The Walking Dead - uwaga spoilery!

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

The Walking Dead - uwaga spoilery!

Post autor: Ajas » 04 sie 2011, 20:39

Czy oglądał ktoś "The Walking Dead"? Ten pierwszy sezon (6 odcinków) post apokaliptycznego serialu przyssał mnie do oglądania całości w 2 dni. Fabuła jest oparta na ponoć znanym komiksie (Koshara,Viruk - potwierdzacie?) - bardzo klimatycznie przedstawiony obraz grupy ludzi walczącej o przetrwanie w USA (tak dla odmiany) opanowanych przez zombie - brzmi jak bardzo oklepany schemat, ale w mojej ocenie jeden z ciekawszych seriali, jakie miałem okazję oglądać w tym roku.

Kod: Zaznacz cały

[quote="Spoiler"][color=black][/color][/quote]
Pozdrawiam, Ajas :D
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 19:02 przez Ajas, łącznie zmieniany 2 razy.
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Viruk
Honorowy Redaktor

Post autor: Viruk » 04 sie 2011, 20:56

Ajas pisze:Czy oglądał ktoś "The Walking Dead"? Ten pierwszy sezon (6 odcinków) post apokaliptycznego serialu przyssał mnie do oglądania całości w 2 dni. Fabuła jest oparta na ponoć znanym komiksie (Koshara,Viruk - potwierdzacie?) - bardzo klimatycznie przedstawiony obraz grupy ludzi walczącej o przetrwanie w USA (tak dla odmiany) opanowanych przez zombie - brzmi jak bardzo oklepany schemat, ale w mojej ocenie jeden z ciekawszych seriali, jakie miałem okazję oglądać w tym roku.

Nie wiem nic o komiksie, obejrzałem tylko 1 odcinek i odpuściłem - bije niskobudżetowością co akurat niekoniecznie musi przeszkasdzać (np. świetne "Jericho") ale w tego typu serialach trochę to przeszkadza... Gra aktorska też drętwa i w ogóle nic mnie tu jakoś nie zatrzymało na dłużej.

Czekając z niecierpliwością na 4 sezon "Sons of Anarchy" oglądam dla powtórki jeszcze raz pierwsze trzy i robię to z dużą przyjemnością. Polecam serial wszystkim (nie pierwszy raz zresztą ;) ).
Moja galeria i mój WIP, komentarze mile widziane.

Independent Painters

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 30 lis 2011, 15:24

Czy ktokolwiek poza mną ogląda drugi sezon "The Walking Dead"? :mrgreen:

KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 30 lis 2011, 15:31

Czy ktokolwiek poza mną ogląda drugi sezon "The Walking Dead"? Mr. Green
Me, sir.
Spoiler pisze:Dobra jest ostatnia scena ostatniego odcinka, z otwarciem stodoły :D
[Ja] Ja mam grupę krwi 0Rh+
[Kumpel] Ale AB??

SeraphiN
Treser wargów

Post autor: SeraphiN » 30 lis 2011, 16:04

Zgadzam się.
Otwarcie stodoły było (według mnie) kluczowym momentem, którego potrzebował drugi sezon. Zdecydowanie zbliżamy się bardziej do relacji w grupie i charakterów poszczególnych jej członków, ale przez to serial stracił tempo, które nadał mu pierwszy sezon. Mam zatem nadzieję, że od teraz coś ruszy w przód :)
Znany starym wyjadaczom jako Maciop/Maciopek ;)

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 30 lis 2011, 17:33

Widelec pisze:Dobra jest ostatnia scena ostatniego odcinka, z otwarciem stodoły :D
Spoiler pisze: To fakt, te poszukiwania małej za bardzo się ciągnęły - Shane miał rację, że w takim świecie, po 72h nie ma sensu szukać dziewczynki, bo prędzej jej ciało samo by ich znalazło ;) Jej zniknięcie wpuściło sporo nudy - bezowocne i doprawione majakami wędrówki Daryl'a po puszczy, głupawa wyprawa do opuszczonego osiedla gdzie Shane i Andrea zbliżyli się do siebie.

Nie przekonuje mnie podejrzliwość z jaką Dale traktuje Shane'a, zauważenie w czasie jednej strzelaniny tego, że śmiał celować w stronę Rick'a to za mało by domyśleć się, że "zły glina" doprowadził do zjedzenia Otisa przez zombie. Zanim pojawił się Rick nie miał żadnych obiekcji do przywództwa Shane'a.

