Powrót po latach

Dla wyjątkowo dociekliwych...

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Adalbertus123
Czyściciel klatek Trolli

Powrót po latach

Post autor: Adalbertus123 » 26 mar 2015, 14:29

Przepraszam jeśli pomyliłem działy.
Z Lotrem rozstałem się tuż przed wyjściem hobbita na ekranach (najnopwszymi podręcznkami były wtedy te ze spisami warbandów kingdom of mens, free peoples, moria and angmar, etc.).
Czy nastąpiły jakieś zmiany w zasadach (chodziły chyba pogłoski o zróżnicowaniu uzbrojenia)?
Czy powinienem dokupić jakieś podręczniki?
Jak wygląda obecnie turniej (czy dalej trzeba mieć dwie armie)?

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 26 mar 2015, 15:30

1 - tak, całkiem sporo. Zmienne uzbrojenie jest opcjonalne, akurat najmniejszy problem. Znaczne zmiany nastąpiły w kwestii czarowania i bohaterskich akcji oraz użycia monstrów w armiach.
2 - Potrzebny Ci podręcznik do hobbita (Odezwij się do mnie na PW, to Ci podrzucę materiały).
3 - nie ma takiej konieczności, bierzesz tylko jedną armię (lub dwie o ile jest to dopuszczone, rzecz jasna :) )
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj

Awatar użytkownika
LibraPL
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: LibraPL » 26 mar 2015, 17:02

http://www.mitril.pl/wokol-stolu/id714, ... LotRa.html

Jeśli chodzi o 2 armie to chyba nigdy nie było wymogu, chyba że w twoim ośrodku ktoś tak wymyślił. Na niektórych turniejach jest opcja gry dwiema armiami, ale nikt nie zmusza.
-Skoro strzelanie straciło na znaczeniu i trzeba wystawiać się na środku... to dlaczego strzlające leśniaki nadal zapinają?

-Chyba siebie nawzajem :D

Awatar użytkownika
GrzegorzG
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: GrzegorzG » 29 mar 2017, 16:18

Hej, po latach przerwy, w której ograniczałem się jedynie do okazjonalnego powiększania kolekcji, doszedłem do wniosku, że miło byłoby gdyby modele posłuży mi do czegoś więcej niż zbierania kurzu. Chciałbym pograć, ale zdążyłem się zorientować, że w zasadach trochę się pozmieniało (zatrzymałem się na pierwszym podręczniku i gazetkach dea). Zrobiłem rozeznanie rynku i mam problem bo tych książeczek trochę jest. Dwie (w sumie 3 bo jedna w zestawie z goblinami) do Hobbita i 5 do LoTR-a. Zakładając, że wystarczą mi profile LO, a najnowsze hobbitowe modele raczej sobie odpuszczę to doszedłem do wniosku, że wystarczyłby mi rulebook hobbita. Nie mylę się? Czy istnieją jakieś różnice między zasadami ze startera z gobosami w stosunku do zwykłego rulebook-a? Szczerze powiedziawszy różnica w cenie miedzy starterem a rulebookiem jest tak mała, że jestem gotowy kupić starter dla zasad.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”