Warszawska Liga Hobbita

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Mnil, Ezekiel

Awatar użytkownika
DariuS
Mistrz zardzewiałych zbroi
Posty: 565
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:59
Skąd: Warszawa

Warszawska Liga Hobbita

Post autor: DariuS » 15 sty 2016, 10:54

[center]Zapraszamy na Najbardziej Klimatyczną
Ligę Hobbita w Warszawie Ever!
[/center]
Liga rozpocznie się 1.02.2016 i planowo będzie trwać do 05.06.2016. Zgłoszenia przyjmujemy do 29.01.2016. Potem, losujemy pairingi i zaczynamy pierwsze mecze ligowe.
Proszę sie zgłaszać w tym wydarzeniu, wg schematu podanego w regulaminie.
Raporty bitwne zgłaszamy w tym wydarzeniu.

Regulamin:
1.Liga odbywać się będzie na terenie Warszawy - klub Dragon, Wargamer-Wilcza, Paradox Cafe, Morion i inne - i trwać od 01.02 do 05.06.
a. Planuje, aby każda kolejka trwała dwa tygodnie (terminarz w ostatnich punktach). W danej kolejce nie można dwa razy grać z tą samą osobą. Zaleca się granie dwóch bitew w czasie kolejki.
b. W przypadku nie rozegrania żadnej bitwy w kolejce nie ma ujemnych pkt (chyba, że taka sytuacja powtarza się notorycznie – nie ważne jakie powody - wtedy jest przewidziany walkower 10:0). Gracz taki ma możliwość odrobienia zaległych meczy w następnej kolejce, ale nie można grać więcej niż 5 meczy w kolejce.
c. Przewidywana maksymalna liczba meczy - 20-30 (w zależności od graczy, meczy może być więcej lub mniej).
d. Przykładowe zgłoszenie:
i. Imię, nazwisko, nick (mitrilowy, czy jaki używacie na forach), dana lista do slotu: slot1, slot2 itd., adres email/tel. kontatkowy (potrzebne do szybkiego kontaktu).

2.Uczestnicy Ligi proszeni są o wpłacenie 25 PLN - cała pula idzie na nagrody dla uczestników - do końca lutego na konto:
a. Michał Reszka
b. 75 1940 1076 6566 5453 0000 0000 Credit Agricole
c. Tytułem: Warszawska Liga Hobbita SBG - wpisowe - nick (bądź imię i nazwisko)
d. ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa w Lidze będzie dokonanie opłaty.

3.Gracze zobowiązani są rozegrać co najmniej jedną bitwe z każdym z uczestników ligi.

4. Gramy losowe scenariusze (w przypadku rewanżowych spotkań, scenariusz musi być inny, wtedy scenariusz z 1 spotkania będzie re-rollem).
a. Scenariusze (rzut k6):
i. 1. Na Śmierć i życie!
ii. 2. Dominacja
iii. 3. Trzymać pozycje!
iv. 4. Władcy pola bitwy
v. 5. Rekonesans
vi. 6. Wzniesienie
b. raz w miesiącu (w ostatnim tygodniu) począwszy od lutego, będzie możliwość rozegrania scenariusza specjalnego (zazwyczaj na więcej osób), punktacja ich będzie indywidualna i podana przy opisie każdego scenariusza:
i. Luty: Las Fangorn
ii. Marzec: Przechwycić Pierścień!
iii. Kwiecień: Ochronić/wyrżnąć osadę
iv. Maj: Bitwa na Polach Pelennoru
v. każdy ze scenariuszy jest opcjonalny i ma swoje reguły - lecz dalej można wystawiać rozpiski ze swoich slotów armii.
vi. wygrana w tych scenariuszach daje możliwość wymienienia jednego Armylista ze slotów. Przewidujemy też inne nagrody.

5. Każdy gracz przed rozpoczęciem ligi ma do dyspozycji 4 Sloty Armii. Do każdego slotu można zgłosić jeden dany Armylist Hobbita LO (nie trzeba od razu zapełniać wszystkich slotów).
Każda armia w założeniu powinna być samowystarczalna dlatego pozwoliliśmy sobie na kilka modyfikacji.
Do każdej bitwy można stworzyć dwie rozpiski zgodnie z Armylistami LO (po jednej na stronę dobra i zła – jeśli ktoś ma obie strony w Slotach Armii), ale nie można korzystać z sojuszy komponując armię z danego Armylistu.
Wyjątki i uściślenia:
- Numenor zostaje połączony z Elfami z Rivendell, tworząc Army List - The Last Alliance. W tym liscie można wystawić High Elf Captain, Gil-Galada, Elronda (ale nie Master of Rivendell), High Elf Warriors. Gil-Galad i Elendil mogą działać jak sztandar (zasięg 12") za 25 punktów. Dodatkowo Warrior of Numenor mają możliwość wykupu topora jednoręcznego za 1p, oraz traktują Isildura jako sztandar. High Elf Warrior NIE otrzymuje modyfikatora -1 do rzutu na wygranie walki podczas używania Elfen Blade.
- Wanders In the Wild, Lothorien & Mirkwood mogą stworzyć sojusz
- Wanders In the Wild I Thranduril’s Hall mogą stworzyć sojusz
- Dale & Laketown, Army of Thror, Thorin’s Company tworzy jeden army list. (krasie 2)
- White Council, Fellowship, Desolathor of the North, Thorin's Company - mogą mieć sojusz zgodnie z rozpiską LO, ale tylko w obrębie zgłoszonych slotów.
- Modele kawaleryjskie w turze w której szarżowały nie mogą być wspierane, dodatkowo Katafrakci Easterlingów/Czarnych Smoków oraz Mirkwood Cavalery uzyskują +1 w teście Zranień jeśli szarżowali w danej turze wrogą piechotę.
-Do army listu Fieldoms zostają wprowadzone znaczące modyfikacje (ponieważ uznaliśmy, że jest to najmniej grywalny AL na turniejach): Rider of the Dead oraz Warrior of the Dead stają się modelami ignorującymi trudne tereny (poruszają się z maksymalnym ruchem cały czas). Rider of the Dead jest traktowany jako jeden model z obroną 8 i 1 punktem żwyotności więc blast czy rzut tym modelem nie powoduje utraty konia/wypadniecię z siodła. King of the dead otrzymuje możliwość dosiadania wierzchowca za 10pkt - wtedy jest traktowany jako jeden model tak samo jak Rider of the Dead. Duchy otrzymują zasadę specjalną Shadow Walk: możliwość przechodzenia przez modele z połową ruchu, natomiast korzystanie z tej zasady blokuje w danej turze szarżę (jeśli Shadow Walk kończyłby się w wrogiej strefie kontroli nie można skorzystać z tej akcji - czyli przechodzenie piechotą duchów przez więcej niż 1 szereg wrogiej armii nie jest możliwe). Gandlaf Biały może być bohaterem w tym armyliście o ile w armii nie ma ani jednego modelu ducha (rider of the dea, warrior of the dead oraz King of the Dead).
- Tom Bombadil oraz goldberry są zakazani.

Po wylosowaniu scenariusza obaj gracze decydują, którą rozpiską grają (jest możliwość grania dobro vs dobro, zło vs zło).
a. Przykład użycia slotu: Gracz Janek zdecydował, że chce grać dużą ilością elfów, dlatego jego sloty armii wyglądają następująco: Eregion&Rivendell, Thranduil’s Halls, Lothlorien&Mirkwood, White Council; natomiast Adrian chce grać czasem dobrem, a czasem złem dlatego w taki oto sposób zapełnił swoje sloty: Moria, Thranduil’s Halls, Durin’s Folks, Mordor.
b. Nie ma obowiązku zapełniania wszystkich slotów podczas zgłaszania.

6. W lidze obowiązują oficjalne zasady Tworzenia Armii opisane w głównych podręcznikach Hobbita, a także army listy LO.

7. Przed umówieniem się na grę, gracze ustalają na jaką ilość punktową będą grali:
a. 400 pkt
b. 600 pkt
c. 800 pkt
d. 1000 pkt
e. jeśli, ktoś będzie umieszczał zdjęcia z bitwy, fajnie, jakby wszystkie modele były pomalowane (przynajmniej na Table Top). Wtedy taki raport ze zdjęciami, jest dużo lepszy.
f. limit czasowy gry: do 600 pkt 90 min, powyżej - 120 min.

8. Uprasza się, żeby sprawdzić rozpiskę oponenta, a także wysłać takową (tą którą się zamierza gra) do jednego z organizatorów (mail, facebook), w celu upewnienia się czy wszystko się zgadza.
a. WYSYWIG powinien być przestrzegany. Proszę starać się grać bez proxowania, chyba, że dana jednostka nie ma figurki to wtedy takie proxy nie mogą przekroczyć 10% armii.

9. Każdą bitwę turniejową lub kampanijną, w której trafią na siebie gracze biorący udział w lidze, można traktować, jak Ligową. Obie osoby muszą zgodzić się na takie rozwiązanie. Wtedy w raporcie zgłaszamy takie rozwiązanie.

