Hobbit Desolation of Smaug: wrażenia! [Spoilery!]

Peter Jackson zaprasza na film.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Hobbit Desolation of Smaug: wrażenia! [Spoilery!]

Post autor: Ajas » 17 gru 2013, 22:44

Dzięki uprzejmości właścicieli sieci sklepów Cube miałem okazję właśnie wrócić z Lemurem z premiery "vipowskiej" (do teraz żaden z nas nie wie jakim kluczek doboru osób zaproszonych kierowali się pracownicy kina, a skoro i my dwaj się tam pojawiliśmy to już w ogóle), ale nie to jest ważne - oto kilka pierwszych słów na gorąco po seansie:

[UWAGA]Tu mogą się pojawić spoilery:[UWAGA]
Spoiler pisze:I) Klamra fabularna spinająca obie części filmu jest bardzo zacna - zaczerpnięta (jeśli mnie pamięć nie myli) z dodatku do Władcy przybliżające kulisy spotkania Thorina i Gandalfa. Pojawia się równiesz PJ z marchewką :)

II) Akcja toczy się niebywale szybko - prawie cały film utrzymuje tempo odpowiadające ucieczce z miasta goblinów - to nie musi się podobać, ale mi odpowiadało.

III) Film jest adaptacją i należy o tym pamiętać - mamy tu zauroczenie między Tauriel, a Kilim, oszpeconego Thranduila (moim zdaniem super scena!); krasnoludy usiłujące zabić smoka za pomocą... góry :D celowo nie wyjaśniam: scena szalona, ale tworząc tak epicki wizerunek smoka też chciałbym pobawić się nim w filmie; zmodyfikowanego syna Bolga (niedawno celnie podlinkowanego przez Arathorna), bajeczną ucieczkę w beczkach i wiele innych.

IV) Smok jest niewiarygodnie dobrze zrobiony - nie ma w nim nic wtórnego względem innych filmowych gadów.

V) Zło rosnące w Dol Guldur ukazane jest od wewnątrz. Daje to bardzo ciekawy obraz - po raz drugi mamy do czynienia z rozmową Saurona z jego wybranym sługą.

VI) W filmie nie ma Thraina... o_O Beorna jest niewiele, a samego Gandalfa malutko - DoS skupia się na krasiach (to dobrze). Jest troszkę zbyt wiele gagów, ale mówi się trudno.

VII) Lokacje zostały ukazane w cudownie bajecznym/mrocznym klimacie: klaustrofobiczne pajęcze gniazdo, monstrualne domostwo Beorna, upadłe Dale, opustoszały Erebor, jesienne królestwo elfów i w końcu posępne Dol Guldur.

VIII) Muzyka dobrze wpasowuje się w przebieg akcji - motyw muzyczny Miasta na Wodzie jest bardzi zgrabny.

IX) Drażni nieco przesyt efektów specjalnych i akrobatycznych (to słowo nie oddaje w żadnym stopniu szaleńczych sztuczek elfów) walk.

X) Film kończy się tak nagle, a fabuła wciąga widza tak bardzo, że nawet nie zauważycie, kiedy minęły Wam te prawie 3h filmu :)
Tyle na gorąco, pisane z telefonu :)

Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 17 gru 2013, 23:12

Ajas pisze:wrócić z Lemurem z premiery "vipowskiej" (do teraz żaden z nas nie wie jakim kluczek doboru osób zaproszonych kierowali się pracownicy kina,
No w jego wypadku to akurat klucz był wedle "Rudy ma zawsze szczęście" :wink:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 17 gru 2013, 23:37

Jeszcze 2 sprawy
Spoiler pisze:Specjalnie kupię drugiego Bomburapod konwersję z jego kaskaderskiej sceny spływu :D

Utwór muzyczny podpięty do filmu nabiera dodatkowej głębi (i tak już pięknego tekstu) w odniesieniu do ostatniej sceny :)
Pozdrawiam, Ajas :D
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Huppcio
Pomocnik Szamana

Post autor: Huppcio » 26 gru 2013, 9:38

Czyli zrobisz z niego tanka w beczce? :)

Film zacny. Bardziej nastawiony na walkę, było jej o wiele więcej niż w pierwszej części. Generalnie sprawił pozytywne wrażenie, czuć jednak było troszkę ciągnięcie filmu na siłę. Z oryginalengo przebiegu historii to w sumie była ukazana tylko przeprawa przez puszczę, dotarcie do miasta i wejście do góry. Ciekawe / śmieszne elementy tego filmu:
- odbicie strzały strzałą przez Tauriel
- tekst Filiego do Tauriel o przeszukiwaniu jego spodni :) i ich wątek "miłosny" (Aragorn i Arwena 2 :) )
- Bombur masakrator orków i walczący w pancerzu z beczki
- gadające pająki "co to? co to? " jak jakieś retardy :)
- Smaug który zamiast po prostu pozabijać krasnoludy bawi się z nimi w berka
- epicka lokacja Dol Guldur - KLIMAT!!!
- j.w. grobowiec nazgula też spoczko :)
- nie było spadania i toczenia się drużyny po wszelakich rumowiskach, uskokach itp. czego było sporo w jedynce :)

Troszkę to chaotyczne ale pisane na szybko :)
Pozdrawiam, huppcio
Godfryd pisze:
kozioł pisze:No i fajnie, zachęcam wszystkich do wyzywania się :)
Potemp Ty ch*u!

Awatar użytkownika
MaximusPinxit
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: MaximusPinxit » 26 gru 2013, 9:47

Film bardzo dobry, dynamiczny, mocno przygodowy. Trzyma w napięciu do samego końca. Ilość wątków sprawia, że aż chce się obejrzeć drugi raz (a może i piąty;) )

Technicznie kosmos, sposób realizacji niektórych scen powala na kolana. Wybrałem wersje 3D, 48fps - ilość detali, ostrość obrazu wgniotły mnie w fotel. Miałem wrażenie oglądać teatr...

