Hobbit Unexpected Journey: wrażenia! [Spoilery!]

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

pimpek17
Bębniarz z głębin

Post autor: pimpek17 » 04 sty 2013, 16:50

http://www.youtube.com/watch?v=8ICKn4qasQk
Dla tych, którzy szukali Bolga w filmie 4:15- wygląda jakby Dwalin go zabił ;)

Czy ktoś może spostrzegł Narzuga???

Endorlado
Bębniarz z głębin

Post autor: Endorlado » 04 sty 2013, 17:23

pimpek17 pisze: Czy ktoś może spostrzegł Narzuga???
Właśnie... Może pojawi się w drugiej części??
Transform, and roll out!

Awatar użytkownika
Elessar
Bębniarz z głębin

Post autor: Elessar » 04 sty 2013, 18:01

Narzug to chyba ten co został usmiercony na na wichrowym czubie.
grrr

Endorlado
Bębniarz z głębin

Post autor: Endorlado » 04 sty 2013, 18:04

Nope, to był Yanzeg
Transform, and roll out!

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 04 sty 2013, 18:12

Byłem wczoraj na wersji 2D i nie zawiodłem się. Film ma dla mnie zdecydowanie więcej plusów niż minusów i nie żałuję pieniędzy wydanych na bilet. Magia Śródziemia powróciła....

Z pozytywów na pewno muszę wymienić:
- retrospekcje (Erebor!!! i Dale)
- całą drużynę Thorina, bez wyjątku (obok Bilba i Gandalfa podkreśliłbym tylko może jakoś specjalnie kreację Balina)
- Radagasta – Istari czy nie, dla mnie filmowy Radagast kapitalnie i w 100% oddaje postać maga-odludka, żyjącego wśród zwierząt ;)
- sceny w Shire, spotkanie z Trollami, Dol Guldur, czy powrót do Rivendell
- kapitalną wilczą i elfią kawalerię oraz wielkie orły

Mały niedosyt mam natomiast po spotkaniu Białej Rady (Morgul Blade, który o dziwo się nie rozsypał (sic!), nie przekonuje Sarumana, więc wszyscy gładko przechodzą nad tym do porządku dziennego, a przynajmniej tak to wygląda, bo trzeba pokazać maszerujące Krasnoludy... :roll: ), mimo że Galadriela i Gandalf wymiatają. Rozczarowały mnie też nieco sceny w mieście Goblinów – nie dość, że papa Goblin miał moim zdaniem fatalnie dobrany głos, to jeszcze zginął w sposób idiotyczny (koleś o wadze tony wyskakuje z czeluści niczym jakiś rycerz Jedi i daje się pokroić praktycznie bez walki - nie kupuję tego....) Było oczywiście jeszcze parę mniej lub bardziej rażących baboli, ale nie będę się rozpisywał, bo to w gruncie rzeczy drobiazgi.

Teraz pora na film w 3D, oczekiwanie na wersję rozszerzoną na DVD, co jakoś powinno pomóc przetrwać do premiery Hobbita części drugiej ;)

Ps. Ja chcę figurki muzykujących Elfek :P
Uncertain the future is...

Buri
Treser wargów

Post autor: Buri » 05 sty 2013, 11:25

Dla osób, którym nie spodobała się hollywoodzka wersja Hobbita

http://www.universalsubtitles.org/ru/vi ... sr-1985-g/

wersja sowiecka ;)

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 05 sty 2013, 17:02

Dobra ta ruska wersja ;)

A co do Bolga, to na seansie miałem wrażenie, że to właśnie jego irokezowy Dwalin pociachał. I dobrze :P Ładnie to Pimpek wyłapałeś.
Narzuga natomiast nie widziałem. Może się dalej pojawi.