10. Punktacja:
a. Zwycięstwo - 2pkt
b. Remis - 1 pkt
c. Przegrana - 0 pkt


11. Wzór raportu bitewnego:
Gracz A vs Gracz B (proszę podawać nicki (bądź imię), pod którymi zgłoszono się do ligi; podajemy nazwę armii, którą się grało).
PZ (Punkty Zwycięstwa ze scenariusza) - PZ gracza A : PZ gracza B
MP (Małe Punkty - Ilość punktowa jednostek, które przeżyły) - MP gracza A : MP gracza B
Wartość punktowa bitwy
Scenariusz -
Uwagi/raport bitewny

12. Nagrody:
a. przewidywane są nagrody dla każdego uczestnika, który zdoła być pierwszy po wszystkich kolejkach, a także nagrody dla każdego kto rozegra wszystkie swoje bitwy.
b. przewidujemy spersonalizowane nagrody dla pierwszych 3 miejsc.

13. Jako, że pierwsze miesiące będą trochę eksperymantalne z pewnymi założeniami, zastrzegamy sobie, jako organizatorzy, zmianę konkretnych punktów regulaminu.

14. Sponsorzy (póki co):
a. uzumakin
b.

15. Uczestnicy:
1. Michał uzumakin Reszka , Thranduil’s Halls, Lothlorien/Mirkwood, Eregion/Rivendell, White Council. tel. 693848486/[email protected].
2. Radosław Kamikaze Góra .....
3. Dariusz DariuS Gniadek .....
4. Marcin Kopacz.....
5. Adam Marciniak....

16. Tabela ligowa:

Miejsce Gracz M Z R P SA MP WP PZ PL
1
2
3
4
5

Legenda:
M - rozegrane mecze
Z - Zwycięstwa
R - Remisy
P - Przegrane
SA - Sloty Armii
MP - Małe Punkty (ilość jednostek w punktach, które przeżyły do końca bitwy)
WP - Wspólczynnik Procentowy Małych Punktów (procentowa średnia ilość Małych Punktów), z racji tego, że w lidze można grać bitwy o różnej wartości punktowej, wprowadzam % małych punktów i będę liczył z nich średnią. Przykład: Jarkowi przetrwało po bitwie 200/600 punktów. Jego MP to 200, a jego MP% to 33.3%. Adam wyszedł z potyczki 120/400 punktów, czyli jego MP wynosi 120 a MP% 30%. Gracz A zagrał drugą bitwę i skończył ją z wynikiem 34%. Aby wyliczyć mu średnią dodaję 33,3 z pierwszego spotkania do 34 z drugiego czyli jego MP% na chwile obecna to 67,3 : 2 = 33,6%.
PZ - Punkty Zwycięstwa (też Duże Punkty). Punkty ze scenariusza.
PL - Punkty Ligowe zdobywane za każdą wygraną i remis (decydujące o pozycji w tabeli).

17. Terminarz:
1. kolejka: 01.02. - 14.02
2. kolejka: 15.02. - 28.02
3. kolejka: 29.02. - 13.03
4. kolejka: 14.03. - 27.03
5. kolejka: 28.03. - 10.04
6. kolejka: 11.04. - 24.04
7. kolejka: 25.04. - 08.05
8. kolejka: 09.05. - 22.05
9. kolejka: 23.05. - 05.06

Rozdanie nagród: ostatniego dnia 9tej kolejki.

Organizatorzy:
Dariusz /DariuS/ Gniadek
Michał /Uzumaki_n/ Reszka

Kontakt: [email protected]
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 22:05 przez DariuS, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeśli komuś się to nie podoba - zwracam wpisowe. Dziękuję bardzo za uwagę, do widzenia.

Awatar użytkownika
uzumaki_n
Treser wargów
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2016, 15:34
Skąd: Mirkwood

Post autor: uzumaki_n » 15 sty 2016, 11:03

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Tabela Ligowa

Dodatkowo, podczas zgłoszenia proszę przestrzegać schematu podanego w regulaminie (będzie dzięki temu porządek) :)

Awatar użytkownika
Potemp
Nadzorca Trolli
Posty: 622
Rejestracja: 13 wrz 2011, 5:18
Skąd: Kielcza

Post autor: Potemp » 15 sty 2016, 11:05

Super inicjatywa Darius :) Trzymam kciuki za jak najlepsze prosperowanie tej ligi :)

Awatar użytkownika
DariuS
Mistrz zardzewiałych zbroi
Posty: 565
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:59
Skąd: Warszawa

Post autor: DariuS » 15 sty 2016, 12:51

Potemp pisze:Super inicjatywa Darius :) Trzymam kciuki za jak najlepsze prosperowanie tej ligi :)
Dzięki wielkie! :)
To inicjtywa Michała :P
Jeśli komuś się to nie podoba - zwracam wpisowe. Dziękuję bardzo za uwagę, do widzenia.

