Wybór mazowieckiego sędziego LO na sezon 2019

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Mnil, Ezekiel

entombet
Czyściciel klatek Trolli

Re: Wybór mazowieckiego sędziego LO na sezon 2019

Post autor: entombet » 27 paź 2018, 19:21

Jako że jako jedynego ze środowiska w Warszawie znam Marcina i zauważyłem że mu zależy oddaję głos na niego.

Awatar użytkownika
The.Punisher
Gobliński jeździec

Post autor: The.Punisher » 27 paź 2018, 20:48

.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, 8:28 przez The.Punisher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pablo_von_kozlow
Płomień z Udunu

Post autor: Pablo_von_kozlow » 28 paź 2018, 13:06

to ja mam dwa pytania od publiczności.
1. czy w obecnym systemie kierowania ligą funkcja sędziego jest ściśle związana z byciem organizatorem? w latach wcześniejszych u nas na przyklad bylo to rozdzielone a tutaj widzę w postulatach kwestie formatu dmp a rozmawiamy o wyborze sędziego.
2. czy kandydaci mają sprecyzowane stanowisko czy woleli by aby srodowisko Warszawskie bylo związane z jednym miejscem w Warszawie cxy to by dalej miało podróżowac w sposob% tu turnieje, tam turnieje, tu granie luźne?

Awatar użytkownika
Kapeć
Bębniarz z głębin

Post autor: Kapeć » 28 paź 2018, 15:15

Odpowiem w kolejności w jakiej Pablo podał pytania.
1. Oczywiście funkcja organizatora i sędziego nie musi być połączona. Rozdzielenie tych spraw prawdopodobnie wyszło y nawet inplus. W kwestii formatu to są moje propozycje i mam nadzieję, że po ew. wyborze na sędziego będę mógł próbować wcielić w życie.
2. Związanie z jednym miejsce jest kłopotliwe. Na chwilę obecną rozwijałbym współpracę z klubem Dragon, ale jednocześnie nie zamykał się na nowe możliwości/propozycje.

Awatar użytkownika
DariuS
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: DariuS » 28 paź 2018, 20:51

Granie nie powinno ograniczać się do jednego miejsca czy klubu.
Kacper MCK jako jedyny gracz z okręgu warszawskiego zaliczył WSZYSTKIE turnieje klasy master w naszym kraju w sezonie 2018, dzięki czemu ma doświadczenie zarówno w organizacji wyjazdów, ale także w nawiązywaniu relacji z graczami z innych okręgów. Jest znany jako uprzejmy i kulturalny człowiek, dla którego najważniejsza jest dobra zabawa i czerpanie satysfakcji w zanurzaniu się w świecie wykreowanym przez ukochanego Tolkiena.

W momencie gdy ośrodek zamierał, Kacper MCK był w stanie zrzeszyć ponad 20 graczy pod wspólnym sztandarem „Fajkowych Zielarzy”, którzy znani są w Polsce jako związani z hobby przyjaciele, a nie tylko zlepek losowych hobbitów turlających kostkami. Gdyby nie jego zaangażowanie oraz ciężka praca warszawscy gracze nie byliby tak zżyci: wspólne wyjazdy, granie przy piwku oraz dużo radości podczas spotkań nie tylko tych lotrowych.

Dbanie o integrację lokalnej społeczności, motywowanie do wspólnych wyjazdów i tworzenie rodzinnej atmosfery to niepowtarzalne cechy, których nie miał do tej pory żaden warszawski sędzia, a ma je Kacper i dlatego zachęcam do oddania na niego głosu.
KACPER MCK to jedyna słuszna opcja w tym głosowaniu - gość sam z siebie bardzo dużo robi, nie dlatego, że jest sędzią, ale dlatego, że zależy mu na budowaniu społeczności.

