Bohaterski ruch

Batman, Spiderman, Punisher, Blade i inne takie...

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
BlackMist
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: BlackMist » 19 gru 2008, 18:59

dlatego nie chodzę grać w Poznaniu do Wilczka, bo tam gracze również mają swoje zasady, nie grają na heroiki między innymi...
Lol, nie wnikam ;)
W jaki sposób? Ok wybierzecie sobie bohaterów i rzucicie kością, Ty wygrywasz i co dalej? Co jeśli robisz heroika trzema bohaterami, a przeciwnik dwoma?
Powiedzmy, ze ja wzymam trzema (Boromir, Faramir, Beregond) a on dwoma (Saruman i Sharku). Rzucamy koscia. Wygralem. Mowie, iz moj pierwszy ruch bedzie Faramirem, po czym on mowi, ze nastepnie ruszy sie Sharku, nastepnie ja mowie, iz kolejny ruszy sie Boromir, on mowi, ze next Saruman, na koniec ruszy sie Beregond. Proste, tak zawsze wszyscy grali - choc co prawda jest to sytuacja baaaardzo rzadka, poniewaz prawie nigdy nie ma potrzeby wzywania heroikow wiecej niz jednym bohaterem.

Wracajac do Stand Fasta - Ludzie zaczeli grac poprawnie, ale przyjelo sie to dosc naturalnie, nie bylo szumu, bo w gruncie rzeczy nie wiele to zmienialo. Za to z heroikami pojawi sie gigantyczny problem na turniejach, poniewaz gracze ktorzy chca za wszelka cene wygrac i nie zwracaja uwagi na przyjemnosc z grania itp. beda naginac tego heroika we wszystkie strony i wymyslac totalnie bezsensowne zagrania jak te przyklady ktore wczesniej podalem - a tego jako sedzia na Twoim miejscu bym nie chcial, bo odrazu beda zazarte klotnie, wojny i wyzywanie od oszustow ;) (no coz, taka dzisiejsza rzeczywistosc).
5. Bzdura! "Rolling is done after selecting heroes - paragraph 3" no sorry, ale Hithero chyba nie umie czytać! Rzut następuje przed wybieraniem bohaterów, a nie po Evil or Very Mad o czym my tu w ogóle rozmawiamy
No wlasnie wszystko schodzi do tego 3 paragrafu. Jesli przeczytasz TYLKO 3 paragraf to masz racje. Jesli przeczytasz zasade w calosci i w kontekscie calego systemu, to Twoja interpretacja jest troche bez sensu ;)

Tak czy siak, co zdecydujeta, tak grajta, swoje powiedzialem i nie chce klotni ;) Jedyna rzecza jaka bym dodal, jesli juz chcesz zmienic powszechnie uzywane zasady, to dodanie notatki, ze nalezy zapisac na kartce ktory bohater robi tego heroika (bez pokazania przeciwnikowi) aby byl dowod na to ktorym bohaterem tak naprawde chcialo sie akcje wykonac i nie bylo przekretow typu "wygralem wiec ide tym, jak przegralem, to zmieniam zdanie i ide innym" ;)

Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

Post autor: KedzioR_vo » 19 gru 2008, 18:59

Podręcznik jest wykładnią wiedzy LotRowej, więc przyznaję rację Kirdanowi.
Niestety ;) :P

PozdRawiam

Awatar użytkownika
Ajas
Redaktor

Post autor: Ajas » 19 gru 2008, 20:18

Kirdan - przecież Roodzik i ja tylko żartowaliśmy ;) nie obrażaj się, nie spalimy swojego :)

Co do deklaracji Heroika kiedyś grałem tak, że mówię od początku kim i nie było to jakoś szczególnie problemowe ;) Grałem w ten sposób do momentu gdy kiedyś w trakcie gry towarzyskiej z Kevin'em w momencie jego deklaracji heroika spytałem "kim?" a Kevin z chytrą miną oznajmił mi, że nie musi mówić - moja reakcja była taka - :shock: - ale gdy Kevin powiedział mi, że to od Kirdan'a więc przyjąłem jako obowiązujące ;)

