Białystok - Na ile punktów gramy ?

Moderatorzy: Konradussss, Koshara, TonyStark, Mnil, Dwarfik

Na ile punktów lokal ?

Czas głosowania minął 02 paź 2012, 18:54

500
2
33%
600
1
17%
700
3
50%

Liczba głosów: 6

Sandjoker
Gobliński jeździec

Post autor: Sandjoker » 02 lut 2013, 19:51

a no tak no to 850 będzie spoko. to może ankiete odpalimy czy tutaj postami?

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 02 lut 2013, 19:52

Głosowanie trwa do 6.02 tj. środa

Dodano po 58 sekundach:

Jak się raz odpali ankietę, to potem nie można już zmienić, a drugiego tematu nijak zakładać :)
Sprzedam nowiutkie wypraski goblinów z Goblin Town - więcej info priv ;)
King of Rohan pisze:PS. bo ja bym chciał grać na samych ROTN z GC, bez zwykłych ROTN

Mój WIP

m.bigos
Treser wargów

Post autor: m.bigos » 02 lut 2013, 19:54

ba znaczy b:singiel a:850

Sandjoker
Gobliński jeździec

Post autor: Sandjoker » 02 lut 2013, 20:51

BA

Awatar użytkownika
kozioł
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: kozioł » 02 lut 2013, 21:27

Dwarfik pisze:
Sandjoker pisze:ja proponuje coś dużego np. 1150
Formaty większe niż 900-1000 trochę nie pasują, bo stoły są małe (36x48)

Pozdrawiam Dwarfik :D
stoły to raz a dwa to ile bitew byśmy zagrali? dwie? nie każdy ciacha się w pół godziny

1 - c - dobro-zło tylko w 1 bitwie, potem system szwajcarski z parowaniem dobro-zło przy remisach w VP jeśli będzie taka możliwość
2 - b - 800p i jakieś sensowne ograniczenia żeby nie było armii kilka Uruków+kilka Easterlingów+kilka goblinów+nazgul, albo dodatkowe VP za armie bez sojuszy, np +4VP za 0-1 sojuszy, +2VP za 2 sojusze, 0VP za 3 sojusze

Sandjoker
Gobliński jeździec

Post autor: Sandjoker » 02 lut 2013, 21:33

dobra jak już ogarnąłem to, że trzeba w miare szybko skończyć to na pewno nie, więcej niż 850. No, a co do tych dodatkowych pkt. za klimat to jak najbardziej

Awatar użytkownika
Seba

Post autor: Seba » 03 lut 2013, 12:23

Singiel 850pkt. Chętnie zagrałbym na 1000, ale mamy raczej za mało miejsca i czasu, jak już wspomniano :)
"Przypisywali bowiem [hobbici] owym dawnym królom wszystkie swoje podstawowe prawa; przestrzegali ich zazwyczaj z dobrej woli, ponieważ były to prawa (jak powiadali) starożytne i sprawiedliwe." - J.R.R. Tolkien

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 11 mar 2013, 20:12

A i turniej na nowe sceny ... najprawdopodobniej Domination, Hold Ground i Lord's of Battle ... ew. zamiast Domination lub Hold Grounda - Reccontoire ...

kozioł pisze:np +4VP za 0-1 sojuszy, +2VP za 2 sojusze, 0VP za 3 sojusze
Co do klimatu to jak najbardziej, ale raczej mniej, bo punktacja, będzie też mniejsza ... np. 2vp za 0-1 sojuszy, 1 vp za 2-3 sojusze, 0vp za 4 bądź więcej ...

punktacja najprawdopodobniej wyglądać będzie tak ...

9:1 Major Win
7:3 Minor Win
5:5 Draw
6 za pauzowanie ...

