Hobbit: Desolation of Smaug

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Hobbit: Desolation of Smaug

Post autor: Ajas » 12 cze 2013, 16:18

Warto odseparować "hobbickie" tematy :)

[center]Obrazek[/center]

Oficjalny filmik:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... naojlfdUbs

Z polskimi napisami:
http://www.youtube.com/watch?v=q-WelsIE ... e=youtu.be

Dzisiejszy smaczek:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10151697149436171

Tapetki dla nerdów (gdzie widać ładnie wyostrzone kadry):
http://imgur.com/a/ByJMY

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
micr_pisiont
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: micr_pisiont » 12 cze 2013, 16:47

Pozwolę sobie skomentować kilka z tych ,,tapet,, . ;)

Obrazek nr. 3:
Czy to są niby ruiny Esgaroth? Bo jak dla mnie wygląda to na Dale, Miasto na Jeziorze, tyle tylko że... nie widać tam Jeziora. :shock:

Obrazek nr. 31 (plecy jakiegoś koksa z jakąś fajną bronią xD ):
Wiem ktoś może kto to jest? Na Legolasa według mnie zbyt duży. :?

Obrazek nr. 38 (człowiek gadający do Thorina):
Czyżby Bard Łucznik (nareszcie coś konkretnego do armii Dale?) ? ;)

Obrazek nr. 42 (jakiś ziomal w dużym bucie na przeciwko Bilba):
Kto to może być? Orkowie chyba takich butów nie noszą. :D :?

Obrazek nr. 43 (latający Bombur):
Ciekawe jak taki cherlawy ork uniósł Bombura. :P

Obrazek nr. 53 (Thorin w beczce):
Kili się śmieje z tego, że Thorin jest w piżamie... xD

Obrazek nr. 57 (Smaug):
Nasz Wielki Zły Smok wygląda jakby Peter Jackson wyciągnął go z jakiejś Chińskiej parady. :roll:

Ogólnie to teoretycznie narzekania na właściwie nic nie znaczące szczegóły, ale taka jest moja opinia. ;)

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 12 cze 2013, 17:37

micr50 pisze:Czy to są niby ruiny Esgaroth? Bo jak dla mnie wygląda to na Dale, Miasto na Jeziorze, tyle tylko że... nie widać tam Jeziora. Shocked
Esgaroth to miasto na jeziorze :wink: . To są ruiny Dale.
micr50 pisze:Czyżby Bard Łucznik (nareszcie coś konkretnego do armii Dale?) ? Smile
Tak
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
micr_pisiont

Post autor: micr_pisiont » 12 cze 2013, 19:19

Przykro mi Kevin, ale jesteś w błędzie. ;) Esgaroth zostało spustoszone przez Smauga przy jego ataku na Erebor,kiedy w Królestwie Pod Górą rządził Thror. Dale zniszczono dopiero gdy drużyna Thorina przybyła by odzyskać Erebor. I uwierz mi, choć jestem młody to literaturę Tolkiena (nie chwaląc się) znam praktycznie na wylot. ;)

Awatar użytkownika
Turnavine
Honorowy Redaktor

Post autor: Turnavine » 12 cze 2013, 19:23

Jesteś nowy? Przeczytaj. - nieaktualizowane. Nie gram już w figurkę. PM-ki z pytaniami mijają się z celem.

Awatar użytkownika
micr_pisiont

Post autor: micr_pisiont » 12 cze 2013, 20:22

W piątek jeśli będę miał czas to postaram się podesłać fragment/mapę z którego/której to wywnioskowałem. ;)

EDIT:
Na szybko szukane w ,, Atlasie Śródziemia'': chyba masz złe źródła informacji Arathornie, teraz zacytuję krótko ale jutro lub pojutrze rozwinę wątek. Cytat: (...) Na Jeziorze wykorzystywano dla obrony wodę. Potężne pale wielkich drzew z Mrocznej Puszczy wbito głęboko w dno Długiego Jeziora, na nich zaś stanęła platforma mieszczącą składy, sklepy i domy mieszkańców. ZA DNI POMYŚLNOŚCI BYŁO TU WIELKIE MIASTO ESGAROTH, LECZ ZOSTAŁO ONO ZNISZCZONE, być może przez Smauga (...) . '' Sorry za styl wypowiedzi ale pisze z telefonu. ;)

Ismaril
Honorowy Redaktor

Post autor: Ismaril » 12 cze 2013, 20:49

Polecam lekturę Hobbita. :) Esgaroth, jak Dale, zostało zniszczone przez Smauga. Tyle, że Dale wcześniej, a Esgaroth podczas wyprawy Thorina.

