Kawaleria - co i jak?

"Konia, konia, królestwo za konia!"

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 27 kwie 2013, 16:04

Co masz na myśli pod hasłem "wspomagać" ? Jeśli chodzi ci o wspieraniu np. włóczniami to włócznie i piki mogą wspierać kawalerię, ale lancami się nie wspiera - przeczytaj podręcznik główny :)

Pozdrawiam Dwarfik :D
Sprzedam nowiutkie wypraski goblinów z Goblin Town - więcej info priv ;)
King of Rohan pisze:PS. bo ja bym chciał grać na samych ROTN z GC, bez zwykłych ROTN

Mój WIP

Awatar użytkownika
blaszko333
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: blaszko333 » 27 kwie 2013, 16:18

Właśnie gram i pojawiło się takie pytanie ;) Chciałem mieć pewność
Jak taki z niego król, to gdzie ma koronę? Ja jestem królem, to mam. Jakbym nie miał, to bym nie był, ale jestem, ponieważ ją mam. Na głowie ją mam. Mam ją, prawda?

King of Rohan
Gobliński jeździec

Post autor: King of Rohan » 15 maja 2013, 14:33

czy knights of dol amroth mają lance, włucznie, oszczepy czy jeszcze co innego?
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... eGLhyVa6P3

Evilstasiu
Plugawy Szaman

Post autor: Evilstasiu » 15 maja 2013, 14:57

lance
cytat roku by Lemur: "taki Hawk style na zasadzie zakładamy niebieskie czapeczki NYC, okulary z Miami i "dajcie mi jakieś warzywa bo jestem gibki w kosmos".

Pierwszy BERSERKER Kraków

Varyjot
Treser wargów

Post autor: Varyjot » 21 cze 2013, 9:07

Mam takie małe pytanie bo jeszcze nie udało mi się natknąć na opis takiej sytuacji jaką jest spotkanie kawalerzysty z pikinierem lub włócznikiem, no chyba że jakoś to niechcący przeoczyłem. Jak ono wygląda? W rzeczywistości bardzo łatwo jest sobie to wyobrazić, a okropnie jestem ciekaw jak to się ma tutaj. Byłby ktoś tak miły i odpowiedział mi na to nurtujące mnie pytanie ? Byłbym baaaardzo wdzięczny. ;>

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 21 cze 2013, 9:08

Nijak nie wygląda, piki czy włócznie nie są żadną szczególną kontrą dla kawalerii w tym systemie ( :roll: ) więc wszystko działa normalnie :)
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

Varyjot
Treser wargów

Post autor: Varyjot » 21 cze 2013, 9:55

To w sumie i dobrze, i źle.

Dobrze dla tego co posiada na polu bitwy kawalerie (jeśli mu łuki czy zaklęcia nie pokrzyżują planów) bo przy starciu to się wbiją jak nóż w masło.

IMO to i tak to jest źle bo to ogranicza manewry strategiczne podczas gry. Gdyby piki i włócznie były kontrą to więcej by trzeba było się jazdą na pracować.

Dzięki, pozdrawiam !!! :>

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 21 cze 2013, 10:12

Varyjot pisze:IMO to i tak to jest źle bo to ogranicza manewry strategiczne podczas gry. Gdyby piki i włócznie były kontrą to więcej by trzeba było się jazdą na pracować.
Z kumplem mamy kmine, żeby pobawić się w zmiane zasad i pogranie w wakacje w następujący sposób:

Zwykła kawa ma impact z siłą 3, jednak włócznie to eliminują.
Ciężka kawaleria impact z siłą 4, jedynie piki mogą to kontrować.

Jak nam się bedzie nudziło to tak pogramy, kilka ciekawych jednostek będzie można przegrać w końcu :)

pozdr
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

Varyjot
Treser wargów

Post autor: Varyjot » 21 cze 2013, 12:54

Ciekawy pomysł na wyjście z sytuacji. Z kumplem graliśmy tak, że po prostu jak kawalerzysta szarzował na pikiniera to pierwsze obrywał atak od piki(rzut k6 czy siądzie na konia czy jeźdźca, a jak się kawa przebiła to już normalne zasady jak ze zwykłą piechotą-taki tam domowy bajer :P) z racji tego, że pika o takiej długości mogła by spokojnie stracić np. jeźdźca i całkiem byłby już inny przebieg walki. Tutaj trzeba było się kawą już trochę nakombinować, żeby skutecznie uderzyć przeciwnika tak żeby można było trochę na tym ugrać.

xtracom
Treser wargów

Post autor: xtracom » 26 wrz 2013, 6:45

Dwa szybkie pytanka odnośnie kawalerii:

1. Jeździec z lancą po szarży wygrywa walkę i powala piesze figurki. Czy przysługuje mu +1 dla każdej kostki w rzucie na rany?

2. Wspieranie. Dla pewności - naprawdę zniesiono wszystkie zasady dotyczące wielkości podstawki? Warga mogą wspierać 2 piki, goblin może wspierać trolla itd.?

Przepraszam jeśli pytania już wcześniej się pojawiły, ale chcę mieć pewność że to najnowsze zasady (zgodne z rulebookiem Hobbita).

Awatar użytkownika
Pawloo
Strażnik wyschniętej studni

.

Post autor: Pawloo » 26 wrz 2013, 7:00

tak na oba
Ziemia zmarznięta, krok wędrowców pęta. Nie zobaczą drogi końca, ani księżyca ,ani słońca.

xtracom
Treser wargów

Post autor: xtracom » 26 wrz 2013, 7:16

Dzięki. :)
Wydaje mi się, że gra traci na realizmie przez takie cuda, ale przynajmniej kawaleria staje się bardziej warta swoich punktów.

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 01 paź 2014, 9:23

Czyli gwoli wyjaśnienia ;) Taki Imrahil wspierany przez dwie piki DA, bedzie mial po wygranej walce 12 kości na obrażenia? Dobrze to zrozumiałem?
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król – tułacz wróci na stolicę.

Awatar użytkownika
patryczekRIP
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: patryczekRIP » 01 paź 2014, 9:32

ON będzie miał 8 kości ze swoim współczynnikiem siły i z bonusem za lance a w sumie 4 kości ( 2 ataki podwojone z powodu powalenia) dostaną piki ze swoim współczynnikiem siły.

Awatar użytkownika
Fenomen
Bębniarz z głębin

Post autor: Fenomen » 01 paź 2014, 9:51

Oczywiscie te 12 atakow nie bedzie z sila 4 i bonusem z lancy ;) Dzieki za wyjaśnienie
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król – tułacz wróci na stolicę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawaleria”