Galeria Kosy

Kącik malarzy pokojowych i mniej pokojowych.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Galeria Kosy

Post autor: Kosa.mps » 23 lis 2018, 9:13

Siema! Jako, że ostatnio zaczynam realizować projekty, które lata temu sobie upatrzyłem, w końcu trafiło na obecne ME.
Skopiuję część posta z innej strony:

No i projekt nr3 dla siebie, powinien być w założeniach ukończony ale się rozrósł o drugą armię :P chodziło mi tylko o elfy ale i Mordor się pykło przy okazji, do tego na bank będę to rozwijał. Bardzo mi się podobają te ludziki, nie sądziłem, że ą aż tak ciekawe w malowaniu i ociekają klimatem. Zakładam mieć ze 120 takich elfów plus oczywiście adekwatną armię Mordoru, duchy trzeba rozwinąc o drugie tyle, jakiegoś Mumaka, Barloga, gobliny z Morii dokupić, och :D

Mordor:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nieco więcej fotek:
https://photos.app.goo.gl/HfkaocSngQpfc736A

No i elfy, chodziły mi po głowie od dawien dawna, no i są! Dorobią ię jeszcze tarcz, warriorzy pokonwertowani :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ciut więcej fot:
https://photos.app.goo.gl/tcBndrKJKngrQY1FA

I na deser duszki :D
Obrazek

Jak wyżej wspominałem, na pewno będę to kontynuował, założeniem jest mieć Mordor oraz HE do WotRa mniejsza o to czy będzie z kim to pograć, chodzi o aspekt wizualny ;)
Ale tak stawiając sprawę mamy dwie pieczenie na jednym ogniu, bo i w ME można pograć, na pewno czasem się uda :) i chciałbym zasięgnąć rady, co dokupić dalej (patrzymy na pryzmat ME). Chciałem dokupić tu i tu po boxie kawalerii, tzn. wargi i knightów elfickich. Jakich dodatkowych herosów do Mordoru? W zasadzie i tak będzie większość w kolekcji ale ograniczenia czasowe niestety są nieubłagane dlatego chce sobie po trochę dłubać i mieć to jakoś sensownie zaplanowane.
Mam nadzieję, że w dobrym dziale to umieściłem. Owszem jest to galeria ale ten temat chciałbym też potraktować jaki pseudo-mini bloga ;) gdzie będę go co jakiś czas aktualizował i pytał o jakieś rady :D

Pozdro!

p.s. bo pewnie mogą być pytania odnośnie malowania za kasę. Jak coś to walić tylko na priva tutaj. Jednak bardzo ciężko o terminy jakikeolwiek ;)

*Slay
Sędzia LO

Re: Galeria Kosy

Post autor: *Slay » 23 lis 2018, 9:34

Modele wpadające w oko, ciekawa kolekcja!
Co dokupić? Hmmm jeżeli chcesz grać czystymi armiami, to do Mordoru dokup jakiś tańszych bohaterów ala Gorbag,Grishnak,Kapitan. Możesz też potestować Gothmoga, ale według mnie, jeżeli nie podchodzisz do tego, aż tak na poważnie, to maluj zawsze to co Ci się podoba :)
Jakie filtry nałożyłeś na zdjęcia?
Robione aparatem czy telefonem, z użyciem lightboxa?
Slay's Studio zaprasza z zamówieniami na malowanie/rzeźbę :)

https://www.facebook.com/slaysstudio

Pozdrawiam
Kamil :)

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 23 lis 2018, 10:45

Niekoniecznie muszą być aż tak czyste w przypadku Mordoru (elfy chce mieć czyste, to fakt), ale ważne aby miały zielony allies. Mumak jest super, easterlingowie też, jednak tego typu sprawy później. Najpierw założyłem sobie stworzyć bardzo solidne podstawy czystego Mordoru :D a zazwyczaj maluję to co mi się podoba, a w sumie podoba mi się wszystko więc tutaj nie mam się czym kierować dlatego można brać co jest w jakim stopniu lepsze od innych rzeczy ;)
Kapitan jeden jest :P ma tarczę z okiem, hah i nieco lepszy topór :P (rozumiem, że taka konwersja w oczach środowiska jest wystarczająca?, wyróżnia się spośród innych tak czy owak, nie da się go pomylić :D
Nad Gothmogiem myślałem ale potem zacząłem się zastanawiać nad Shagratem, wydaje się być porządnym "klepaczem" na tle innych orczych herołów z Mordoru.

Co do zdjęć, to filtr to tylko winietowanie nr3 z darmowego photoscape ^^
Zdjęcia zawsze aparatem bez lightboxa (nie chce mi się wkładać tam figurek :P) ale oświetlone trzema świetlówkami o mocy 5400K z Ra90.

