The Lord of the Rings

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Bor3k
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Bor3k » 14 paź 2009, 13:30

cała trylogia cudowna jedne z moich ulubionych filmów
najlepsza chyba drużyna pierścienia
fenomenalnie w niej zagrał Boromir
również dla mnie przygody froda były nudne...

Nie moge doczekać się Hobbita:)

Awatar użytkownika
Zbycho
Gobliński jeździec

Post autor: Zbycho » 22 paź 2009, 17:29

Mogliby nakręcić film na podstawie "dzieci Hurina", Bitwa Nieprzeliczonych Łez, Glaurung takie tam. Silmarilion tez mógłby być. Niestety liczy sie tylko zarobek,a na takich produkcjach nie zarobiliby tak duzo jak na trylogii.

Awatar użytkownika
rokosz
Bębniarz z głębin

Post autor: rokosz » 22 paź 2009, 21:28

Tu możesz się mylić jako że Dzieci Hurina też mają potencjał i możliwe że zostaną zrobione w sposób komercyjny. Oczywiście trzeba będzie na to trochę poczekać.
PiS jest fajny jak sanki w maju.

Awatar użytkownika
Papcioo26
Bębniarz z głębin

Post autor: Papcioo26 » 24 paź 2009, 14:35

Duzy rozmach filmu (szczególnie w 3 części) , świetne efekty i krajobrazy, a szczególnie muzyka filmowa , dobra na odprężenie :). Naprawde świetny film :D
Dlaczego sok z cytryny robiony jest ze sztucznych aromatów, a szampony z prawdziwych cytryn? :)

Awatar użytkownika
Ringil
Gobliński jeździec

Post autor: Ringil » 29 paź 2009, 16:00

mam taką ciekawostkę z filmu :D widzieliście jak eomerowi przy spotkaniu z aragornem na równinach rohanu wypadł miecz z pochwy lol
(moria zniszczy śródziemie) dajcie im tylko więcej obrony i walki ;)

Awatar użytkownika
TurinTurambar
Plugawy Szaman

Post autor: TurinTurambar » 29 paź 2009, 16:17

Film wspaniały, niesamowity, cudowny, ciekawy... Przykłady można mnożyć, ale nawiązując do wypowiedzi Ringila, w Drużynie Pierścienia, kiedy Aragorn biegł do umierającego Boromira, jeden ze statystów grających Urków Sarumana, podniósł się, a teoretycznie nie żył. Zobaczcie sami!

Pozdrowienia Turin Turambar
"Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie." - J.R.R. Tolkien

Awatar użytkownika
TurinTurambar
Plugawy Szaman

Post autor: TurinTurambar » 29 paź 2009, 19:47

Ja pierw widziałem film więc... większość rzeczy wyobrażam sobie jak to widział Jackson, ale nie wszystko!

"Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie." - J.R.R. Tolkien

Awatar użytkownika
TurinTurambar
Plugawy Szaman

Post autor: TurinTurambar » 30 paź 2009, 12:19

Mało kto czyta Tolkiena w wieku dziesięciu lat...... Mój pierwszy kontakt z jego prozą miał miejsce w ok. 2005r, czyli w wieku 11 lat, szczerze mówiąc zawiodłem się, nie zaciekawił mnie... A teraz, mam prawie całe wznowienie Wydawnictwa Amber! Trylogia, Silmarillion, Dzieci Hurina, Niedokończone Opowieści, Atlas Śródziemia, Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa i nawiązując do tego czy ktoś wie kiedy wyjdzie i czy (w ogóle pojawi się) Księga Zaginionych Opowieści??? Jeżeli ktoś coś wie niech napisze!

Mój Sssskarb
Bębniarz z głębin

Ja pierwszy oglądnołem film (no co się czepiacie ledwo co

Post autor: Mój Sssskarb » 06 lis 2009, 21:40

sięgam pamięcią kiedy go po raz pierwszy oglądnołem)
książke kończe
W filmie są niedociągnięcia ::/: lub całkowit przekręty
:cry: np."szagar chciał kolczugi dla siebie"
poprawa:
gorbag chciał kolczugi dla siebie

chyba że się pomyliło i zrobili złe figurki a tym z filmu chodziło o to
żę ten zielony to szagrat :P