Czekam z niecierpliwością na kolejną część :D

żelazny gwardzista
Treser wargów

Post autor: żelazny gwardzista » 26 gru 2013, 10:31

Film mi się straszniie podobał bo był troszeczkę komediowy np. jak włamywacze wychodzili z kibelka lub jak bombur był w beczce i wyciągnął tylko ręce z bronią i zaczął się kręcić , a orki zgarniały w czape

Awatar użytkownika
dakside
Treser wargów

Post autor: dakside » 27 gru 2013, 17:08

Film naprawdę zrealizowany na wyskoim poziomie . Wątki wymyślone przez Jacksona których nie było w książce np wejście Gandalfa do Dol Guldur czy walka krasnoludów ze smokiem zostały naprawdę ladnie wplecione w fabułę . Film naprawdę jest bardzo dynamiczny . Chyba wybiorę sie jeszcze raz do kina :D

Soteran
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Soteran » 27 gru 2013, 18:13

Też byłem na filmie ze zwiadowcą2001 film naprawdę przyzwoity.W książce było trochę inaczej ale i tak bardzo mi się podobał.

Dodano po 35 sekundach:

Bombur był momentami rozwalający :D

Awatar użytkownika
patryczekRIP

Post autor: patryczekRIP » 27 gru 2013, 18:23

Zdecydowanie polecam wszystkim wersję nakręcona w nowej technologii jest naprawdę rewelacyjna obraz jest niesamowicie żywy. Jeżeli chodzi o samą fabułę to czapki z głów wątki których nie było w książce wzbogacają film i są ładnie wkomponowane tak że nie kłócą się z treścią książki. Film nie dłuży się ani sekundy jest wręcz naszpikowany akcją różnego rodzaju momentami nieco zabawny ( ale to na plus ). Naprawdę dobry film i moim zdaniem lepszy od 1 części .

Awatar użytkownika
Hans_Landa
Bębniarz z głębin

Post autor: Hans_Landa » 27 gru 2013, 18:47

czy jeśli iść na 48fps to tylko IMAX czy inne kina też daja rade?

krulis
Gobliński jeździec

Post autor: krulis » 27 gru 2013, 20:49

Byłem dzisiaj na filmie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wątki Dol Guldur, Miasta na Jeziorze a przede wszystkim spotkanie Smauga z krasnoludami zrealizowane świetnie. :D Film nie dłuży się ani przez chwilę.
Jedyne co mi do gustu nie przypadło to wrzucony trochę na siłę trójkącik miłosny Legolas-Tauriel-Kili. No ale wszyscy chyba wiemy jaki los czeka naszego zakochanego kraśka w Bitwie 5 Armii. :twisted:

Awatar użytkownika
Arni
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Arni » 27 gru 2013, 21:05

Film spoko. Dragon zrobiony bardzo dobrze, tak samo jak pajączki. W sumie jedynie Bolg jakoś d.. nie urywał. Nie ma tego ''blasku w oku'', który ma jego stary. Generalnie film bardzo dynamiczny, dużo sie dzieje, i dobrze.
Dol Guldur świetne. Super klimacik. Ponure Erebor z górami złota też fajne.
Zabrakło mi jedynie jakiegoś głównego bohatera. Biblo troszkę IMO zszedł na drugi plan, a Kompania stała się takim bohaterem zbiorowym.
Na Barda wszyscy mają wylane, zwykły rybaczek. Jakoś to Laketown mi nie przypadło do gustu (a modele za 25zł tym bardziej)
Beorna mogłoby nie być. Pszczoły były z tego wszystkiego najlepsze. :P
Zakończenie IMO mogł... :shock:
1 cześć lepsza :D
Konkretny typ zawodowca, który machinalnie wtrąca się w niedotyczące go sprawy negując wszelakie zarzuty złego postepowania.

Evilstasiu
Plugawy Szaman

Post autor: Evilstasiu » 27 gru 2013, 21:17

film bardzo dobry, ale dodane tam wiele wątków, że jest to coś co jest wersją PJ, a nie Tolkiena, czy to jest na minus, czy na plus, raczej to drugie ;)

misiek w filmie fajny, smok genialny zrobiony tak jak go sobie wyobrażałem, super krajobrazy, wyszedł świetny film przygodowy :smile:
cytat roku by Lemur: "taki Hawk style na zasadzie zakładamy niebieskie czapeczki NYC, okulary z Miami i "dajcie mi jakieś warzywa bo jestem gibki w kosmos".

Pierwszy BERSERKER Kraków

Awatar użytkownika
Solmyr
Pomocnik Szamana

Post autor: Solmyr » 27 gru 2013, 22:04

Jak dla mnie kozak :)
Lubisz placki?

Awatar użytkownika
Bombicz

Post autor: Bombicz » 27 gru 2013, 22:40

Z tego całego filmu to mi się najbardziej podobał Smaug, najlepiej zrobiony smok jakiego widziałem i oczywiście dzikie akcje Bombura, na minus wątek miłosny(jak mi się słabo wplatal w fabułę), elfy są przegięte (Tauriel to nawet lepsza od Robin Hooda) i jeszcze Bolg, który wygląda solidnie, ale nie sprostal moim oczekiwaniom.

Generalnie film o wiele przerosl moje oczekiwania, które były wysokie, bo po 1 części, w której się nic nie działo, chciałem, aby 2 była rekompensata za 3 godziny lania wody w jedynce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o filmie ”