PozdRawiam

P.S. Postać Goblin Kinga była kontrowersyjna, acz fajna. Ale BaRti ma rację, że jego śmierć to już przeginka. Jeden z minusów Hobbita.
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

Awatar użytkownika
Luthienn
Treser wargów

Post autor: Luthienn » 06 sty 2013, 11:43

Byłam na Hobbicie w wersji 3D 48 fps. W mojej ocenie jest świetny. Podobał mi się jego bajkowy klimat i sympatyczny, nienachalny humor. Efekty specjalnie na duży plus- Gollum niczym żywy! Nie podobał mi się jednak Azog, gdyż przypominał ofiarę nieudanych operacji plastycznych -ponaciągany i błyszczący.
Film trochę za długi jak na wysiedzenie w kinie (przynajmniej dla mnie). Mimo wszystko uważam ,że był to dobrze spożytkowany czas.

Awatar użytkownika
CirioN
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: CirioN » 07 sty 2013, 15:46

Film spełnił moje oczekiwania, jednak załuje że poszedłem na niego w 3d z technologią 48 klatek. Jak dla mnie zupełnie nie pasuje to do tego filmu i psuje klimat Sródziemia. Nakłada to taki efekt teatralny, jakby tanich oper mydlanych, niby Jackon przekonuje do tego i mwi, ze oko sie przyzwyczaja - rzeczywiscie w połowie filmu przestałem czuc ten drażniący efekt, ale mimo to żałuje ze nie wybrałem sie na zwykłą wersje 2d :)

Awatar użytkownika
Torongil
Treser wargów

Post autor: Torongil » 07 sty 2013, 16:43

Tak jak pisano wyżej- 3D 48fps psuje bardzo efekt. I baaaaardzo żałuję, że nie poszedłem na wersję z napisami. Dubbing jest IMO tragiczny i psuje cały klimat- kiedy już się przyzwyczaiłem do normalnych głosów bohaterów + lektor we Władcy, to wszystkie wypowiedzi (za wyjątkiem Radagasta) mnie denerwowały. Na duży plus sceny walki i Dol Guldur, ale wierzchowiec Thranduila mi zupełnie nie pasuje. Azog też do kitu- lepszy by był z jakimś ubraniem i bez takich symetrycznych blizn (tatuaży?). Szkoda, że Biała Rada to w filmie tylko 4 osoby.
Ogólnie -film jest dobry, warto iść...ale IMO Władca lepszy :D
"[...]Wielu z tych co żyją zasługuje na śmierć. A często umierają i ci, co zasłużyli na życie. Czy potrafisz im je zapewnić? Nie sądź i nie uśmiercaj tak pochopnie..." J.R.R. Tolkien "Drużyna Pierścienia"

Durin VIII
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Durin VIII » 07 sty 2013, 17:22

Według mnie Jackson wprowadził zbyt dużo zmian dotyczących lokacji i bohaterów.
Po wcześniejszym przeczytaniu Hobbita często razi to po oczach. Rozumiem że jest to jego interpretacja dzieła, lecz czasami w książce krajobraz jest opisany zupełnie inaczej. :)

Awatar użytkownika
Elessar
Bębniarz z głębin

Post autor: Elessar » 07 sty 2013, 19:17

Szczerze mówiąc trochę dziwią mnie opinie niektórych na temat 48 fps :) Przyzwyczaiłem się do nowego obrazu ok po minucie. Sam obejrzałem dwa razy (48 i 24 fps) i uważam, że w nowej technologii wygląda sto razy lepiej :D Wszystko jest wyraźniejsze i można było pooglądać szczegóły :) Przy 24 klatkach niektóre ujęcia się zbyt rozmywały. Nie mogę się doczekać, kiedy będe mógł obejrzeć film w domowym zaciszu w takiej jakości :P
grrr

Awatar użytkownika
Silverhand
Honorowy Redaktor

Post autor: Silverhand » 07 sty 2013, 21:31

Aye, podpisuję się pod Elessarem. Również byłem na 48 i 24 klatkach (oba 3d) i choć przed drugim seansem (48 klatek) byłem raczej sceptyczny to okazało się, że to jednak duża różnica.

Awatar użytkownika
Hans_Landa
Bębniarz z głębin

Post autor: Hans_Landa » 15 sty 2013, 12:37

zauważył ktoś, że Gandalf ma taka różdżkę
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... dalf_2.jpg

a nie taką jak miał w drużynie
http://img.costumecraze.com/images/vend ... -large.jpg

ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak jest?

Awatar użytkownika
ugluk
Płomień z Udunu