Co do śmierci Otisa (a raczej jej okoliczności) to była dla mnie ona najbardziej zaskakującym elementem 2 sezonu - w tym momencie chęć życia i wola walki za wszelką cenę wypełzła z poczciwego dotychczas Shane'a dodając dużo pikanterii.
Szkoda, że kolejny odcinek dopiero w lutym :(

Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 18:59 przez Ajas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 30 lis 2011, 17:51

Ajas pisze:Co do śmierci Otisa (a raczej jej okoliczności) to była dla mnie ona najbardziej zaskakującym elementem 2 sezonu
Spoiler pisze:No bez jaj. Dla mnie to było akurat oczywiste, że go rzucił na pożarcie aby samemu uciec :D

Dziewczynki dawno powinni przestać szukać.
Jeśli chodzi o stodołę to jak Glenn poszedł tam z kocami, to myślałem że znajdzie tam uwięzioną małą, ale Szwędzacze też mogą być :D
Co do ciąży, to kompletna porażka, jakoś mi nie pasuje ten motyw do całej reszty, strasznie naciągana.

Fajnie by było gdyby Rick nie rozwalił dziewczynki tylko Shan'e, a później zaczęła by się wojna na linii Shane-Rick o przywództwo w grupie, którą ostatecznie wygrałby Daryl, względnie T-Dog. :D Bo tak zazwyczaj się kończą takie sytuacje.
A tak ogólnie co do ulubionych bohaterów to u mnie niezmiennie Glenn oraz Daryl, choć ten drugi coś się zmienia i przestaje mi się podobać to że się wszystkim troszczy, to on powinien naciskać najbardziej na porzucenie poszukiwań. T-Dog też daje radę
[Kumpel] Ale AB??

Awatar użytkownika
Thein
Opiekun Balroga

Post autor: Thein » 30 lis 2011, 18:33

Ale spojlerujecie...

Jak dla mnie serial mógłby być super gdyby nie to że niektóre sceny się ciągną niemiłosiernie, np kiedy Rick miał zabić małą (potym jak się przemieniła) no z dobre 5 minut szedł i celował.

Co do komiksu i serialu to nie ma co porównywać, bo serial się tak diametralnie różni od komiksu, że oglądając miałem wrażenie że oglądam zupełnie coś innego

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 30 lis 2011, 19:40

Thein pisze:Ale spojlerujecie...
Dobra poukrywałem to, co trzeba było i w pierwszym poście dodałem kod :)
Widelec pisze:
Spoiler pisze:No bez jaj. Dla mnie to było akurat oczywiste, że go rzucił na pożarcie aby samemu uciec :D
Spoiler pisze:No do tego czasu Shane nie przejawiał takich niezgodnych z policyjną obroną cywilów zachowań - włączyło mu się iście spartańskie myślenie o przetrwaniu. Taki strzał w nogę niewinnego (poza nieumyślnym postrzeleniem dzieciaka) faceta był dla mnie zaskoczeniem i basta :P
Widelec pisze:A tak ogólnie co do ulubionych bohaterów to u mnie niezmiennie Glenn oraz Daryl, choć ten drugi coś się zmienia i przestaje mi się podobać to że się wszystkim troszczy, to on powinien naciskać najbardziej na porzucenie poszukiwań. T-Dog też daje radę
Glenn w 2 sezonie nabiera charakteru, choć stosowanie go jako jako "czujki" i jego brak sprzeciwu wobec takich ciągłych wymagań jest trudny do zrozumienia. Na razie zmienia się na plus, co trudno mi powiedzieć o Darylu - jego zmiana jest dość dziwna, choć nie bezpodstawna - zobaczymy, co będzie dalej.