IMO pomysł kozioła jest też dobry więc zmieniam głos :) na jego 1-c,
kozioł pisze:1 - c - dobro-zło tylko w 1 bitwie, potem system szwajcarski z parowaniem dobro-zło przy remisach w VP jeśli będzie taka możliwość
PozdrawiaM Dwarfik :D

Dodano po 5 dniach 6 godzinach 41 minutach 10 sekundach:

Teraz info o kolejnym turnieju:

-proponuje 500 p.
-marzec mi odpada, więc chyba połowa kwietnia ( postaram się w tygodniu wpaść do sklepu i ogarnąć kiedy są wolne terminy )
-sceny podręcznikowe ( myślałem powoli nad tym, by je urozmaicać dodatkowymi objectivami, które są opisane w Rullebooku )

Sceny np. Rekonesans i "Seize the Prize" czyli dodatkowe 3 Vp za utrzymanie kluczowego przedmiotu do końca bitwy :) ( tylko taki przykład - sceny ogarnę później )

Co do Challa w szkole ogarnąłem salkę na ok. 30 osób, termin to najprawdopodobniej połowa maja, Chall byłby dwudniowy ( w szkole zapewniony nocleg) - 6 bitew, proponowany format to 500+2x200 ( czyli jedna główna armia i 2 armie składowe, które jedną z nich można wybrać przed bitwą z danym przeciwnikiem ), singiel, limity max 2 monstery w tym max 1 latający itp. Myślałem jeszcze nad innymi ograniczeniami ... Co o tym myślicie ?

King of Rohan pisze:PS. bo ja bym chciał grać na samych ROTN z GC, bez zwykłych ROTN

Mój WIP

Awatar użytkownika
kozioł

Post autor: kozioł » 11 mar 2013, 21:00

co do turnieju to wybierz takie scenariusze żeby z tymi dodatkowymi punktami do zajęcia nie okazało się że trzeba kontrolować 10 różnych miejsc, pamiętaj że na 500 będą mniejsze armie
jeśli chcesz lokal w kwietniu a challenger w maju to ja bym proponował zagrać na lokalu chociaż 1 scenariusz z challengera, żeby ludzie sobie poćwiczyli

co do challengera:
- upewnij się, że w szkole mają świadomość że chodzi o osoby przyjezdne i w różnym wieku
- upewnij się, że nie będą chcieli jakichś opłat albo innych wymogów a jeśli jakieś to jakie (szkoła, więc alkohol, narkotyki i nierządnice wiadomo odpadają, czy coś jeszcze? np stróż zamyka o godz. xx.xx i nikogo nie wpuszcza, nie można ładować komórek bo korki wywala itp), jeśli opłaty to trzeba ując we wpisowym, to żaden interes dokładać ze swoich
- ile teraz musi być osób na challenger - 20? na ostatnim turnieju było 13 osób, pamiętaj że tak właściwie nikogo nie możesz być pewny bo zawsze może komuś coś wypaść, no i co najmniej 1 osoba na sędziego odpada,
jak tylko będzie konkretna data trzeba robić reklamę, Warszawa i Ełk to priorytety, z dalszych okolic mogą być jakieś pojedyncze osoby, każdy gracz się liczy
- 30 osób to 15 stołów, skąd chcesz wziąć tyle pełnowymiarowych (48"x48") stołów i co najmniej 75 makiet? czyli po 5 wzgórz/lasów/ruinek/zestawów murków, pojedynczy murek to żadna makieta bo stoły nie mogą być puste!
powszechna mobilizacja? Bigosy na pewno dadzą co mają, widziałem że wasza ekipa ma trochę, ja mogę zaproponować 1 makietkę :mrgreen: no i muszą być ładne żeby nie było wstydu
słyszałem jak Ci odpowiedzieli we froncie, olej tych meneli
- co do limitów wypisz wszystkie pomysły, dla mnie na monstery może być, nie wiem jakie są teraz trendy w Polsce
natomiast wybieranie przed bitwą czym gramy to ja bym wyrzucił, będzie to powodować chaos i generalnie jestem za krótką piłką :arrow: robisz sobie dobrą rozpiskę i nią wygrywasz-robisz złą i przegrywasz, jest ok. półtora dnia na granie więc śmiało można na minimum 700
- trzeba uświadomić ludzi o wymogu pomalowanej i wysiwygowej armii, raz że to jeśli dobrze pamiętam wymóg na challengerze, dwa że sorki ale bez hobbystyki na prawdę dużo punktów się traci
- uśmiechaj się do Bigosów :*