Nie bardzo rozumiem pierwszy post Godfryda w tym temacie: "zgodnie z regulaminem LO Wasz ośrodek ma prawo wyboru jednego sędziego LO na sezon 2019 na dowolnie obranych przez siebie zasadach" - kto ustala te zasady? Obecny sędzia?
Tomluk - 1 post na mitrilu
Lesisz - kto to?
entombet - 1 post na mitrilu
The.Punisher - kto to? Widzę Ciągle ten nick, ale człowieka nigdy w życiu.

Osobiście ustaliłbym, że głos mogą oddać jedynie osoby, który brały udział w co najmniej 3 masterach w tym roku. To mają być gracze, którzy wiedza co robią - kompetentni. A nie jeden no-name, który wziął udział w pokazie nauki gry i akurat załapał się na granie w figurki, bo go jedna osoba wkręciła - trochę zdrowego rozsądku tutaj brakuje.
Wypowiadają się osoby, które w tym roku rozegrały może ze 4 bitwy (bitwy, nie turnieje).
Tyle ode mnie.
Elo.

P.S.
KACPER MCK na prezydenta!!!!!

Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

Post autor: FishPriest » 28 paź 2018, 22:19

DariuS... Każdy ośrodek wybiera po swojemu. Sędzia nie może Wam narzucić metody głosowania, ogólnie przyjęło się jednak, że głosują aktywni gracze ale zawsze zostawało to w sferze "cenzus ustala aktualny sędzia". Sędzia powinien też mieć posłuch w swoim ośrodku, cieszyć się ogólnym szacunkiem i najlepiej być odpowiedzialnym za organizację gry lokalnej. Nawiasem mówiąc wg Twoich kryteriów mógłbym głosować, bo nic nie wspominasz, że gracz ma być z Warszawy a że grałem na 3+ masterach i byłem u Was na turnieju, to mogę sobie rościć prawo do głosu.

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

Post autor: Jaskier » 28 paź 2018, 22:27

W kwestii osób głosujących na prawdę bardzo chciałem uniknąć takich sytuacji że zaczniemy sie teraz rozliczać z tego... Każdy powinien chyba głosować zgodnie z własnym sumieniem.
Ale w kwestii wyjaśnienia Lesisz to kolega, który był na jakichś 4 / 5 turniejach lokalnych. Mało kto może sie pochwalić taką frekwencją w tym roku.
2 nowych kolegów na Mitrillu to członkowie grupy "Fajkowi Zielarze", przyłączyli się do gry po pokazach w Paladynacie, Michał Wiśniewski i Łukasz Tomaszewski, obaj byli na ostatnim turnieju.
Punisher natomiast to jest Kuba Łodej, również "Zielarz" i wydaje mi się że też był na ostatnim turnieju lokalnym.
Ryba ma swój ośrodek i nie może u nas głosować bo jest w Lidze zapisany z Łódzkim ID.
W razie wątpliwości mogę wszystko wyjaśnić na pv żeby nie zaśmiecać tematu, jeżeli z tych pytań cokolwiek wyniknie, wrzucę tutaj.

Awatar użytkownika
The.Punisher
Gobliński jeździec

Post autor: The.Punisher » 29 paź 2018, 8:28

Nie doczytałem regulaminu. Swój głos usunalem. Jeśli do czasu zakończenia głosowania pojawię się na turnieju to zagłosuje ponownie

