Rozpiski Mordoru do WotR'a

Jak już przesuniesz ten tysiąc figurek, to mi powiedz...

Moderatorzy: Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Voitex
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Voitex » 10 maja 2010, 12:49

proszę o ocenę rozpiski na 500pts

Shagrat z Tower Guard 3x Uruk Hai, banner, drummer
4x Uruk Hai + drummer
4x orc warband + taskmaster
4x orc warband
2x orc trackers

w sumie 111 modeli w tym 16 łuków
495pts

postawiłem tu na ilość jak widać, czyli chyba główną przewagę mordoru.
To nie jest rozpiska na turnieje więc nie zakładam przepakowanych w żaden sposób armii przeciwnika.

dzięki i pozdro

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 13 maja 2010, 19:11

Dziwne pkt nie powiem - ja bym postawił na Gorgoroth Horde jak idziesz na ilość :wink: - dużo modeli, dużo łuków i ogólnie jest fajnie :wink:

Teraz mój chory combos na 1k :wink:
Mordor 1k

Epic Heroes:
Gothmog, Castellan of Minas Morgul - 110 pkt
The Dark Marshal - 125 pkt
Druzhag, the Beastcaller/Khardush, the Firecaller(to który zależy od ewentualnych ograniczeń turnieju.

Formations:
Gorgoroth Horde - 18 kompanii z kapitanem i taskmasterem - 420 pkt :!: :twisted:
2 formacje 3 kompani Warg Raiders z tarczami - 150 pkt

Fate:
Cursed Armour of Udun

Razem 980 pkt.

Hmm w takiej kombinacji bohów to rozpiska jest straszna. Same w sobie Gorgorothy to D6 z przodu, łuki i opcja używania dwuraków. Gothmog daję nam Epic Defence'a + bicie się w duelach, Dark Marshal wysokiego Fighta 5(10) i Strenght from Corruption, a mag z ruiną Dark Fury czyli przeżuty 1 i 2. W zasadzie, bijemy się równie dobrze jak właściwie każda elita w tej grze, jest nas bardzo dużo, strzelamy i mamy ewentualną kontrę w postaci dwóch formacji Wargów. Właściwie jedyne co boli, to nieodparte Exscitate, ale ten czar ma tylko jeden mag w dobrze, a także trudności w manewrowaniu takim molochem. Ale z Wings of Terror, nawet chodzenie po trudnym terenie nam nie straszne :wink:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Gymlet
Pomocnik Szamana

Post autor: Gymlet » 13 maja 2010, 19:22

Lepszy byłby Khamul... Ale wiem, nie chciałeś perwery :xD: Ogólnie lepszego pomysłu jak szybkie zdjęcie magów i długotrwałe bicie się po twarzy niewidzę, no chyba że kawa, ale ona raz uderzy i zejdzie... chyba, że coś w deseń KoDA od boku z Gimletem w Rejdżu i Rempejdżu :wink:
Pawężnik Wojowników Rohanu Na Camelu

May my blade be sharp, may I sculpt the new fate for my enemies.

Kod: Zaznacz cały

Przychodzi smok w paski do hydry, a hydra na to...

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 13 maja 2010, 20:20

Ale z Wings of Terror, nawet chodzenie po trudnym terenie nam nie straszne Wink
Chyba, że rzucisz 1 :D

A tak serio to IMO jak nie odbijasz czarów to stoisz i nic nie robisz. A jak odbijasz to nie masz mighta. Wiem, że kap się nowy robi, ale w takim razie kto będzie się duelował :D

Problem się zaczyna jak coś Ci od boku wjedzie - a już widziałem rohańskich RRG ściągających 6 kompanie w turę. Na stole 72"48" nie jest to jakiś duży problem. Dwa, że strzelające rozpiski chyba i tak więcej Ci robią. Bo nie wiem jak chcesz mieć zasięg chociaż połową tych kompani :P

Ale to teorywotr - teraz praktyka :P
Nie bądź taki zabAAAAAAAAwny !

Jesteś z Poznania? kliknij!

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 13 maja 2010, 20:36

Ven pisze:A tak serio to IMO jak nie odbijasz czarów to stoisz i nic nie robisz. A jak odbijasz to nie masz mighta. Wiem, że kap się nowy robi, ale w takim razie kto będzie się duelował Very Happy
Hmm - co mi może dobro zrobić czarami poza bodaj testem siły, albo staniem w miejscu. Ok, obniżanie męstwa(zaczynam z C6) i wizję. Stary mam 144 orki, przecież te kilka mnie nie zbawi :wink: . W sumie straty orków zaczynam czuć tak +/- po śmierci 9 kompani :wink: . Ja tam uważam, że jedyny czar, który mi solidnie może zaszkodzić to Exscitate. Tak więc odbijam tylko te najważniejsze :wink:
Ven pisze:Problem się zaczyna jak coś Ci od boku wjedzie - a już widziałem rohańskich RRG ściągających 6 kompanie w turę.
Jedno ale. Jak chcesz wjechać w bok formacji, która początkowo zajmuję cała szerokość krawędzi wystawienia + ma dwa oddziały do pilnowania flanek. Nie twierdze, że się nie da, bo da się, ale własnie na takie okazje wziąłem Fate'a i włączam Epic Defance od Gothmoga. A D6 od boku i tyłu + możliwość uderzenia dwurakami i podniesiona siła zaboli każda kawe.
Ven pisze:Dwa, że strzelające rozpiski chyba i tak więcej Ci robią. Bo nie wiem jak chcesz mieć zasięg chociaż połową tych kompani Razz
No to akurat jedyny zarzut, z którym się totalnie zgadzam. No nie da się - strzelanie na 18" to nie jest dużo, ale zawsze, tym bardziej, że mam sporo kości i dalej korzystam z bonusu z tarcz, bo podręcznik jakoś inaczej nie stanowi(patrz OV). A zapewniam, że strzeleckie rozpiski na takie małe jak na WotR'a pkt(no bo co to jest 1k) bardziej odczują moje łuki niż ja ich :wink:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 14 maja 2010, 12:18