Ps
Oglądnołem film setki razy

Pozdrawiam
Ryby,Dobre Ryby Glum

shadOOk
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: shadOOk » 30 lis 2009, 16:34

film jest git, najbardziej mi się podoba 2 i 3 częśc, znaczy film sie nie umywa do ksiązki bo to zupełnie co innego. zostało pominietych dużo elementów w filmie, no ale co zrobisz ::/: mam nadzieje ze przynajmniej hobbita nakreca jakoś porządnie

Awatar użytkownika
Snickerslotr
Gobliński jeździec

Post autor: Snickerslotr » 30 lis 2009, 16:55

Dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów świata :D Oczywiście każdy myśli inaczej .
Ale u mnie zajmuje miejsce przy filmach Wszech Czasów :P jak Ojciec Chrzestny :D
Najlepsze są widoki ;)
I oczywiście wygląd postaci i potworów :D
"Ponad gór omglony szczyt lećmy, zanim wstanie świt, By jaskiniom, lochom, grotom Czarodziejskie
wydrzeć złoto"... pierwsza zwrotka pieśni śpiewanej przez Krasnoludy w domu Bilba :)

,,Widzę cię "

Awatar użytkownika
Cleominivs
Bębniarz z głębin

Post autor: Cleominivs » 02 gru 2009, 7:58

Jak dla mnie, to film jest bardzo, bardzo, bardzo dobry :D , ale nie doskonaly :( . Ale mimo to, to jeden z najlepszych jaki widzialem :mrgreen: . A wie ktos moze gdzie mozna zapolowac na edycje rozszezona? Bo dostalem ja kiedy mialem 9 lat ale mi sie popsula... :( :( :(
Przepraszam za bledy ortograficzne, nie mieszkam w Polsce i nie mam polskiej klawiatury :-(

Awatar użytkownika
IRONHIDE
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: IRONHIDE » 26 gru 2009, 15:06

Pamiętam jak wychodziłem z kina po Powrocie Króla i się prawie popłakałem bo wiedziałem, że to juz ostatnia część trylogii. Film jest wspaniały i każdy kto go zobaczy chciałby go zobaczyć ponownie. Uważam, że lepiej niż Peter Jackson nikt niedałby rady zrobić tego filmu.
Nie rań tego, czego nie możesz zabić!

Awatar użytkownika
Ribald
Treser wargów

Post autor: Ribald » 09 lut 2010, 10:24

Dziwnym trafem dopiero niedawno udało mi się obejrzeć wersje rozszerzone wszystkich części. Na pewno wzbogacały całość, choć z drugiej strony szacunek dla osób zajmujących się montażem, bo w wielu momentach, gdy w "podstawce" wycięte zostały jakieś sceny, nie było widać ich ingerencji.
Zarzut do rozszerzeń podobny jak do wersji pierwotnej, tzn niewykorzystanie potencjału Tolkiena - szczególnie w dialogach. Przy równoległej lekturze i oglądzie, filmy niekiedy wydawały mi się po prostu smętne i na pewno dobrze by im zrobiło przeszczepienie paru tolkienowych dialogów - choćby krótkiego ze sceny odnalezienie Meriadoka przez Pippina na polach Pellenoru.

Za to wielka krecha dla logiki scenarzystów za scenę spotkania Gandalfa i Witch-Kinga na murach Minas Anor. Oto najmędrszy z Majarów, wprzód pokonawszy innego Majara w Morii, przywrócony przez Valarów jako jeszcze potężniejszy, upokarzający Sarumana, nagle jest bezradny wobec jakichś czarnoksięskich popłuczyn, a jego różdżka zostaje złamana. No litości..
W książce było to ujęte kapitalnie, gdy żaden z nich nie uzyskał przewagi, a uwypuklone zostało, że potęga Gandalfa, zgodnie z jego zadaniem nie występowania bezpośrednio przeciw złu a rozpalania serc innych, objawiła się wraz z dźwiękiem rogów Rohirrimów.

DEAD
Poskramiacz pająków

Post autor: DEAD » 26 cze 2010, 7:56

http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackso ... awce-62178

Może kogoś to zainteresuje.Z trylogią sobie poradził to i z Hobbitem może da radę :)
Ajas pisze:Dunedain, DEAD - chyba specjalnie dla Was zacznę wlepiać upomnienia za pisanie głupot związanych z zasadami gry -.-Boromir CoWT cierpi z powodu kary -1 do rzutu na wygranie walki z racji posiadania sztandaru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o filmie ”