Awatar użytkownika
Pablo_von_kozlow
Płomień z Udunu

Post autor: Pablo_von_kozlow » 29 paź 2018, 14:44

mój głos na Marcina

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 31 paź 2018, 8:57

DariuS, nie komentuję Twojej powyższej wypowiedzi, jednak uważam ją za niegrzeczną w stosunku do graczy, których wymieniłeś w swoim poście i do tego, jak się okazują mają podstawy do głosowania na sędziego LO. Pytania typu Lesisz - kto to? są delikatnie mówiąc nie na miejscu, a jeśli w tym samym poście, tak mocno agitujesz za fajnym facetem, jakim jest Kacper MCK, to nie wiem, czy bardziej mu nie szkodzisz, niż pomagasz.
Uważam, że szacunek, wzajemne zrozumienie potrzeb jest podstawą w dialogu między ludźmi, dlatego też mam nadzieję, że na Waszym wewnętrznym forum warszawskim pokazujecie nowym graczom, że nie jesteśmy grupą skłóconych ludzi (w sumie nie wiadomo o co), a grupą pozytywnie zakręconych hobbystów.
Uważam, że obie kandydatury są bardzo dobre, przy czym mnie osobiście w wypowiedzi Kacpra przeszkadza chęć promowania grania każda armia na każdą - w mojej ocenie mechanika naszego systemu oraz profile jednostek są stworzone w graniu Dobro vs Zło.
Na końcu jeszcze jedno - to tylko hobby. Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek i nie przenośmy na to forum nie fajnych zwyczajów, które obserwujemy w prawdziwym życiu.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Yar-Chan

Post autor: Yar-Chan » 01 lis 2018, 17:04

Głosuję na Marcina. Oby mądrze nam przewodził :)

Awatar użytkownika
DariuS

Post autor: DariuS » 05 lis 2018, 13:43

Kalins pisze:
31 paź 2018, 8:57
DariuS, nie komentuję Twojej powyższej wypowiedzi,
Uff, upiekło mi się...
Kalins pisze:
jednak uważam ją za niegrzeczną w stosunku do graczy
... a jednak nie. Subiekywnie możesz uważać dokladnie to co podpowiada Ci serce.
Kalins pisze:
Pytania typu Lesisz - kto to? są delikatnie mówiąc nie na miejscu
Nie rozumiem co w bezpośrednim pytaniu o daną osobę jest nie na miejscu, ale jw.
Kalins pisze:
mam nadzieję, że na Waszym wewnętrznym forum warszawskim pokazujecie nowym graczom, że nie jesteśmy grupą skłóconych ludzi
Ocenianie sytuacji i "sędziowanie" na podstawie relacji tylko jednej strony jest subiektywne (delitkanie mówiąc, bo trudno tutaj o jakąkolwiek próbę obiektywizmu).
Patrzysz na wszystko ze swojej perspektywy i jako ojciec założyciel masz do tego prawo.
Przyznaję, że forma moich wypowiedzi jest bezpośrednia i może się wydawać "nietaktowna" wg. definicji niektórych osób - ale według mojego subiektywnego odczucia wszystko jest w porządku - nikogo nie obrażam oraz nie wprowadzam w błąd.
Kalins pisze:
mnie osobiście w wypowiedzi Kacpra przeszkadza chęć promowania grania każda armia na każdą
Pomyliłeś "Kacprów" - MCK nic takiego nie pisał i niczego takiego nie deklarował.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 05 lis 2018, 14:55

Darius, gratulują dobrej subiektywnej samooceny.
Jeśli pomyliłem Panów Kacprów, to przepraszam.
Mój syn Grzegorz spełnia wymogi głosowania i oddaje swój głos na Marcina. Nie ma konta na Mitrilu, ale jeśli jest taka potrzeba, to założy, aby oddać głos.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Gwardzista
Treser wargów

Post autor: Gwardzista » 10 lis 2018, 17:08

Mój głos na Kacpra Konstantego Mąkosę.

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

Post autor: Jaskier » 10 lis 2018, 22:11

Czas dobiega końca, mamy już dość jasną sytuację. Dużo osób wstrzymało się od głosu, żeby nie wybierać między kolegami co bardzo szanuję. Dziękuję bardzo za wszystkie głosy. To bardzo motywuje do dalszego działania :)

Mogę Wam z przyjemnością ogłosić, że w porozumieniu z resztą kandydatów zdecydowaliśmy podzielić się obowiązkami. Nasz ośrodek bardzo urósł przez ostatnie 2 lata i dalej dynamicznie się rozwija. Na jedną osobę jest tego zbyt wiele i znacznie łatwiej i lepiej nam to wyjdzie jak będziemy we 3 sobie pomagać i zajmować różnymi zadaniami. Pamiętajcie że każdy może zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy na najróżniejsze rzeczy i tym samym pomagać nam dalej rozwijać naszą grupę.
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”