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 12 mar 2013, 18:13

kozioł pisze:- upewnij się, że w szkole mają świadomość że chodzi o osoby przyjezdne i w różnym wieku
Mają świadomość :)
kozioł pisze:- upewnij się, że nie będą chcieli jakichś opłat albo innych wymogów a jeśli jakieś to jakie (szkoła, więc alkohol, narkotyki i nierządnice wiadomo odpadają, czy coś jeszcze? np stróż zamyka o godz. xx.xx i nikogo nie wpuszcza, nie można ładować komórek bo korki wywala itp), jeśli opłaty to trzeba ując we wpisowym, to żaden interes dokładać ze swoich
Raczej żadnych wymogów.
kozioł pisze:wybieranie przed bitwą czym gramy to ja bym wyrzucił, będzie to powodować chaos i generalnie jestem za krótką piłką robisz sobie dobrą rozpiskę i nią wygrywasz-robisz złą i przegrywasz, jest ok. półtora dnia na granie więc śmiało można na minimum 700
Myślałem o tym, bo IMO może stwarzać fajne założenia taktyczne np. W jednej połówce masz Floia z KG, a w drugiej Balina z KG. Jak widzisz, że masz co wyłączać u przeciwnika to bierzesz Floia, jak nie to bierzesz Balina :)
- trzeba uświadomić ludzi o wymogu pomalowanej i wysiwygowej armii, raz że to jeśli dobrze pamiętam wymóg na challengerze, dwa że sorki ale bez hobbystyki na prawdę dużo punktów się traci
Zmusiłem braci do systematycznego malowania armii :)

Myślałem jeszcze o punktowaniu wystawienia dwóch armii ( dobro & zło )

Co do blatów, to wybieram się jutro do sklepu pogadam z Bigosem, może jakieś się ogarnie :)

Masz ktoś jeszcze jakieś pomysły na limity lub coś innego ?

Termin to połowa maja - najbardziej odpowiada mi 11-12 lub 25-26

( co do blatów, to myślałem o tym, by zagrać na pełnowymiarowych - 72x48 )

Mój WIP

m.bigos
Treser wargów

Post autor: m.bigos » 12 mar 2013, 23:00

jutro bede w sklepie ok 17 to mozemy pogadac

Awatar użytkownika
kozioł

Post autor: kozioł » 13 mar 2013, 0:28

Myślałem o tym, bo IMO może stwarzać fajne założenia taktyczne np. W jednej połówce masz Floia z KG, a w drugiej Balina z KG. Jak widzisz, że masz co wyłączać u przeciwnika to bierzesz Floia, jak nie to bierzesz Balina
a mój przeciwnik widzi że biorę Floia więc mówi że bierze coś tam innego i zaczynamy się kłócić i kombinować, niepraktyczne, zobaczysz że ten pomysł się nie sprawdzi
Zmusiłem braci do systematycznego malowania armii
+++
Myślałem jeszcze o punktowaniu wystawienia dwóch armii ( dobro & zło )
ale to ma być normalny turniej, skąd 2 armie?
( co do blatów, to myślałem o tym, by zagrać na pełnowymiarowych - 72x48 )
ale pełnowymiarowe to 48x48, po co większe?

Awatar użytkownika
Dwarfik
Nadzorca Trolli

Post autor: Dwarfik » 13 mar 2013, 16:32

kozioł pisze:a mój przeciwnik widzi że biorę Floia więc mówi że bierze coś tam innego i zaczynamy się kłócić i kombinować, niepraktyczne, zobaczysz że ten pomysł się nie sprawdzi
O tym kto pierwszy wybiera swoją opcję w pojedynku decyduje rzut kością 1-3 pierwszy gracz, 4-6 drugi. Dzięki temu będzie łatwiej. Albo mogą napsiać na kartce i jednocześnie odkryć ...

kozioł pisze:ale to ma być normalny turniej, skąd 2 armie?
Normalny turniej, ale może być punktowane np. 6 Vp za wystawienie dwóch stron konfliktu - wtedy dobiera się stronę przeciwną do przeciwnika, a w przypadku dwóch graczy mających po 2 armie rzuca się K6
kozioł pisze:ale pełnowymiarowe to 48x48, po co większe?
Pełnowymiarowe po wyjściu zasad warbandów ( marzec 2012 ) to 72x48, bo na takich normalnie się rozgrywa tamte scenariusze (opisane w podręcznikach ). 48x48 wymiary minimalne jakie muszą być spełnione na Challa/Mastera. Na 72x48 graliśmy np. na Urodzinach Mitrila w zeszłym roku i DMP.

Co do turnieju najbliższego ... Regulamin wrzucę do końca tygodnia ... Najprawdopodobniej 13-14 kwiecień ... Format 500 p.

Mój WIP

Awatar użytkownika
Seba

Post autor: Seba » 14 mar 2013, 16:16

O tym kto pierwszy wybiera swoją opcję w pojedynku decyduje rzut kością 1-3 pierwszy gracz, 4-6 drugi. Dzięki temu będzie łatwiej. Albo mogą napsiać na kartce i jednocześnie odkryć ...
Muszę się zgodzić z Kozłem. Ogólnie opcja jest ciekawa, ale to będzie jeden wielki b... ałagan. A pisanie na kartce odbiera sens tej koncepcji, bo nie do końca wiadomo przeciw czemu się gra.
"Przypisywali bowiem [hobbici] owym dawnym królom wszystkie swoje podstawowe prawa; przestrzegali ich zazwyczaj z dobrej woli, ponieważ były to prawa (jak powiadali) starożytne i sprawiedliwe." - J.R.R. Tolkien

Awatar użytkownika
kozioł

Post autor: kozioł » 14 mar 2013, 19:32

Normalny turniej, ale może być punktowane np. 6 Vp za wystawienie dwóch stron konfliktu - wtedy dobiera się stronę przeciwną do przeciwnika, a w przypadku dwóch graczy mających po 2 armie rzuca się K6
nie podoba mi się ten pomysł, trochę podobnie jak pisze Seba o tamtym - niepotrzebny bałagan z tego wyjdzie,
no i co z graczami którzy mają tylko 1 armię? znowu maraton pożyczania? kręcę nosem :smile:
punkty licz na koniec bo teraz 6VP nie mówi mi czy to dużo czy mało jeśli nie wiem ile bitew, jaka w nich punktacja (domyślam się że taka jak na poprzednim turnieju), ile za malowanie, rozpiskę, wysiwyg i czy coś jeszcze
Pełnowymiarowe po wyjściu zasad warbandów ( marzec 2012 ) to 72x48, bo na takich normalnie się rozgrywa tamte scenariusze (opisane w podręcznikach ). 48x48 wymiary minimalne jakie muszą być spełnione na Challa/Mastera. Na 72x48 graliśmy np. na Urodzinach Mitrila w zeszłym roku i DMP.
w którym miejscu jest podana wielkość stołów w podręczniku? bo tak patrzę i nie widzę :shock:
minusy praktyczne:
- większe stoły to jeszcze większa ,,powierzchnia" blatów którą trzeba załatwić, w tej chwili jaką mamy powierzchnię?
- trzeba jeszcze więcej makiet, w tej chwili ile mamy? po dokładnym przeliczeniu moich zasobów mogę się dołożyć dwiema: większy murek + instalacja ze startera :mrgreen:
osobiście wolałbym żeby było więcej miejsc (choć pewnie się nie wyczerpią) niż większe stoły
- ganianie się po tak wielkim stole wcale nie jest jakieś super fajne, tym bardziej jeśli większość graczy stawia na bohaterów i armie w praktyce nie są takie duże

Dwarfik konkrety, konkrety :smile:

ODPOWIEDZ

Wróć do „podlaskie”