Swoją drogą nie 24"? Z pamięci lecę, ale okri mają zwykłe łuki a nie krótkie xD

Tak policzyłem, że Exscitate zżera Ci średnio 4 kompanie w pierwszym rzucie na 6 :D

Awatar użytkownika
Kevin
[Własny wybór]

Post autor: Kevin » 14 maja 2010, 12:28

Tak policzyłem, że Exscitate zżera Ci średnio 4 kompanie w pierwszym rzucie na 6 Very Happy
I to przy włączonej epickiej ruinie owszem - ale rozpa nastawiona na dobro, a tak tylko jeden mag spełnia te kryteria i jest zasadniczo średnio wystawiany, chyba, że ktoś składa rozpe pode mnie.
Ven pisze:Swoją drogą nie 24"? Z pamięci lecę, ale okri mają zwykłe łuki a nie krótkie xD
Tej racja - ta rozpa zaczyna mi się coraz bardziej podobać :wink:

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 14 maja 2010, 17:20

Każdy saruman jest wystawialny :mrgreen:

Ja tam bym i tak strzelał jedną kompania a resztą supportował XD

Awatar użytkownika
lapamat
Bębniarz z głębin

Post autor: lapamat » 21 sie 2010, 17:19

Może ktoś mi pomóc stworzyć sensowną rozpiskę do mordoru& ?
To z góry mówię co mam : , z 8 - 9 kompanii orków , trolla , 6 kompanii morków , 2 kapitanów orków.
Teraz niewiem co dokupić może mi ktoś pomóc please ?
z góry dziękuję
The time of the orc , has come

Awatar użytkownika
Ven
Pomocnik Szamana

Post autor: Ven » 21 sie 2010, 18:12

W skrócie??

Nie pomoże nikt...

Przeczytaj podręcznik to raz. Dwa zobacz co jednostki potrafią w teorii. Trzy - przetestuj je w praktyce (prox). Cztery wybierz co Ci odpowiada.

Tak sam odpowiesz sobie ma pytanie. Sensownych rozpisek z użyciem podanych przez Ciebie jednostek jest mnóstwo. Zależy co chcesz w rozpisce osiągnąć. Co ma pomagać, co uderzać, co ze sobą współpracuje.
Modele na pewno będziesz musiał dokupić bo wotr wymaga ich sporej ilości. Jakie? Patrz wyżej ;)

Awatar użytkownika
lapamat
Bębniarz z głębin

Post autor: lapamat » 21 sie 2010, 22:54

No dobra , mam jeszcze pytanko , bo mi kiedys mówione że w WOTR - e można robić swawolne sojusze bez ograniczeń. I niewiem teraz bo w książce z tego co mi się wydaje jest inaczej. Problem w tym zę mam drugie tyle fallen realmsów (easci , haradrimowie , jazda haradrimów , korsarze , dalamyr). I niewiem co teraz mam z nimi zrobić... A może się myliłem ?
Z góry dziękuję za dopowiedź

Awatar użytkownika
Gymlet
Pomocnik Szamana

Post autor: Gymlet » 21 sie 2010, 23:23

Nie koniecznie bez ograniczeń - modele wykupione z armii sojuszniczej (ta może być dowolna z tej samej strony konfliktu) nie mogą być warte więcej niż 25% punktów w rozpisce. Ponadto całość armii musi spełniać zwykłe kryteria dotyczące formacji common i rare.
Pawężnik Wojowników Rohanu Na Camelu

May my blade be sharp, may I sculpt the new fate for my enemies.

Kod: Zaznacz cały

Przychodzi smok w paski do hydry, a hydra na to...

Awatar użytkownika
lapamat
Bębniarz z głębin

Post autor: lapamat » 22 sie 2010, 10:37

:/ szkoda. Trudno dam sobie tylko 25 procent fallen realmsów. Pewnie eaści albo czarnuchy.
Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Silverhand
Honorowy Redaktor

Post autor: Silverhand » 22 sie 2010, 12:00

Pamiętaj, że teraz Morgule są również w Mordorze, na tych samych zasadach jak w FR.

Awatar użytkownika
lapamat
Bębniarz z głębin

Post autor: lapamat » 22 sie 2010, 14:28

O spoko to wezmę eastów i może mumaka :) , dzięki ze powiedzziałeś
pozdrawaim

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne o WotR”