W sumie można by było takie lekko "rewolucyjne newsy'" (przy założeniu, że turniejowe schematy i obyczaje stają się normą, nie rzadko w sprzeczności z zasadami) ogłaszać jakoś szerzej by obalić błędne mity w zbiorowej świadomości graczy ;)

A prawdziwa wina leży po stronie GW xD gdyby nie wysoka cena podręcznika gracze sami by mogli poznawać reguły w domu, a nie w "praktyce" na turniejach.. :roll:

Pozdrawiam, Ajas :D [/quote]
KedzioR_vo do Offa o cyckach pisze:MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (:D)
Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Araniik
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Araniik » 19 gru 2008, 20:57

Ajas pisze:Kirdan - przecież Roodzik i ja tylko żartowaliśmy ;) nie obrażaj się, nie spalimy swojego :)

Co do deklaracji Heroika kiedyś grałem tak, że mówię od początku kim i nie było to jakoś szczególnie problemowe ;) Grałem w ten sposób do momentu gdy kiedyś w trakcie gry towarzyskiej z Kevin'em w momencie jego deklaracji heroika spytałem "kim?" a Kevin z chytrą miną oznajmił mi, że nie musi mówić - moja reakcja była taka - :shock: - ale gdy Kevin powiedział mi, że to od Kirdan'a więc przyjąłem jako obowiązujące ;)

W sumie można by było takie lekko "rewolucyjne newsy'" (przy założeniu, że turniejowe schematy i obyczaje stają się normą, nie rzadko w sprzeczności z zasadami) ogłaszać jakoś szerzej by obalić błędne mity w zbiorowej świadomości graczy ;)

A prawdziwa wina leży po stronie GW xD gdyby nie wysoka cena podręcznika gracze sami by mogli poznawać reguły w domu, a nie w "praktyce" na turniejach.. :roll:

Pozdrawiam, Ajas :D
[/quote]

Najciężej wychwytane reguły, poznajesz, jak ci ostro pojadą po tyłku ;) takie moje zdanie,
póki co, ja będę grał, że nie mówię kim robię heroika, jak będą problemy, to się będzie myśleć ;)

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 19 gru 2008, 21:20

Lol, co wy wymyślacie. Od zawsze było mówione :
A : Ja robię heroika Kapitanem Uruków
B : to ja kontruję Faramirem. Czyli dorzut.

-.-

I nie widzę problemu w tym, że mówi się kto kontruje. Jak to powiedział luckero - to nie ciuciubabka, żal.
And now, little man, I give the watch to you.

Awatar użytkownika
rudzik
Gobliński jeździec

Post autor: rudzik » 19 gru 2008, 21:27

Haha Kirdi spokojnie xD zbiczowac moze Cie zbiczujemy ale za to loch masz klase VIP ;)
Ja tam tez sadze tak jak Kirdian tzn
A:robie heroika
B:to ja tez
A:a kim?
B:a co Cie to?

Dodano po 3 minutach:
Pawlo pisze:Od zawsze było mówione :
A : Ja robię heroika Kapitanem Uruków
B : to ja kontruję Faramirem. Czyli dorzut.
To zle bylo
Inteligentni ludzie porzucaja swoje zle nawyki
Nadzorca Lochu----> to ja xD

Mróva
Pomocnik Szamana

Post autor: Mróva » 20 gru 2008, 7:48

Jeśli nie Hithero jest autorytetem w kwestii zasad to kto nim jest? Nietrudno zauważyc, że Polakom bardzo ciężko jest przyjąc fakt, iż nie są nieomylni, a nastawienie w stosunku do graczy z Wysp jest z założenia negatywne, bo 'co tam tu będą Angole z buciorami?'. A szkoda.

Co do samej sprawy - IMO mówisz kim robisz, nadal ze względu na zasadę Gothmoga. To, jak interpretuje tę zasadę Kirdi JEST sensowne, ale IMO nie takie jest założenie owego special rule'a. Gothmog powinien kontrowac heroik za darmo, a nie kontrowac, a potem dowiadywac się że jest za darmo. Ale to tylko IMO, jestem tylko szarym graczem.
Darth Vather pisze:Zna ktoś tytuł głównej muzyki z Władcy Pierścieni? Brzi to jakoś tak TaMTaMTaM TamTamTam TamTamTam TamTamTaaam Tam TamTam

Awatar użytkownika
Marat

Post autor: Marat » 20 gru 2008, 9:35

No właśnie przecież Gothmog może być w sytuacji kiedy nie ma mightów i nie może kontrować a okazuję się że mógłby. Tak samo przy innych sytuacjach gracz A deklaruje heroika ale ma kilku bohaterów i teraz gracz B jest w kropce w sytuacji gdzy nie wie kim przeciwnik chce tego heroika zrobić. Bo nie wie czy kontrowanie tego heroika ma w ogóle jakiś sens czy też można pozwolić przeciwnikowi na jego wykonanie sam niejednokrotnie byłem w takiej sytuacji. A mighty są cenne zwłaszcza jak się ma ich mało a przeciwnik dużo.
One, two, Freddy’s coming for you.
Three, four, better lock your door.
Five, six, grab your crucifix.
Seven, eight, gonna stay up late.
Nine, ten, never sleep again.

derrkater
Opiekun Balroga

Post autor: derrkater » 20 gru 2008, 11:08

IMO zasadę Gothmoga powinno się wykożystywać tak, że gracze deklarują heroika, a jeśli właśnie ruszył się (ujawnił) boh 6" od Świni, to ta robi heroica tuż po nim, a więc kolejka bohaterów zua przeskakuje na dalsze pozycje, bo po świni jest wybrany wcześniej boh dobra potem znowu zua etc. :)

Awatar użytkownika
ugluk
Płomień z Udunu

Post autor: ugluk » 20 gru 2008, 13:57

Wogóle nie rozumiem o co jest cała sprawa. W podręczniku przy Heroic Actions jest imo wyraźnie napisane że najpierw się deklaruje kim, a potem się rzuca.
Sprzedam dużo Tyranidów

Awatar użytkownika
Kaethanos

Post autor: Kaethanos » 20 gru 2008, 14:16

I przy okazji, to zasada Gothmoga mówi, że kontrujesz heroica za darmo (czyli możesz być pierwszy), czy też, że możemy być drudzy w kolejce do wykonania heroica?
And remember - Vaults were never supposed to save anyone.

^^.

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 20 gru 2008, 20:21

Że możesz być pierwszy. Taka darmowa potęga do heroików :D
[Ja] Ja mam grupę krwi 0Rh+
[Kumpel] Ale AB??

Awatar użytkownika
Pawlo
Prezydent Elekt Morii

Post autor: Pawlo » 20 gru 2008, 20:34

Toteż nie widzę kłopotu na kilka stron pisania.
And now, little man, I give the watch to you.

Awatar użytkownika
Widelec
Nadzorca Trolli

Post autor: Widelec » 20 gru 2008, 21:53

Pawlo prawda. A tak przy okazji jak to kiedyś napisał Jeru powinno wyjść:
"LotR: Strategy Battle Game - Jak gra się w Polsce" :D
[Ja] Ja mam grupę krwi 0Rh+
[Kumpel] Ale AB??

Awatar użytkownika
Falfas
Treser wargów

Post autor: Falfas » 23 gru 2008, 0:17

Ja generalnie jestem zeby za tym zeby grac jak stoi w podreczniku (wersja Ismarila).

Ale....

Jedna kwestia.

Wrocmy do Gothmoga. Faramir r<6" i Beregond r>6" .

Co jesli dobro deklaruje heroika a Gothmog nie ma potegi?

Jesli jego zasada dziala mimo braku potegi (nie jestem tego pewien), to dla mnie ta sytuacja koronny argument przeciw interpretacji podrecznika w sposob prezentowany przez Ismarila/Kirdana. Jedna zasada nie moze wykluczac drugiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bohaterowie”