Awatar użytkownika
uzumaki_n
Treser wargów
Posty: 30
Rejestracja: 04 sty 2016, 15:34
Skąd: Mirkwood

Post autor: uzumaki_n » 29 lut 2016, 11:35

Liga ma się dobrze i wystartowała 1 lutego. Obecnie mamy za sobą dwie kolejki, a 3. właśnie dziś (29.02) wystartowała.

17 graczy prężnie rozgrywa swoje bitwy, a ustalony przeze mnie i DariuSa regulamin i uściślenia powodują, że jak na razie nie ma przegiętych rozpisek.

Po dwóch kolejkach (w każdej po dwie bitwy) prowadzi DariuS, z 6 Punktami Ligi, a także w 3 bitwach (brakuje mu jeszcze jednej, ale na pewno nadrobi) przeżyło mu 70,4% punktów armii.

Gracz M Z R P MP WP PZ PL
1 DariuS 3 3 0 0 1690 70,4 78 6
2 _MCK_ 4 2 0 2 2588 80,9 52 4
3 Marcin K. 4 2 0 2 1723 63,9 41 4
4 Bombicz 2 2 0 0 830 63,4 38 4
5 Elljandil 3 2 0 1 698 45,8 36 4
6 imrikko 2 2 0 0 900 61,4 24 4
7 Bogucek 3 2 0 1 1151 63,9 22 4
8 pablo 3 1 1 1 636 44,9 43 3
9 Yar-Chan 4 1 0 3 1425 66,2 48 2
10 speedy123 3 1 0 2 1286 60,1 39 2
11 Piotr K. 4 1 0 3 1270 63,4 36 2
12 Bartek G. 2 1 0 1 869 72,4 4 2
13 KaMiKaZee 1 1 0 0 350 58,3 4 2
14 Yogi 2 0 1 1 160 20 12 1
15 Vhaerun 2 0 0 2 705 47,9 28 0
16 uzumakin 2 0 0 2 641 44,2 15 0
17 Łukasz P. 0 0 0 0 0 0 0 0

Legenda:
M rozegrane mecze
Z Zwycięstwa
R Remisy
P Przegrane
MP Małe Punkty
WP Współczynnik Procentowy Małych Punktów (procentowa średnia ilość Małych Punktów) po każdej bitwie, jako, że są różne formaty punktowe, liczę procentowo ile zostało punktów armii danemu graczowi. W tabeli, jest średnia wyliczona z tych procentów (przykład: bitwa na 600 pkt, graczowi A przeżyło 300 pkt, a graczowi B 233 pkt; dzielę 300 na 600 i to mnożę przez 100 i zaokrąglam do jednego miejsca po przecinku, co w przypadku gracza A będzie 50, a w przypadku gracza B 38,8. W innej bitwie graczowi A przeżyło - 150/400 pkt czyli 37,5. Teraz sumuję 50 + 37,5, po czym dzielę na dwa, co nam daję 43,8 i taki wynik jest wpisywany do Tabeli).
PZ Punkty Zwycięstwa (też Duże Punkty)
PL Punkty Ligi (decydujące o pozycji w tabeli)

Liga idzie prężnie i niebawem będzie więcej uaktualnień.

Pozdrawiam,
uzu[/center]
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 11:49 przez uzumaki_n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DariuS
Mistrz zardzewiałych zbroi
Posty: 565
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:59
Skąd: Warszawa

Post autor: DariuS » 29 lut 2016, 11:47

Bardzo dobry start ligii :)
Aż 16tu aktywnych graczy! LOTR nie umarł w stolicy! :)
Jeśli komuś się to nie podoba - zwracam wpisowe. Dziękuję bardzo za uwagę, do widzenia.

Żabolencja
Strażnik wyschniętej studni
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2008, 20:24
Skąd: Żabolandia

Post autor: Żabolencja » 29 lut 2016, 13:14

A ja nie zdążyłem się zapisać :(
Żaby, żaby w otchłani... Nadchodzą...

bogucek
Bębniarz z głębin
Posty: 173
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:58
Skąd: Warszawa

Post autor: bogucek » 29 lut 2016, 14:36

Swietna sprawa :D

Awatar użytkownika
DariuS
Mistrz zardzewiałych zbroi
Posty: 565
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:59
Skąd: Warszawa

Post autor: DariuS » 29 lut 2016, 15:34

Żabolencja pisze:A ja nie zdążyłem się zapisać :(
A chcesz się doczepić? Tylko bedziesz miał "4 zera" na start... :(
Jeśli komuś się to nie podoba - zwracam wpisowe. Dziękuję bardzo za uwagę, do widzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”