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 23 lis 2018, 11:51

Piękne armie, widać masę włożonej w nie pracy od konwersji, przez spójne podstawki i malowanie na bardzo dobrym poziomie. Gratulacje! Żartobliwie powiem, że trochę tylko trudno przeboleć blond Gil-Galada ;)
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 23 lis 2018, 12:12

Wg. Tolkiena Gil-Galad miał złote włosy :D chociaż był Noldorem ale miał złote włosy to przez Finarfina, gałąź Finarfina miała złote włosy, ot co! :D
Książki ponad wszystko chociaż film jest tak niesamowity ale to jest jedyna skaza, której nie mogę wybaczyć, zaraz obok podmienienia Glorfindela na Arwene. Każdy Nazgul w pojedynkę by ją zdmuchnął raz dwa, nie to co Glorfindel gdzie dziewięciu razem nie dałoby mu rady, ech w końcu utłukł z 50 Barlogów w jakiejś tam bitwie.
Dobra, koniec ;)

Awatar użytkownika
369
Gobliński jeździec

Post autor: 369 » 23 lis 2018, 12:24

Troll dobosz trochę nieprzemyślany - jedną ręką musi operować dwa bębny - chyba, że ma zamiar uderzać prawą niszcząc bęben.

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 23 lis 2018, 12:37

Akurat to nie problem. Wszystko jest na magnesach i pewnie drugą łapkę z pałeczką też dorobię (szczerze przyznam, że bardzo mi się śpieszyło więc ciąłem czas jak się dało). W linku jest zdjęcie "rozebranego" trolla i jego wszystkie ciuszki. Same bębenki też można podmienić na zbroję ;)

Awatar użytkownika
bonuspl
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: bonuspl » 23 lis 2018, 19:24

jest kozacko

CrazyGrain
Gobliński jeździec

Post autor: CrazyGrain » 23 lis 2018, 21:08

a ja zapytam co to za trawka, te kępki krótko cięte
Gracz dinozaur na emeryturze, teraz maluje bo 6 za mało rzucałem

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 23 lis 2018, 21:50

jeśli chodzi o te niskie tufty to takie:
http://vanaheim.pl/pl/trawki-posypki/18 ... field.html
ważne aby miały 2mm wysokości ;)

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 10 cze 2019, 14:13

Siema, skończyłem jakieś tam podstawy z myślą o Wotrze, ale na potrzeby lotra tez ujdzie, chyba nawet aż nad to ;)
Jak poprzednio, kopiuj-wklej z forum borderki ;)

To teraz shoot z dwururki ;)
Dwie armijki do War of the Ring (nie mylić z popularnym lotrem chociaż doskonale też mogę w to pograć tymi ludzikami). Co najlepsze, nie muszę się z nimi rozstawać bo to moje :D Tak jakby kolejny projekcik obok eldarów, infinity, no i elfanów z wfb. Pewnie coś jeszcze domaluję ale już są bardzo solidne armijki do popykania ^^. Zacząłem z tym robotę chyba w październiku i w wolnych chwilach sobie robiłem. W zasadzie skończone było w lutym ale trayów nie chciało mi się robić ;) ale już są.

Mordor z Balrogiem na 2k pkt:
Obrazek

Elfy z Rivendell wraz z Gwaihirem na 2k
Obrazek

No i parę dodatkowych fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I duchy, mogą posłużyć jako te z Dunharrow i wspomóc elfy, albo duchy z Angmaru, dodatkowa, sojusznicza siła dla Mordoru.
Obrazek

Czekam teraz sobie na serial Silmarillion i będzie <b><span class="przeklenstwo">[Nie przeklinaj]</span></b> :D

Troche wincyj fot w paru folderach:
https://photos.app.goo.gl/ERzxNhXGSWFwnMneA
https://photos.app.goo.gl/HfkaocSngQpfc736A
https://photos.app.goo.gl/tcBndrKJKngrQY1FA
https://photos.app.goo.gl/uNV3exjTAcS651rZ8

Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

Post autor: Barti » 10 cze 2019, 22:11

Bardzo szanuję - dobra robota i piękne armie. Gratulacje!
Uncertain the future is...

Awatar użytkownika
bonuspl

Post autor: bonuspl » 11 cze 2019, 5:02

Tak, zdecydowanie najlepsza armia, jaka ostatnio można zobaczyć. Jak robisz fotki?

Awatar użytkownika
Kosa.mps
Czyściciel klatek Trolli
Kontakt:

Post autor: Kosa.mps » 11 cze 2019, 10:25

3 świetlówki fotograficzne, dokładnie takie:
http://fsfoto.pl/product_info.php/info/ ... -425W.html

Lustrzanka z krótkim szkiełkiem na statywie plus białe tło i leciutka obróbka w photoscapie ;) (kadrowanie jeśli potrzeba, auto poziom, auto kontrast, wyostrzenie dodatkowe oraz winieta, czyli 4 kliknięcia).

Awatar użytkownika
Jawor

Post autor: Jawor » 11 cze 2019, 12:53

Świetny poziom malowania .Figurki wyglądają nie tylko bardzo schludnie ,ale i naturalnie. Oryginalny dobór kolorów u elfów,ciężko się do czegoś przyczepić 😉 Gratulacje tak sympatycznych armii.
Zdradzisz w jaki sposób i jakimi farbami malowales płaszcze rivendell knights ? Zarówno te oliwkowa jak i granat😀Są po prostu doskonałe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie ”