Infinity

"Podobno są tacy, co nie grają w Lotra..."

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Xard
Gobliński jeździec

Infinity

Post autor: Xard » 08 lut 2008, 17:01

Zakładam ten temat bo jest to bardzo fajny skirmish Hiszpański który sie ostro rozwija no i jest warty polecenia. Za jakiś czas umieszcze tu fajne linki, przydatne.

Gra może już ktoś tu w tą fajna grę ??

Awatar użytkownika
Kazadoee
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Kazadoee » 08 lut 2008, 17:43

Grałem z dwa razy. Bardzo dynamiczna. Przez połowę mojej tury grał przeciwnik ;-) Ach te reakcje ;-)
Czarni Gladiatorzy się przebudzą... A wtedy zginą winni śmierci niewinnych..,

Awatar użytkownika
Xard
Gobliński jeździec

Post autor: Xard » 10 lut 2008, 14:58

Według mnie te reakcje są super. Wkońcu jak widzisz jak wróg na ciebie biegnie albo do ciebie strzela nie musisz patrzeć na to tylko możesz sie mu odwinąć :)

http://www.infinitythegame.com/eng/default.asp - to jest oficjalna strona na której można znaleźć pełne zasady po angielsku, armii listy itp itd są nawet skrócone zasady po polsku.

http://www.infinitythegame.com/eng/descargas.asp - dla leniwych to te zasady są tu :)

Jeśli jest ktoś z okolic katowic chciałby się spotkać i pograć zapraszam na to forum - http://www.flamberg.pl/forum/ do działu o infinity :)

Jak ktoś ma jakieś pytania można śmiało pisać tu do mnie :)

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 06 mar 2008, 21:15

Hey,

muszę przyznać, że figurki prezentują się naprawdę fajnie - bardzo dynamiczne pozy. Zastanawiam się, czy są one gotowe do gry, czy też wymagają normalnego malowania?

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Ismaril
Honorowy Redaktor

Post autor: Ismaril » 07 mar 2008, 14:00

Kalins pisze:muszę przyznać, że figurki prezentują się naprawdę fajnie - bardzo dynamiczne pozy. Zastanawiam się, czy są one gotowe do gry, czy też wymagają normalnego malowania?
Figurki musisz wymalować sam, a maluje się zapewne bardzo miło, bo szczegóły są niesamowite.

Awatar użytkownika
Xard
Gobliński jeździec

Post autor: Xard » 07 mar 2008, 17:41

Tak samemu trzeba malować :) Bardzo przyjemnie się maluje ja akurat gram Ariadna więc bawienie się w kolory maskujące sprawia mi dużo radochy :)

Sam system jest bardzo dynamiczny. Może za przykładem innych zrobię o nim artykuł. Dynamiczna jest dzięki ARO - Automatic Reaction Order czyli w fazie wroga jeśli ktoś z twoich wojaków widzi aktywacje innego modelu może zareagować najczęściej strzelić :) No i gra się na k20 więc tez takie coś w miarę oryginalnego.

Co do kwestii zbierania tego systemu to nie wychodzi on drogo. Starter kosztuje tam 114 zł (czy coś koło tego) i masz tam w większości 100 pkt (Combinet ma prawie 200 pkt w starterze) a turnieje organizuje się na najczęściej na 250 pkt :)

Armii jest może strasznie dużo nie ma ale są różnorodne.
Pan Oceania - technologicznie najlepiej rozwinięci ludzie - mają fajne TAGi (narazie wydane są 2 z 5)

Yu Jing - gonią PO technologicznie ale tu już bardziej na ciężką piechotę idzie.

Nomadzi - to są ludzie mieszkający na statkach (przez to są mniejsi) to są hakerzy i jednostki szybkiego uderzenia, że tak powiem

Ariadna - to są pierwsi ludzie wypuszczeni w kosmos którzy zaginęli...odnaleźli się po latach, są zacofanie technologicznie ale nadrabiają wytrzymałością i Wilkołakami <zuo>

Combinet - no to jest obca rasa wyposażeni w voodo tech. są niebezpieczni....ludzkość wystawiła przeciw nim co miała a oni nadal tu są....a to dopiero zwiad :)

Lecz wsumie każdą armie można złożyć na różniaste sposoby jak kto lubi grać :)

Jak ktoś ma jakies pytania to śmiało walić do mnie z przyjemnością odp. na każde pytania :)

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 07 mar 2008, 17:43

Xard - artykuł obowiązkowy :) Fajny system się zapowiada.
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Kibol
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Kibol » 07 mar 2008, 18:47

U nas w Bialymstoku to gra juz z 20 osob. Osobiscie system supcio. Jeszcze jak nasz kochany sklep ma makiety z City of Death z WH40k To miodzio gra. Osobiscie gram HaqIslalem armia na 150pkt :)
-Helloooo -It's Candle Jack -SCREAM!

"Na szczęście ośmieszylem w dyskusji jurz większość z nich i zaraz ośmieszę resztę. "

Awatar użytkownika
Xard
Gobliński jeździec

Post autor: Xard » 07 mar 2008, 21:12

Wybaczcie zapomniałem o Haggislamie :D tak tak taka armia też jest ma sobie jeden system i chce więcej :D Zawsze jak pomyśle o tej armii to mi się przypomina tekst z komiksu Infinity..."Co tu tak kebabem pachnie" :D

No ja gram w Katowicach no i u nas na turniej tak z 5 graczy sie tylko schodzi ale z 10 może ludzi gra w okolicy :) No ale u nas z makietami to tak średnio niestety.

Kalins zapowiada ??!! no coś ty to jest super system :D Serio a co miesiąc nowe figurki wypuszczają ;)

Awatar użytkownika
Tufzog
Treser wargów

Post autor: Tufzog » 09 mar 2008, 9:34

Hejka,

Wiedziałem że Corvus Belli robi świetne figurki do 15mm DBA ale że ma tak zajefajne w 24mm do Infinity to aż mi kopara opadła :D

Chyba sobie pare figurek zakupie i spróbuje zagrać (kurcze który to już system z kolei bedzie 9 ::/: ??)
Do, or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Xard
Gobliński jeździec

Post autor: Xard » 09 mar 2008, 12:03

Warto kupić i zagrać :D figurki naprawdę są dobrze zrobione (no może kilka pierwszych im średnio wyszło). Co do problemu z którymś z kolej systemem to powiem tyle, że znam ten ból :D

Awatar użytkownika
Brain
Bębniarz z głębin

Post autor: Brain » 09 lut 2009, 16:44

Po pierwsze nie "haggislam" tylko HAQQISLAM czyli nowy islam :]
Gram w ten system mam trochę tego - około 250ptk. będzie pewnie
System fajny i przedewszystkim szybki :]
Jednak właśnie ta armia "pustyni" bo swój klimacik a co do malowania to rzeczywiście dużo ubawy jest choć szczerze - sporo figurek cierpi ze względu na twarze - większość jest średnia. Ale mimo to bardzo polecam xD

Awatar użytkownika
Draigar123
Pomocnik Szamana

Post autor: Draigar123 » 01 cze 2011, 19:46

Nazwijcie mnie nekromantą, ale nie mogłem sobie pozwolić, żeby taki system jak Infinity został zapomniany na tym forum ;)

Nie będę się rozpisywał, bo trochę jest już tu o nim napisane, ale podam kilka dobrych linków dla zainteresowanych (zwłaszcza, że sam dopiero niedawno się wkręciłem ;) ). System jest na prawdę warty polecenia, niesamowite modele, co miesiąc coś nowego, multum możliwości, IMO innowacyjne zasady, 7 osobnych armii, każda podzielona na kilka armylistów + najemnicy posiadający też własny. Ponadto Corvus Belli zapowiedziało wyjście kolejnej nacji i mogę śmiało stwierdzić, że system jest bardziej żywy od Warhammer'a :P

W każdym razie tutaj linki:

Polska, oficjalna stronka Infinity (niestety dawno już nieaktualizowana):
http://www.infinitythegame.com/infinity_POL/

Angielska oficjalna stronka (aktualizowana regularnie):
http://www.infinitythegame.com/infinity/en

Prawdopodobnie najlepiej prosperujące polskie forum (ostatnio były problemy, ale już powinno działać):
http://wargamer.pl/forum/index.php

W każdym razie, nawet jeśli nie chce się zacząć grać w nowy system, to warto chociażby obejrzeć jedne z najładniejszych modeli jakie widziałem (co prawda nie wszystkie, ale "de gustibus..."). :o::

Pozdrawiam, Draigar :)

PS: W razie pytań piszcie do mnie, postaram się odpowiedzieć, ale, jakby co, sporo fluffu jest ładnie napisane na oficjalnych stronkach :)

Awatar użytkownika
ugluk
Płomień z Udunu

Post autor: ugluk » 03 lip 2011, 12:26

Heej, też trochę wskrzeszę temat. :mrgreen: Przeżywam teraz dziką fascynacje systemem i pracuję nad swoją armią. ;) 250 Combined Army i pierwsze modele już pomalowane (sic!). :mrgreen: Mamy więcej graczy Infinity na forum?
Sprzedam dużo Tyranidów

Awatar użytkownika
Draigar123
Pomocnik Szamana

Post autor: Draigar123 » 03 lip 2011, 13:42

Ale fajnie że ktoś się odezwał :mrgreen: Oprócz mnie (Nomadzi) gra jeszcze Kędzior_vo z pokaźną już grupką Haqqislamu i podobno Xard, ale nie wiem z czym ;) Jeszcze Bartolomeus kupił sobie starter Yu-Jingu, ale na razie nie miał jeszcze okazji zagrać.... Byś może są tutaj jeszcze jacyś "uśpieni" gracze Infinity :P

Pozdrawiam, Draigar :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „WfB, Warhammer 40.000, Star Wars itd.”