Rola T-Dog'a w tym serialu (nie wiem jeszcze jak w komiksie - pochwali się ktoś może gdzie można to zdobyć?) jest dla mnie dziwna i wydaje mi się być kapkę zbędny, choć rzecz jasna jest niejako reprezentantem Afroamerykanów w grupie Rick'a, coby parytety się zgadzały ;) ani nie ma ciekawej historii za sobą, ani złożonej psychiki którą można by przedstawić, gdyby go nie było wydaje mi się, że serial by na tym nie stracił. No i ten głupi motyw z szybą od auta xD

Awatar użytkownika
Kamo
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Kamo » 30 lis 2011, 20:07

I ja oglądam, tak jak i wierna grupa z Kruszwicy.
Spoiler pisze: Akcja ze stodoły wreszcie nadała smaku temu serialowi, fakt było mordowanie zombie w tym miasteczku i to jak najbardziej na plus. Nie podobało mi się dość długo te beznadziejne siedzenie, gadanie itd. ten serial powinien mieć jak najwięcej akcji, nawet w jednym odcinku myślałem że będzie więcej bzykania niż zabijania, lecz w końcowym rozrachunku wyszło 1:1. No cóż, mam nadzieje że teraz zacznie się rozkręcać.
Postacie, jak dla mnie są ok, nie każdy musi mieć wybujałą historie życia i "zrytą" psychikę, czasami może być drobnym gangsterem z ghetta. ;)

Earendil25
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Earendil25 » 09 gru 2011, 21:41

Witam
ja również oglądam Twd
ktoś pytał o role T-Doga otóż w komiksie go niema
Osobiscie uwielbiam Daryla
Ostatnia scena osobiscie mnie wzruszyla bylem zly ze tak potraktowano Sophie
W komiksie zye ona baaaardzo dlugo i jeszcze nadal a tu no coz
Niedlugo nowa postac !
Piozdrawiam

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 13 lut 2012, 12:02

No to mam za sobą 8 odcinek drugiej serii - niestety mocno się zawiodłem. Akcja wcale nie ruszyła do przodu, bohaterowie zaczynają stwarzać problemy tam, gdzie ich nie ma.
Spoiler pisze:Rick jak zwykle musi robić za bohatera - ok rozumiem taka jest rola głównej postaci, ale do jasnej cholery za jakie grzechy strzela focha na Shane'a za to, że ten otwierając szopę udowodnił, że szukanie małej było bez sensu i stanowiło zagrożenie dla grupy.

W nowym odcinku w zasadzie niewiele rusza do przodu: Glenn i jego farmerka stają przed dylematem rozstania. Shane i Dale wciąż na wojennej ścieżce, dziadek nie wiem skąd, ale rozgryza w mig zagadkę śmierci Otisa, ale Lori której przedstawia swoje wątpliwości wierzy w niewinność byłego policjanta. T-Dog wciąż jest człowiekiem zagadką, który tylko od czasu powie dwa zdania, zastrzeli kilka zombie i później wykopie im grób... Dzieci Hershela są jak statyści - żadnych uczuć, ani nawet większych kwesti. Carol dość lekko przechodzi stratę Sophii.

I na sam koniec wisienka na torcie beznadziei - czyli Lori i jej kretyńskich pomysłów ciąg dalszy... Nie ma to jak rozbić się samochodem z powodu jednego zombiaka... MASAKRA coraz słabiej oceniam ten serial. Tytuł "Nebraska" sugerował jakiś ruch - w końcu wyjazd z tej beznadziejnej farmy, ale jak na razie odnosił się tylko do sceny, w której Rick pokazuje, że ma jaja i nie da się złapać na tanie sztuczki.

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 13 lut 2012, 20:26

Jak ten odcinek był słaby, porażka, dno itd.
Jestem zaskoczony tym że cały drugi sezon jest beznadziejny i tak naprawdę można by go zmieścić w 3-4 odcinkach. Jeśli serial zamierza dalej podążać w tym kierunku, to ja mówię dziękuję, nie oglądam.
[Kumpel] Ale AB??

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 16 lut 2012, 12:03

http://www.filmweb.pl/serial/W+domu+zombie-2008-491355
polecam fanom filmów o zombie i ludziach, którzy starają się nie ginąć w głupi sposób :)

Dziś zobaczyłem całość i jest to na serio dobrze nakręcone, a pomysł apokalipsy zombie z perspektywy domu Wielkiego Brata to duży powiew świeżości w tym gatunku :) Co ważne ma to 5 odcinków i jest to komplet!

alikumu11
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: alikumu11 » 16 lut 2012, 13:28

Nareszcie ktoś znający ogarnięte filmy. Dziś wyszedł najnowszy odcinek ,,Nebraska"
PS. Widziałem ten serial.
Naprzód, nie bójcie się mroku! Powstańcie, jeźdźcy Théodena! Włócznie pójdą w ruch! Tarcze pójdą w drzazgi! Dzień miecza! Dzień czerwieni, nim wzejdzie słońce!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o filmie ”