Karły czy długo-usi

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Tsude
Czyściciel klatek Trolli

Karły czy długo-usi

Post autor: Tsude » 09 kwie 2019, 10:57

Witajcie zacząłem zbierać Rivendell i wracać do gry HE jak za starych czasów. Ale mam pytanie. Interesuje mnie gra turniejowa.

Właśnie zobaczyłem że forgeworld wypuściło świetne figurki z iron hills tylko nie mam pojęcia czy są grywalne.

Tak więc mam pytanie :

Iron hills czy Rivendell?

Chodzi tylko o grywalność bo jak zobaczyłem figurki jeźdźców na kozach czy rydwan to się zakochałem. Tylko czy to jest grywalne...

Wilku
Czyściciel klatek Trolli

Re: Karły czy długo-usi

Post autor: Wilku » 10 kwie 2019, 13:27

Wszystko jest grywalne. Wracasz by grać czy wracasz by no właśnie by co......

Awatar użytkownika
Godfryd
Redaktor
Kontakt:

Post autor: Godfryd » 10 kwie 2019, 14:10

Ta, wszystko jest grywalne, uwielbiam takie odpowiedzi, zwłaszcza na konkretne pytanie o grę turniejową.
Później taki kolega bierze cokolwiek i świetnie się bawi dostając kolejne oklepy bez nawet jakiegokolwiek podejścia do wygiętych rozpisek turniejowych- bo w Polsce naprawdę niewiele osób gra słabymi rzeczami.

Rivendell na 100% konnicy to trudna armia, ale daje radę, trzeba dużo biegać, dużo strzelać, dużo manewrować i w odpowiednim momencie uderzyć. Elrond i Lindir to podstawa, dalej Arwena, jakiś mag- gandalf szary albo saruman. Oczywiście na dość popularnych combach SL+Szejd da się przejechać.

Iron Hilsy są dość mocne, ich balista to imho najlepsza maszynka w grze, niestety- znów odbija się od SLa a Floila trudno dokoptować do armii nie robiąc sobie bardzo pod górkę z sojuszami. Natomiast Iron Hils+lake town dają duże możliwości i ofensywnej i defensywnej gry, rzęzi znów na SL+Szejd, ale z tym ma problem wszystko. Chociaż Gandalf trochę ratuje sytuację.

Na początek, polecałbym mimo wszystko IH z jakimiś sojuszami lake-town (liczebność) czy HE (jakość). Rivendelle to trochę wyższa szkoła jazdy.
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...

https://www.facebook.com/BrushGangsta/

Tsude
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Tsude » 10 kwie 2019, 18:24

Mega dzięki za odpowiedź rozbudowaną.

Myślałem o czymś w stylu gil galad, cirdan, elrond/glorfinder i do tego włócznicy łucznicy + kilku konnych. Zawsze marzyła mi się taka armia a widzialem po zagranicznych forach, że takie układy są na turniejach.

Mam pytanie czysto techniczne - gdzie na początek układać rooster(program jakiś jest obecnie?) i pytać o opinię tego roostera? Może mogę porównywać do masterowych rozpisek?

Mifciak
Treser wargów

Post autor: Mifciak » 14 kwie 2019, 14:42

Czyste piesze rivendel ma problem w postaci S3 przy obecnej mecie dużego defa. Wygrywasz walkę ale ciężko zabić przeciwnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”