'a.

Obrazek

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 02 gru 2012, 14:02

Bardzo przyjemne podstawki ;) Użyłeś elementów z MoM?
Blackshield spoko, ciężko się wypowiedzieć na temat tarczy i futra, ale myślę że powinien przejść ;)

Wrzuć lepsze fotki tej konwersji, i montuj te gobliny do podstawek ;)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

Awatar użytkownika
Alfredum Potus
Bębniarz z głębin

Post autor: Alfredum Potus » 02 gru 2012, 15:43

Świetne podstawki. Można się przyczepić do obecności tarcz Numeneoru ale to ty wybierasz jaką miały historie te figurki. Swietne są te części kolumn, zabudowań, skąd je masz? Gobliny fajne i mhoczne :D

Awatar użytkownika
jedrek2

Post autor: jedrek2 » 10 gru 2012, 14:22

Te ruinki mam z gazetek dea, w którymś numerze były ruiny. Pociąłem to i o to jest, a te tarcze to cóż... jakiś goblin mógł znaleźć ją zabrać pod ziemie i ogarnąłem że mu jest niepotrzebna. :p

Dodano po 7 dniach 22 godzinach 32 minutach 15 sekundach:

Na początek zabawy z rdzą. Nie wiem czy wyszło i czy dawać ją na całe zbroje czy może tylko na niektóre części tak jak na fotkach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem zacząłem wybierać schemat do nowych goblinów i wyszło takie coś:
Obrazek

Oczywiście nie jest to koniec i będę dalej próbował wymyślić coś ciekawego.

I na koniec podstawki, odpowiednio pod kapitana nowych goblinów (ten mały) i króla. Generalnie większość podstawek pod nowe gobliny chcę mieć takie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 10 gru 2012, 15:11

Fajny efekt rdzy, jak go uzyskałeś?
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
jedrek2

Post autor: jedrek2 » 10 gru 2012, 15:17

zbroja normalnie pomalowana, na to scorched brown, następnie dark flesh (lub vermin brown) i na to troll slayer orange, ta ostatnia nazwa nowa stara to bodajże blazing orange.

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 10 gru 2012, 18:01

Efekt kolorystyczny rdzy istotnie fajny, ale IMO trochę za dużo tego. Mniejsze fragmenty wyglądałyby bardziej realistycznie, taka tarcza musiałaby dłuuugo poleżeć, by tak skorodować.
Co do schematu dla nowego gobaska - może dorzuć miejscami cienie z zieleni i innych kolorków, żeby skóra była ciekawsza i bardziej odpychająca?
A podstawki fajne, trochę Cię będzie kosztowało zrobienie kilkudziesięciu takich, ale myślę, że efekty będą warte wkładu pracy.

PozdRawiam

P.S. Ten maleńki kap gobasów jest fajny ;)
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Off
Jenkins

Post autor: Off » 10 gru 2012, 21:23

rdza jest spoko, tylko rowniez podpisze sie pod stwierdzeniem Kedziora ze jest jej za duzo. Daj raczej przy krawedziach, zaobserwuj jak w realu rdza nachodzi, wez pod uwage jakie warunki atmosferyczne moga powodowac to u goblinow, czyli wilgoc sama w sobie a nie opady beda odpowiedzialne za powstawanie rdzy.
Goblin bardzo nie, efekt podobny do GW, jak na moje to wylacznie sa dwa kolory, mocny cien w zaglebieniach i baza. Musze model zlapac w lape zeby stwierdzic jak by to zrobic sensowniej, ale wierze, ze sie da. Jak na moje to malowanie w tym przypadku jeszcze wymaga troche pracy
Off Jenkins, hired brush, mercenary painter!
KOTEK PACZY, A TY?
DEADPOOL! BANG! BABES! MAYHEM!
[center]Off Jenkins[/center]
[center]49% Hejter 51% Troll[/center]

Awatar użytkownika
jedrek2

Post autor: jedrek2 » 11 gru 2012, 19:14

Siema! Dalej próbuję malować nowe goby: nowy schemat. Moim zdaniem ten jest lepszy niż poprzedni, ale czekam na wasze zdanie. Kompletnie nie wiem czemu jak robię zdjęcie na modelu pokazują mi się te kropki na modelu, w realu tego nie mam, albo po prostu jestem ślepy.

Foty:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 13 gru 2012, 18:54

Bardzo podoba mi się efekt rdzy - nie jest to tak duża ilość, jak na ładniutkiej armii Maximusa, co mi osobiście bardziej pasuje.

Skrybę sklejaj dopiero po ogarnięciu tematu przez sędziów - jak on ma grać ;)

Gobbas mi nie pasuje - wygląda tak, jak by był brushowany na biało :( IMO do zmycia i raz jeszcze.

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prace w toku ”