Hobbit Unexpected Journey: wrażenia! [Spoilery!]

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
mam13
Treser wargów

Post autor: mam13 » 31 gru 2012, 12:17

A tak przy okazji... skąd Elrond znał sekretne, krasnoludzkie pismo?
Jestem starym wyjadaczem, tyle że niedorozwiniętym (gra towarzyska od 2 numeru Dea)

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 31 gru 2012, 12:51

Byłem wczoraj wieczorem na seansie "Hobbita" w standardowym 3D (24 klatki/s)... muszę powiedzieć, że ten kto nie oglądał w 48, ten wcale nie widział jeszcze "Hobbita". Różnica jest kolosalna! Gorąco polecam oglądanie w technologii sugerowanej przez Jacksona :)

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 01 sty 2013, 9:27

Ja oglądałem "tradycyjne" 3D, podobało mi się. Mimo pewnych głupotek i małych absurdów, ale takie są zawsze ;)
Nie jest to arcydzieło, ale dobra rozrywka na pewno.

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.

torys
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: torys » 01 sty 2013, 13:39

Film powinni podzielić na 2 części i darować sobie takie wątki jak Biała rada, czarnoksiężnik z Angmaru (idealnie sparodiowali Radagasta) ii elementy spoza trylogii WP(seria dodatków). Najlepsze były sceny komediowe, wszechobecny klimat śródziemia i walki z goblinami.

Niestety film jest przeciętny i na siłę wydłużany PRZECIEŻ PO CO WYNALEZIONO SEQUELE? "Harry Potter i samotna góra" :mrgreen:
Niestety czasy WP już nie powrócą :cry:

Awatar użytkownika
Kraibag
Treser wargów

Hobbit Unexpected Journey: wrażenia! [Spoilery!]

Post autor: Kraibag » 02 sty 2013, 19:32

Niektórzy z Was wspominali coś o problemach z ostrością obrazu, czy też z oczami - w trakcie, czy też po seansie Hobbita, oto co znalazłem:

http://www.wykop.pl/link/1365269/hobbit ... nema-city/
The age of Men is over. The time of the Orc has come !

TomekPopek21
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: TomekPopek21 » 03 sty 2013, 11:59

Ja byłem na 48 klatkach 3D i nie spodobało mi się. Trochę mnie męczył obraz i miałem wrażenie że postacie poruszają się nienaturalnie a szkoda bo grafę Hobit ma naprawdę wspaniałą. Film spoko wie może ktoś kiedy premiera 2 cześci.

Awatar użytkownika
TonyStark
Redaktor

Post autor: TonyStark » 03 sty 2013, 12:07

TomekPopek21 pisze:wie może ktoś kiedy premiera 2 cześci.
W grudniu tego roku :)
Wszystkich graczy z Krakowa zapraszam do naszej grupy na Facebooku! -->LotR w Krakowie<--

Awatar użytkownika
Thein
Opiekun Balroga

Post autor: Thein » 03 sty 2013, 12:13

Ja słyszałem o listopadzie ;)

Awatar użytkownika
Sayid
Nadzorca Trolli

Post autor: Sayid » 03 sty 2013, 12:16

2 część ma mieć premiere w grudniu tego roku(pewnie znowu RPA będzie miało szybciej niż Polska :roll: )
3 część ma mieć premiere w lipcu 2014
[Sprzedam]Goblin Town,Azog Hunters, Durin's Folk, kompanie Thorina,drużynę pierścienia i inne.
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=14801#381111

Awatar użytkownika
Magnus_Haroldson
Bębniarz z głębin

Post autor: Magnus_Haroldson » 03 sty 2013, 13:00

Wybrałem się wczoraj w małej grupie na Hobbita (24 fps, 3D, napisy) i oto moje subiektywne odczucia.

Film ma dłużyzny lub innymi słowy: jest epicki :) Tak pewnie miało być, ale dla mnie to jednak za wolne tempo. Fani są bardziej bezkrytyczni i lepiej oceniają ten film niż ludzie nie związani emocjonalnie ze Śródziemiem, ale takie ich prawo.

Jest rzeczą raczej oczywistą, że większość utworów, co do których mamy pozytywny stosunek emocjonalny, "podoba się" nam coraz bardziej wraz z każdym kolejnym seansem. Tak więc czas działać będzie na korzyść - jeśli chodzi o ocenę filmu :) Ocena ta skorelowana jest też zapewne również (statystycznie istotnie) "ujemnie" z wiekiem :)

Moja ocena na chłodno, po 1 seansie to 6/10. Zdaje sobie sprawę, że za rok ta ocena będzie w moim przypadku zapewne jakieś 8/10. Być może trzeba to zobaczyć w technologii 48 fps, ale bez 3D (jest taka wersja?). Te 24 fps i 3D ciemne jakieś było.