Awatar użytkownika
Turnavine
Honorowy Redaktor

Post autor: Turnavine » 12 cze 2013, 21:20

Hahaha, to chyba mamy inne egzemplarze Hobbita, Atlasu Śródziemia (w tym w wersji angielskiej tzn. cytat w porządku tylko wyrwany z kontekstu swobodnej wypowiedzi autorki) i inne egzemplarze internetu (w tym dwóch niezależnych wiki), a także specjalną wersję pierwszych słów jakie padają w filmie Hobbit. ; D

Nie ma się o co wykłócać - Esgaroth to Laketown, a Dale to Dale.

Warto zauważyć, że w Esgaroth mamy praktycznie takich samych wojaków jak w Dale (ale w samym filmie minęło mniej czasu od zniszczenia miasta niż w książce).
Trochę nie podoba mi się, że wszyscy w tym filmie tak fruwają - nawet Thrain. No, ale już od pierwszej części widać, że jest zmiana koncepcji ekranizacji - sam Smaug jest właśnie taki baśniowy jak trzeba.
Jesteś nowy? Przeczytaj. - nieaktualizowane. Nie gram już w figurkę. PM-ki z pytaniami mijają się z celem.

Awatar użytkownika
Dwimmerlaik
Gobliński jeździec

Post autor: Dwimmerlaik » 13 cze 2013, 4:50

micr50, Esgaroth zostało częściowo zniszczone przez Smauga podczas ataku na górę, gdy smok ścigał uciekinierów z Dale, zniszczył jednak tylko fragment miasta. Esgaroth, zostało całkowicie spalone podczas wyprawy Thorina.

Awatar użytkownika
micr_pisiont

Post autor: micr_pisiont » 13 cze 2013, 5:02

Kurczę, mój spektakularny epic fail. xD

Sorry za spam, po prostu nie pamiętam o żadnej wzmiance na temat zniszczenia Dale przed ,,Hobbitem,, . Po południu postaram się to jakoś wytłumaczyć (jeżeli to możliwe) Kroniką Lat i ,,Hobbitem,, . ;)

Awatar użytkownika
Mordor_ASR
Sztygar

Post autor: Mordor_ASR » 13 cze 2013, 17:36

Obrazek nr. 38 (człowiek gadający do Thorina):
Czyżby Bard Łucznik
\

A czy to nie jest brat bliźniak Legolasa przeprowadzający abordaż na Czarną Perłę?

Dalej.

Zapowiedź ogólnie mnie zafascynowała. Film będzie super jeśli nie polecą z akcją jak w poprzedniej części.

Laska z lost-zobaczymy co z nią będzie, ale już mnie boli, że ma kasztanowe włoscy, nie rude. Ogień to jest to! :mrgreen:

Smok-ocenianie go po głowie (po kilku sekundowej scenie!) to jak powiedzenie, że Warszawa jest brzydka po zobaczeniu wyłącznie daru od rosyjskiego narodu czy Lublina po wylądowaniu na dworcu PKS.

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 13 cze 2013, 17:42

Mordor_ASR pisze:A czy to nie jest brat bliźniak Legolasa przeprowadzający abordaż na Czarną Perłę?
Nie :wink: - aktor to bodaj Luke Evans czy coś w ten deseń. A, ze są podobni, no cóż, nawet rolę grają w przybliżeniu te same - łucznicy, potomkowie królów itd :wink:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 15 cze 2013, 11:21

[center]Obrazek[/center]
Doczekaliśmy się figurki Azoga - od razu pultipart! :mrgreen:

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Hans_Landa
Bębniarz z głębin

Post autor: Hans_Landa » 23 cze 2013, 9:23

Awatar użytkownika
Sayid
Nadzorca Trolli

Post autor: Sayid » 25 cze 2013, 15:19

http://1.fwcdn.pl/an/867323/52047.9.jpg
Ta cała Tauriel jest nadzwyczaj szpetna jeśli chodzi o charakteryzacje.
[Sprzedam]Goblin Town,Azog Hunters, Durin's Folk, kompanie Thorina,drużynę pierścienia i inne.
http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=14801#381111

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o filmie ”