Turnieje w Warszawie - terminarz

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Mnil, Ezekiel

Awatar użytkownika
Yogi_wwa
Poskramiacz pająków

Post autor: Yogi_wwa » 30 lis 2014, 14:18

Praktycznie na pewno turniej będzie 14 (450, 4 bitwy)
Warszawa da się lubić!
http://polandinenglish.info

Awatar użytkownika
Johny99
Gobliński jeździec

Post autor: Johny99 » 30 lis 2014, 15:48

Mi i moim kolegom odpowiada 14 i możemy zagrać na 450 pkt.
"Nie za­mar­twiaj się jed­nak przyszłością. Dzień dzi­siej­szy wys­tar­czy ci aż nadto."
John Ronald Reul Tolkien

Awatar użytkownika
VRASKû.
Bębniarz z głębin

Post autor: VRASKû. » 22 gru 2014, 19:45

Powstał pomysł, aby po wieeelu miesiącach odkurzyć nieco więcej modeli i przypomnieć sobie, lub też poznać, zapomniany system (czy też jego odmianę, jak zwał tak zwał) jakim jest Wotr. Chodzi tu po prostu o zorganizowanie jakiegoś niedużego lokala na jego zasadach, w najbliższym czasie. Pytanie jest właściwie jedno, czy zbierze się na tyle ludzi, aby ten turniej miał jakikolwiek sens. Opinie na temat wotra są różne. Jedni mówią, że całkiem ciekawie łączy on zasady młotka i lotra, inni natomiast sceptycznie podchodzą do rzeczy, tłumacząc to faktem, iż jest on kompletnie nie zbalansowany etc. Tak czy inaczej, chciałbym poznać waszą opinię na ten temat, a zaraz dowiedzieć się kto wstępnie miałby ochotę wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Na tą chwilę trzy osoby wstępnie się zadeklarowały, w tym ja. Dobrze by było chociaż te 6-8 osób zwerbować. Termin jest do ustalenia, w zależności od preferencji. To samo z formatem punktowym. Jeśli spotka się to z jakimkolwiek odzewem, machnie się jakaś ankietę i tyle. Tymczasem zapraszam do komentowania.

bogucek
Bębniarz z głębin

Post autor: bogucek » 22 gru 2014, 21:58

Nigdy w wotra nie gralem swoja droga, a podreczniki niestety wywalilem z ipada, bo mial definitywnie umrzec. Ale chetnie sprobuje, jesli bede mial cxas.

Awatar użytkownika
DutchMac
Treser wargów

Post autor: DutchMac » 22 gru 2014, 22:56

Z chęcią dołączę i wesprę. U mnie krucho z terminami i nie najbogacej z armią, ale i dla samej rozrywki pogram.
Głupiemu i Salamon nie doleje

Awatar użytkownika
Turnavine
Honorowy Redaktor

Post autor: Turnavine » 23 gru 2014, 8:24

Jeśli można coś zasugerować to nie róbcie stricte turnieju tylko normalne wydarzenie np. dzień z Wotrem bo są dwa buildy, które wygrywają tę grę. I ograniczcie sobie trochę magię jak będziecie chcieli jakieś cięcia wrzucić.
Jesteś nowy? Przeczytaj. - nieaktualizowane. Nie gram już w figurkę. PM-ki z pytaniami mijają się z celem.

Awatar użytkownika
VRASKû.
Bębniarz z głębin

Post autor: VRASKû. » 27 gru 2014, 15:42

Czyli mamy na razie kolejne dwie osób chętne ;) Co do tego, czy to będzie dzień wotra, czy turniej, czy cokolwiek, wydaję mi się że dużej różnicy nie robi, tyle że na turnieju jest poniekąd element rywalizacji co zawsze trochę podkręci emocje :p Wejściówka tak czy siak pewnie będzie, jakaś nie duża, a zliczanie punktów problemem nie jest. Oczywiście z racji na to, że zasady nie są na tyle jasne, co te z hobbita, bitwy będą trwały dłużej, żeby był czas sprawdzić w podręczniku co trzeba, bądź też podpytać bardziej doświadczonych graczy.

Cięcia zapewne jakieś będą, jednak same punkty nie będą na tyle duże żeby wrzucać kilku magów etc.
Dwa buildy wygrywające grę? Nie sądzę ;)

Może, żeby było łatwiej, zrobię listę i proszę się dopisywać. Przy okazji, pod listą, niech każdy dopisze najbardziej odpowiedni dla niego termin i punkty.
punkty:500,600, 700, 800 - więcej nie ma sensu.
terminy: 3 styczeń, 4 styczeń, 17 styczeń, 18 styczeń.

1. vrasku.
2. silverhand
3. ananasek

Zaproponuję 3 styczeń, 700 punktów.

Awatar użytkownika
Turnavine
Honorowy Redaktor

Post autor: Turnavine » 27 gru 2014, 16:39

Co do tego, czy to będzie dzień wotra, czy turniej, czy cokolwiek, wydaję mi się że dużej różnicy nie robi, tyle że na turnieju jest poniekąd element rywalizacji co zawsze trochę podkręci emocje :p
W związku z tym robi się bardziej gięte rozpiski - żeby wygrać.
Dwa buildy wygrywające grę? Nie sądzę
Magia na elfach "nie podejdziesz" oraz latający cyrk Nazguli. Jeden dla Dobra drugi dla Zła.

Nie bez kozery ten system się nie przyjął, a grają w niego głównie hobbyści, którzy zdrowo podchodzą do budowania rozpisek - tak żeby się pobawić (choć i im wychodzą np. walki wałków gdzie manewry można robić dopiero po kilku turach).

Nie narzucam niczego oczywiście tylko rzucam informacjami - czy przydatnymi sami ustalcie.

Pzdr.
Jesteś nowy? Przeczytaj. - nieaktualizowane. Nie gram już w figurkę. PM-ki z pytaniami mijają się z celem.

Awatar użytkownika
DutchMac
Treser wargów

Post autor: DutchMac » 29 gru 2014, 12:08

Najlepszy byłby niewielki format punktowy. Domyślam się bowiem, że nie będzie warunków na grę na planszach 2x2m, a wtedy dopiero WoTR daje się pobawić.
Chcemy grać scenariusze z podręcznika, czy coś własnej inwencji?
Nie wiem kiedy będę w okolicy Warszawy, ale bardziej wolałbym np. 5 stycznia. Format 500-600pkt.
Głupiemu i Salamon nie doleje

Awatar użytkownika
VRASKû.
Bębniarz z głębin

Post autor: VRASKû. » 29 gru 2014, 15:01

Arathorn pisze:
Co do tego, czy to będzie dzień wotra, czy turniej, czy cokolwiek, wydaję mi się że dużej różnicy nie robi, tyle że na turnieju jest poniekąd element rywalizacji co zawsze trochę podkręci emocje :p
W związku z tym robi się bardziej gięte rozpiski - żeby wygrać.
Nie sądzę, żeby ktoś potrafił zrobić na tyle giętą rozpiskę, żeby zdominować wszystko inne, a nawet jeśli to chętnie się z taką rozpiską zmierzę :p Nie no, serio wg mnie nie ma dużej różnicy, będą chcieli dzień wotra, będzie dzień wotra.
Arathorn pisze:
Dwa buildy wygrywające grę? Nie sądzę
Magia na elfach "nie podejdziesz" oraz latający cyrk Nazguli. Jeden dla Dobra drugi dla Zła.
Magia na elfach, jest faktycznie bardzo mocna, ale można wrzucić maksymalny poziom magii w każdej rozpisce do 3 tudzież ograniczyć do jednego maga. Latający cyrk Nazguli nie jest mocny xD płacenie 250 za sztukę, gdzie na ten format wrzucisz dwóch + coś, to wcale gry nie zrobi. Zaleje go masa, strzelanie. Nie wyobrażam sobie, jakby to miało wygrać, ale słucham propozycji.

Co do scenariuszy, można pomyśleć, aczkolwiek myślę, że najodpowiedniej będzie zagrać coś z podręcznika. Dla większości osób będzie to pewnie pierwsze zetknięcie się z wotrem, więc nie ma co kombinować. Format 500 to mało bardzo, jak ktoś wystawi droższego epika to naraz zużyje połowę punktów :p Ale do przemyślenia. Najpierw, zanim cokolwiek się ustali, wypadałoby zebrać te 8-10 osób, bo jak na razie, mając 5 osób, nie ma to większego sensu... :/

5 stycznia jest zaraz, więc nie wiadomo, ile osób do tego czasu się określi, a poza tym, nie wydaję mi się, żeby wtedy klub był otwarty (bo to poniedziałek, niektóre szkoły mają normalnie zajęcia)

Awatar użytkownika
Turnavine
Honorowy Redaktor

Post autor: Turnavine » 29 gru 2014, 16:56

Ale wiesz, że wszystko co podaję podaję ze swojego doświadczenia (trochę grania + to co się obserwowało gdy grali inni) plus z relacji z turniejów kiedy to ludzie odkrywali Wotra, czyli także z jednego z największych i stety-niestety ostatnich turniejów tego systemu, który odbywał się jeszcze w poprzedniej miejscówce klubu. ; )

Także pewne rzeczy nie tylko sobie mogę wyobrazić, ale i oglądałem na własne oczy - jeszcze raz napiszę: nie zarzucam argumentami tylko sygnalizuję co może się zdarzyć. ; )

Równie dobrze nikt nie będzie miał akurat modeli żeby zrobić te najlepsze bulidy. Także to tylko rady, z których można sobie skorzystać lub zignorować.

Tschüss!

Awatar użytkownika
Johny99
Gobliński jeździec

Post autor: Johny99 » 03 sty 2015, 20:47

Czy można się spodziewać jakiegoś lokala w styczniu ?
"Nie za­mar­twiaj się jed­nak przyszłością. Dzień dzi­siej­szy wys­tar­czy ci aż nadto."
John Ronald Reul Tolkien

Awatar użytkownika
Kula-wy
Treser wargów

Post autor: Kula-wy » 03 sty 2015, 21:56

Turniej / dzień Wotra dalej aktualny? Chętnie bym zagrał, tylko raczej musiałbym pożyczyć armię. Niestety jedyny termin w styczniu który mi odpowiada to weekend 10/11.

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 04 sty 2015, 16:36

Witam,

Nadal uważam (i nie tylko ja), że Wotrem, jako system jest świetny ze schrzanioną magią, którą można przyciąć - tak robiliśmy niejednokrotnie grając z Darulusem, czy tez Gondolinem.

Vrasku, jeśli potrzebowałbyś skrót zasad po naszemu wraz z całą magią daj znać na pmkę, to prześlę Ci trochę materiałów, takich jak scenariusze, zasady gry, czy też uściślenia, co do magii.

Sam się na poważnie zastanawiam, czy nie wprowadzić do Klubu nauki Wotra i zagrać taką klimatyczną bitwę Gondoru z Mordorem....

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Kapeć
Bębniarz z głębin

Post autor: Kapeć » 04 sty 2015, 20:38

Myślę, że lepszą opcją była by walka The Last Alliance vs Mordor ;) Ktoś tu już pisał i ponowię pytanie : czy jest przewidywany jakiś lokal na styczeń ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „mazowieckie”