Pozdrawiam
LotR/Hobbit, Flames of War, Ogniem i Mieczem, Bolt Action, Saga, DBA 3.0, Team Yankee

Awatar użytkownika
Grzelek
Treser wargów

Post autor: Grzelek » 03 sty 2013, 13:26

Premiery mają być podobno tak:
1. "Unexpected Journey" ("Niezwykła Podróż"), 28 Grudnia 2012 (Polska)
2. "Desolation of Smaug" ("Smocze Pustkowie"), 11 Grudnia 2013 (świat)
3. "There and Back Again" ("Tam i z powrotem"), 18 Lipca 2014 (świat)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 03 sty 2013, 22:38

Witam,

byłem z synami na filmie i powiem krótko - podobał mi się, a nawet bardzo.
Byłem na wersji 2D z napisami i spędziłem fantastyczny czas zanużony w świecie Śródziemia.
- nie czułem dłużyzny w pierwszym erapie filmu - drużyna się zbierała i miało to swój klimat;
- szkoda, że tak krótko przedstawiona została bitwa pod Alz...... (nazwa nie do wymówienia), bo krasnoludy wyglądały rewelacyjnie;
- Azog - być może dyskusyjny, ale charakterystyczny + kapitalne wargi;
- zostałem fanem króla Goblinów - rewelacyjna postać + klimatyczna walka na platformach w Mieście Goblinów;
- nie do końca przekonała mnie narada u Elronda - każdy w swoją stronę, ale z drugiej strony przypominają mi się spotkania biznesowe :);
- świetnie pokazany Erebor i jego bogactwo;
- ciekawe postacie drużyny Thorina;
- elementy humorystyczne w tym Radagast, jako odjechany staruszek;
- rewelacyjne pejzaże i klimatyczny motyw muzyczny.

Podsumowując - może to nie jest WP, ale jest to "Hobbit" z krwi i kości. Ja to kupuję i nie mogę doczekać się kolejnych części.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Neo
Angin

Post autor: Neo » 03 sty 2013, 22:46

JA również widziałem Hobbita dzisiaj - 3D 48 klatek. I nie zawiodłem się, dostałem 170 minut świetnej zabawy w kinie. 10/10 i tyle.

Belegdraug
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Belegdraug » 04 sty 2013, 12:23

Wszystkich 7 stron nie przeczytałem, ale powiem szczerze że kilka pierwszych opinii szczerze mnie zdziwiło.
Narazie oglądałem Hobbita w 2d, dziś idę na 3d (nie jestem fanem tej technologii ale słyszałem że tu jest udane wiec trzeba sprawdzić). Owszem, film jest naprawdę świetny, zdecydowanie dorównuje LOTRowi, ale podobnie jak trylogia błędów nie jest pozbawiony. I tu właśnie to co mnie zdziwiło, parę osób napisało, że to przedstawienie Radagasta im nie przeszkadza. Dla mnie to są absolutnie jakieś żarty i brak zrozumienia tolkienowskiego świata. Istari nie może być obłąkanym staruszkiem leczącym jeże (nota bene o bardzo tolkienowskim imieniu Sebastian), nie wspominaąc już o wyglądzie Jakuba Wędrowycza. Ta postać psuje mi cały odbiór filmu i uważam to za błąd naprawdę rażący i niepotrzebny.
Poza tym typowe dla Jacksona ingerencje w fabułę (często niepotrzebne, jak przy akcji z trollami), dziwne interpretacje (jak kamienne giganty) etc. ale do tego po Władcy przywykłem i jestem w stanie jakoś zrozumieć.
Za to przedstawienie Ereboru, postać Throra, sceny z Gollumem - 100% klimatu, idealne oddanie tolkienowskiego świata, perfekcja.
Tak czy inaczej świetna ekranizacja, bardzo fajne sceny wyjaśniające nieco (wiadomo, że 90% oglądających film 'Niedokończonych opowieści' etc na oczy nie widziała, a Tolkienowskiego świata nie można zrozumieć bardziej tylko na podstawie Hobbita) i gdyby nie Radagast i typowe Jacksonowskie zagrania dalbym 10/10 (ale i tak z 9,5 moim zdaniem jest :P)

Awatar użytkownika
Grzelek
Treser wargów

Post autor: Grzelek » 04 sty 2013, 15:45

Dzisiaj wybrałem się na Hobbita drugi raz, aby bardziej przyjrzeć się szczegółom.
Generalnie... film jest świetnie zrobiony, lecz bardzo przeszkadzało mi kilka elementów:
1. Thorin
Według mnie Thorin jest najbardziej niekrasnoludzką postacią jaką mogłem sobie wyborazić... Boli to najmocniej, ponieważ jest on jednym z ważniejszych postaci i niewątpliwie najważniejszym krasnoludem.
2. Za dużo Hollywood, za mało Tolkiena.
Wiadomo: film rządzi się własnymi prawami, ale jestem pewien, że mogło się obejść bez upadków z 50 m, bez walk gigantów ze skały itp.
3. Radagast
Jeden z 5 Istarich... wyglądający jak menel i jeszcze <b><span class="przeklenstwo">[Nie przeklinaj]</span></b> przez ptaka :xD: No proszę was...
I Sebastian <3 xd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o filmie ”